Ха изненада

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
V35GTR
Регистриран: 09 мар 2005 00:43
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 08 сеп 2006 19:09

ami ok... az kato gledam go davat 30% za okolo nashai kvartal!

http://www.weather.com/weather/hourbyhour/60005?from=36hr_fcstHourLink_undeclared
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа:Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Потребителски аватар
LordDigital
СупраДжия
Регистриран: 18 окт 2004 17:04

Мнениеот LordDigital » 08 сеп 2006 23:21

V35GTR написа:ami ok... az kato gledam go davat 30% za okolo nashai kvartal!

http://www.weather.com/weather/hourbyhour/60005?from=36hr_fcstHourLink_undeclared

Az ne im vervam ,vchera beshe po edno vreme 10% ,WTFF otivame tam pa kvoto sabq pokaze :thumbsup:
Изображение

Потребителски аватар
V35GTR
Регистриран: 09 мар 2005 00:43
Контакти:

Мнениеот V35GTR » 08 сеп 2006 23:35

Kolko chesa vi e sreshtata i kade?
Shift_Изображение

Supra vs Skyline

Japanese_fever написа:Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Потребителски аватар
K-A-N-U
Регистриран: 12 авг 2005 01:17

Мнениеот K-A-N-U » 09 сеп 2006 21:49

punkara написа:onja den chuh che izhvurljat 1200 dushi ot naj-goljamata VW fabrika v Brazilija, dnes chuh che sa pochnali seriozni razgovori mezdu menudjmenta na VW i rabotnicheskite sdruzhenija v Hanover Germanija, za dopulnitelno namalenie na 4-dnevnata rabotna sedmica na zavodite na VW v Germanija, s koeto da se predotvrati ogromno uvolnenie na rabotna ruka!
VW is going DOWN!

Te pak sa ta izlygali ne6to, VW nqma nikoga da falira ili byde prodadena. Taka 4e vie hubavo se radvate ama...uvi naprazno cool.gif

Потребителски аватар
punkara
Регистриран: 12 сеп 2004 13:23

Мнениеот punkara » 10 сеп 2006 07:14

az ne iskam VW da propada, shtot togava nyama na kogo da se nadsmivame! laugh.gif
prosto sledya kak ot 2000-nata godina nasam, VW bavno no slavno pada nadolu. i to tam kudeto Toyota navliza v pazara! 1999 Toyota vliza v Brazilskiyat pazar s nova fabrika za Corolli. 2003 godina, Ford izliza ot Brazilskiyat pazar, 2006 VW pochva uvolneniya v Brazilia... sledva Fiat Brazilia. chistata pechalba na VW za 2000g e bila 3miliarda i 700 miliona evro, za 2005 e bila 700 miliona evro, i investitorite hich ne im haresva tova, i sega se zapochvat uvolnnijta.
1994 godina Toyota nvliza v Italianskijat pazar, do 1999 ima suvsem malak i nezabelezhim razstezh, 1999 Yaris izliza i stava kola na Evropa za 2000godina, s tova zapochva i masovoto navlizane na Toyota v Italia, na tzai scena byah svietel samijat az, do 2000godina, pochti nemozeshe da se vidi toyota po ulicite, sega nemozesh da se razminesh ot tyah, horata chakat po 6 meseca da im se dostavjay noviyat RAV4 i drugi modeli. Prez tova vreme Fiat na 2-puti izpadat v koma, i se spasyavani ot GM, i drugi iztochnici, kato postojano namaljavat proizvostvoto i personala. Atakata na Toyota produlzhava, 2001 godina, podpisvat us Pezho-Citoren dogovor za razrabotkata i proizvodtvoto na novata suvmestna kola, koyato e izcyalo razrabotena ot Toyota, i prez 2005-a godina se yavyava novata Ayago i neinite "frenski" sestri. 2006 VW veche na 4-dnevna rabotna sedmica nemozhe da izdurzhi i se zapochvat nai-golemite i seriozni pregovori mezdu rabotnici i menidjmunt v istorijata na kompanijata.
taka che VW-maniaci, pochvaite da pazaruvate dopulnitelno i oshte Folksvageni, che toku viz se sgromolyasala kompanijata Vi! laugh.gif
Na nas ostava samo da nabliudavame razvoya na sabitiyata, i da si pravime analiza na vidyanoto!
laugh.gif
PS: BMW razbirat na kude biyat rabotite, i zapochvat leka poleka da se sblizhavat s Toyota, novoto Mini polzva disel dvigatelyat na Toyota. Dizaina suhto zapochva da se priblizhava, i kakto El Camino kaza, a predi nego (prez 2004-a) i marketing shefa na BMW, zapochva razstezh koito e 20%, no koito bukvalno udrya Daimlercraisler po mutrata i zadushava vse poveche VW.
sleep.gif

Потребителски аватар
LordDigital
СупраДжия

Мнениеот LordDigital » 10 сеп 2006 08:58

punkara написа:az ne iskam VW da propada, shtot togava nyama na kogo da se nadsmivame! laugh.gif
prosto sledya kak ot 2000-nata godina nasam, VW bavno no slavno pada nadolu. i to tam kudeto Toyota navliza v pazara! 1999 Toyota vliza v Brazilskiyat pazar s nova fabrika za Corolli. 2003 godina, Ford izliza ot Brazilskiyat pazar, 2006 VW pochva uvolneniya v Brazilia... sledva Fiat Brazilia. chistata pechalba na VW za 2000g e bila 3miliarda i 700 miliona evro, za 2005 e bila 700 miliona evro, i investitorite hich ne im haresva tova, i sega se zapochvat uvolnnijta.
1994 godina Toyota nvliza v Italianskijat pazar, do 1999 ima suvsem malak i nezabelezhim razstezh, 1999 Yaris izliza i stava kola na Evropa za 2000godina, s tova zapochva i masovoto navlizane na Toyota v Italia, na tzai scena byah svietel samijat az, do 2000godina, pochti nemozeshe da se vidi toyota po ulicite, sega nemozesh da se razminesh ot tyah, horata chakat po 6 meseca da im se dostavjay noviyat RAV4 i drugi modeli. Prez tova vreme Fiat na 2-puti izpadat v koma, i se spasyavani ot GM, i drugi iztochnici, kato postojano namaljavat proizvostvoto i personala. Atakata na Toyota produlzhava, 2001 godina, podpisvat us Pezho-Citoren dogovor za razrabotkata i proizvodtvoto na novata suvmestna kola, koyato e izcyalo razrabotena ot Toyota, i prez 2005-a godina se yavyava novata Ayago i neinite "frenski" sestri. 2006 VW veche na 4-dnevna rabotna sedmica nemozhe da izdurzhi i se zapochvat nai-golemite i seriozni pregovori mezdu rabotnici i menidjmunt v istorijata na kompanijata.
taka che VW-maniaci, pochvaite da pazaruvate dopulnitelno i oshte Folksvageni, che toku viz se sgromolyasala kompanijata Vi! laugh.gif
Na nas ostava samo da nabliudavame razvoya na sabitiyata, i da si pravime analiza na vidyanoto!
laugh.gif
PS: BMW razbirat na kude biyat rabotite, i zapochvat leka poleka da se sblizhavat s Toyota, novoto Mini polzva disel dvigatelyat na Toyota. Dizaina suhto zapochva da se priblizhava, i kakto El Camino kaza, a predi nego (prez 2004-a) i marketing shefa na BMW, zapochva razstezh koito e 20%, no koito bukvalno udrya Daimlercraisler po mutrata i zadushava vse poveche VW.
sleep.gif

Пънкар ,не съм некъв Нациски фен ма не ги знам точно па как така от 2000 насам западат? Има един господ бог за мене ,и тои се казва Др-Инжинер Фердинат Пиех - тои по някаква случаиност беше шеф на VW/Audi за доста годинки ,докара един американец съвсе целото му семеиство до 10-тo коляно за 24 часа със чартерни самолети и една чанта CD-ta (некои казват че били DVD-ta) но със сигурност във последствие показа на целия свят как може да се прави качествен и ефтин Platform Sharing (razbirase sravneno sys Amerikanskata orginalna versia). После концерна имаше ТОЛКОВА ПАРИ ,че Господ-Бог си купи каквото си поиска:

Кефили са го Ламборджини повече от Ферари ,както споменава във едно интервю - ами купи ги.

Той и както всеки съвсем малко уважаващ си себе си Ентусиаст се е прекланял пред легендата CosWorth (deto Marko sys nai-mostnata supra vyv sveta vika ako mozese da si kupuvam butala direktno ot Cosworth steh da go napraaa ,ma prosto se nalaga da gi vzimam prez JUN) - и кво напраиха VW kкупиха CosWorth.

Кефил са е пича на Royce ,na Bugati - kupi gi

Господ-Бог като баща на Куатро ,видя като негов наследник Haldex - купи ги и тях.

Абе със една дума цялата VW/AUDi/Порше мафия е таква ,че можеш да забравиш да отидат надолу - поне аз ти го гарантирам че нема да стане докато Фердинанта е жив:)
Изображение

El Camino

Мнениеот El Camino » 10 сеп 2006 19:47

Малко по различно мнение имам аз от скоро. Имам колеги в момента работили за ФВ и Ауди преди.

Характерното за тях е, че те пазаруват от доставчици. Специално при Ауди ВСИЧКО, което правят, барабар с всичките технологии са купени от доставчиците. Ауди като фирма представлява едно изключително компактно звено икономисти със минимални разходи, които координират цялото.

В тоя смисъл, че им е по евтинджос да купят Ламборджини, вместо да разработват NA технологията от нула е обяснимо. Както същото важи и за другите фирми и технологии, които спомена. Което иде да рече, че не го правят щот са супер фенове, ами просто нямат избор. И ако се случи Тойота примерно да купи нещо пред тях, то съвсем стремително ще се устремят към дъното, към което и аз в момента съм на мнение, че са тръгнали стремително. Последните данни са, че 20 000 работници ще бъдат уволнени. Това е поне, което се чува по новините.

Преди година ФВ навириха мнооого яко краката, като правителството тръгна да помага на Мерцедес да се съвземе, чрез въвеждането на 4то поколение екологична норма за дизели ограничаваща драстично саждите. Навириха ги, щото нямаха алтернатива и колите им станаха изключително неатрактивни за немския потребител със немски начин на мислене. А не е тайна, че ФВ и Ауфи от едно време на сам оцеляват предимно заради напредналата си дизел-технология.

Ся в момент, в който се говори за водород, fuel cells и хибриди, ФВ пускат една реклама - нащте коли се движат с ... какво? Гаааааз. LPG. Газ бе, газ.
Е трудно е да си с гол гъз, разбирам ги. Нито пък им пожелавам криво развитие, но съм на мнение, че скоро ще има развръзка по въпроса и само трябва да я изчакаме.

Потребителски аватар
LordDigital
СупраДжия

Мнениеот LordDigital » 11 сеп 2006 08:47

El Camino написа:Малко по различно мнение имам аз от скоро. Имам колеги в момента работили за ФВ и Ауди преди.

Звучи като начало на Дискусияwink.gif

El Camino написа: Характерното за тях е, че те пазаруват от доставчици. Специално при Ауди ВСИЧКО, което правят, барабар с всичките технологии са купени от доставчиците. Ауди като фирма представлява едно изключително компактно звено икономисти със минимални разходи, които координират цялото.

Определено не знам такова нещо за Ауди - със други думи искаш да ми кажеш ,че нямат развойна деиност?

El Camino написа:
В тоя смисъл, че им е по евтинджос да купят Ламборджини, вместо да разработват NA технологията от нула е обяснимо. Както същото важи и за другите фирми и технологии, които спомена. Което иде да рече, че не го правят щот са супер фенове, ами просто нямат избор. И ако се случи Тойота примерно да купи нещо пред тях, то съвсем стремително ще се устремят към дъното, към което и аз в момента съм на мнение, че са тръгнали стремително. Последните данни са, че 20 000 работници ще бъдат уволнени. Това е поне, което се чува по новините.

Амм малко ме съмнява това ,Фердинанта го е казвал че има безкраино Адмирание към ламборджини и това е една от основните причини да ги купи. Ауди не знам да са взимали нещо от техните мотори ,всъшност Ламбо маи нямат техни си мотори - те просто ползват V10 мотор които е не 100 ами 1000% CosWorth R&D (не само глава ,ами и блок ,бутала ,и така нататъка). Тоз същия мотор между другото е и доста по-добър като чисто инжинерен интеграл от кривите на мошност и въртящ момент от прехваления мотор на М5-цата ,независимо че са със еднакви обеми ,еднакъв тип но ... Фердинанта не случаино е купил Коси ,а не БМВ:)

El Camino написа:
Преди година ФВ навириха мнооого яко краката, като правителството тръгна да помага на Мерцедес да се съвземе, чрез въвеждането на 4то поколение екологична норма за дизели ограничаваща драстично саждите. Навириха ги, щото нямаха алтернатива и колите им станаха изключително неатрактивни за немския потребител със немски начин на мислене. А не е тайна, че ФВ и Ауфи от едно време на сам оцеляват предимно заради напредналата си дизел-технология.

Ся в момент, в който се говори за водород, fuel cells и хибриди, ФВ пускат една реклама - нащте коли се движат с ... какво? Гаааааз. LPG. Газ бе, газ.
Е трудно е да си с гол гъз, разбирам ги. Нито пък им пожелавам криво развитие, но съм на мнение, че скоро ще има развръзка по въпроса и само трябва да я изчакаме.

Поживиом - увидем happy.gif ,аз съм убеден че тoзи концерни се въртят около една голяма мафиа на чиито връх е Фердинанта ,едва ли някои освен него знае точно какво и как. Убеден съм че имат ресурс и сила да преминат през всяка една неравност ,просто защото удариха киоравото със DVD-та на Хамериканца ,стари лаври ама златни:) а понеже само времето ша покаже може да се вържем и на един бас ,само да уточним параметрите :thumbsup:
Изображение

El Camino

Мнениеот El Camino » 11 сеп 2006 19:15

LordDigital написа:
Определено не знам такова нещо за Ауди - със други думи искаш да ми кажеш ,че нямат развойна деиност?

Aми мен също ме учуди доста, но ми бе потвърдено няколко пъти. Без никаква развойна дейност не може да са, но е пренебрежимо малка към тази на конкуренцията.

LordDigital написа:
Амм малко ме съмнява това ,Фердинанта го е казвал че има безкраино Адмирание към ламборджини и това е една от основните причини да ги купи. Ауди не знам да са взимали нещо от техните мотори ,всъшност Ламбо маи нямат техни си мотори - те просто ползват V10 мотор които е не 100 ами 1000% CosWorth R&D (не само глава ,ами и блок ,бутала ,и така нататъка). Тоз същия мотор между другото е и доста по-добър като чисто инжинерен интеграл от кривите на мошност и въртящ момент от прехваления мотор на М5-цата ,независимо че са със еднакви обеми ,еднакъв тип но ... Фердинанта не случаино е купил Коси ,а не БМВ:)

Това е един много интересен въпрос. Ламбо като пуснаха тва последното В10 (мисля, че в Мурсиеладжото (или квото му е името)) падна голямо писане за него тук. Не че разбрах какво му е толкова хубавото, но в последствие, когато "Ауди" ги купиха беше достатъчно, за да се заговори, че са купили технологията, а не марката толкова. Все пак Ауди в тоя момент имаха ноухау много различно от атмосфернато.
По един "късмет" събитието съвпадна презентирането на новия М5 на БМВ и по една още по голяма случайност презентацията на ... баси толкова да не ги дишам тия Аудита.. в С6 ли го набутаха двигателя от Ламбото? - та презентацията на това С6 примерно ако не се лъжа поне неофициално бе преди големите фойерверки около М5/М6.

LordDigital написа:
Поживиом - увидем happy.gif ,аз съм убеден че тoзи концерни се въртят около една голяма мафиа на чиито връх е Фердинанта ,едва ли някои освен него знае точно какво и как. Убеден съм че имат ресурс и сила да преминат през всяка една неравност ,просто защото удариха киоравото със DVD-та на Хамериканца ,стари лаври ама златни:) а понеже само времето ша покаже може да се вържем и на един бас ,само да уточним параметрите :thumbsup:

На мен историята с тоя американец нещо ми се губи? rolleyes.gif

Както си дефинирам картинката ФВ жонглират с яйца подскачайки по камъни. Демек и да изпуснат яйце (да пропуснат да се вредят за поредната технология) или да не оцелят поредния камък (да не успеят да пласират поредния голф и да им паднат ресурсите, така че да не могат да си купят поредната технология), все ще е фатално за тях.
В тоя смисъл - да е жив и здрав господ бога, че след него май верно не се знае ...

Върни се в “Off Topic”