Пътуване до Гърция

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Re: Пътуване до Гърция

Мнениеот Vesko » 07 юли 2014 15:25

Airfan написа:Просто гаси фаровете. Между другото и в Италия не се кара на фарове. Само тези с ДРЛ светят.

Тези с допълнително монтираните ДРЛ да си ги махат ли? tooth.gif

ЕУ директивата за ДРЛ и късите светлини си я има, но за сега не е задължителна за всички частта си за късите светлини. Всички новоодобрени модели автомобили за ЕУ пазара трябва да са с ДРЛ.

ПП: И нито в Италия, нито г Гърция някой ми е направил проблем тази година за светнатите къси светлини. Като се замисля май само с БГ и в близкото минало със Сръбска полиция съм имал срещи от близък вид. wink.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 07 юли 2014 20:20

bobotnik написа:Благодаря за отговора, колега. Мене големия талон не ме притеснява - в мен си е. Стана въпрос, че може да те глобят, ако караш на фарове през деня и тем подобни простотии punk.gif

С фаровете нямаш никакви проблеми....
Въпреки, че не съм им чел конкретния закон, причините да смятам така са:
- доста от официално внесените автомобили са с постоянно включени къси светлини, които няма как да изключиш. Гърците не биха скачали против ЕС за автомобил нормално регистриран по правилата на ЕС в друга страна от ЕС. Да не позволят да се регистрира в Гърция - да, но не и да забранят транзитно преминаване...
- моята бе точно такава (ксенона се включваше заводски още при даване на контакт) и се движих безпроблемно доста хиляди километра из техните пътища
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
bobotnik
Регистриран: 16 май 2014 13:41

Мнениеот bobotnik » 08 юли 2014 15:23

И още нещо да питам. Ако колата не е на мое име, а големия и малкия талон са в мен ще ми трябва ли пълномощно или не?
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 08 юли 2014 16:39

bobotnik написа:И още нещо да питам. Ако колата не е на мое име, а големия и малкия талон са в мен ще ми трябва ли пълномощно или не?

Че то и в БГ ти трябва пълномощно по принцип, ако собственика не е в колата...
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 08 юли 2014 18:06

Rudy написа:
bobotnik написа:И още нещо да питам. Ако колата не е на мое име, а големия и малкия талон са в мен ще ми трябва ли пълномощно или не?

За БГ-то сигурен ли си ? Аз от 20 години кола на мое име не съм карал . И никога не са ми искали пълномощно . За Гърция не знам как е ,ама в Австрия си карам Вояджъра , един път ме спряха тук на Абтенау и ми провериха книжката и документите на колата.Австриеца и дума не обели за пълномощно от баба - пък може и да е питал,ама аз с този мой немски..... biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 08 юли 2014 20:59

nowyaris написа:
Rudy написа:

За БГ-то сигурен ли си ? Аз от 20 години кола на мое име не съм карал . И никога не са ми искали пълномощно . За Гърция не знам как е ,ама в Австрия си карам Вояджъра , един път ме спряха тук на Абтенау и ми провериха книжката и документите на колата.Австриеца и дума не обели за пълномощно от баба - пък може и да е питал,ама аз с този мой немски..... biggrin.gif .

Е, аз писах "по принцип", ама да си видял принципен полицай?
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 08 юли 2014 22:26

Да,всички са на принципа "Празно нема". Драли са ме за всичко друго за което може човек да се сети , но не и за пълномощно. Мойта сега и хрумнало като се прибера в края на Август да сме отидели за 4-5 дена до Кавала и Тасос.Значи да разбирам,че трябва да извади тоз месец и Зелена Карта от застрахователя,така ли ???
За големия талон вече разбрах.Преди три години ходих с Витото десетина пъти до Солун по складовете на пристанището,ама тогава никой не ми е искал тези работи,само за ремаркето се заяждаха.Добре че и техните полицаи са на същия принцип като нашите.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

biro
Регистриран: 31 мар 2013 11:21

Мнениеот biro » 21 юли 2014 14:20

Ще ходя до Гърция и да питам ако някой знае: ГКПП Маказа как е? Пътищата в БГ и ГР около това ГКПП как са?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017
Avensis II 2.0 D4D 126к.с. T25 1AD-FTV 2008

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 21 юли 2014 14:47

Приятел минава от там преди 2 месеца - бе доволен...

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 22 юли 2014 23:39

nowyaris написа:. Мойта сега и хрумнало като се прибера в края на Август да сме отидели за 4-5 дена до Кавала и Тасос.Значи да разбирам,че трябва да извади тоз месец и Зелена Карта от застрахователя,така ли ?

За Гърция зелената карта не е задължителна.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
ahmedcholak
Регистриран: 03 дек 2011 23:25

Мнениеот ahmedcholak » 23 юли 2014 00:19

Май никой не е споменал, че не трябва да имате във вас хладно оръжие (нож,брадва, бухалка, полицейска палка, боксове...). В противен случай рискувате да бъдете задържан и съден.
Подценяваме ги тия неща, но като се замислим почти всеки има в колата подобен "уред".
Приятел го бяха задържали 24 часа и съдили, че си носил нож в чантата с обяда...
worthy.gif
Toyota celica 1.8 vvt-i

Потребителски аватар
bobotnik
Регистриран: 16 май 2014 13:41

Мнениеот bobotnik » 24 юли 2014 11:24

А швейцарско ножче, може ли? Или и то се смята за хладно оръжие?
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

Потребителски аватар
ahmedcholak
Регистриран: 03 дек 2011 23:25

Мнениеот ahmedcholak » 24 юли 2014 12:16

Имаше някакво ограничение в размера на ножа. Супер малко ножче, няма проблем доколкото знам. Но с тия "нашите" си ножове става проблем...
Toyota celica 1.8 vvt-i

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 24 юли 2014 12:49

bobotnik написа:А швейцарско ножче, може ли? Или и то се смята за хладно оръжие?

На влизане в летището в Истанбул хвърлихме едно от най-малките швейцарски ножчета - не можело да се влиза в залата с хладно оръжие :censored:
Не става въпрос за качване на самолет - бяхме посрещачи...

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 25 юли 2014 00:12

ahmedcholak написа:Имаше някакво ограничение в размера на ножа. Супер малко ножче, няма проблем доколкото знам. Но с тия "нашите" си ножове става проблем...

Те по принцип "вашите" бучуци са си забранени навсякъде biggrin.gif .Не че аз не си нося един "ханджар" 18 см. винаги с мене.Заедно с брадвичка и един поизтъркан "Макаров" angel.gif .Ама Гърция друг път - трябва да спестяваме за детето. Иначе по темата - миналата седмица кумците с дърт Нисан Тино на Халкидики за 6 дена не са видяли полицай никъде.Така че споко..... Никога не е имал дневни светлини.То като се замисля май и нощни нямаше biggrin.gif .Кумеца си е такъв.....

Върни се в “Off Topic”