Анкета: Пари за здраве.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 22:19

По отношение на ДЗО.
Това е нещо далеч по-добро от Каско!
Разполагаш с възможност да посещаваш лекари и лаборатории по твой избор, независимо от това дали работят по договор с НЗОК или само платено. Не е нужно да "висиш" пред кабинета на ОПЛ /джи пи-то/ и да се молиш за направления, защото са изразходвани регулативните стандарти.
Възстановяват средства за лекарства!
Когато си бил в болница ти се покриват разходи за избор на екип и скъпоструващи консумативи, които не се покриват от клиничните пътеки.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

sacho7803
Регистриран: 27 юли 2009 18:01

Мнениеот sacho7803 » 02 мар 2010 22:23

zi_zi_top написа:
sacho7803 написа:.....кажи някакви хапчета да взема за това кръвно.....но без рецепти и лекари---нещо по безобидно.вечер и главата ма цепи и....абе ужас---то всичко е от нерви.ще съм ти благодарен ако кажеш някое лекарство--------без лекари.170-на90 като ударя вечер винцок пада на 150на90 ама дотам....повече неще unsure.gif

Трябва съвсем да съм изкукал за да раздавам безотговорно съвети!
Неодходимо е да отидеш при ОПЛ и да поискаш направлание за изследване на: кръвна картина, липиден профил, кръвна захар, креатинин, АСАТ, АЛАТ, общ анализ на урина. Преди изследването не трябва да приемаш 24 часа алкохол и 12 часа храна.
След това трябва да се консултираш с кардиолог и нефролог /или уролог/ и те ще ти назначат лечение.
Ако ОПЛ ти назначи лечение без изследвания пусни рецептата в "кръглата папка" и си направи тези изследвания и консултации платено за да не вкараш жена ти в грижи как да плаща лизинга на Ярето. :help:
Знам, че може и да не изпълниш съвета ми, но поне съвестта ми е чиста!
благодаря ти за съвета зи-зи-топ.знам че така е редно както го написа но.......немога човек....като вляза в болница или квото и да е здравно учреждение получавам......страхова невроза.а то и ако тръгна изследвания да си правяяя....те ша ми открият 1001 болести--не искам.единственото което предприех е да не соля храната.и да си взимам скумрийка и да си я цръквам у фурната biggrin.gif и спрях да си меря кръвното щото ....само за това взех да мисля а имам и друга работа.а най странното е че контактувам с много хора и такива с кръвно и като питам всички взимали хапчета и никой не казва точно какви.явно си е че е индивидуално при всеки.
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

sacho7803

Мнениеот sacho7803 » 02 мар 2010 22:46

зи-зи-топ.....още един въпрос ако може???значи първоначално взех апарат за кръвно от една аптекарка-позната той беше за китката и показваше дори повече.......ядосах се и си купих от технополис някъв за 99лв уж супеееер добър с мъркуч и лента за ръката над лакътя---да не би да е ментак и да лъже ??????????????въпреки че ме съмнява щото мен ми показва 170-90 а на жената 118 на76 и някви такива близки числа................офффф пак взех да мисля за туй кръвно и сигурно пак го дигнах---а апарата го зарових в гардероба---една седмица по 10 пъти на ден го мерих и......се високо mad.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 02 мар 2010 23:12

Апаратите за китка не са най-точните ...
Тези, които се слагат над лакътя имат 2 разновидности: автоматични и обикновени. При обикновените трябва някой да те научи какво се слуша, но пък това е най-точния начин!
Апаратите в търговската мрежа трябва да са стандартизирани и сертифицирани. Не си купувай апарат, който не е преминал тестове в Метрологична лаборатория.
По отношение на лечението - бъди сигурен, че всички универсални рецепти са грешни! Ти имаш индивидуална причина за високо кръвно и тя се лекува с индивидуален подход.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 02 мар 2010 23:20

zi_zi_top написа:По отношение на ДЗО.
Това е нещо далеч по-добро от Каско!
Разполагаш с възможност да посещаваш лекари и лаборатории по твой избор, независимо от това дали работят по договор с НЗОК или само платено. Не е нужно да "висиш" пред кабинета на ОПЛ /джи пи-то/ и да се молиш за направления, защото са изразходвани регулативните стандарти.
Възстановяват средства за лекарства!
Когато си бил в болница ти се покриват разходи за избор на екип и скъпоструващи консумативи, които не се покриват от клиничните пътеки.
добре де, кажи някоя цифра? или се определя индивидуално според възраст да речем, и други критерии?
бтв това за лекарствата ми се струва невероятно. за абсолютно всички ли става въпрос? щото сиропа за кашлица ме съмнява да ми платят

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 02 мар 2010 23:24

предлагам нов раздел"докторе защо" ,,,с модератори колегата Зи Зи Троп, happy.gif

Потребителски аватар
ivobox
Регистриран: 14 ное 2007 21:43
Контакти:

Мнениеот ivobox » 02 мар 2010 23:28

Fido Dido написа:Решението е - на село, САМ да си отглеждаш зеленчуците, да знаеш кой произвежда млякото, което пиеш и да си дишаш на воля чист въздух.

ти мани ама мина ли 50така направо си заминавам на село и не ме интересува нищо. зимам един стар ТЛК или ХЛ, че съм в планианата, дялкам една гега и пускам овците.... laugh.gif
Avensis D-4D, 2005, 116hp, TOYOTA
Yaris T Sport, 2003, 106hp, TOYOTA

sacho7803

Мнениеот sacho7803 » 03 мар 2010 00:08

ivobox написа:
Fido Dido написа:Решението е - на село, САМ да си отглеждаш зеленчуците, да знаеш кой произвежда млякото, което пиеш и да си дишаш на воля чист въздух.

ти мани ама мина ли 50така направо си заминавам на село и не ме интересува нищо. зимам един стар ТЛК или ХЛ, че съм в планианата, дялкам една гега и пускам овците.... laugh.gif
ти първо се замисли дали въобще ще стигнеш 50тката biggrin.gif с тия мизерии дето се дишат и нерви дето се хабят............ако искараш до 50 то ще си с рак диабет и още няколко болести.ако предварително не те е джаснал инфаркт или инсулт biggrin.gif майката му е да израснем на село....не да го търсим след свършен факт.но явно е че българина се прецака и в това.....не успя нито да го развие нито нищо.......а има немци и датчани и финландци дето милиони биха дали да ни имат природата и селата и къщурките.а не ми се говори за англичаните дето станаха почти малцинство по русенски села --------това са ХОРА.българина е овца...заблудена тъпа и ...

sacho7803

Мнениеот sacho7803 » 03 мар 2010 00:13

zi_zi_top написа:Апаратите за китка не са най-точните ...
Тези, които се слагат над лакътя имат 2 разновидности: автоматични и обикновени. При обикновените трябва някой да те научи какво се слуша, но пък това е най-точния начин!
Апаратите в търговската мрежа трябва да са стандартизирани и сертифицирани. Не си купувай апарат, който не е преминал тестове в Метрологична лаборатория.
По отношение на лечението - бъди сигурен, че всички универсални рецепти са грешни! Ти имаш индивидуална причина за високо кръвно и тя се лекува с индивидуален подход.
благодаря ти за отговора.ще видя какво ще направя. unsure.gif

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 03 мар 2010 04:07

Честно казано очаквах доста повече хора да ми сипят ! Или тотално са се отчаяли или може би се е обадила съвестта им де да знам или пък не са били пред ПЦ-тата скоро .........

Както и да е , аз имам преки впечатления от допълнителното осигуряване при ползване на Алиaнц и AIG и мога да кажа , че съм очарован от качеството , което се получава спрямо вложените средства !
Но е много важно да се отбележи , че не говорим за застраховане , а за осигуряване ! Разликата е от земята до небето !!!
При застраховането обикновенно правим краткосрочни договори , които покриват някакво обезщетение за дадения период . Обикновенно 1 година . Което в някой случай върши работа но има много недостатъци спрямо осигуряването .
Основните неща са :
При осигуряването се прави дългосрочен договор и сумите , които се внасят ( колкото и големи да са те ) се събират и на края на срока се могат да се ползват . Демек става , като пенсия но в същото време през срока на действие на договора покрива щети в размера на съответния план . Като има варианти при , които ако на втората година ви се случи почти най-лошото и останете инвалиди осигурителната компания поема внасянето на вноските от ваше име за целия срок и вие си получавате една инвалидна пенсия + покриване на разноските по лечението . Разбира се ако се покриват от съответния план .Това е в един от най-лошите случай но мисля , че за хората със семейства това си е доста добър вариант ! Особенно ако само един човек работи .
Докато при застраховката ако се потрошите едната година ще ви бъде платено лечението ( ако се порива от плана ) и следващата година си оставате инвалид който не може да изкарва пари както преди .
В най-добрия случай ( живи и здрави до края на договора ) си имате едни пари в осигурителната компания , които са гарантирани на 100% и са тройно застраховани . Като сумата не е ограничена за разлика от депозита или някаква друга сметка . Където също сумата не е ограничена ама гаранцията е ограничена .
Също така парите за осигуряването се приемат , като разход . Също така парите в осигурителния фонд са неприкосновени ! Никой не може да ги бара от там , нито съд нито нищо . Дори и при развод тези пари не се делят ! Също така върху тях няма никакви данъци и такси ! Осигурителните фондове доста често дават и по-добри лихви от банките по депозитите . Реално осигуряването има смисъл ако се прави за поне 2000 лв. на година при 20 годишен план . Което ви дава покритие при проблеми най-малко 40 000 лв. от първия ден на договора и в края на него получвате чисти 40 000 лв. + лихвите .
Също така е важно да се отбележи , че повечето планове важат за целия свят и всички болници по света работят с тях . Или иначе казано ако ви тресне някое земетресение на другия край на света ако имате допълнителна опция застраховка живот с премия 1 000 000 лв. на фирмата може да излезе по-евтино да изпрати екип да те спаси за 500 000лв. от колкото после да плаща застрахователната премия ! А за 500 000лв. все ще се намери някой да се размърда . Това разбира се са само примери .
Също така осигурителната полица може да се ползва , като гаранция вместо ипотека например и се признава от всички банки по света !

Това доста грубо са основните моменти . Като разбира се различните фирми си имат разни вариации в условията и за това задължително трябва да се прави подробно проучване на всички осигурителни планове достъпни на пазара .

Реално съм виждал и доста примери в , които тази система работи . Даже , при инциденти се е случвало лекарите да прекаляват с процедурите и изследванията защото реално всичко се порива от осигурителя . И те правят всички възможни изследвания за да са сигурни ! Защото ако нещо стане та се гътнеш после осигурителя ще ги погне , че не са те излекували и ще си търси парите от тях . И ако вземат та забравят някой инструмент в тебе после ще им се вземе здравето .

Разбира се в света има и много случай в , които осигурителите/застрахователите оспорват какво и кога трябва да платят . И за това на пазара се е появило едно междинно звено от организаций , които в единия случай са застрахователен брокер , а в другия случай са адвокати на осигурените/застрахованите . Защото един човечец срещу AIG си е загубена кауза . Но когато по средата има вече сериозна организация с арсенал от адвокати вече нещата стоят малко по-различно .
Също така е интересно да се отбележи , че тези брокери поради големите си продажби и арсенала от специалисти с , които разполагат понякога успяват да предлагат по-добри условия от самата осигурителна фирма . Получава се нещо , като аутсорс на маркетинга много грубо казано .

Принципно тази информация я имам понеже по едно време щях да се занимавам с подобни неща и още не съм се отказал но просто трябва да се стабилизарт малко нещата и ще почна . Това си е много добър бизнес ! И няма нищо общо с продажбата на застраховки .

desSs написа:начина на поднасяне на информация е малко груб, не мислиш ли?

Не е малко а е много груб ! Но при положение , че досега не ти е дошъл акъла ако някой не вземе да те напсува направо в лицето няма да се помръднеш въобще ! Разбира се , че целта ми не е да обидя някой или да му продам нещо ! Като ти сипя така хубаво имаш два варианта или да се замислиш или да си продължиш по стария начин . И в двата случая не ме интересува дали ще вземеш червеното или синьото хапче . Факт е , че има тонове проста очевадна информация и е факт , че масата не се мърда нито мм .

С какво по-точно се отличава живота на "цивилизования" човек от живота на хлебарката ? Пръкване , ядене , сране , възпроизвеждане и смърт . Всъщност хлебарката е доста по-добра във всяко едно от тези отношения и най-вероятно ще надживее великата човешка цивилизация .
Реално ако човек не си намери мястото в природата , като разумно, мислещо и отговорно същество файдата от него е точно колкото от една хлебарка . Но вредата е много по-голяма защото хлебарката не е способна да унищожи земята с глупостта си . Докато само Русия и САЩ имат арсенал да я сринат поне 20 пъти .

desSs написа:тоя тон "я-чакайте-да-ви-налея-малко-акъл-щот-явно-ви-липсва" не минава при възрастни хора. дори според мен има обратен ефект.

Всъщност и това е причината човек , който не е учил тези неща до 10 годишна възраст след това да ги разбере . Защото възрастния човек е едно доста ограничено същество точно поради елементарните стереотипи на , които разчита в живота .
Принципно има методи за увеличаване на възможностите за обучение и поемане на информация и след оформянето на зрелия човек до около 25 годишна възраст .
desSs написа:Да и точно затова и все съм се чудела на разни хора по форумите, тръгнали да убеждават останалите в техните си разбирания за правилно и неправилно, разбира се не търпейки възражение, и при всеки опит скачат на бой, обиждат и прочие... съгласи се, че всеки достатъчно зрял да борави с компютър и интернет, или с достъп до библиотека може да се информира за всичко, което го интересува, да си живее и да се променя както си иска.

Не виждам нито един бит тука или обиден . Лично аз ползвам повечко епитети за подсилване на ефектите и за пестене на думи . Защото както и да ти кажа , че си неграмотна ти ще се обидиш! Защото видиш ли ти не може да си неграмотна след , като си образована и възрастна и тн глупости. И за това направо си ти казвам , че си алчна свиня пък ти ако ти е толкова акъла ми се сърди . Човек трябва да може да чете между редовете .
desSs написа:ако има въпроси, или иска съвет - обясни му как стоят нещата според теб. ама да натякваш и да твърдиш, че твоята гледна точка е единствена, е най-малкото смешно

Ето тук всъщност е най-голяма заблуда ! Защото наистина това , което съм дал , като информация , което не е "моя гледна точка" и не съм го измислил аз е наистина единствения начин за правилно функциониране на човешкия организъм .
Няма как главата ти да е пълна с глупости от сорта на завист , омраза , алчност и тн , да плюскаш , като свиня , да не дишаш правилно и да дишаш мръсен въздух , да си подложен на стрес , да не взимаш достатъчно течности , да спиш малко и да имаш правилен начин на живот , и да си здрав ! НЯМА НАЧИН !
Но наистина смешно е да " ..... всеки достатъчно зрял да борави с компютър и интернет, или с достъп до библиотека може да се информира за всичко, което го интересува, да си живее и да се променя както си иска " и никой да не иска да се променя ! Е това е смешно и жалко и е трагично .

desSs написа:п.п. ще помоля за снизхождение в последващите коментари - аз съм от ваш`те, месо не ям /но само защото не го обичам, а не щото ми е мъчно за животните, или ше спасявам планетата. нооо все пак е нещо, нали? хаха rolleyes.gif /

Еми щом е само защото не го обичаш значи не си от наще . Ако ядеш/не ядеш нещо само защото го обичаш/ не го обичаш значи си най-обикновен чревоугодник . Но организма ти е бил принуден да си създаде неприязън към мръвката за да се спреш ! Природата ти прави жест , а ти дори не го осъзнаваш tongue.gif .

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 03 мар 2010 18:37

Басс,

как не те домързя да го напишеш цялото това нещо бре, човек?!

Я марш пред мен и ивобокс на село! biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 04 мар 2010 02:38

Къде ги тез села ? unsure.gif
У нащо от малко над 2500 души към днешна дата я има 300 я няма . Мисля няма нужда да ти казвам каква е средната възраст .
BTW: По едно време бях но класната каза , че "Петре дошел от София да и управлява класо" а милите съселяни ми отровиха кучето ..............
И това ми беше .

Fido Dido написа:Басс,

как не те домързя да го напишеш цялото това нещо бре, човек?!

.............

Явно ме лови критическата ......................

Върни се в “Off Topic”