За силата на думите

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

За силата на думите

Мнениеот zi_zi_top » 04 май 2010 23:55

Замисляте ли се, когато използвате лоши думи (обиди, присмех, ругатни и т.н.) за силата на лошата енергия вложена в тях?
Знаете ли нещо за силата на словото?

Всяка лоша дума носи вредна енергия, както към когото е насочена, така и отразената отрицателна енергия към човека, който я е изрекъл. Тази енергия е болестотворна за духа и тялото на всеки, който я е чул и прочел!

Обратното важи за добрите думи, които изразяват добронамереност, приятелство и любов. Те помагат за укрепване здравето на духа и тялото.

Нека се опитаме този форум да стане място на градивни отношения и взаимопомощ, а не място за обиди и заяждане!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: За силата на думите

Мнениеот Japanese_fever » 05 май 2010 00:08

Според мен не е толкова до думите, а до самата енергия, която излъчва човека. Разбира се, когато той ругае и псува излъчва определено количество отрицателна енергия, но той може да я излъчи тази енергия без да казва супер лоши думи.
Същото важи и за позитивната енергия.
Аз съм забелязал, че някой път се чувствам некомфорно около хора, които излъчват отрицателна енергия, а тя се усеща без да е нужно човека, който я излъчва да говори.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

...

Мнениеот rudolf » 05 май 2010 00:46

имам два въпроса:

имате ли доказателства за горните твърдения???
и..когато някой ни използва сексуално,той с положителна енергия ли тъпче тялото ни,или с отрицателна???--внимавайте какво ще отговорите,щото съм добронамерен biggrin.gif

п.с.иначе подкрепям призива,и се надявам,той да не пречи и за грижата за доброто ни настроение :thumbsup:

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 05 май 2010 07:44

Japanese_fever написа:...Аз съм забелязал, че някой път се чувствам некомфорно около хора, които излъчват отрицателна енергия, а тя се усеща без да е нужно човека, който я излъчва да говори.

Джапи - напълно си прав....
Последния път усетих това излъчване на отрицателна енергия като ме спряха за превишена скорост laugh.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Georgimitrovich
Регистриран: 08 апр 2008 00:59

Re: ...

Мнениеот Georgimitrovich » 05 май 2010 10:20

rudolf написа:имам два въпроса:

имате ли доказателства за горните твърдения???
и..когато някой ни използва сексуално,той с положителна енергия ли тъпче тялото ни,или с отрицателна???--внимавайте какво ще отговорите,щото съм добронамерен biggrin.gif

п.с.иначе подкрепям призива,и се надявам,той да не пречи и за грижата за доброто ни настроение :thumbsup:

Зависи кой питаш. Както знаеш тва жената не е като човека. Ти го е***, а то те целува и ти вика обичам те tongue.gif
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2001 Audi TT

If you can't fix it with a hammer, you have an electrical problem.

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 05 май 2010 12:49

slowtraveler написа:Последния път усетих това излъчване на отрицателна енергия като ме спряха за превишена скорост laugh.gif
laugh.gif laugh.gif

докторе, аз лично лоши думи не използвам /е, псувам другите шофьори, ама те не ме чуват хахах/. на принципа съм "не прави на другите това, което не искаш да правят на теб". и тъй като мен ме нараняват лошите думи /ако съм в кофти настроение стигам и до сълзи/, не искам да карам други хора да се чувстват по същият начин.
и честно казано това може би е единствената черта на някой хора, коята не разбирам, въпреки че се опитвам от години. какъв кеф им прави да нараняват другите, да бъдат груби, да обиждат, да крещят...а повечето от тях дори говорят неща, които всъщност не мислят. е да ама после извинението не изтрива казаното. поне за мен, малко съм злопаметна
не знам, част от тях избиват явно някакви комплекси. други пък като наредят всички наоколо колко са тъпи, грозни и смешни /а те самите в собствените си очи са перфектни, нали се сещаш/, сигурно им идва някакъв пауър хахах
за мое най-голямо съжаление не успях да се науча да игнорирам подобни хора wacko.gif в смисъл да не обръщам внимание на казаното от тях /дори и да знам колко са далеч от истината/. ако знаете как става номера, приемам съвети всякакви rolleyes.gif

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 05 май 2010 13:42

zi_zi_top написа:Замисляте ли се, когато използвате лоши думи ...................

Зизе недей да ми разваляш стереотипите за съвременните медици ве tongue.gif !
И внимавай да не го прочетат този еретичен пост некой наши велики "светила" , че ще те изгорят жив пред мед. академия :whistle: .

А до колкото до джапи съвсем нормално е да е "по-сензитивен" от некой негови хамерикански "приятели" поради простата причина , че е музикантин .

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 05 май 2010 17:32

Бас, вместо да се гъбаркаш, по-добре помисли как вегетарианството освен като философия как да не нараняваш животни за да се храниш може да се разшири и върху проблема "как да живея без да наранявам хората".
Изобщо не виждам нищо еретично в идеята за по-добра хигиена на духа и взаимоотношенията.
Сквернословците са за кладата wink.gif !
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 05 май 2010 20:21

Georgimitrovich написа:
rudolf написа:и..когато някой ни използва сексуално,той с положителна енергия ли тъпче тялото ни,или с отрицателна???--внимавайте какво ще отговорите,щото съм добронамерен biggrin.gif
:

Зависи кой питаш. Както знаеш тва жената не е като човека. Ти го е***, а то те целува и ти вика обичам те tongue.gif

Уникални индивиди сте :tongue1:.
Я попитайте някоя жена "използвачка", та тя да ви каже мъж човек ли е laugh.gif

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 05 май 2010 21:09

Raya написа:
Georgimitrovich написа:
rudolf написа:и..когато някой ни използва сексуално,той с положителна енергия ли тъпче тялото ни,или с отрицателна???--внимавайте какво ще отговорите,щото съм добронамерен biggrin.gif
:

Уникални индивиди сте :tongue1:.
Я попитайте някоя жена "използвачка", та тя да ви каже мъж човек ли е laugh.gif

аз такава не познавам,,,попитайте вие, и кажете какво е казала wacko.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 05 май 2010 21:31

rudolf написа:аз такава не познавам,,,попитайте вие, и кажете какво е казала wacko.gif

Очевидно нямаш очи за тези неща, Рудолф! wink.gif
П. С. Не задавай този въпрос дори да си сигурен, че те "работят"! Понеси го като "истински" мъж! :thumbsup:

Потребителски аватар
ivobox
Регистриран: 14 ное 2007 21:43
Контакти:

Мнениеот ivobox » 05 май 2010 21:37

zi_zi_top написа:как вегетарианството освен като философия как да не нараняваш животни за да се храниш може да се разшири и върху проблема "как да живея без да наранявам хората".

то от едното принципно следва другото от самосебеси
Avensis D-4D, 2005, 116hp, TOYOTA
Yaris T Sport, 2003, 106hp, TOYOTA

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 05 май 2010 21:42

Док, много силна тема си пуснал бре, човек....

Думите....

На нас нищо не ни коства да ги изговаряме и никога не питаме другата страна какво й коства да ги понася...

Има доста поговорки за тях, но дали някой въобще ги разбира?

Току -що ми хрумна нещо - когато дипломацията е безсилна, следва насилие, което пак се спира с думи.

Мислите ли, че трите основни религии са убеждавали хората само чрез насилие? Изключвам Будизма, но историята познава и такива случаи.

Но по принцип месиите са говорели - а това се е записвало. А сляпото вярване и грешното тълкуване на думите понякога води до фанатизъм.

Та - да си говорим за силата на думите.....
Изображение

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 05 май 2010 22:03

Не изключвай Будизма! Макар, че съм източно-православен християнин смятам, че Будизма е най-човечната и истинска религия.
НО всички религии и философии отделят подобаващо значение на словото!
Сигурно имат основателни причини...
Има хубави поговорки: "Както го говориш, така става!" и "Език мой - враг мой!" и др. Кой каквото си мисли, това говори и съответно това му се случва!

Затова внимавайте какво мислите и какво говорите! Не викайте Злото при себе си.

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 05 май 2010 22:16

zi_zi_top написа:Затова внимавайте какво мислите и какво говорите! Не викайте Злото при себе си.

:thumbsup: Много си прав! Аз сама се убедих в това.
И ето как стана.
На предпоследната ми кола падна малко лака на предната броня. И все се чудех как да я мина през каското. Не го мислих дълго. Една джипка си одра джантата от бронята ми.
На последната кола ме дразниха двете олющени брони, но не мислих да ги пипам. По не/благоприятно стечение на обстоятелствата и двете минаха през каското.

От тези случки вече внимавам какво мисля, че да не си го предизвикам без да искам.

Върни се в “Off Topic”