За силата на думите

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: За силата на думите

Мнениеот slowtraveler » 20 мар 2013 01:08

ivobox написа:Щом обясняват Божественото, значи са Божествени науки tongue.gif happy.gif

Така си е - без ирония (но в по-практичния смисъл tongue.gif ) :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 20 мар 2013 01:12

slowtraveler написа:Просто хората учат физика, химия, социология, психология и т.н., които обясняват 'божествените' ефекти. :whistle:

Нямам нищо против вярващите - всеки има право на мнение и идеология. Просто споделям моята (и на всичките ми познати) гледна точка...
Вярата я приемам когато е в поносими граници - например делото на отец Иван. Помагал съм му не заради идеологията му, а заради делото му...
Като сте толкова вярващи помните ли кръщенето и минаването зад олтара? Това обяснява всичко...

Религиите са измислени за да се контролират хората, тълпите, масите.
Наполеон е каза:
"Религията е измислена, за да може богатите и да им вземат паритебедните да не убият."
Като цяло да се държат мирно бедните и хората с по-нисък морал.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 21 мар 2013 20:07

За съжаление сега се справят с парите ни и без да се ползват от защитата на религията. С парите ни контролират не по лошо отколкото с религия. Медиите са къде по ефективни манипулатори.
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 25 мар 2013 20:13

Басс-мане, ти си.... smile.gif

Ще ти е трудно да обясниш, че човек носи Господ в сърцето си и златните палати, съградени в Негово име, както и аутодафетата и кланетата нямат нищо общо...
Изображение

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 03 апр 2013 01:38

zi_zi_top написа:Basmane, ti si preminal na drugo nivo i v drugo izmerenie:-) i ti lichi, da znaesh! :thumbsup:

Много е яко да знаете! Идвайте и вие!

Относно останалите коментари може да прочетете книгата от Библията Еклисиаст - нищо няма да разберете но поне ще знаете че всичко е суета biggrin.gif !

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 03 апр 2013 02:38

Аз не можах да премина в четвъртото измерение, но гледам Басс_Ман-а е преминал.
Никога няма да го разберем, така както никой не ме разбираше мен като говорех за четвъртото измеренир и за края на света, който трябваше да бъде на 22.12.2012, но не стана... Но аз и преди това се кланям са на един Бог: HONDA - The Power of Dreams worthy.gif
Аз за религия може да говоря много, но не виждам смисъл, както казах по-горе религията е измислена за контрол над хората за да са по-смирени. Аз не мога да кажа, че съм атеист, но гледам да не прекалявам с нищо. Не забравяйте, че през Средновековието, а дори и сега църквата е най-богатата институция след държавата, а връзката м/у двете винаги е била много тясна и неразривна.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Bass_Man

Мнениеот Bass_Man » 07 апр 2013 01:58

Джап има много църкви брат, поразрови се малко може да научиш интересни неща. Иначе абсолютно всяко едно нещо на тази земя е измислено за контрол над някого! Въпросите са кой те контролира и на кого си поверяваш живота?

Относно атеистите:

Атеист е човек, който не само, че не вярва в религията, но е убеден, че Бог и боговете не съществуват. - няма такъв дето да може да докаже, че Бог не съществува.

Агностик е човек, който не твърди, че има или няма Бог или богове. Агностицизмът е философско течение, което твърди, че не знаем каква точно е истината за Бог, боговете и живота след смъртта.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 07 апр 2013 10:35

Bass_Man написа:..Атеист е човек, който не само, че не вярва в религията, но е убеден, че Бог и боговете не съществуват. - няма такъв дето да може да докаже, че Бог не съществува.

По същата логика - религиозен човек е този, който не само, че вярва в религията, но е убеден, че бог и боговете съществуват - няма такъв, дето може да докаже, че бог съществува...

Та общо взето иди разбери кой крив кой прав.
Аз си мисля, че с увеличаването на познанието, все по-малко стават 'божествените' изявления - вече дори слънчевите затъмнения не се смятат за божествен акт tongue.gif :whistle:

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 08 апр 2013 01:43

Da pitam: Sled kato bog e razbral che Adam i Eva ne stavat za nishto zashto ne e zapochnal otnachalo? I vse pak Kain i Avel ot kade sa si namerilibulki? wacko.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Bass_Man

Мнениеот Bass_Man » 08 апр 2013 03:15

slowtraveler написа:
Bass_Man написа:..Атеист е човек, който не само, че не вярва в религията, но е убеден, че Бог и боговете не съществуват. - няма такъв дето да може да докаже, че Бог не съществува.

По същата логика - религиозен човек е този, който не само, че вярва в религията, но е убеден, че бог и боговете съществуват - няма такъв, дето може да докаже, че бог съществува...

Всъщност много елементарно се доказва че Бог съществува - просто си правиш среща с него и проверяваш лично има ли го няма ли го!

slowtraveler написа:Та общо взето иди разбери кой крив кой прав.
Аз си мисля, че с увеличаването на познанието, все по-малко стават 'божествените' изявления - вече дори слънчевите затъмнения не се смятат за божествен акт tongue.gif :whistle:

Явно твоето познание не помръдва защото аз не знам за наука в момента която да има цялостна теория от край до край кое защо и как! Ако имаш сподели! Това което е ясно на абсолютно всички вече е че зад всяко едно творение на света стои толкова голям интелект колкото не може да ни го родят главите.

Vesko написа:Da pitam: Sled kato bog e razbral che Adam i Eva ne stavat za nishto zashto ne e zapochnal otnachalo? I vse pak Kain i Avel ot kade sa si namerilibulki? wacko.gif

Как да не стават? Стават разбира се просто те са направили техния избор, както и ти и всеки един човек на земята! Схемата е проста или с Бог или против Него!
Относно жени деца и тн. въпреки че Библията има исторически елемент и достоверност не е учебник по история, физика, химия, биология и тн. и за това там не се разглеждат задълбочено научни теории. Науката е измишльотина на човека за да си обянсява нещата около него на Бог наука не му трябва! Както знаеш като не ти е ясно нещо или питаш някой по-голям от теб или си трошиш главата сам, средно няма :).

Има един много добър лаф - Бог е решил да се смили над хората и да запише в Библията само словата на Божиите мъже защото ако е записал и словата на Божиите жени е трябвало сега да ходиме с кранове и тежки влекачи на църква за да можем да си замъкнем Библията :)!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 08 апр 2013 04:09

Bass_Man написа:Всъщност много елементарно се доказва че Бог съществува - просто си правиш среща с него и проверяваш лично има ли го няма ли го!

Изображение

Bass_Man написа:Това което е ясно на абсолютно всички вече е че зад всяко едно творение на света стои толкова голям интелект колкото не може да ни го родят главите.

Примери моля!
А, сетих се за един - египетските пирамиди.
Под голям интелект приема ли се извънземен от друга раса или само на дядо с бяла брада?

Bass_Man написа: Науката е измишльотина на човека за да си обянсява нещата около него на Бог наука не му трябва!

Изображение

п.п.
Позволявам си васковия лукс - да говоря с гиф-чета biggrin.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 08 апр 2013 07:40

Bass_Man написа:....
slowtraveler написа:Аз си мисля, че с увеличаването на познанието, все по-малко стават 'божествените' изявления - вече дори слънчевите затъмнения не се смятат за божествен акт tongue.gif :whistle:

Явно твоето познание не помръдва защото аз не знам за наука в момента която да има цялостна теория от край до край кое защо и как! Ако имаш сподели! Това което е ясно на абсолютно всички вече е че зад всяко едно творение на света стои толкова голям интелект колкото не може да ни го родят главите....

Помръдва, макар и бавно - науката е бавен процес :whistle:
Което все пак е някакъв прогрес и твърдо е по-ефективен от прогреса на църквата.
Смятам, че в началото храма (независимо от религията) е бил необходим, защото обединява хората, но след това е станал голяма спирачка в прогреса.
Какво ще кажеш за прогреса на 'познанието' на някои хора, които от хиляди години вместо да кажат 'това ВСЕ ОЩЕ не сме го разбрали', казват 'това е божие дело'....
И съответно са против всяко научно обяснение на поредното 'божествено' проявление и го приемат на нож. И то чак след няколко века..

П.С. сега си мисля, че религията е изобретена от жените - на някои от тях мъжете им явно все още вярват в божественото и непорочно зачатие, и в това, че съседа им няма нищо общо с жена им tooth.gif
Последна промяна от slowtraveler на 08 апр 2013 21:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 08 апр 2013 21:25

Bass_Man написа: Науката е измишльотина на човека за да си обянсява нещата около него на Бог наука не му трябва!

Светотатсво и демонстриране на двоен стандарт е това заявление и то в автомобилен форум.
Що не се свържеш с Бог и не му кажеш да ти построи една Тойота?

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 08 апр 2013 23:02

Аз съм по-скоро агностик, но имам все пак някои вярвания:
1. Всеки човек носи частица от "божественото начало и божествения дух", каквото и да се крие зад тези термини.
2. Бог не е на небето, а е в нас! Дяволът също!
3. Всеки сам кове съдбата си и няма БОГ, който седи и пише за него - какво да му се случи и от какво да го предпази.
4. Най-важното нещо е какво имаш в главата си, а не в ръцете си, затова науката е най-голямото богатство за умните хора. Останалите са роби на вярвания, идеологии и реклами.
5. Науката е много далеч от пълното познание, но религиите са милиони пъти по-далече, защото ограничават познанието по много примитивен начин (за справка прочетете "Блаженствата"). Най-големия грях е знанието! Защо? Защото поражда въпроси и съмнения!

... и т.н. и т.н., но ме мързи да пиша повече...

Науката се развива шеметно в последните 100 години и точно това ще доведе до качествени промени на Битието, а преди това няколко хилядолетия са пропилени в догми и забрани наложени "в името на Бог", да не говорим колко хора са избити пак по същата причина.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
MX5
Регистриран: 20 ное 2008 09:47

Мнениеот MX5 » 08 апр 2013 23:08

Върни се в “Off Topic”