Васил Левски (1837-1873)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Васил Левски (1837-1873)

Мнениеот slowtraveler » 24 фев 2015 13:10

В международното морско право пък има друго - No cure - no pay...
Та кокошката или яйцето е първо...
Кажи на немеца - 50% от стоката си няма да я продаваш, защото така ми харесва и е добре за моя интерес, и ще видиш как ще мине номера... Номера минава тук, Полша и т.н...
И продължавам да си мисля, дали няма да е по-добре да изринем всичките политици, и да наемем няколко немски - пенсионери...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 24 фев 2015 14:15

Не знам как е в морското право,но знам че казаха на западните европейци "Няма да продавате в Русия" и те не продаваха.Реагираха както са им наредили.Въпреки огромните финансови загуби,които поеха.
Иначе за политиците си прав,за немските пенсионери - не.
А ако наистина ни трябва на нас,българите,символ верую или национален идеал,аз бих предпочел братята Кирил и Методий или нещо по-актуално,като Джон Атанасов например.Ама той май не е много подходящ - въпреки родолюбието си е успял да стане "бял човек" далеч извън пределите на Родината...... blush.gif . Сменил е най-вероятно няколко идеологически клишета срещу твърда валута /западна,естествено/.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 24 фев 2015 14:46

Дидо, ако сега ти кажат - правим забрана - нямаш право да помагаш на зинзибарски баби, ти ще изпълниш ли препоръката? Предполагам ще го направиш без това да те притесни... Ама ако си в зинзибар това би било сериозен удар по бизнеса...
Така е и тук...
Дела на Русия в Германския износ и внос май е под 5%... Т.е. такава санкция не би нарушила сериозно баланса им. Докато за други държави това би било много сериозен удар...

А и конкретна забрана не помага за изграждане на национално самочувствие... Принизяването на национални светини също води то този ефект...
На запад как те приемат? Като човек първа ръка, или като момче за всичко? Колко от българите наистина са успели навън (знанията и способностите не са чак такъв фактор)?
Или я карат по стария почин - ако си от Източна Европа и до 40годишен, И ако си много способен, ще растеш в йерархията. След това - без значение дали си способен или не, ще бъдеш отклонен към 'растеж по хоризонтала' - преместване на 'по-добри' (формално) длъжности, но на не по-високо ниво...
Така е устроен съвременния капитализъм - всички са равни, ама някои са по-равни...
За да ни уважават, трябва самите ние да се уважаваме. Унищожиш ли самоуважението на нацията, никой няма да уважава и отделните индивиди (в общия случай разбира се - има и и изключения)..

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 24 фев 2015 15:59

Почва да ме съмнява,Жорка,че темата отива към една друга тема - "Емиграцията" и ще отворим работа на един от новите модератори biggrin.gif . Истината е че който си е читав,си е читав навсякъде,независимо откъде е и къде е . Няма втора ръка хора тук , просто ние сами сме се насадили така - нямаме нито нужния образователен ценз,нито нужния финансов ценз,нито нищо от нещата,които са валидни и важни тук.Просто сме си пристигнали в западна европа за нещо и си го работим.Толкова са ни възможностите,защото дълго време сме били под влиянието на едни "национални идеали" които нямат нищо общо с валидните в момента "световни идеали".Нали затова опъваме каиша като луди,за да може децата да получат квалитетно образование в същата тази западна европа и да придобият нужния образователен ценз за да могат да се включат пълноправно в живота на "нормалните бели държави". За нас остават само черната работа и старите "национални идеали" , които в голямата си степен вече дори и не са "идеали".Истината е,че по света никой не ти плаща,щото си сънародник с Левски,а защото се нуждае от уменията и възможностите ти.И ако ги имаш,те уважават,ако не-Левски не помага.Никой не го е еня откъде си се изсипал в държавата му и какви са ти националните идеали,за да те уважава.Това е.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 24 фев 2015 17:04

nowyaris написа:П....Истината е,че по света никой не ти плаща,щото си сънародник с Левски,а защото се нуждае от уменията и възможностите ти.И ако ги имаш,те уважават,ако не-Левски не помага.Никой не го е еня откъде си се изсипал в държавата му и какви са ти националните идеали,за да те уважава.Това е.

Я колегите - 'американци' да споделят ако имат наблюдения - дали не са наблюдавали посочния по-горе пример за 'растеж по хоризонтала'?

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 24 фев 2015 17:36

Те колегите американци още спят,по-късно ще се включат.Отделно дето САЩ са бамбашкъ държава,нямат нищо общо с другите държави-историята им е кратка и националните им герои започват с Дж.Вашингтон и свършват с Абр.Линкълн.А националния им символ представлява едни зеленикави хартийки.Те на това му викам аз правилния национален символ,да.А националния идеал е да имаш колкото се може повече национални символи.... tooth.gif tooth.gif tooth.gif .
ПП. Темата както обикновено отиде на майната си.Да ме извинява Akima :thumbsup:

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 24 фев 2015 18:48

nowyaris написа:ПП. Темата както обикновено отиде на майната си.Да ме извинява Akima :thumbsup:

Темата е в ОФтопик така или иначе. :thumbsup:

Аз в момента разсъждавам над написаното от двама Ви.
Интересно ми е тъй като и двамата имате студенти в чужбина - довечера,ако ме хване музата ще ви напиша моята гледна точка. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Vokil
Регистриран: 03 мар 2009 00:35
Контакти:

Мнениеот Vokil » 01 мар 2015 14:25

Не ми се искаше да пиша повече в тая тема ама на гризе ме отвътре. Първо да напиша едно клише : "Който не знае откъде идва не знае и накъде отива" . Носи се по течението и не може да забележи че се върти в повтарящи се модели за ограбване ограничаване от образование информация и самочувствие.
Може би за тези от бившите ми сънародници решили че ще са кърпи за ръце в чужбина ,не е важно да знаят кои са (така или инъче трябва да го забравят за да преглъщат по-лесно съдбата си ) Вероятно Васил Иванов Кунчев е бил терорист за османската империя но , за сънародниците си е бил е и ще бъде СВЕТЕЦ . А аз се чувствам БЪЛГАРИН живеещ в БЪЛГАРИЯ не говоря за държавата България говоря за РОДИНАТА БЪЛГАРИЯ . А родината е много повече от повреден държавен апарат пълен с отрепки изпълняващи чужди инструкции. БЪЛГАРИЯ са моите близки, родното ми място, красивите долини, зелените планини , хубавото море , приятелите ми , все по-рядко срещаните усмихнати хора но все пак готови да ти помогнат. Закъсвал съм на връх коледа с колата в чужд град и ми помогнаха двама непознати накрая щяха да ме набият като се опитах да им платя за помощта.
Нещата се променят не се знае след 10 години дали новите правила за роботи ще ви вършат работа в "цивилизацията"
Както и да е Вечна му памет на АПОСТОЛА!
Човек и добре да живее умира .......

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 01 мар 2015 17:02

Vokil написа:Не ми се искаше да пиша повече в тая тема ама на гризе ме отвътре. Първо да напиша едно клише : "Който не знае откъде идва не знае и накъде отива" . Носи се по течението и не може да забележи че се върти в повтарящи се модели за ограбване ограничаване от образование информация и самочувствие.
Може би за тези от бившите ми сънародници решили че ще са кърпи за ръце в чужбина ,не е важно да знаят кои са (така или инъче трябва да го забравят за да преглъщат по-лесно съдбата си ) Вероятно Васил Иванов Кунчев е бил терорист за османската империя но , за сънародниците си е бил е и ще бъде СВЕТЕЦ . А аз се чувствам БЪЛГАРИН живеещ в БЪЛГАРИЯ не говоря за държавата България говоря за РОДИНАТА БЪЛГАРИЯ . А родината е много повече от повреден държавен апарат пълен с отрепки изпълняващи чужди инструкции. БЪЛГАРИЯ са моите близки, родното ми място, красивите долини, зелените планини , хубавото море , приятелите ми , все по-рядко срещаните усмихнати хора но все пак готови да ти помогнат. Закъсвал съм на връх коледа с колата в чужд град и ми помогнаха двама непознати накрая щяха да ме набият като се опитах да им платя за помощта.
Нещата се променят не се знае след 10 години дали новите правила за роботи ще ви вършат работа в "цивилизацията"
Както и да е Вечна му памет на АПОСТОЛА!

Наистина ти завиждам за начина на мислене.Вероятно си имал в живота си щастливо стечение на обстоятелствата което е довело до този начин на мислене.За жалост съдбата няма как да е благосклонна към всички,а един известен философ с голяма брада беше казал че битието определя мисленето . Само за едно не си прав - през последните 3 000 години нещата наистина се променят , но правилата никога .
Както и да е - Вечна му Памет на Апостола .
ПП Само не ми е ясно как може да се живее в Родината България без да се живее в Държавата България ?

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 03 мар 2015 02:09

slowtraveler написа:
nowyaris написа:П....Истината е,че по света никой не ти плаща,щото си сънародник с Левски,а защото се нуждае от уменията и възможностите ти.И ако ги имаш,те уважават,ако не-Левски не помага.Никой не го е еня откъде си се изсипал в държавата му и какви са ти националните идеали,за да те уважава.Това е.

Я колегите - 'американци' да споделят ако имат наблюдения - дали не са наблюдавали посочния по-горе пример за 'растеж по хоризонтала'?

Какво да наблюдавам?
Той човек, ако си обича родината и народа не го е еня какво мисли някой друг за него!
Ето едно дело, което е похвално:

В Чикаго откриха паметна плоча на Васил Левски
http://chicago.bg/в-чикаго-откриха-паметна-плоча-на-васи/
Изображение
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 03 мар 2015 11:19

Какво е това : "Chicago Reds" ?

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 03 мар 2015 19:57

nowyaris написа:Какво е това : "Chicago Reds" ?
Червените от Чикаго ... По твой избор БСП или БКП biggrin.gif
http://www.chicago-reds.com

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 03 мар 2015 20:44

Честит празник,сънародници!

Моля да не се провокирате с политика/футбол в тази тема.

Независимо кой е направил паметната плоча важното е кого почита тя!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 03 мар 2015 22:02

nowyaris написа:Какво е това : "Chicago Reds" ?

Това е добър въпрос, но не мога да отговарям от името на други хора. Накратко това е фен клубът на ЦСКА в Чикаго, част от които (ако не всичките) са и членове на БГ Мото Клуб "Хайдути". Нямам нищо общо с тях и мен също ме дразни това Chicago Reds и то изписано с толкова големи букви под мисълта на Апостола. Все едно не е паметник на Левски, ами паметник на ЦСКА-рите в Чикаго. Но, както казах, не мога да отговарям за делата на други хора. Поне са се постарали да съберат пари и да направят мраморна/гранитна плоча, но дизайна малко им куца.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 мар 2015 12:09

Akima написа:Честит празник,сънародници!

Моля да не се провокирате с политика/футбол в тази тема.

Независимо кой е направил паметната плоча важното е кого почита тя!

Умен човек си,Модераторе,как да не е важно кой и защо е направил нещо си ?????Утре може и на Сталин някой да сложи плоча в центъра на Варна - тя и без друго доста време Сталинград се е именувала.
Не са ми познати табиетите на българите в Чикаго,ама Джапанезето е прав - много са се афиширали хората поставили мраморната плоча - мирише на агитация,не на Почит към Апостола.За това и аз от доста години си мисля,че уважението към Дякона отдавна не е само уважение,а е добре прикрита политическа спекулация на вечно живата партийна номенклатура в Родината , и не само комунистическа.

Върни се в “Off Topic”