Емиграцията

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Re: Емиграцията

Мнениеот Vesko » 30 ное 2014 08:32

И как решихте, че китайските манджи всички са препържени?

http://1drv.ms/1z4yRfk

6/8 също е китайско
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 30 ное 2014 09:15

Може да не са препържено, но със сигурност са били замразени, както и всичко в МакДоналдс, КФС и другин Западни и Източни вериги. Можд би само сушито не е било замразено преди да ви го сервират.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 ное 2014 09:31

Japanese_fever написа:Може да не са препържено, но със сигурност са били замразени, както и всичко в МакДоналдс, КФС и другин Западни и Източни вериги. Можд би само сушито не е било замразено преди да ви го сервират.

А това как пък как го реши?

Не знам как е в америка, ама китайската кухня в хубавите ресторанти в китай няма нищо общо с това дето е по китайските в бг например :) По улиците може би е подобна....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

philipp
Регистриран: 24 авг 2014 09:17

Мнениеот philipp » 30 ное 2014 11:29

slowtraveler написа:А да имаш комплекс от ТВ шоу програмите ?! Какъв комплекс можеш да имаш от ТВ програма?! Просто не я гледаш...

Аналогично ако не харесваш дадено ядене, не го ядеш и толкоз. За чий е да го хулиш по форумите и да обясняваш на хората, че е вредно и т.н. Просто не е вярно - фирмата е създадена през 1940 и храни немалка част от целия свят от дълги години. Ако беше толкова лошо, досега да се е проявило и да е било забранено... А то на хората продължителността на живота и здравето като цяло се повишава - въпреки "фаст фууда" може би, но защо пък не и заради него, а?

+ Мнения има всякакви. Ако питаш един вегитарианец, твоите вратни пържолки са като кол в сърцето на вампир. А пък някой веган направо не може да си обясни как още си жив след толкова години ядене на такива.

+ Какво като е било замразено?

Я стига сте се психясвали с тая тема за "храни боклуци". Всеки да яде това, което му е вкусно и от което се чувства добре. Аз си ям KFC/MacDonalds/BurgerKing що годе редовно и нямам особени здравословни проблеми с изключение на епизодичен грип. Пък виж от сушито, след като го споменахте, категорично имам разтройство - проверено три пъти в два различни ресторанта, уж читави. Такъв ми е организма, така реагира.

+ (след като аз го споменах) с пърженото нямам проблеми, ама никакви. Просто го казах, за да гледам сейр. Китайски ориз си купувам редовно, когато имам възможност, и си го ползвам за гарнитура вкъщи.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 30 ное 2014 13:16

philipp написа:.Аналогично ако не харесваш дадено ядене, не го ядеш и толкоз. За чий е да го хулиш по форумите и да обясняваш на хората, че е вредно и т.н. Просто не е вярно - фирмата е създадена през 1940 и храни немалка част от целия свят от дълги години. Ако беше толкова лошо, досега да се е проявило и да е било забранено... А то на хората продължителността на живота и здравето като цяло се повишава - въпреки "фаст фууда" може би, но защо пък не и заради него, а?...

Имах предвид, че тези вериги неслучайно не се 'хванаха' добре на местен пазар - явно доста хора след първоначалната еуфория видяха за какво става въпрос...
Относно 'забраната' - има забрана в някои държави... Поради каква причина - не съм се интересувал. (май само бях чул брожения в САЩ относно затлъстяването и връзката с fast-food)...
А за сушито - в ресторант съм ял само веднъж дваж - жена ми го прави вкъщи и става разкошно - за риба обикновено филе от сьомга, ориза, листата водорасло, уасабито (е, няма да е оригинално - като растение от онзи китайски хрян ще да е) - японски (според етикета)... Авокадото - от магазина... Въпреки, че според продуктите може да си помислиш, че е нещо скъпо - реално излиза учудващо евтино - продуктите за вечеря за 4 големи човека излиза около 14лв... Че и остава нататък... Пък японците май са начело като продължителност на живота tooth.gif Ама то може да е заради изчанчената им и не винаги понятна за нас психика... wink.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 01 дек 2014 02:38

Vesko написа:
Japanese_fever написа:Може да не са препържено, но със сигурност са били замразени, както и всичко в МакДоналдс, КФС и другин Западни и Източни вериги. Можд би само сушито не е било замразено преди да ви го сервират.

А това как пък как го реши?

Не знам как е в америка, ама китайската кухня в хубавите ресторанти в китай няма нищо общо с това дето е по китайските в бг например :) По улиците може би е подобна....

Тук говорим за БГ, не за Китай или Америка. Големите вериги по света получават замразени продуктите от едно и също място. Целта е един и същи продукт да е с еднакъв вкус в България, Америка, Германис и т.н. Не говоря за малки автентични ресторантчета и вериги, които обслужват само един град.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 03 дек 2014 22:29

slowtraveler написа:
philipp написа:.....П.П. Не ги разбирам комплексите към МакДоналдс и ТВ шоу програмите. Да ходиш на китайски/азиатски ресторанти и да твърдиш, че в МакДоналдс се ядяли боклуци е меко казано... радикална омраза към Америка :) Азиатците не просто всичко препържват, а всяка манджа буквално им плува в олио. Здравословна работа отвсякъде!...

Казваш японската кухня е препържена и съвсем не по-здравословна от МакДоналдс?!
Не знам - при мен класацията е свинско джоланче->вратна пържола->бифтек->риба (ама от океанските, без кости)->суши - жената от време на време прави - учудващо питателно е, а като цена с хубави 'материали' излиза учудващо евтино - за 14лв можеш да нахраниш 4-членно семейство. Да кажеш, че е препържено - ами не е .. Китайските, индийските боклуци ги слагам на едно ниво с МакДоналдс - ядеш просто ако няма нищо друго...
А да имаш комплекс от ТВ шоу програмите ?! Какъв комплекс можеш да имаш от ТВ програма?! Просто не я гледаш...

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .При мен класацията е бял боб->кафява леща->зелен боб->картофена салата без майонеза . Дъщерята учи в Лондон blush.gif . За Коледа ще ме чакат кремвирши. hmm.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 03 дек 2014 22:42

nowyaris написа:....При мен класацията е бял боб->кафява леща->зелен боб->картофена салата без майонеза . Дъщерята учи в Лондон blush.gif ....

Дидо, 100% е по-здравословно твоето меню punk.gif
Но напоследък и аз се замислям има ли смисъл да се боря с мелници и липса на каквато и да е планировка и ред/порядък...
Ден за ден, с абсолютно непредвидима переспектива, зависеща от странно международно положение и политици-идиоти....

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 дек 2014 21:16

Аз просто написах какво ми се яде.Иначе менюто ми тук в Тирол е повече от нездравословно .Вратни пържоли,телешки гулаш,имат едни мазни наденици,едни гадни пастърми и чат-пат сьомга филе на фурна.Баба на 82 каза че зеленчуците ги ядял навремето у техния двор коня и категорично отказва да ги консумира.Пък аз съм в Тирол заради дъщерята.Че така......
ПП.За три години извън БГ-то се научих,че навсякъде по света има и хубаво,и лошо.Америка,Китай,Русия,Европа - все тая.Като има кинти - бива.Кат няма - blush.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 18 яну 2015 17:11

Пак съм в Тирол.Вече 3 дена.Пресни впечатления - друсан свински кебаб с венецианско кианти не си допадат - личен опит от днешния обед biggrin.gif .Или лук съм сложил много,или трябва да се върна на торинското.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 08 апр 2015 14:34

Последната седмица ме засипват с успехите на нашите политици, от които ставам все по-изумен boxed.gif
Май ще има поредна/последна вълна от емиграция...
Е няма такива тъпи политици като нашите...
Южен поток стана Турски поток. Пък вчера правили голяма среща в Унгария - унгарци, руснаци, турци, сърби, гърци та дори македонци... За развитието на турския поток...
Ама нашите никой не бил поканил - ами за какво да ви канят бе :censored:
Те след година-две като спрат енергоблоковете, сами ще им отидете на крака (т.е. пълзешком)... И ще вземате по цени каквито ви кажат...
Днес се хвалят как подписали изключително изгодно споразумение за американските ТЕЦ-ове....
Цитират министърка, че ето - сборили са се за понижение на цените с 31%... Който не знае как се смята - да му покажа - за едната централа снижението на цените било 17%, а за другата - 14%... Ето ти 31% понижение на цените :censored:
И ДОРИ нямало да намаляват срока на договора - те оставали само още десеттина години...
Като обаче се задължавали до Юни'2015 да платят 700 (седемстотин) милиона лева стари задължения... Не си мислете, че това е консумиран/произведен ток... Не... Това е 'поддържане на готовност на централата да даде ток', а колко е произведен и изкупен - това е друг въпрос...
И се хвалят нашите политотворци, че загубата от централите в този случай ще бъде намалена от 230милиона годишно на само 130милиона годишно... ohmy.gif
Ама тъй-като нямали пари да платят, сигурно ще вземат заем за 700милиона... Пък тя банката ще им отпусне ей-така пари без лихви сигурно...
Е няма такава държава...
:censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 08 апр 2015 15:09

Оправия няма да има...

Потребителски аватар
Мишен
Регистриран: 01 апр 2015 18:42

Мнениеот Мишен » 08 апр 2015 16:12

Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 08 апр 2015 16:36

mirott написа:Оправия няма да има...

Нали и аз това ти разправям от две години,но ти все искаш "да запретнеш ръкави и да оправиш положението" tongue.gif .

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 08 апр 2015 17:19

Дидо, знаеш, че съм привърженик на тезата, че камъкът си тежи на мястото...
Обаче тези наши псевдополитици могат да изкарат и най-спокойния човек от кожата с дебелоочие, наглост, или най-обикновена липса на интелигентност...
Нещо почва да ми писват постоянните безмислени промени, тъпченето на място (или по-точно връщане назад)...
И от все по-идиотските оправдания на политиците, опитвайки се да представят загубата като голямо преимущество :censored: mad.gif
Да не се чудят - децата ми ги засилвам зад граница - нека умовете се ползват от държави и политици, които може пак да са нагли, ама имат поне някаква мисъл в главата и са създали някакъв ред и порядък :censored:
Тукашните политици да си управляват малцинствата - скоро ще им останат само те....

Върни се в “Off Topic”