Паметник на Ам. врагове от WWII в София?!?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 27 дек 2011 08:53

muf написа:Де да ни бяха американците поробителите...

Еми хубаво е боли да сме били и в Автро-Унгарската империя, а не турската, ама уви... rolleyes.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 27 дек 2011 21:09

Питай индианците.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 дек 2011 03:00

nowyaris написа:
Питай индианците.

Питай чеченците за техните поробители от СССР,
както и Прибалтийските републики, както и всички бивши републики, вкл. БГ!

Разбира се ти и повечето хора не знаете нищо за Чечня, освен това по телевизията и вестниците, както и че Русия е №1 по убийства на журналисти.
Но България все още спазва някаква лоялност към по-големия Брат и не раздухва неща, които биха й навредили.
И може вече да вдигате наздраве за следващият президент на Русия,
който цял свят знае, че ще е пак Владимир Путин (Вечний) laugh.gif
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 28 дек 2011 09:25

Не всичко е толкова поляризирано...
Jap, бил ли си в Чечня, че си толкова запознат?
Бил ли си въобще в онези краища?
Или още вярваш че всички чеченци се борят срещу 'поробителите' си, а не смятат, че поробителите им са ги образовали и т.н.???
А акциите се финансират от определени мюсулмански страни (и с участието на наемници), които нямат интерес от светско развитие на Чечня...
Манталитета там е такъв, че трябва тоягата да играе за да има прогрес. В Чечня не съм бил, но съм бил в него район - Азърбейджан и Казахстан.
Относно паметник на американците - лошо няма да има паметник на загинали летци. Все пак са хора, изпълнявали заповедта на своето правителство, в което са се клели.
Но според мен такъв паметник трябва да е някъде настрани, а на главно място да има паметник на българските летци и войни, които са се борили срещу американците.
Защото американците не са носили цветенца над София.
Целта им са били предимно цивилни обекти за да променят 'общественото мнение' с цената на цивилни жертви (това май е масовата практика на хамериканците от доста време).
По едно случайност в момента съм в жилище в китно планинско градче, в което баба ми и дядо ми са били евакуирани по време на тези бомбардировки. По друга една случайност сега като потърсих фотоматериал, първата снимка на която попаднах - бе за поражения от запалителна бомба, паднала на 30-40м от апартамента на дядо ми.
http://www.lostbulgaria.com/?cat=345
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
V35GTR
Регистриран: 09 мар 2005 00:43
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 28 дек 2011 17:52

slowtraveler написа:Не всичко е толкова поляризирано...
Или още вярваш че всички чеченци се борят срещу 'поробителите' си, а не смятат, че поробителите им са ги образовали и т.н.???
А акциите се финансират от определени мюсулмански страни (и с участието на наемници), които нямат интерес от светско развитие на Чечня...
Манталитета там е такъв, че трябва тоягата да играе за да има прогрес. В Чечня не съм бил, но съм бил в него район - Азърбейджан и Казахстан.
Относно паметник на американците - лошо няма да има паметник на загинали летци. Все пак са хора, изпълнявали заповедта на своето правителство, в което са се клели.
Но според мен такъв паметник трябва да е някъде настрани, а на главно място да има паметник на българските летци и войни, които са се борили срещу американците.
Защото американците не са носили цветенца над София.
Целта им са били предимно цивилни обекти за да променят 'общественото мнение' с цената на цивилни жертви (това май е масовата практика на хамериканците от доста време).
По едно случайност в момента съм в жилище в китно планинско градче, в което баба ми и дядо ми са били евакуирани по време на тези бомбардировки. По друга една случайност сега като потърсих фотоматериал, първата снимка на която попаднах - бе за поражения от запалителна бомба, паднала на 30-40м от апартамента на дядо ми.
http://www.lostbulgaria.com/?cat=345

mislq che si gubish vremeto da addresirash Japankata! Toi eSpert EsPertno nivo po absolutno vsqka tema. Otkril e GugAL i ima slabi poznania po English - a dangerous combination! biggrin.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа:Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 28 дек 2011 18:02

Продължавам да правя опити tongue.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 дек 2011 19:13

slowtraveler написа:Продължавам да правя опити tongue.gif
По едно време беше взел да изказва някои сравнително разумни мнения,ама пак взе да пише Джапито простотии.Нека някой да му обясни,че никога няма нищо лично-просто всичко е бизнес.Та и с поробването е така-ако си даваш това което имаш доброволно-дишаш.Ако не-прихъркваш.Голяма му е каша в главата на Джапанезето,някой трябва да му обясни туй-онуй за живота wacko.gif

Потребителски аватар
MX5
Регистриран: 20 ное 2008 09:47

Мнениеот MX5 » 28 дек 2011 19:21

nowyaris написа:на Джапанезето,някой трябва да му обясни туй-онуй за живота wacko.gif

Ако на 30 годишен тепърва ще трябва да му се обяснява, положението не е розово :whistle:

Последна промяна от MX5 на 28 дек 2011 19:26, променено общо 1 път.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 дек 2011 19:26

MX5 написа:
nowyaris написа:на Джапанезето,някой трябва да му обясни туй-онуй за живота wacko.gif

Ако на 30 годишен трябва да му се обяснява, положението не е розово :whistle:

Верно вече е на трийсет?Баси,по нищо не му личи.Ако на тези години е с този акъл направо си е тъмно черно положението.

Потребителски аватар
MX5
Регистриран: 20 ное 2008 09:47

Мнениеот MX5 » 28 дек 2011 19:28

nowyaris написа:Верно вече е на трийсет?Баси,по нищо не му личи.Ако на тези години е с този акъл направо си е тъмно черно положението.

30 ги е ударил със сигурност. А колко над 30 е - сам трябва да си каже smile.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 дек 2011 19:35

Явно САЩ е страната на неограничените възможностти.Дори и за хора с ограничени възможностти. sad.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 дек 2011 20:32

slowtraveler написа:Не всичко е толкова поляризирано...

Да, съгласен съм с всичко казано от теб.

Не съм бил в Чеченя, въпреки че ми е много интересно да отида, но все пак живота ми е по-мил,
иначе после форумите ще пустеят без мен, но яриса пак ще си пише де.

В Чечня след първата война, която проведе Елцин (94-96 г.). Аслан Машкадов е президент на Чечня, забележете първия президент чак през 1996-та, ако не броим Джохар Дудаев (Дудаев е убит от руснаците още в първата война, която води Елцин), който се е бил провъзгласил за президент, но не е признат. Дудаев м/у другото е бил руски генерал в руските ВВС.

Най-голямото копеле и издънка на чеченските бунтовници е Шамил Басаев. Той е бил за кратко министър-председател по времето на Машкадов, но тъй като Басаев е горила-боец вероятно с много малък интелект (почти колкото на яриса) и никакви управленски и административни качества напуска поста, взима си Калашника и запрашва в горите на Чечня да организира другите лумпени, тъй като Чечня не е била напълно призната за автономна тогава. Опастността идва от там, че Басаев завръзва връзки с Осама и започва да повлича страната към ислямски фундаментализъм. Чечня винаги е била мюсюлманска страна, но с мирно население, не крайно фундаментаситка.

Работата е там, че Сталин е изселил почти цяла Чечня над 30 000 души да вървят към Сибир.
И това, което казах, че повечето не го знаят - Русия и Чечня имат проблеми още от Средните векове, когато Иван Грозни е искал да си прави резиденция в сегашния Грозни, той не случайно е кръстен така. Но още тогава чеченците са им показали, че стях не може да се ебават много-много. Та мисълта мие, че враждада на Русия и Чечня, не е нито от 90-те, нито от Сталин, а много преди това, което много малко хора знаят.

Причините Русия да не пуска Чечня да се отцепи, както направиха много бивши републики са
- там има много залежи на петрол
- страх ги е да не станат страна с радикален ислямизъм, а са на южната граница с Русия

Също е вярно, че и двете страни нямат интерес от приключване на войната (вкл. Путин).
Путин плаши цивилното население, че Чечня е голяма заплаха и трябва да г избират само него, защото той има твърда ръка и знае как да се бори с чеченците. Русия печели от контрабандата на оръжие същотака, бунтовниците печелят от контрабандата на горива и хора от Азия за Европа.
Путин е извършвал взривяване на цивилни апартаменти на руски граждани за да сплаши населението и е преписвал атентатите на чеченците, те обаче никога не са поемали отговорност, освен за атентатата в театър Дубровка през 2002-а, но за атентата в метрото не съм сигурен. Та Путин си е чист терорист рожба на КГБ. По тази причина, за да не бъде разобличен Путин в атентатите, които е нареждал, беше убит Литвиниенко чрез висока доза плутониум в Лондон през 2006-та.

Знанията си черпя предимно от книги. Едната написана лично от покойната Анна Политковская, която беше застреляна в апартамента си в Москва и много хора са сигурни, че убийството е поръчано от Путин. Интересно дали тази книга се предлага на българския пазар, дали е преведена въобще на български, аз тук я чета на английски.
Последна промяна от Japanese_fever на 29 дек 2011 00:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 28 дек 2011 21:07

Тръгнахте от България и стигнахте до Чечня. Там ли слагат паметника?
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 дек 2011 21:50

Паметникът е сложен вече, както и много други паметници, както е споменал по-горе колегата ALTEZZA - на "съветските братя освободители", които всъщност са ни били противници през WWII,
тъй като ние сме били съюзници на Германия, но изведнъж виж ти сме искали да се освободим от фашизма и руснаците са ни спасили.

Работата е, че Сталин е казал да ни ударят на 7-ми септември 1944-та.
Отделно най-глемият нацилнален предтел Георги Димитров е бил подготвил вече почвата за руснаците. Колко му се кланяхме на този урод в мавзолея, а той е продал най-много България за десетилетия напред...

Разбира се яриса още му се кланя, но какво повече да искаме от човечец, който продава чорапи...? rolleyes.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 29 дек 2011 03:36

Japanese_fever написа:Паметникът е сложен вече, както и много други паметници, както е споменал по-горе колегата ALTEZZA - на "съветските братя освободители", които всъщност са ни били противници през WWII,
тъй като ние сме били съюзници на Германия, но изведнъж виж ти сме искали да се освободим от фашизма и руснаците са ни спасили.

Работата е, че Сталин е казал да ни ударят на 7-ми септември 1944-та.
Отделно най-глемият нацилнален предтел Георги Димитров е бил подготвил вече почвата за руснаците. Колко му се кланяхме на този урод в мавзолея, а той е продал най-много България за десетилетия напред...

Разбира се яриса още му се кланя, но какво повече да искаме от човечец, който продава чорапи...? rolleyes.gif
"Чело коте книжки как се ядат мишки.Събрали се мишките и му изяли книжките.Ах че беля."Такива като теб не бива да бъдат пускани не само извън пределите на България,а дори и извън пределите на някои специализирани медицински заведения.В главата ти наистина е пълна каша.Малко извън темата-продавам това от което в момента се изкарват кинти без това да води до отделянето на главата от тялото ми biggrin.gif

Върни се в “Off Topic”