За силата на думите

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 30 май 2010 01:05

Принципно за това говорим :thumbsup: !
Но със сигурност доказателства има ! Но нима си очаквал всичките популярни учени и науки към днешна дата да отстъпят без бой мястото на нещо много по-естествено и логично ? Все едно да си представим , че петролните компании ще се отдръпнат от продажбата и разпространението на петрола ..........
Също така има безброй уреди за измерване на какво ли не , които очевадно регистрират наличието на някакво излъчване . Правени са доста експерименти например за състоянието на това лъчение преди , по време и след медитация на някой хора , които практикуват подобни учения . И уредите съвсем ясно отчитат разликите .
Руснаците имат огромен опит от експерименти с уреди за въздействие над пододбни полета или каквото там са .
Както и абсолютно точно е доказано наличието на всички енергийни центрове и акупунктурните/пресурните точки , които се серщат в документи от преди повече от 3000 години . Също така акупнктурата/пресурата са абсолютно признати в цял свят . Както казваш напоследък много популярно става и Рей-Ки .
На скоро гост в БГ беше и д-р Ернст Мулдашев , който чрез ползването на пододбни теории и практики е развил уникални методи за лечение на очни проблеми . И дори има доста случай на проглеждащи хора ! Разбира се не са с орлово зрение но колкото и да е е по-добре от нищо . До колкото знам в момента експериментира с изграждането на ново око и присаждането му .
Но повечето неща не могат да бъдат обяснени със средствата на съвременната наука и/или са част от обяснение с нови и още невъзприети теории .
Та истината е някъде там но ако всеки не я потърси за себе си да не се сърди и да не пречи на другите , които се опитват .
А и другото доста важно нещо е , че в християнството се съдържа всичко необходимо за едно добро съществуване . И въобще не е нужно да се търсят други практики . Най-важната част е в силата на разкаянието и молитвата , която трудно може да се разбере преди да се разбере механизма на кармата или така наречената причинно - следствената връзка . Но лошото е , че не е намерен начин за правилното му проповядване . И хората реално не вникват в смисъла му , а по-скоро остава една представа , че християнството е църквата и непременно е обвързано с някакви ритуали и практики . Но това е една съвсем друга и дълга тема .

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 30 май 2010 02:23

Bass_Man написа:Също така има безброй уреди за измерване на какво ли не , които очевадно регистрират наличието на някакво излъчване . Правени са доста експерименти например за състоянието на това лъчение преди , по време и след медитация на някой хора , които практикуват подобни учения . И уредите съвсем ясно отчитат разликите .
Руснаците имат огромен опит от експерименти с уреди за въздействие над пододбни полета или каквото там са .
Както и абсолютно точно е доказано наличието на всички енергийни центрове и акупунктурните/пресурните точки .

басс, не те ли обезнадеждаващ факта,че има институти в китай русия ,корея,от десекти години,които до сега са открили само . че има някакво лъчение??....с каква чистота?,,с какво е засечено ,и за какво може да се използва???

чисто теоритично:
ако сега се откриваше термометъра, и експерименти показваха че при над 41 градуса ,човек започва да халюцинира господ...... температурата по никакъв начин не доказва наличието на господ.

защо наличието на някакви неизучени вълни,преди да бъдат изучени, трябва да променят мирогледа на човек за вселена,измерения,енергий, позната физика???

лека аналогия??;
това че досега знаем за човека като за чаша ,,че е зелена,че събира 200 милилитра,че е 20 градуса......и изведнъж правим ново откритие--че е стъклена.
новото откритие,не е задължително да отрича ,че тя е чаша,че е зелена,че е 200мл,и е с 20 градуса.

за мен е по логично наличието на някакво излъчване да е още една характеристика на обекта,отколкото това да се смята за доказателство че всички недоказуеми хипотези са верни.

diver
Регистриран: 18 авг 2007 10:35

Мнениеот diver » 30 май 2010 12:25

Bass_Man написа:
diver написа:
Тя понеже е адски смислена....

Ах ти невернико ! tongue.gif

Учителя Йода би казал -

Код: Избери всички

понеже тя смислена е адски
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Изображение

maggkrabar написа:останах без пукната пара....

Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Re: За силата на думите

Мнениеот rudolf » 06 яну 2013 12:06

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 20 яну 2013 11:55

Потребителски аватар
Bass_Man

Re:

Мнениеот Bass_Man » 14 мар 2013 16:27

Bass_Man написа:...........................
Та истината е някъде там но ако всеки не я потърси за себе си да не се сърди и да не пречи на другите , които се опитват .
А и другото доста важно нещо е , че в християнството се съдържа всичко необходимо за едно добро съществуване . И въобще не е нужно да се търсят други практики . Най-важната част е в силата на разкаянието и молитвата , която трудно може да се разбере преди да се разбере механизма на кармата или така наречената причинно - следствената връзка . Но лошото е , че не е намерен начин за правилното му проповядване . И хората реално не вникват в смисъла му , а по-скоро остава една представа , че християнството е църквата и непременно е обвързано с някакви ритуали и практики . Но това е една съвсем друга и дълга тема .

Само ако съм знаел колко много истина има в това когато съм го писал. Явно малко откровение не ми е стигнало biggrin.gif .

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 14 мар 2013 19:33

Че християнството не е в църквата, навярно си прав. Че е стойностно учение, навярно също е вярно, едва ли противен случай би имало подобни позиции. Но не е ли прекалено лесно това с разкаянието и молитвата? Мисля, че отшелниците и монасите имат друго виждане.
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
Bass_Man

Мнениеот Bass_Man » 15 мар 2013 19:00

Ами аз казвам ако съм знаел защото миналата година разбрах истинското значение на тези думи! Тогава ( 2010 когато съм го писал) просто съм си философствал, а сега го живея! Загубил съм 20 години от живота си с Азиатска философия и мога смело да ти кажа там истина няма нито грам! Само мистика и чакане за следващия по-добър живот!
И Християнството е единствено и само в Църквата но не в сградите на Православната и повечето Католически частни фирми, а в живата Църква!
Относно отшелници, аскети, философи и тн общо взето е чиста загуба на време! В Библията никога никъде не се споменава за хора, които трябва да се отделят от обществото и да се саморазвиват и самоусъвършенстват! Ти казваш много е просто това с разкаянието, ами разбира се че е просто ама айде пробвай да се смириш и да приемеш Исус Христос за твой господар да видиш колко е просто! И принципно това не се казва разкаяние, а покаяние. Разкаянието е когато си ревеш и ти олеква душевно но не променяш нищо в живота си. А покаяние е когато приемеш, че има Бог, оставиш това дето си творил до сега, и промениш живота си спрямо неговата гледна точка и до тук останаха надеждите за нещо много лесно! Всъщност е много трудно да си съобразиш плътта с истината! :)
Представи си да смесиш горяло моторно масло и чиста питейна вода и накрая в съда да имаш само чиста питейна вода! Никакъв начин да се случи това без свръхестествена намеса. Някой трябва да поеме мръсното масло върху себе си за да може да остане само чистата вода. Това всичкото е много образно казано. :)

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 16 мар 2013 16:32

Basmane, ti si preminal na drugo nivo i v drugo izmerenie:-) i ti lichi, da znaesh! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 18 мар 2013 21:00

Наистина не съм наясно с материята. Хора като монасите и отшелниците посветили живота си на това учение (или посветили живота си на Бог) не смятат, че пътя е лесен. Как да повярва редовия човек, който не се е посветил така дълбоко, че ще постигне нещо голямо. Просто не вярвам в лесните пътища. Не е ли прехвърляне на вътрешните проблеми за решаване от външна сила? Не е ли по вярно това: „помогни си сам, за да ти …”. Но може би това което казваш не го отрича.
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
ivobox
Регистриран: 14 ное 2007 21:43
Контакти:

Мнениеот ivobox » 19 мар 2013 23:57

То от осанна до разпни го, Пеп. cool.gif
Това, че в момента го няма в Писанието прераждането, не означава, че го няма. Но там идеята е друга. Според мен не случайно е махнато. Идеята е да приемеш Христа в този живот, да го живее, както казваш ти, тук и сега. Да проявиш Любовта, демек Христа. Така, че има защо да го няма прераждането в Библията. Не, че го няма. Но не върху него трябва да се концентриа човек, щото изпуска сега-то. Ние сме тук за да проявим Духа в материята, да го проявим сега. А ако живеем Христа, добродетелите, любовта и истинита, за какви нови прераждания говорим, те вече не са необходими, урока вече е научен happy.gif
Евалата, Бас, много си радвам за теб! :thumbsup:
Avensis D-4D, 2005, 116hp, TOYOTA
Yaris T Sport, 2003, 106hp, TOYOTA

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 20 мар 2013 00:09

Явно доста хора са 'просветени' :whistle:
Навярно имате предвид Христос като хипотетичен елемент?
Според мен Христос е бил необходим в древността като цел/обединител на идеите. И тази идея е помогнала доста за развитието. Е, попречила също доста(особено инквизицията), но общия резултат все пак според мен е положителен...
Но не вярвах, че при сегашното ниво има хора, които имат нужда да вярват в такива неща...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
ivobox
Контакти:

Мнениеот ivobox » 20 мар 2013 00:32

И какво е нивото сега ? happy.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 20 мар 2013 00:50

Просто хората учат физика, химия, социология, психология и т.н., които обясняват 'божествените' ефекти. :whistle:

Нямам нищо против вярващите - всеки има право на мнение и идеология. Просто споделям моята (и на всичките ми познати) гледна точка...
Вярата я приемам когато е в поносими граници - например делото на отец Иван. Помагал съм му не заради идеологията му, а заради делото му...
Като сте толкова вярващи помните ли кръщенето и минаването зад олтара? Това обяснява всичко...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
ivobox
Контакти:

Мнениеот ivobox » 20 мар 2013 00:57

Щом обясняват Божественото, значи са Божествени науки tongue.gif happy.gif

Върни се в “Off Topic”