Паметник на Ам. врагове от WWII в София?!?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Паметник на Ам. врагове от WWII в София?!?

Мнениеот Japanese_fever » 06 окт 2010 01:31

Какво повече от това? ohmy.gif

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=505882

http://bulgaria.usembassy.gov/event_10042010.html
Глей заглавието: America, Bulgaria Honor U.S. Pilots Killed in WWII

И в самия текст: The U.S. Embassy Sofia hosted a ceremony to dedicate a monument to honor U.S. military personal who died in Bulgarian territory during World War II.

Ето и последиците от тези, на които им издигат паметник в посолството на САЩ в София:
http://www.lostbulgaria.com/?cat=345

WTF, в центъра на София??? wacko.gif mad.gif
TO ALL
AMERICANS
WHO SERVED IN
BULGARIA DURING (who served, but against Bulgaria)
WORLD WAR II

* * *

THEY GAVE
THEIR TODAY
FOR OUR
TOMORROW

Някой викал ли ги е в София 1944г., та сега да им вдигат паметник?

p.s.
Тук в Чикаго един път ходих на нещо като интервю за работа, в едно фото студио. Пича се казваше Пол Доути. Накрая ме пита дали съм поляк, аз му казах, че съм българин. Казва ми, че чичо му го свалили в България по времето на втората световна, обаче явно катапултирал, оспял да се спаси. Не разбрах в съзнание или безсъзнание, но нашите го спипали и прекарал няколко месеца български арест. Историята беше, че нашите го видял, че е с лъскаво ботуши и не го претрепали, т.е. усетили, че е хамерикански аристократ. След това чичо му се прибрал в САЩ, но ми каза че не му е разказвал хубаво за престоя си в ареста. Сигурно малко бой и ебан са му ударили, знaеш ли...?
Но нека паметници да им вдигат, щом още тогава сме ги помилвали!
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
F20C
Регистриран: 27 май 2009 17:39

Мнениеот F20C » 06 окт 2010 13:22

тоя паметник не съм сигурен дали ще просъществува(зависи от това колко е издържлив) happy.gif happy.gif
If in doubt....Flat out!!!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 06 окт 2010 19:28

Еми тъй като е на територията на посолството, а то се води ам. територия, би трябвало да просъществува.

Иначе за успокоение, има монумент на руските бойци загинали край Берлин:

http://www.scrapbookpages.com/berlin2002/RussianMonument.html

smile.gif
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
ALTEZZA
Регистриран: 10 сеп 2004 20:19

Мнениеот ALTEZZA » 06 окт 2010 20:07

to ako stava na vapros, v BG ot mnogo godini ima pametnici na "Ruskite osvoboditeli" i t.n.
->

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 06 окт 2010 20:21

Нищо ново под небето - дупедавска му работа българска.... mad.gif

http://shipka1.hit.bg/

http://www.novinar.net/news/iuzeirovi-p ... zNg==.html

http://vbox7.com/play:822cfd55
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 06 окт 2010 22:16

Какво да правим,Диде-дребни сме и като дадем дупето си опазваме главата.Иначе вместо дребни щяхме да сме изчезнали.А и един паметник повече,по-малко .... .преживявали сме като народ и по-лошо.А други народи са отдавна забравени.

Потребителски аватар
Uncle Dido

Мнениеот Uncle Dido » 06 окт 2010 22:25

Адаш, точно този начин на мислене ни направи курвите в Европа.

Докато се заблуждаваме така, отново сърбите ще са пред нас - дори и след незаконната война, дето им я трясна на главите лекето Буш, за да замаже положението с Моника, но истинската причина беше - да отпуши каналите на дрога от Афганистан през шиптърите албанци...

Та сърбите са със стиснати задници и високо вдигната глава, а ние тук правим паметници на поробители....

Дай да не разваляме и тази тема, че ми писна да повтарям едно и също.

По темата - все пак сме били съюзници на Хитлер, врагове - както на Америка, така и на Русия - но не Америка ни обявява война и ни окупира в продължение на 45 години...

Да ти е кеф да се ядосваш, че Съюзниците не са ги изпреварили...
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 06 окт 2010 22:32

Fido Dido написа:Докато се заблуждаваме така, отново сърбите ще са пред нас - дори и след незаконната война, дето им я трясна на главите лекето Буш, за да замаже положението с Моника, но истинската причина беше - да отпуши каналите на дрога от Афганистан през шиптърите албанци...

Клинтън сигурно имаш на предвид.

Потребителски аватар
Uncle Dido

Мнениеот Uncle Dido » 06 окт 2010 22:34

Точно така, Джап - моя грешка. :thumbsup:
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 06 окт 2010 22:48

Те съюзниците нали същите педали-дадоха ни на Сталин срещу бирени капачки.Мен оня дърт педераст Чърчил ако ми падне.... .Американци,Руснаци-всеки иска дупе.И ние си даваме.Иначе трябва да даваме живота на децата си,както цяла Югославия,ама аз нещо не съм съгласен.Като ни ги няма децата,нас за какво да ни има?Пък и аз много курви познавам-и по-младички,и по възрастни-не са чак толкова за оплакване,даже повечето са си много добре.Знам,че не звучи мъжествено,ама аз много филми за войната съм гледал-повече отколкото за кланниците за добичета.

Потребителски аватар
Dizzle
Регистриран: 22 дек 2009 15:58

Мнениеот Dizzle » 06 окт 2010 23:44

nowyaris написа:Какво да правим,Диде-дребни сме и като дадем дупето си опазваме главата.

За съжаление и малко смях е така. Тъкмо завърших един документален филм за влизането на Вермахта в Русе през '41г. и разполагам с доста архивни кадри от това време - еднакво радостно е посрещането на германците и на руснаците след това-паради,тържествени речи и т.н. Само дето все още живите очевидци разказват колко културни,чисти и дисциплинирани са били германците,а руснаците-точно обратното. Fido -съюзници на Хитлер сме станали,защото 700 000-на войска е чакала в Румъния да премине през БГ с или без нашето съгласие,а без него-значи да ни заличат. Също от очевидци разбрах,че нашите повече са бухали американците отколкото германците- при една атака българите свалили 5 самолета,а германците само 2. Та по темата - по-разбирам руския паметник в Германия,все пак германците се опитват да забравят Хитлер и да се дистанцират от миналото си. Турски и американски паметници тук обаче звучи много нелогично и направо тъпо - тея хора само са ни избивали,друго не са направили..

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 23 дек 2011 20:58

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Мнениеот Toyko » 27 дек 2011 01:03

еми така е докато славим руснаците , който доста са отмъкнали през втората, немците, които са крали с вагони и американците които са хвърляли бомби, а също така гледаме разни турски сериали по ТВ - държавата България ще се нарича още Булгаристан ... но какво да се прави тези комунисти които ни пробутват от години интернационализма са разклонение на същите евреи които пробутват евросъюза и тям подобни псевдо-демократични структури, които целят структуриране на единна, глобална, полицейска държава ....

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Мнениеот Toyko » 27 дек 2011 01:14

nowyaris написа:.Мен оня дърт педераст Чърчил ако ми падне....

В поетичен план ни е паднал вече - прочети поемата за Кънчо Путкодеров :)

nowyaris написа:.Американци,Руснаци-всеки иска дупе.

иска де иска - като бях в Хайделберг видях цял триетажен публичен дом са направили немците за американските негри да има какво да е***.

nowyaris написа:Пък и аз много курви познавам-и по-младички,и по възрастни-не са чак толкова за оплакване,даже повечето са си много добре.

това за курвите не разбрах какво го вметваш ? или просто ти се е ** :) ?

muf
Регистриран: 30 окт 2009 22:59

Мнениеот muf » 27 дек 2011 06:36

Де да ни бяха американците поробителите...
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.

Върни се в “Off Topic”