Интересни факти за ГРАМОТНОСТТА

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 26 юли 2011 02:14

zi_zi_top написа:....................

На времето майка ми, която беше университетски преподавател, участваше в проверяването на кандидат-студентски изпитни работи и ми е казвала, че е писала слаби оценки дори за това, че работата е написана неграмотно.

....................................................

Аз мисля , че точно заради такива , като майка ти истинските таланти са подтискани за сметка на скапани зубърчета !!!

Опростачването и рухването на духовните ценности е в световен мащаб и мисля, че не е случайно. В БГ положението вече е безнадеждно. wacko.gif

Какви духовни ценности когато сте учили вие ве ??? Вие започнахте вече да ни взимате за канарчета ве ?!?! Вече било безнадеждно ?!?! Че то си е безнадеждно от 9-ти септември ве докторе ! Земете пинете по едно аспиринче с модераторо , че нещо тотално се объркахте !
Они им окат , че при първа възможност 2 000 000 българи ги няма той ти вика сега стана ?!?!?! ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА егати тъпотията !!!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 26 юли 2011 07:08

zi_zi_top написа:
Bass_Man написа:Така е! Всеки знае на какво ниво са ни училищата, болниците и всичко останало!!! ...
За това всеки трябва да си погледне в къщичката и да си възпита децата, а не да лежи на форумите, училищата или Европа да го оправят!

Какво правиш лично ти за да се промениш и да въздействаш на хората около себе си?
Как си представяш промяната и личния принос на всеки един от нас? Някакви идеи?!? cool.gif

Още не си ми отговорил?!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 26 юли 2011 21:21

zi_zi_top написа:
zi_zi_top написа:....
Аз смятам, че външния вид на човек /облекло, хигиена, прическа и т.н./ и начина му на изразяване - писмено и говоримо до голяма степен показват отношението му към живота и работата.

Познавам хора, които не са с висше образование и са безупречни в писането и говоренето, както и професори, които говорят и пишат диалектно. Светът е шарен. cool.gif ....

Всъщност това е другият проблем! Колкото и ясно да се изразяваш, винаги има хора, които не са те разбрали правилно. laugh.gif
Боже Господи , колко си прав.Нищо не си разбрал от това,което съм написал,нали? laugh.gif

Потребителски аватар
Me4oKyX
Регистриран: 10 яну 2007 14:16
Контакти:

Мнениеот Me4oKyX » 26 юли 2011 23:47

now - ще чуе и разбере ако иска.... Но като са широко затворени уши и очи ..... такива ми ти работи се случват.... :whistle:

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 27 юли 2011 00:31

zi_zi_top написа:
zi_zi_top написа:
Bass_Man написа:Така е! Всеки знае на какво ниво са ни училищата, болниците и всичко останало!!! ...
За това всеки трябва да си погледне в къщичката и да си възпита децата, а не да лежи на форумите, училищата или Европа да го оправят!

Какво правиш лично ти за да се промениш и да въздействаш на хората около себе си?
Как си представяш промяната и личния принос на всеки един от нас? Някакви идеи?!? cool.gif

Още не си ми отговорил?!

Отговорил съм ти и то не само на теб , а на всички в този форум благодарение на дейното си участие . Което някой хора приемат по различен начин . Не че на мен нещо особено ми пука . можеш да видиш и в подписа ми и тн и тн . Много неща с , които ти не можеш да се разделиш просто защото майка ти ти е набила в главата някакви стереотипи .

Точно и за това милионерите и милиардерите обикновено не са особено грамотни хора но пък за тях работят изключително грамотни хора biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif ! В повечето случай това са находчиви и прозорливи хора с доста късмет , а не супер начетени информатици и философи ! Дори един от най-богатите хора на света няма завършено висше образование - Бил Гейтс ! Сега според теб майка ти ли трябва да слушам или него ?

Дори ако вземем предвид вождовете от миналия век пак ще видим , че най влиятелните хора въобще не са били супер мега висшисти , професори , доктори и тн !

Та вашите теории нямат нищо общо с действителността !!! И всъщност вие заедно със всички ваши другарчета си живеете в един измислен свят и точно заради това тази държава няма оправия ! Хората тук не виждат по далече от дуваро на Вуте ! А ако случайно се намери някой , който вижда малко по-надалече веднага ще се появи някой , като теб или майкати за да го вкара в правия път или да му обясни , че за нищо не става понеже не знае къде се слагат запетайки ако , че да кажем см'ета на ум астрономически числа biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif .

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 27 юли 2011 00:52

От мен да знаеш, че във Западна Европа 99% от преподавателите са като майка ми! И там си има полуграмотни, даже и неграмотни, но те си заемат съответната ниша, а не се мислят за непризнати гении.
Изключения има разбира се навсякъде! По-голямата част от населението е така обаче. cool.gif

П.П. А за Бил Гейтс грешиш! И парите не са всичко на този Свят, те са просто средство!
И най-богати са наркобароните и други престъпни босове. Доста от тях са висшисти, макар че не им е нужно. :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 27 юли 2011 08:07

zi_zi_top написа:От мен да знаеш, че във Западна Европа 99% от преподавателите са като майка ми! И там си има полуграмотни, даже и неграмотни, но те си заемат съответната ниша, а не се мислят за непризнати гении.
Изключения има разбира се навсякъде! По-голямата част от населението е така обаче. cool.gif

П.П. А за Бил Гейтс грешиш! И парите не са всичко на този Свят, те са просто средство!
И най-богати са наркобароните и други престъпни босове. Доста от тях са висшисти, макар че не им е нужно. :whistle:
Парите са всичко на този свят.И за да станат средство,трябва много време преди това-цели поколения-да са били цел.И за наркобароните и другите престъпни босове си в голяма грешка-богати са,но не най-богати.И са богати за кратко.Попитали принц Чарлз какво мисли за сегашната икономическа криза.Отговора му бил много кратък:Аз живея в петстотин годишен замък,учил съм в петстотин годишен университет и харча петстотин годишни пари-пет годишна криза не ме бърка.Вярно е,че парите са средство,ако петстотин години преди това са били цел.

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 27 юли 2011 16:56

Парите не са предмет, а обществено отношение. Парите са посредник между потребността и предмета, между живота и средствата за живот на човека.

Ако парите са ти цел в живота ще преживееш най-голямото разочарование и падение. Примерът с Принц Чарлз е смешен като виц, но не е истина. Династията има традиции, влияние и власт в целия Свят, а не само 500 годишни пари и замъци. Твоето поколение и след 600 години трупане на пари няма да има нищо общо с Кралското семейство или с фамилията Сакс-Кобург-Гота. cool.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 27 юли 2011 17:10

Я малко история:
"Парите са тор, от която израстват красиви цветя" biggrin.gif
"Опасен Чар"
7:10мин
http://vbox7.com/play:dadb2827

"количествените изменения водят до качествени промени" К.Маркс
Това важи и за парите biggrin.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 27 юли 2011 17:46

slowtraveler написа:...
"количествените изменения водят до качествени промени" К.Маркс
Това важи и за парите biggrin.gif

Точно за този пример доц. Кардашев ми писа Отличен 6+ на изпита по Философия през 1985 г. biggrin.gif
Но това няма нищо общо с мнението на науярис`а. Парите се управляват с акъл. Без него са просто прах и дим!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 27 юли 2011 17:55

Имах предвид, че количествените натрупвания на пари водят до качествени изменения в мозъка :whistle: tongue.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 27 юли 2011 18:54

Опростачването и рухването на духовните ценности е в световен мащаб и мисля, че не е случайно. В БГ положението вече е безнадеждно. wacko.gif

[/quote]

http://www.youtube.com/watch?v=uxpZduzVqPI
laugh.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 27 юли 2011 20:51

zi_zi_top написа:Парите не са предмет, а обществено отношение. Парите са посредник между потребността и предмета, между живота и средствата за живот на човека.

Ако парите са ти цел в живота ще преживееш най-голямото разочарование и падение. Примерът с Принц Чарлз е смешен като виц, но не е истина. Династията има традиции, влияние и власт в целия Свят, а не само 500 годишни пари и замъци. Твоето поколение и след 600 години трупане на пари няма да има нищо общо с Кралското семейство или с фамилията Сакс-Кобург-Гота. cool.gif
Що така мислиш-дъщерята къв е проблема да излъже някой хапльо със синя кръв и стой та гледай. biggrin.gif Иначе пак нищо не си разбрал,и то вероятно заради диалектическия материализъм на Маркс,който така са ти го набили в главата,че и с тирбушон не може да го извади човек./при мен също опитаха,ама аз съм генетично неразположен/.Запомни-ако парите не бяха главна и основна цел,още щяхме да рисуваме по стените на пещерите.Те стават средство чак когато са в достатъчно количество за постигането на каквато и да било цел./малка или голяма/.Запомни веднъж завинаги следната крилата фраза:ВСИЧКО СТАВА С ПАРИ.КАКВОТО НЕ СТАВА С ПАРИ, СТАВА С МНОГО ПАРИ.И никога не забравяй,че вековните традиции,влияние и власт са на базата единствено и само на вековно трупане на пари.Докторе,децата ме разбраха-ти не можеш. mad.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 27 юли 2011 20:53

slowtraveler написа:Имах предвид, че количествените натрупвания на пари водят до качествени изменения в мозъка :whistle: tongue.gif
Отделно дето е доказано,че парите развалят човека.Пълно е с подобни примери-просто се огледайте. biggrin.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 27 юли 2011 21:05

Ще вземем компромисно решение! Да се оправя, коя както може...

@Науярис с теб тичаме на различни стадиони и нямаме общ език. Не желая да те репликирам повече. cool.gif

Върни се в “Off Topic”