Емиграцията

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
prius 3
Регистриран: 16 юни 2011 18:59

Re: Откраднат акумулатор

Мнениеот prius 3 » 26 ное 2014 16:11

BOz написа:От както въпросния колега съм го поставил в секцията "врагове" в профила ми, не му виждам постовете...

Не знаех, че врагове са ти колегите, които непрекъснато те уличават в лъжи и измислици. Лоши колеги значи, направо врагове... tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 26 ное 2014 17:43

prius 3 написа:....
Някъде да съм казала или дори намекнал, че не се краде? wacko.gif
Що така тук се вменяват неказани неща не мога да разбера? ...

Ами замисли се защо е така....
Едно предположение - защото в повечето ти изказвания се опитваш да покажеш, че това, че си дезертирал от България е някакво преимущество...
Например от това мнение прозира
Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж.

И то при условие, че и в Германия също можеш да осъмнеш без гуми, без колело и т.н....
Ако бе казал 'дойде времето, когато като се прибираМЕ ..... ' навярно на никой нямаше да му направи впечатление...

Дали поляци или немци - сигурен ли си? Щото тук например има чести проблеми с немците...
Освен че пият като за последно, тук-таме и попипват... Например : http://news.varna24.bg/369947.html
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 26 ное 2014 19:09

zi_zi_top написа:
slowtraveler написа:
prius 3 написа:Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж. biggrin.gif ...

Що, в Германия не се краде ли? :whistle:
.... tooth.gif

http://www.mediapool.bg/velosipedi-za-n ... 86650.html

Има много хляб да изедем и вода да глътнем, докато стигнем германците, не вярвам да стане някога обаче.
Отделно да сравняваш кражба на колело с разбита кола и кражба на акумулатор е смехотворно.
Повечето колелета на Запад нощуват навън, а и мнго от тях не ги заключват. Аз съм виждал заключена капла, а колелото - откраднато.
Последна промяна от Japanese_fever на 26 ное 2014 20:39, променено общо 1 път.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
prius 3
Регистриран: 16 юни 2011 18:59

Мнениеот prius 3 » 26 ное 2014 20:00

slowtraveler написа:
prius 3 написа:....
Някъде да съм казала или дори намекнал, че не се краде? wacko.gif
Що така тук се вменяват неказани неща не мога да разбера? ...

Ами замисли се защо е така....
Едно предположение - защото в повечето ти изказвания се опитваш да покажеш, че това, че си дезертирал от България е някакво преимущество...
Например от това мнение прозира
Дойде времето, когато отново вечер, като се прибирате от работа да спрете колата и да си вземете акумулатора под мишница в къщи, ако нямате случайно гараж.

И то при условие, че и в Германия също можеш да осъмнеш без гуми, без колело и т.н....
Ако бе казал 'дойде времето, когато като се прибираМЕ ..... ' навярно на никой нямаше да му направи впечатление...

Дали поляци или немци - сигурен ли си? Щото тук например има чести проблеми с немците...
Освен че пият като за последно, тук-таме и попипват... Например : http://news.varna24.bg/369947.html

Айдеее и дезертьор станах... biggrin.gif
Не, искам да кажа как е на друго място и някой, ако има нещо между ушите да се замисли. ;)
Казах „дойде времето“, защото, това време беше свършило мисля, а не че е дошло, понеже аз съм някъде, а другите - другаде. Бяха се успокоили нещата и тези кокошкарски кражби ги нямаше.
Пък за немците, които говориш не се знае колко са немци. То и аз по паспорт мога да се пиша немец. ;)
Не, че самите немци не са крадливи. Научиха се на номера и тарикатлъци и те, но сравнение с останалите (най-вече източноевропейци) са направо цвете за мирисане.
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 26 ное 2014 21:01

На колегата Филип му чорили акумулатора,той вече забравил,пък Вие накъде отидохте....... . Верно е което каза един колега,че стана като Фейсбук форума unsure.gif . Филип просто искаше да претрепем някакво наркоманче biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 26 ное 2014 23:41

Предлагам направо да се изтрие темата,както предложи и автора й. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Japanese_fever

Re: Емиграцията

Мнениеот Japanese_fever » 27 ное 2014 02:23

На Запад някой като го хванат нервите и започва да стреля на публично място, а в БГ като му прищрака на някой се пали на публично място.
По принцип втория начин е може да се нарече "по-хуманен", защото не обричат на смърт и други хора. Но от друга страна за каква психика говорим?
,
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 27 ное 2014 19:47

Темата е разчистена, но оставена отворена, защото може да има продължение от автора...
Jap и prius - моля да се въздържате от субективни квалификации на членове на форума mad.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 27 ное 2014 22:43

Искам само да спомена, че в САЩ също има български цигани, които си работят и си спазват законите, имат си фирми и т.н. Та псувайте тези дето ви управляват, а не циганите. Да не мислите, че нс циганите им харесва да живеят в България. Не е хубаво да констатираш проблем, но да не търсиш неговия първоизточник!

scorpion
Регистриран: 03 юни 2009 15:02

Мнениеот scorpion » 28 ное 2014 10:59

Достатъчни ми бяха три дни в Сингапур за да се убедя, че законите могат да се спазват.
Престъпност и особено битова на практика сведена до нула; Продажба на дрога - смърт; Нарушения на наложения обществен ред и порядки : високи глоби и санкции. Полиция: на летището тежко въоръжени. В страната/града на практика не се натрапват и рядко могат да се видят. Камери - навсякъде (даже мисля, че има повече от Лондон, град известен с БИГ Брадър) ... И навсякъде табели - предупреждения !

Не видях унили хора, а точно обратното. Не видях мърсотия, цигания, коли по тротоарите, градинките, разбити улици, изкъртени фасади, раздрънкан градски транспорт и т.н..... а има всякаква "паплач" - индийци, китайци, малайзийци, индонезийци, европейци ... Е как там може, а тука не !!!!!!!!!

Та по отношение пример за сигурност, спокойствие, ред и подреденост от това, което съм видял по света е Сингапур. Това искам да стане тук... искам ама друг път unsure.gif

philipp
Регистриран: 24 авг 2014 09:17

Мнениеот philipp » 29 ное 2014 00:04

Предпочитам примери за държави, в които няма "Биг Брадър", няма тежковъоръжени милиционери, няма глоба "стъпи на криво", но всичко си е наред.

Насилствено уреденият живот също не е цвете за мирисане. Бил съм като дете в Германия - реда чрез полицейщина си има своите проблеми, които не са по-малки от тези на беззаконието. Имам и колега, който покрай български евродепутатин живя дълго време в Брюксел. Там такива драстични неща ми разказа, че направо се зарадвах, че живея в България. Примери:

1. Кошче за боклук, над него камера. Той минава и си хвърля някаква опаковка. На другият ден кварталния му връчва фиш с глоба, защото е изхвърлил опаковка, която няма съответен знак и не е имало право да я изхвърли в точно това кошче.

2. Центърът ок, периферията също. Обаче му направило впечатление, че крайните квартали - където той е трябвало да живее, доста... понамирисват. А иначе чисти са - няма едно боклуче да намериш на улицата. Какво се оказва - сградите са строени с вградени контейнери. На площадките между апартаментите има шахта, в която си хвърляш боклука - той пада в контейнер на първия етаж, а от там боклукчийската кола го взима. ОК, ама както навсякъде по света, така и там боклукчиите са си мафия, а в случая договорите с тях са лични, а не са през общината. Съответно дерат 200 кожи - плаща се на извозване. Затова и хората... пестят от почистване на контейнерите... и те все са в преливащо състояние. Казва, че отидеш ли на гости на някой, винаги във входа си запушваш носа, защото те лъха на гнилоч покрай вратите. А инак отвън чисто, приятно, спретнато, градинки, удобства, ред...

3. Малка квартална уличка - две ленти колкото да се разминат две коли. Неговия вход от едната страна, малко магазинче за алкохол и цигари от другата точно срещу него. Няма светофари, няма пешеходни пътеки. Човекът излиза, пресича, купува, връща се. И така дни наред, докато някой полицай не го съзира. "Пресичате на непозволено място" - фиш, глоба. И не приемат въпроси - нашия човек просто искал да разбере какво точно е сбъркал. После му казали "заял се е с теб защото си чужденец, на белгиец нямаше да му напише глоба - и ние така си пресичаме, но принципно е трябвало да отидеш на 20 метра надолу, където е кръстовището, и там да пресечеш, а не където ти падне"...

Ей ти. И други ми ги разправя, от които ми стана кисело, че отиваме и ние натам.

Най-хубавият свят би бил този, в който е пълна свобода, няма никакви закони И хората живеят в пълен мир и спокойствие (утопия, знам). Ако си постигнал пълен мир и спокойствие чрез репресии и закони, просто си затворил проблемите в тенджера под налягане и чакаш да избухне.

Сетих се за една хубава българска песен по тази тема:

http://vbox7.com/play:956b44b5

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 29 ное 2014 01:04

philipp написа:
Ей ти. И други ми ги разправя, от които ми стана кисело, че отиваме и ние натам.

Спокойно, няма такава опастност в близките 30-40 год.!
Отделно като се сетиш за Биг Брадър се сети къде се е родила авиацията, авто-конвейрът, световните рекорди за скорост, небостъргачите и разбира се хеликоптрът, а и куп други неща - да не споменавам бърбън, кацане на луната и т.н.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 ное 2014 07:15

Джап, малка част от изброените неща са смислени... И малка част от смислените неща са 'добри' погледнато в глобален смисъл... Дали ако се бе развил не автоконвейра а много практичен обществен транспорт нямаше да е по-добре? Или вместо небостъргачи - 'зелени' къщи така, че да може да се ползва голяма площ. За кацането на луната и рекорда за скорост няма смисъл да се коментира - днес е тук, утре там... На някой му щукнало - направил го...
Трябва да се търси баланса в сегашното общество, че нещо стана много 'странно развито'.. И то защото се развива основно по западен (разбирай основно про-УСА) модел..
И до момента има места в България, където вратите не се заключват... Аз си спомням родната ми къща в центъра на окръжен град (да, от малките) се заключваше само когато тръгнем някъде по морето или планината.
И то се заключваше повече формално - обикновен ключ на вратата на двора (оградата ниска - като деца си играхме да я прескачаме), който си оставаше да виси на вратата... Т.е. заключена колкото да отбележи на съседите, че ни няма... И единствените кражби, които ядосваха баща ми бе някой да откъсне от зарзалата или вишната, които бяха надвесени над тротоара tooth.gif
Та викаш сега с камерите и боя от страна на полицията е по-добре?
Според мен сега берем плодовете на това 'западно' възпитание... И вече трудно ще се оправим без бой. Варианта е отново много работа в семейството/училището (+ боя разбира се), за да може в някакъв щастлив и хипотетичен момент да се намали боя и да започне да се разчита на съвестност от хората...
А малко бой винаги ще остане - има шашави хора...

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 29 ное 2014 08:06

Казвал съм и пак повтарям - Чехия, Хърватска и Словения да стигнем ще цъфтим.
Обаче българите имат някакъв комплекс към САЩ и предпочитат да живеят в мизерийка, но да са автентични. Твоя воля господине!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 ное 2014 08:53

Не става въпрос за комплекс - за да имам комплекс навярно трябва да съм поне по-зле и като свобода и възможности от познатите ми задокеански колеги/приятели... Пък нещо не виждам такива факти...

Върни се в “Off Topic”