Емиграцията

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
prius 3
Регистриран: 16 юни 2011 18:59

Re: Откраднат акумулатор

Мнениеот prius 3 » 25 ное 2014 21:25

Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж. biggrin.gif
Имаше един период пред 90-те, когато това беше нормално физкултурно занятие. От едната страна акумулатор, а от другата чистачките, касетофона и всичко по-ценно. На мен пътна карта на БГ и ЗДВП са ми крали, защото нямаше какво друго. tooth.gif
Пък на един комшия му откраднаха новата Лада 7-ца, пак по същото време от панелния гараж пред блока. Изкопали дупка под гаража отзад, колкото да влезе 1 човек и вътре необезпокоявано да отвори, запали колата, разбие патрона и излезе, като пич. worthy.gif
Колкото до откраднатия в случая акумулатор, пиеш една студена вода или бира и махаш с ръка. За ключалките също. Гадно е, но такава е държавата...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 25 ное 2014 21:52

prius 3 написа:Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж. biggrin.gif ...

Що, в Германия не се краде ли? :whistle:
Тъкмо се сещам за едни БГ пътешественици, които това лято с едно дърто Ауди ходиха до Норд-кап... Много хубав пътепис...
Само дето навръщане имали неблагоразумието да спрат на паркинг в центъра за да разгледат немски град (вярно, май бе източен - ако не се лъжа - Дрезден)... И след час - пасажерското стъкло строшено и тършувано вътре...
Както казва колегата - добре, че бунаците са разпределени равномерно по земята, че да няма вибрации и се балансират нещата tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

philipp
Регистриран: 24 авг 2014 09:17

Мнениеот philipp » 25 ное 2014 22:32

Краде се навсякъде по света. Просто мащабите са различни.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 25 ное 2014 22:38

В наше село и на чистачките и капачките на вентилите не прощават.
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 26 ное 2014 00:20

Верно? ohmy.gif
Къде е това?
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 26 ное 2014 07:59

Пак навсякъде tooth.gif
У Софето миналия месец колега си бе паркирал Зафирата пред една болница за около 3 седмици. Тръгва в гаден дъжд към Варна и вижда, че чистачките нещо не чистят...
Поглежда по-внимателно - чистачките са сменени - той бе купувал Бош, а сега на колата му стоят някакви измислени. Заподозря един габровец, чиято Зафира я е забелязал спряна за няколко дни близо до неговата guns.gif
Иначе на мен ми е изчезвала чистачка (едната - пасажерската) във Варна преди около 10 години (явно някой човек е закъсал - бе голям сняг)...
И по време на същия сняг на съседа му изчезна едната верига от колелото - не ги бе смъкнал вечерта...
Из балканите ми е изчезвала капачка за вентил - деца с колелета си играеха в района... Не ме бъркаше - за тези вентили стават обикновени капачки - капачката струва 20-50ст... Взех си една шепа нови, ама повече не ми е изчезвала капачка и май пликчето остана в 'онази' кола.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 26 ное 2014 11:03

slowtraveler написа:
prius 3 написа:Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж. biggrin.gif ...

.... tooth.gif

http://www.mediapool.bg/velosipedi-za-n ... 86650.html
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 26 ное 2014 11:14

Сестра ми се отказа да си купува колело след като и откраднаха и последното , което беше 10-та употреба за 15 евро.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 26 ное 2014 11:23

zi_zi_top написа:
slowtraveler написа:

.... tooth.gif

От както въпросния колега съм го поставил в секцията "врагове" в профила ми, не му виждам постовете. Добре, че има някой да го цитира, че да си спомня какви глупости пише. biggrin.gif
Ето един случай в невероятната му Германия, където всичко е цветя и рози:
http://fakti.bg/avto/120908-dilar-na-vw ... =firstpage

Последните 2 месеца изкарах там по работа и не мога да я дишам. Баси и измислената, изкуствена държава.
Да ти пратят събитие в календара с точното място на срещата, която среща е за пиенье и яденье, това не ми се беше случвало. Но ето, за всичко си има първи път. biggrin.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 26 ное 2014 11:31

Дали няма да се мерне някой комплект гуми и джанти в продавалника? laugh.gif Някое нашо момче може да е ходило за коли към Германия и на връщане да е запълнило празната платформа . Винаги са ми били интересни обявите - 4 джанти с гуми , в перфектно състояние , внос от Германия. Тия германци какви са? Не ги кефят оригиналните и ги хвърлят за по 100 евро и си купуват нови ли ? Или са взети все от блъснати коли , като по нито една от джантите няма дори и драскотина.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 26 ное 2014 12:37

Като стана въпрос за колелета, се бях изумил в Кембридж какви дрънголници карат - явно за да не ги е яд (Германия съм ходил много отдавна и не съм обръщал внимание на велУсипедите)...
Камари велосипеди в такова състояние, в което и мръсен нашенски 'индианец' не би обърнал внимание no.gif

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 26 ное 2014 13:00

Japanese_fever написа:Верно? ohmy.gif
Къде е това?

В Пловдив майна. Захраних целия квартал с метални капачки от моите метални вентили, но не се отказаха до последно преди да продам колата миналия Септември (бях си купил 2 шепи резервни). Сега на новата съм с обикновени и за сега не са ги пипали.
И чистачки пипат и то от обикновените...
Изображение

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 26 ное 2014 13:51

Airfan написа:
Japanese_fever написа:Верно? ohmy.gif
Къде е това?

В Пловдив майна. Захраних целия квартал с метални капачки от моите метални вентили, но не се отказаха до последно преди да продам колата миналия Септември (бях си купил 2 шепи резервни). Сега на новата съм с обикновени и за сега не са ги пипали.
И чистачки пипат и то от обикновените...

Между другото моите пластмасови или метални капачки не ги барат въобще.
Ама я съм сложил капачки с логото на БМВ, на първата вечер/ден, когато колата не се намира в гараж, то веднага са изчезнали. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 26 ное 2014 15:59

slowtraveler написа:

...

Някъде да съм казала или дори намекнал, че не се краде? wacko.gif
Що така тук се вменяват неказани неща не мога да разбера? И други го правят.
Както и да е ставаше на въпрос за Бг и съвсем ясно съм го казал. В Германия, като спомена също се краде, но не така на дребно и кокошкарски. Чистачки, капачки, акумулатори и др. глупости не се крадат. Крадат се скъпи неща или направо цели коли. По принцип тези кражби се правят от поляци. Те са нй-силните в това отношение. Немците имат един лаф, че нещо, ако ти изчезне го търси при поляците. Имаше дори документален филм за това, как части )фарове, мигачи, калници, навигации, цели табла, гумис джанти и т.н.) от Поршета, Аудита, Мерцедеси се крадат и после се продават на Германо-Полската граница. Когато откраднат автомобил по най-бързият начин се прехвърля в Русия. Това е търговия/кражби за много, много пари...
Изображение

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 26 ное 2014 16:07

zi_zi_top написа:
slowtraveler написа:

.... tooth.gif

Откакто приеха Бг и Румъния в ЕС, кражбите с колелета стана ужасяваща. И аз съм от потърпевшите. На сина ми предпоследните 2 колелета едното за 500, а другото за 700 евро ги откраднаха. Отива до метрото сутрин с колелото, като го заключва и от там с метрото на училище. Прибира се и колелото го няма. Последното колело беше доста скъпо за 4 цифрена сума в евро с ГПС и др. защити и проследяване. Пак му го откраднаха посред бял ден на станцията на метрото, където има и камери. От полицията никакъв резултат за колелетата до сега. Та спрях и да му купувам колело де. На останалите членове на семейството не ги крадат, защото си ги държим в гаража и никъде не ги оставяме заключени за повече от час. За колелетата наистина е станало много зле... guns.gif
Изображение

Върни се в “Off Topic”