Васил Левски (1837-1873)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Васил Левски (1837-1873)

Мнениеот Japanese_fever » 21 фев 2014 07:10

Ето как турците в БГ празнуват 19-ти февруари:

https://www.facebook.com/pages/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%9B%D0%B5%D0%A1%D0%BA%D0%B8/340873646050812

А на патологичния случай nowyaris искам да отбележа, че 10-ти декември 1877 година е голям празник за България и конкретно за Плевен, защото тогава се е освободил от турско робство.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 21 фев 2014 08:04

А репортна ли страницата?
Вярно, че Фейсбук са малко идиоти, ама като се понатрупа 'история'- може да я махнат.
Аз я репортнах.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 21 фев 2014 08:12

Разбира се, че рипортнах. Сложих на моята страница с призива всички мои приятели да я рипортнат.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 21 фев 2014 08:25

Japanese_fever написа:Разбира се, че рипортнах. Сложих на моята страница с призива всички мои приятели да я рипортнат.

Какво пише във фацебоок? За тези дето си нямат.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 21 фев 2014 11:54

Не разбрах на 10 декември какво се празнува-освобождаването на Плевен от турско робство или падането на Плевен под руско робство ???????? Сигурно и двете,щом е такъв голям празник biggrin.gif .И защо да съм патологичен случай-много пия,много пуша или много често ми се иска да натреса някой тъпанар между рогата? sad.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Мнениеот kaltcev.72 » 21 фев 2014 14:10

nowyaris написа:Не знам,колега, за деня на Левски,ама днес си е деня на Лудогорец.И не знам за националните кумири,ама македонците никога не са били и няма да бъдат пример за подражание на никого.Национализма е химера и начин за доста хора да си издържат семействата.И винаги ще смятам че тези,за които България е туристическа дестинация са в пъти по-добре от тези,за които България е национален идеал и кауза.Света,колега,много се промени,и хората,които го населяват-също.Сега сме 2014,не 1914.Свикнете с това веднъж за винаги и го приемете."Лацио" го прие :thumbsup: .Васил Иванов Кунчев сигурно си е бил на точното място,ама за неговото време.Сега приоритетите са по-други.И бъди сигурен,че никой не забравя историята,просто я преосмисля.

Супер!!! Прибира се децата на твойте деца и разказват как в училище в час по история са учили за победата на Лудогорец над Лацио през 2014 година !
Аз не печеля нищо от моя национализъм , но и нищо не съм загубил !
На народите с къса памет , са им дълги преходите!
Ше фърла с тебе по нещо!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 21 фев 2014 18:32

За децата на моите деца е много рано да се мисли.Предполагам че за децата на твоите деца също.Като дойде времето да почнат да се прибират от училище ще му мисля.Ако съм още жив де.Отделно дето си скъсвам задника от бачкане те да не изучават българска история,а британска.Ама Божа работа.От натрупания си богат житейски опит стигнах до извода,че няма смисъл да се занимавам с нещо,от което нито печеля,нито губя. НАЦИОНАЛИЗМА Е ПОЛИТИЧЕСКА И ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА МНОГО НЕ ОСОБЕНО НАДАРЕНИ ЛИЧНОСТИ ДА ИЗПЛАВАТ НА ГРЕБЕНА НА ВЪЛНАТА В ПОЛИТИЧЕСКОТО И ФИНАНСОВОТО ПРОСТРАНСТВО.Примери-безброй.След като си си бил камшика и си отишъл да живееш на майната си,както мен,и си оставил народа и страната си да се оправят без теб няма смисъл да говорим за национализъм.А паметта на народа не е къса,тя просто е функция на съзнанието,а то е изключително лесно за манипулиране.Примери и за това-също безброй.И какво му е на прехода - най-нормален превес на алчността и простотията пред добротата и смирението.Нито сме първите,нито последните.А,и "Лудогорец" ще има още победи,не само тази,за които дълго ще се говори.Познавам лично собственика,той ми обеща. :thumbsup: .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Мнениеот kaltcev.72 » 21 фев 2014 22:55

Защо мислиш , че само ти си скъсваш гъза от работа ? Аз също съм далече от дома , и мойто дете учи дойче история , но това не пречи да поназнайва това -онова .
Това че сме далече от дома не означава , че трябва да оставаме безразлични , Нищо не се знае за утрешният ден .............
Лесно се манипулират хората с недостиг на памет ! Но все пак малко уважение към род и родина не е излишна , и ний сме дали нещо на света .
Но както казваше баща ми , лека му пръст " С предубеден човек не мож се разбра "
Успех на Лудогорец , лично аз не съм фен на футбола , но това не ми пречи да уважавам тима ! :thumbsup:
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 21 фев 2014 23:07

Имах тук един професор по математика - грък. Нещо обяснявах веднъж колко ми е мъчно за България, а и той ми разправяше как като се връща в Гърция спорят с брат си коя система е по-добра и как Гърция са доста зел в сравнение със САЩ. Той каза, че вече не подема такива теми, защото се е стигало до много напечени спорове с роднини. Та той ми каза - "Ти си много по-голям патриот от твоиоте сънародници в България (независимо, че си я напуснал), защото вече си загубил нещо и знаеш цената му."

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 22 фев 2014 18:50

kaltcev.72 написа:Защо мислиш , че само ти си скъсваш гъза от работа ? Аз също съм далече от дома , и мойто дете учи дойче история , но това не пречи да поназнайва това -онова .
Това че сме далече от дома не означава , че трябва да оставаме безразлични , Нищо не се знае за утрешният ден .............
Лесно се манипулират хората с недостиг на памет ! Но все пак малко уважение към род и родина не е излишна , и ний сме дали нещо на света .
Но както казваше баща ми , лека му пръст " С предубеден човек не мож се разбра "
Успех на Лудогорец , лично аз не съм фен на футбола , но това не ми пречи да уважавам тима ! :thumbsup:
Не съм предубеден,колега,просто не понасям клишетата.Останало ми е от комунизъма.Човешката история може да се подложи на стотици трактовки.Българската - на хиляди :thumbsup: .

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 фев 2014 00:01

Да ме извинява колегата,който на 22 годишна възраст е емигрирал в щатите съвсем сам,че му цапам темата,ама да кажете нещо за Лудогорец - Разград ? А като си помисля че привържениците на футболния софийски отбор,който носи името на "Дякона" размахваха знамена на италиянския "Лацио" на националния български стадион,който (малко смешно звучи ) носи името на същия този "Дякон" и крещяха обиди срещу българския отбор. guns.gif Само да съм чул или видял някой да ми говори за родолюбие и национална гордост,за патриотизъм и други подобни.Това е положението,колеги.България е вече само туристическа дестинация и място,което да попържаш на няколко ракии.Както казваше предпоследния ми работодател в северна Германия,България е Рай,за съжаление населен само с дяволи.Наздраве,Българи drunk.gif ,и лека им пръст на Дякона и неговите авери.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 фев 2014 04:26

Може да си направиш футболна тема и там да си изливаш мъката!
Тука е свята тема за почитане паметта на Васил Иванов Кунчев. Той няма нищо общо с най-гламавите синове на България, а именно - фурболните агитки. Хора без мозък, но за сметка на това с малко повече физическа сила. Пионки, които по сигнал за 2 кебабчет и 2 бири тичат да хвърлят камъни по полицаите. Прсто агитките на всеки един голям отбор в БГ са пропаднали боклуци, лузъри и хора без переспектива. Да приравняваш към тях цялото население на България е грехота!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 фев 2014 13:35

Напротив,колега,не си прав.Точно тук е мястото.Квалификациите които даваш за футболните агитки са може би много верни.Проблема е че през 70-те години на 19 век страшно много българи са давали същите квалификации на Дякона и неговите авери.Може би без "лузъри" biggrin.gif .Чудесен народ сме,няма две мнения bash.gif .За последните триста години не сме мръднали и на йота в мисленето си и начините по които го показваме.И не ти развалям темата с футбол,просто го използвам като "нагледно пособие" за изясняване на моето мнение.И "свети"теми могат да пускат само светците.Нямах представа,че вече са те канонизирали.Ако е така,прощавай,но светците пишат във други форуми angel.gif .

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 фев 2015 08:58

Истинското предателство на Дякона Левски
"В софийския конак Димитър Общи извършва най-масовото предателство, на което е способен. Там “…без да се даде да го мъчатъ, обадилъ имъ, че ще казва сичко кое знае."

"Това, което се знае за него, не е много:
Роден в село Дяково (сега в Косово), израстнал в Сърбия, където казва: “Слугувах при големи хора и прекарвах както можех…”, преместил се във Влашко, после пак в Сърбия в легията на Раковски (където се е запознал и с Левски), после се върнал в Гюргево, през 66-та отива в Италия като доброволец при Гарибалди, после се озовава в Атина, участва в Критските събития, после пак в Сърбия, пак във Влашко, върти се покрай Панайот Хитов и други стари воеводи. (Разбира се, четническото му CV няма как да бъде потвърдено.)"

http://ploshtadslaveikov.com/?p=16972

Изображение

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 20 фев 2015 21:28

Доста се двоумях дали да напиша този пост, защото лоша реклама казват няма, но смятам всеки ще си направи извода за себе си.
Нито Дякон, нито Левски
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Върни се в “Off Topic”