Васил Левски (1837-1873)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: Васил Левски (1837-1873)

Мнениеот nowyaris » 04 мар 2015 12:11

Scott написа:
nowyaris написа:Какво е това : "Chicago Reds" ?
Червените от Чикаго ... По твой избор БСП или БКП biggrin.gif
http://www.chicago-reds.com

Малееее , Скоти , и там ли се е напълнило......... . Сигурно си прав , ЦСКАри да правят на ЛЕВСКИ паметна плоча..... - тва да го видя с очите си няма да го повярвам.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Мнениеот TATI » 04 мар 2015 12:28

Колеги, темата е за Васил Левски, моля придържайте се към този факт!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 мар 2015 13:36

TATI написа:Колеги, темата е за Васил Левски, моля придържайте се към този факт!

Ние в общи линии това правим - За Христо Ботев и Ангел Кънчев нищо не сме коментирали . :thumbsup:
Или пък греша нещо,а ?
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 04 мар 2015 14:21

В общи линии спамите :thumbsup: !
Ама то и в съвременен БГ учебник по история пише, че престъпникът Левски е задържан около София от полицията...така ще е...след 50 години няма да съществуваме като нация!
Та щом там има "спам", какво остава за 1 форум... :censored:

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 04 мар 2015 21:33

mirott написа:В общи линии спамите :thumbsup: !
Ама то и в съвременен БГ учебник по история пише, че престъпникът Левски е задържан около София от полицията...така ще е...след 50 години няма да съществуваме като нация!

Вече 32г. преподавам история,но досега на такъв учебник не съм попадал.Би ли посочил кой е автора и издателството?
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 04 мар 2015 21:33

mirott написа:...след 50 години няма да съществуваме като нация!

Колега това не е вярно и не ми я приятно да го чета през ден из форумите, особено тук съм го чел много пъти, а на fb също го чета ежедневно.
Ако си мислиш, че ще изчезнем и нищо не правиш по въпроса, може наситина и да изчезнем. Но да се заявява така публично - или хората в БГ до толков са изпаднали, че не могат да си защитят идентичността или наистина има хора, които имат полза това да се повтаря от всеки втори българин?!?

България е минала през набезите на римляните, хуните, кръстоносците, византийците, османските турци и две световни войни и не е изчезнала, така че - моля Ви! Ако забелязвате в предното изречение точно тези, с/у които сме се борили са изчезнали (като изключим световните войни), а не ние!
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

mirott

Мнениеот mirott » 05 мар 2015 09:44

Japaneze, ако продължават така да ни "управляват" ще е наистина тъжно, но ще се случи. Не знаеш колко са изпаднали хората в БГ, повярвай!
Весо сигурен съм, че знаеш за какво говоря. Не мога да ти дам точни данни за автори и издателства.
Учебник за 3-ти клас „Човек и общество“: "Българите живели щастливо и сговорно с поробителя по време на турското робство. Имали неограничени права, дори и да изповядват свободно православната религия."
Васил Левски е представен като организатор на някакво въстание, но срещу кого и защо – остава пълна тайна. Особено покъртително е описано залавянето и обесването на Левски. Той създал комитети за подготовка на общо въстание… но ПОЛИЦИЯТА заловила Апостола и съдът го осъдил на смърт. Присъдата била изпълнена в покрайнините на София. На едно 10 годишно хлапе като му обясниш, че полиция е заловила някой и съда го е осъдил на смърт асоциацията е престъпник!
Априлското въстание. От там ще научите новината, че въстанието е съпроводено с протести в САЩ!!! Да, няма грешка – Америка се вдигнала на протест! Ето и точния цитат: „Хората в Западна Европа, Съединените щати и Русия протестирали срещу султанската власт“.

Щатите искат да извадим Левски от учебниците по история:
Американският посланник е изпратил писмо до парламента на република България в което иска Васил Левски да бъде постепенно изваден от учебниците по история, като неудобен за световната демокрация. Ето и аргументите му:
” Уважаеми народни представители на република България. В унисон със съвременните политически ценности и актуалната икономико-политическа обстановка в света като цяло, и Либия в частност, ние смятаме, че е добре да преразгледате отношението си към Васил Левски, когото вие смятате за национален герой и борец за свобода. За съжаление, след задълбочен анализ на неговите писма (които са основен източник относно идеите които е изповядвал) от наши специалисти по глобална политика и световна сигурност, ние установихме, че те представляват по-скоро пречка отколкото предпоставка за утвърждаването на основни понятия като демокрация, толерантност и свобода в българското общество. Нашите специалисти установиха, че от съвременна гледна точка Васил Левски е по-скоро терорист отколкото борец за демокрация ( в подобен смисъл се изказа и един ваш известен социолог – Андрей Райчев). Действията му за набиране на средства за изградената от него нелегална организация, включват обири и заплахи, което автоматично прави както тях така и организацията му терористични. Изключителната му нетолерантност към враговете на организацията, както и към всички които не споделят идеите и методите му са в пълно противоречие със съвременната тенденция за налагане на толерантността като основна добродетел.
Изключителната му крайност относно наказанията за престъпилите основния закон на организацията, а именно налагането на смъртно наказание, също още веднъж идва да покаже прилики със съвременните терористични и мафиотски организации, което е особенно обезпокоително, като се има в предвид широката популярност на която личността му се радва сред младото поколение и сред българското общество като цяло. Идеите му за общи закони пред които всички да са равни въпреки, че на пръв поглед звучат демократично, поставят в неравностойно положение редица малцинствени етноси, като ги лишава от голяма част от социалните им придобивки. Особенно обезпокоително, на което наблегна и президента Обама е идеята на Левски изразена в едно от неговите писма, че: “Тоз който ни освободи, той ще ни и пороби.” Това е крайно опасно твърдение разглеждано от съвременна гледна точка, особенно в днешния ден когато международните сили се борят да освободят Либия и редица други държави, и да им помогнат да въведат демокрацията. С това свое твърдение Левски поставя под съмнение всяко едно освободително действие на НАТО, САЩ и съвета за сигурност на ООН, което е предприемано до сега, осъществява се в момента или може да бъде предприето в бъдеще. То изрично ни посочва като поробители, а не като освободители и борци за демокрация и човешки права, което ние не можем да приемем.
Затова смятаме за необходимо личността на Левски да бъде постепенно премахната от учебниците по история на България, а защо не и в бъдеще заклеймена като идеолог на тероризма. Това може да се постигне, чрез първоначално ограничаване достъпа на младежта до идеите му, като в уроците по история се споменават предимно биографични данни без да се засягат идеите които е изповядвал. Да се наблегне на несъществени въпроси, като този за предателството му или къде е погребан, а писмата му да не се споменават въобще нито цитати от тях. Необходимо е и повече да не се преиздават тефтерчето и писмата му, а тези които вече се намират в гражданите да се изземат под благовиден предтекст. Добре е ако сред обществото посредством видни съвременни общественици, като споменатия по-горе Андрей Райчев, се наложи мнението, че Левски всъщност е един разрушителен елемент действал нелегално и незаконно в рамките на Европейска Турция, част от независимата Османска империя.
Смятаме, че без Левски и неговите идеи, българите ще успеят по-бързо да приемат водещите световни демократични ценности и да станат една неделима част от съвременното европейско и световно демократично общество.”

Грозно и тъжно, но факт! И докато ни управляват дупедавци... :censored: :censored: :censored:!!!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 05 мар 2015 12:52

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Прочетох го на един дъх. Просто нямам думи...
Може ли да дадеш линк към първоизточника или от където си го копирал?

Аз тук се заричам, че като се прибера в БГ ще си купя от Славейков няколко учебника по Роден Край и История на България за средните училища и където прочета някакви небивалици като горните, цитирани от теб, ще взеима учебниците и ще ги запаля публично пред Министерстовото на образованието и пред парламента. Ще се снимам с телефона. Давам си думата!

Колега то по тази логика и ВМРО може да ги обявят за терористична организация, защото В.Михайлов е трепел наред и чужди и свои (предателите). Отделно Владо Черноземски (Величко Керин) убива сръбския крал Александър Караджорджевич в центъра на Марсилия. После разбират, че е от ВМРО по татуировките. Даже някои хора на Запад все още мислят, че Владо е хърватин от тяхната про-фаяистка организация Усташа, които м/у другото също почитат смъртта на Черноземски. Той им е бил инструктор (като най-див :) ) при трениране на наказателни акции.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 05 мар 2015 17:23

Честно казано,нямах представа че аз и американската дипломация разсъждаваме по един и същи начин относно дейността на Васил Иванов Кунчев.Ей Богу,наистина нямах представа.Нека не забравяме че американската дипломация е пряко следствие от американската демокрация,която колегата Джапанезе винаги ни набива в очите за пример.
ПП.Иначе като Българска Нация според мен отдавна сме изчезнали,още когато преди 60-70 години основната идея беше Интернационализма,проповядван от другата Империя - Кремъл.За радост като Български Народ все още не сме изчезнали . И това е по простата причина че сме намерили най-правилното решение за момента - малко по малко се разпръскваме бягайки от отвратителната ситуация и борейки се за оцеляване , и когато нещата се подобрят пак ще се съберем.Метода е проверен и работи отлично съдейки по настоящето на една друга изключително жилава и интелигентна народност - еврейската.Така че споко - всичко е до време.Само цирозата е до гроб drunk.gif .

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 05 мар 2015 18:59

Japanese_fever написа:ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Прочетох го на един дъх. Просто нямам думи...
Може ли да дадеш линк към първоизточника или от където си го копирал?

И аз се ошашавих като прочетох това.Не съм го срещал никъде.Не преподавам в началния курс, а в средния.Предполагам,че става дума за някое помагало на Отворено общество.А и това за американскя посланик също го чувам за първи път.Наистина дай линк или пиши къде си го прочел,за да няма спекулации.В немалкия си стаж съм прехвърлил доста учебници по история,но такива писания не съм срещнал никъде(поне засега) wacko.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 05 мар 2015 19:13

Това е от 'бъзик-лийкс'....
Но за съжаление са представили много точно сегашния начин на мислене...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 06 мар 2015 09:03

Златна България
http://youtu.be/gh99oKicPMY

mirott

Мнениеот mirott » 06 мар 2015 09:47

nowyaris написа:Честно казано,нямах представа че аз и американската дипломация разсъждаваме по един и същи начин относно дейността на Васил Иванов Кунчев.Ей Богу,наистина нямах представа.

Japaneze, сега разбираш ли колко са изпаднали хората в България?! Не Българите, щото такива хора не може да се наричат Българи!
now, те и от ДПС разсъждават по тоя начин...! И такива като теб дето "бягат" и чакат нещо само да се оправи та да се върнат...или някой да им го оправи... :censored:

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 06 мар 2015 12:19

mirott написа:
nowyaris написа:Честно казано,нямах представа че аз и американската дипломация разсъждаваме по един и същи начин относно дейността на Васил Иванов Кунчев.Ей Богу,наистина нямах представа.

Japaneze, сега разбираш ли колко са изпаднали хората в България?! Не Българите, щото такива хора не може да се наричат Българи!
now, те и от ДПС разсъждават по тоя начин...! И такива като теб дето "бягат" и чакат нещо само да се оправи та да се върнат...или някой да им го оправи... :censored:

Аз,Мирко,не съм избягал,всичко ми е в България.Просто разкарах детето си от тази умирисана и неумита история,наречена "Република България" за да не тегли и страда като мене от всичката лошотия през целия си живот.Работя в Австрия за да мога да я издържам в Лондон,не че в Родината не се оправях.И ти като си останал там,в Родината,във Вършец,какво успя да оправиш,освен поломените покриви из двора след торнадото,а ? Не знам на колко си години,не знам кой те издържа и дали сам си обезпечаваш жизнените потребности на 100% , но само да ти кажа,аз съм сираче и се блъскам сам в стената вече 51 години. И много ти се моля,не давай неверни квалификации,всеки сам си знае колко е българин и колко не.Дякона си е разбирал живота по неговото време по негов си начин,аз моя сега си го разбирам по моя.Не ангажирам никого,не квалифицирам никого,просто споделям.Най-лошото нещо на този свят е ограниченото мислене,повярвай ми , моля те :thumbsup: .

mirott

Мнениеот mirott » 06 мар 2015 13:00

Отклоняваш темата. Аз на такива дето мислят Левски за престъпник не мога да им кажа Българи ! Всеки избира сам!Отивам в Австрия щото е по-добре, пък ако/когато някой оправи България ще се прибера! И детето ми е българче, но няма да живее в България! Джоко Росич: „Днес всичко се е юрнало нанякъде. Като ми кажат „Ще ходя в Германия или Швеция”, питам „Що?”. Отговарят „Щото там е хубаво”. Чакайте, бе хора! Там не е било вечно хубаво, направили са си го. Което ще рече „Абе, копелета, дайте да запретнем ръкави, и при нас ще стане хубаво.” „! Пожелавам ти успех!

Върни се в “Off Topic”