Обществото ни съвсем се е дебилизрало...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Re: Обществото ни съвсем се е дебилизрало...

Мнениеот Vesko » 18 авг 2012 11:09

Scott написа:
Vesko написа:... Къде са общите неща?
Не можеш да съдиш за организацията на трафика по едно 10-дневно пътуване. Навсякъде по света се предприемат мерки за ограничаване на скоростта в критични участъци. Аз например се дразня от негативното отношение на някои шофьори към тези мерки. В твоя конкретен пример водача няма против да похарчи 50 лв. повече за гориво и поддържа скорост от 150км/ч, но когато трябва да намали на легнал полицай изведнъж се говори за ефективност.

Ами в ефективността се включва и времето за пристигане. В конкретният случай 150км/ч си е напълно допустима скорост по БГ магистралине. И не виждам причина безмислено да я намалявам.

ПП: И на новопостроеното софийско околовръстно с по три ленти за движение въсв всяка посока и 80км/ч ограничение изведнъж има пешеходен светофар. Това едно нормално решение ли е? Току виж скоро и полегнали полицаи се появят на път с такава разрешена скорост biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 18 авг 2012 11:17

Vesko написа:Ами в ефективността се включва и времето за пристигане...
Времето На пристигане или за пътуване? Щото второто зависи повече от времето на тръгване biggrin.gif
Не ми се спори, факт е че има недомислени решения, но е показателен и начина на реагиране - най-вероятно моя мозък е промит вече...

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 18 авг 2012 13:01

Scott написа:...Не ми се спори, факт е че има недомислени решения, но е показателен и начина на реагиране - най-вероятно моя мозък е промит вече...

Начина на реагиране е точно такъв, заради множеството недомислени решения...
Спящи полицаи има от много години, като бяха изключения тези, които бяха сложени без мисъл.
И както виждаш в БГ никой не мърмореше досега, докато изведнъж поради някаква причина (дали за успокояване на нечия съвест или за получаване на комисионна) се появиха такива изделия на най-странни и идиотски места... Отново напомням, че не става въпрос за малки улички и около училища, където е нормално да ограничиш движението, а за магистрални булеварди, чиято цел е да концентрира трафика и да осигури максимална пропускливост (т.е. - максимална скорост)...
А сега част от хората започват да бягат от магистралните 'насечени' булеварди и се набутват в уличките, защото от там могат да преминат по-бързо (и с по-голям риск разбира се).
Та каква може да е реакцията при такъв масов случай?!
Ти с твоя 'промит мозък' как би реагирал, ако на магистралата/скоростния път с 2-3 ленти във всяка посока, по която редовно се движиш, изведнъж сложат навсякъде ограничение 60км/ч извън града. Или пък по градската магистрала сложат спящи полицаи, принуждавайки те през на 50-100м след преминаване на светофар (с отделна пешеходна секция) отново дори да спираш, а не само да намаляваш, защото някои преминават през високите полицаи с 2-3км/ч....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott

Мнениеот Scott » 18 авг 2012 13:17

slowtraveler написа: ...отново дори да спираш, а не само да намаляваш, защото някои преминават през високите полицаи с 2-3км/ч....
Слоу, няколко мнения по-нагоре:
slowtraveler написа:Вчера гледах доста пластмаси по крайбрежната алея на Варна, която е напълнена със спящи полицаи (там не споря , че има нужда, защото няма тротоари а хората се разхождат по пътя)...
Явно тея пластмаси не са от хората дето минават с 2-3км/ч. Основен принцип в правилника за движение е той да важи за всички, но и ограниченията му да се изпълняват от всички. Затова и някои постановки изглеждат за някои хора дебилни и тъпи. Отдавна съм престанал да обръщам внимание на тези 'недомислици', които са под нивото ми на интелигентност или под уменията ми на участник на пътя. Както казах и преди - по-скоро ме дразнят хората които не ги спазват. Затова и си мисля, че мозъка ми е промит - щом е там 'легналия полицай', значи има някаква причина, приемам го като факт и продължавам. biggrin.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 18 авг 2012 13:56

Scott написа:щом е там 'легналия полицай', значи има някаква причина, приемам го като факт и продължавам. biggrin.gif

Факт е да, но смислена причина да е там не винаги има. tooth.gif Там където има поставени знаци за ограничения на скоростта преди полегналите полицаи има 30 или 40км/ч, а не 2-3км/ч. Пробвал съм се да минавам с колкото пише на знака и успявам. Обаче ако точно в този момент се появи причина да трябва да спра не виждам как може да стане, след като 50% от колелата са във въздуха....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Scott

Мнениеот Scott » 18 авг 2012 14:02

Vesko написа:... Пробвал съм се да минавам с колкото пише на знака и успявам. Обаче ако точно в този момент се появи причина да трябва да спра не виждам как може да стане, след като 50% от колелата са във въздуха....
Сега пък опираме до темата за 'несъобразената скорост' ... biggrin.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 18 авг 2012 14:18

Scott написа:
Vesko написа:... Пробвал съм се да минавам с колкото пише на знака и успявам. Обаче ако точно в този момент се появи причина да трябва да спра не виждам как може да стане, след като 50% от колелата са във въздуха....
Сега пък опираме до темата за 'несъобразената скорост' ... biggrin.gif

Всяка скорост различна от 0 си е "несъобразе", ама дай тогава изобщо да не се движим с автомобили biggrin.gif
Изображение

E60_Power
Регистриран: 30 яну 2012 20:53

Мнениеот E60_Power » 18 авг 2012 23:34

Ако аз трябваше да решавам, гласувам с две ръце за масовото въвеждане на полегнали полицаи / колкото се може повече / и всякакви подобни мерки за ограничаване на скоростта. Някой щял да харчи повече за гориво, друг пък се изнервял заради това, че късно стигал! И така нататък. След като 99% от шофьорите / включително и аз / не спазват ограниченията на скоростта, а мнозина от тези 99% дори и не се замислят, че трябва да спрат на пешеходна пътека, когато видят пешеходец, значи като водачи напълно си заслужаваме предприеманите мерки. Пешеходните пътеки на бул."Г.М.Димитров" са с полегнали полицаи и въпреки задръстването дават резултат - автомобилите преминават с много по-малка скорост и днес вероятността от инцидент е минимизирана. На този булевард за една година станаха два много тежки инцидента с пешеходци, на които бе отнето предимство на пешеходна пътека. По-добре спасен живот на пешеходец, респективно по-висок разход на гориво за мен и по-дълго пътуване, отколкото загинал човек на пътя / каквито и улеснения да са създадени за водачите на МПС /. Защото България е единствената държава в ЕС, в която пешеходеца кимва с глава на водача на МПС и му благодари за това, че е спрял. Навсякъде другаде пешеходеца дори не поглежда към автомобила преди пешеходната пътека, защото знае, че автомобилите ще спрат. При дебилни шофьори е нормално да се предприемат адекватни мерки. Дори да изглеждат безсмислени.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 авг 2012 00:26

Ограничението за скорост и аз често не го спазвам. Но да ти се е случвало ограниченията от времето на ремонтите да стоят с години? На завоите след Антоново в посока ВТ има ограничения 40км/ч, които стоят от времето когато там имаше свлачища. Това беше преди 5-6г май. И още много други такива примери. Наскоро видяк на един и същи кол да стоят два знака: 1. задулжително направо след знака и 2. задължително на дясно след знака. Малко късно го видях за да спра да му направя снимка и сега не мога да се сетя къде беше за да се върна. При токова много грешно сложени знаци как нормалният водач на МПС да се ориентира кой е верният? А и скоростта (била тя над позволената) нито е достатъчно нито е необходимо условие за възникването на ПТП. И след като аз например винаги съмспирал на пешеходните пътеки (дори и преди да стане задължително) какво ме бърка че асан и пешо не спирали та заради тяхното неспиране да трябва да намалявам (та дори да пирам на места) на всяка пешеходна пътека дори и да няма пешеходци? Тоа ли е "правилното" решение? Не е ли по-добре пешо кат не е спрял на пешеходната пътека и е блъснал пешеходец да си понесе подходящото наказание? Така много бързо пешо, а и неговите познати ще се научат че на пешеходна пътека на която има пешеходец се спира? Въпреки че сшпоред законите на физиката пешеходеа е този дето трябва да даде предимство biggrin.gif Ама тъпи политици с лопата да ги ринеш. За едни избори ще обърнат физиката с главата на долу rolleyes.gif
Както винаги популистките мерки пречат само на тези които така или иначе си ги спазват sleep.gif

ПП: http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-avto ... 2444?nt=13 Няколко полегнали полицаи на магистралата ще намалят ли инцидентите от този род? cool.gif
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 19 авг 2012 14:04

Vesko написа:...Както винаги популистките мерки пречат само на тези които така или иначе си ги спазват sleep.gif...

Така си е...
Относно автобуса - сигурно щяха да го събудят като го разтърсят... Затова и на някои магистрали на запад правят изкуствени неравности (тук решават въпроса по друг начин).
Въпроса е за правилното конкретно приложение на даденото средство...
Поредната идиотщина видях преди малко - на трудно, с голям трафик, регулирано със знаци кръстовище беше трудно, но не невъзможно излизането от улиците без предимство - просто изчакваш дупка в трафика през кръстовището.
Сега са сложили спящи полицаи и активния трафик по пътя с предимство спира заради тях, получавайки се безкрайни колони, и практически невъзможно излизане от пътя без предимство...

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 19 авг 2012 21:20

slowtraveler написа:
Vesko написа:...
Сега са сложили спящи полицаи и активния трафик по пътя с предимство спира заради тях, получавайки се безкрайни колони, и практически невъзможно излизане от пътя без предимство...

В този случай въпросът опира до възпитанието и взаимното уважение. Аз постоянно пускам МПС-та без предимство да се включат в движението без изобщо да ме интересува какво си мислят неврастениците зад мен. laugh.gif Като има колона и пъплим е супер тъпо да го "затвориш" и да не му позволиш на човека да се включи.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 авг 2012 22:01

zi_zi_top написа:
slowtraveler написа:
Vesko написа:...

В този случай въпросът опира до възпитанието и взаимното уважение. Аз постоянно пускам МПС-та без предимство да се включат в движението без изобщо да ме интересува какво си мислят неврастениците зад мен. laugh.gif Като има колона и пъплим е супер тъпо да го "затвориш" и да не му позволиш на човека да се включи.

Само дето "умно" и повсеместно сложените "полегнали" полицаи трошат и твоята кола, като "бонус" към толерантността ти biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 20 авг 2012 15:01

zizi приказва така, защото не е идвал към Варна...
Щом днес в офиса един спокоен 72г пенсионер в офиса изрева, че просто няма как да се включи в движението на голям булевард след поставянето на полегналите полицаи, значи ситуацията наистина е идиотска unsure.gif

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 22 авг 2012 08:40

Във Варна вчера започнах да броя пешеходните знаци между 2 светофара (къси).......на 5-ия нещо се разсеях и не ги до броих. На всеки 30м ще спирам ли? Ако са по-нарядко, както в София, тогава и забелязваш пешеходците.
На голям булевард на 50м. от светофара пешеходна пътека с "препятствие" има, а до училище (Н.Геров) няма нито един легнат полицай wacko.gif . В София понякога трябва да мина 150м. за да пресека, а тук е рай за пешеходците, че отгоре на всичко преминават и не по пешеходната пътека.
Последна промяна от Raya на 22 авг 2012 09:48, променено общо 1 път.
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 22 авг 2012 09:30

Raya написа: а тук е рай за пешеходците, че отгоре на всичко преминават и не по пешеходната пътека.

Като не са на пешеходната пътека ги блъскай и бързо ще се научат tooth.gif
Изображение

Върни се в “Off Topic”