Империя на идиотизма

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Империя на идиотизма

Мнениеот slowtraveler » 23 сеп 2012 19:46

Като руснаците са гръмнали двойно по-малко взривове от 'западния блок'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 23 сеп 2012 20:15

Кой какво и колко е гърмял никой с тоност няма да каже, но едно е сигурно-точно това, рано или късно ще доведе до края на света.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 сеп 2012 21:09

Кики, бройката се знае точно... И кой-къде...
Чрез сеизмичните вълни лесно се определя локацията и особено на времето всеки дебнеше другия и веднага обявяваше за такива действия с цел да каже 'ами ние за да им върнем и за да не изостанем от тях и ние ще направим взрив'....
Целта - там не е съвсем ясна, защото над 100 от взривовете на СССР са обявени за 'мирни' - с цел например затваряне на нефтени фонтани или увеличаване добив на нефт чрез сеизмични вълни (фракинг)...
Но дали е било така - никой не знае

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 23 сеп 2012 22:00

аз не разбрах сега империята на идотизма що ги е приводнявало,а не ги е продавала на боеприпаси??? прахосници

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 23 сеп 2012 23:37

rudolf написа:аз не разбрах сега империята на идотизма що ги е приводнявало,а не ги е продавала на боеприпаси??? прахосници

Кое? Радиоактивната подводница?

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 24 сеп 2012 01:43

slowtraveler написа:Та наскоро в една от книгите на един много интересен генерал - пенсионер от КГБ се споменава следното изказване през 1945г на ръководителя по политическо разузнаване за Европа по това време Алън Дълас пред Конгреса (Алън Дълас след това става директор на ЦРУ):
Като посеем хаос в Русия, ние незабележимо ще подменим техните ценности на фалшиви, и ще ги убедим да вярват в тези ценности. Как? Ще намерим своите единомишленици, своите помощници в самата Русия..

Да, някои смятат Горбачов за разработка на ЦРУ с цел да съборят тоталитарната система.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 24 сеп 2012 03:35

slowtraveler написа:Кики, бройката се знае точно... И кой-къде...
Чрез сеизмичните вълни лесно се определя локацията и особено на времето всеки дебнеше другия и веднага обявяваше за такива действия с цел да каже 'ами ние за да им върнем и за да не изостанем от тях и ние ще направим взрив'....
Целта - там не е съвсем ясна, защото над 100 от взривовете на СССР са обявени за 'мирни' - с цел например затваряне на нефтени фонтани или увеличаване добив на нефт чрез сеизмични вълни (фракинг)...
Но дали е било така - никой не знае

Пропускаш и малко по-интелигентни и комплицирани методи.
За справка - съзвездието от спътници Vela Hotel, част от проект Vela.

На мен не са ми страшни притежателите на ядр. оръжие,а тези които се опитват да се сдобият такова.

П.С.Интересни са откритията на Vela 6911 /не съм сигурен за номера/ през 1979 година и спекулациите какво всъщност се е случило в Южния Атлантик.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 26 сеп 2012 08:44

Тъй като за мен е по-интересна човешката, а не техническата част на въпроса, ще ви пейстна едно волеизлеяние на другарката със звучното име Цола Драгойчева:

“Именувам се Цола Нинчева Драгойчева (Соня), 26-годишна. В качеството си на искрена комунистка и революционерка аз преценявам досегашната ми дейност в партията така:
Първо: Дейността на нелегалната компартия след Септемврийските събития (работническо-селското въстание през 1923 г.) се изрази не в просветна дейност сред масите, а в бърза военна подготовка. На някои места в страната поради гористата местност и близост до границата тази дейност даваше вид на най-подходяща. А социалните условия идеха да насърчат една авантюристична тактика.
Второ: Зачестилите убийства както от наша страна, така и от тая на властимащите внесоха в борбата разярение, помрачиха разума. Капка морал в борбата не остана, дори се стигна до взаимно изтребление.
Трето: Понятието за революцията изгуби своята чистота поради изнасилването на събитията и преголямото желание на земеделците в единния ни фронт да завземат час по-скоро властта.
Четвърто: С нашата тактика ние заздравихме позициите на противника.
Пето: Четническото ни движение има големи отрицателни черти. В неговите среди често се вмъкваха криминални престъпници и вършеха деяния, които подриваха авторитета на партията.
Шесто: Парите в партията оказаха много пагубно влияние. И при най-елементарно възлагане на член на партията на каквато и да било работа той чакаше възнаграждение. Партийни членове гледаха на партията като на сиропиталище. Комунистическата партия не можа да създаде свой морал, с който да се опълчи на буржоазния. Ето защо досега следваният път от Партията е пагубен за работничеството и нацията. Да се кара по този път е безумие от политическо гледище.”

Това са първите редове от един протокол за разпит, останал скрит в архивите на МВР досега. Пожълтелите страници, изписани на машина, са 48 на брой и носят датата 17 май 1925 г. Цола Драгойчева току-що е арестувана по обвинение, че е член на пловдивското ръководство на БКП, което готви въоръжен преврат. Неочаквано пред военния полеви следовател тя прави пълни самопризнания, разкайва се и посочва поименно другарите си, паролите, явките. Изследователи на биографията й изтъкват, че тя е била бременна тогава. След 7-8 месеца на 25 декември 1925 г. в затвора се ражда синът й Миро, прекръстен после на Чавдар. Може би мисълта за детето, което носи под сърцето си, я е подтикнала към равносметка или пък просто я е накарала да направи опит с предателство да се спаси от смъртно наказание.
Ето какво разказва тя, като осъжда политиката на своята партия и издава съратниците си:
“Родом съм от Бяла Слатина, завърших гимназия във Враца и Педагогически курс в София. Учителствах 2 г. Септемврийските събития ме свариха директорка на училище в с. Соколаре. Имаше нареждане всички взели участие в преврата да бъдат уволнени. Същото сториха и с мен. И ме задържаха. От затвора излязох през април 1924 г. като амнистирана. У дома стоях до юли и по покана на другарката ми Вела Пискова й отидох на гости. Поканата се оказа претекст да бъда ангажирана в партийна работа. Вела ме изпрати с парола при Боян Българанов, който ме посрещна на гарата в Пловдив. Той ми обясни в какво се състои моята работа и тая на другите в областния щаб на БКП. Аз бях изпървом куриерка до центъра, а после станах заведущ връзките. Длъжността ми се изразяваше в това да уредя явки, кореспонденция и да намеря квартири за постоянно живеещите в областта комунистически функционери и за куриерите.
Най-лесно си уредих връзки с центъра в София. Знаех адреса на явката: Рафаел Юлзари, ул. “Три уши” № 16. Друга явка: Книжарница на Петко Напетов до Централната поща с парола:“Много здраве от Николинка”, отговор “Николова ли?”
В Пловдив наредихме явка при д-р В. Костов с парола “Страдам от менингит”,отговор “Епидемически ли?”
Явката за окръзите бе: Колониален магазин “Петров-Бояджиев” с парола “Много здраве от Паун”, отговор “Говедаров ли?”
Аз и Жорж - Неделчо Димитров, който дойде с мен от Центъра в Пловдив, се срещнахме със старозагорския окръжен Стефанов. Той ни остави 15 хил. лева и замина зад граница... Адресът за писма беше до Господин Папазов, кръчмар от Ст. Загора. Него го арестуваха. Ниес Жорж поехме работата в Пловдив, областният Христо Гюлеметов бил подгонен. Него го убиха.
Изпратиха ни от Стара Загора миноподривник. Казваше се Маслинков. Явката в Ст. Загора беше: Паун Канев, кв. “Гебран”, парола: “ Как вървят хамсиите?” - “Горе-долу.”
За Хасково ми казаха да пиша писма до обущарница “Идеал”. Заведущ връзките там е Васил Хаджитанев, парола: “Тука ли е Васко?” - “Ще го намерим.”
В Пловдив заведущ връзките беше Иван Сербезов. Той правеше опущения, ето защо Стефан Казаков пое тая работа. До Центъра ходеше куриерката Мара Душева, а по окръзите - Сербезов. Куриери намерих посредством Сербезов - неподозирани от властта лица.”
В протокола от разпита следват имена на куриери - Мара Русева, Георги Иванов... След като ги изрежда, Цола разкрива пред военния следовател тайнописа на нелегалите.
“Закритият текст в писмата се пише с особено мастило между редовете на срещната чиста страница. За да се изгуби смисълът в писмото, се вмъкват шифровани думи. Шифърът е следният: вместо Б пишем А, вместо В - Б, вместо Г - В. Например София я пишем Рнузю.”
Цола изрежда за протокола също така щатовете в областните и окръжните организации на БКП и назначените на тях хора.
“Пловдив: Областен шеф на щаба - Христо Михайлов, пом. областен - Христо Иванов, заведущ въоръжение - Неделчо Димитров. Ст. Загора: Гарасим Папазов е окръжен военен ръководител. Хасково: Заведущ връзки - Васил Хаджитанев...”
По онова време страната е разделена на 5 революционни области - Софийска, Плавдивска, Варненска, Врачанска, Бургаска. Всеки от тях си има разузнаване, разкрива Цола:
“Разузнаването има 3 подразделения: военно, политическо и контраразузнаване. Военното има цел да разбере във всеки населен пункт каква войска има. Политическото - да се проучат другите партии и настроението в редовете им. А контраразведката да влезе във връзки с Обществената безопасност и правителствени организации, да вербува хора в тях.”
Цола успяла да вербува агент от Обществената безопасност - страшилището за комунистите. Но се усъмнила, че той е провокатор, и скъсала с него. Тъй или инак тя го издава:
“Ганчо Георгиев ми каза, че имал приятел в Обществената безопасност - агента Донов. Предложихме на Донов да ни даде списъка на другите агенти и да ни предупреждава за арести. Той отговори, че списъкът е заключен, а второто не обещавал, че към него се отнасяли недоверчиво. Помислих, че не е искрен, защото иска парично възнаграждение, затова му предложих, но той отказа. Прекалено полюбопитства за нашите работи. А веднъж ни предупреди, че едно лице на длъжност в софийската нелегална организация е усилено търсено от властта. Запитах има ли такъв функционер, отговориха ми с “не”. Тогава изолирахме агента.”
Относно комунистическите чети, въоръжението и терористичната им дейност Цола е пестелива на думи при разпита. Може би защото знае, че признанието за съпричастие към тях би й донесло по-тежко наказание.
“Предназначението на четите бе да всяват смут у противника. Бразиговската чета избяга в чужбина. Стрелчанската сега е около Ихтиман. Хасковската не ни е търсила и ние нея...
За терористичната дейност получихме окръжно, че всеки окръг трябва да има от 3 до 6 души терористи - за пречистване на нашите среди от провокатори и избиване на по-видните личности от средите на управляващите. С тая работа беше натоварен Жорж, завеждащият въоръжението. Аз зная само, че поиска суми за издръжката на трима терористи. Жорж ще каже какво е свършил... Минноподривното дело имаше цел да се разрушат мостове и сгради. Но аз не съм уреждала канали за оръжие и взривове. Жорж го правеше... Ние получавахме нареждания от военния отдел на ЦК да почнем системен терор в дните, когато се разплиташе нашата организация. А партийният отдел ни пращаше окръжни внимателно да организираме работниците. От една страна, терор, от друга - внимателност. Имаше явен конфликт в ЦК.”
Цола завеждала финансите на комунистическите организации в Пловдивско, Старазагорско и Хасковско. Многозначителен е разказът й за тях:
“Имах месечен бюджет. За Пловдивска област - по 3000 лв. за 4 души от областния щаб, 2000 куриерски, 3000 квартирни и 10 000 непредвидени.
(Виж ти! А със заповед от 25 май 1925 г. суперполицаят Никола Гешев е назначен в Обществената безопасност с 80 лв. дневно възнаграждение, т.е. с около 2000 лв. месечно! - бел. авт.). За Пловдивски окръг, Ст. Загора и Хасково имах по 9000 за щаба плюс куриерски и квартирни. За организационни тройки се даваха по 1000 лв. на човек. Хасково имаше 4 тройки - 12 000 лв., Стара Загора - 4 тройки, пак 12 000 лв. Тези суми редовно ни се даваха и като имаше извънредна работа искахме допълнително пари.”
А 45 г. ни уверяваха, че комунистите били безкористни идеалисти!

Ето оценката на Цола за тях:
“Аз се взирам в делата си и тези на другарите ми и си казвам: Защо бе всичко това? Нима ние тръгнахме по пътя на неравната борба, като жадувахме потоци кръв? Не. Ние започнахме с крепката вяра, че ще задържам напуканата ръка на работника и с нея ще изградим утрешен ден.
Но уви. Изгревът на работничеството не дойде. И ако още мислим, че сме на прав път, още потоци кръв ще изцедим от народа. С авантюристичните наклонности на няколко луди глави!... Аз чувствах, че ние не церим, а нанасяме все по-дълбоки рани на народа, чиито сили изтощихме. Мнозина мислеха като мен, но изпълняваха безпрекословно едно безумие. Върхът му беше атентатът в “Света Неделя”! Аз прогледнах... Какво сме криви ние, слепите идеалисти, да плащаме греховете на безумни атентатори?... Аз не пиша това да оплаквам своята участ. Пиша го за ония, на които обещавахме щастие, а ги тласнахме към мизерия. За ония бащи и братя, които от сляпо доверие към някаква магическа сила се хвърлиха във вихъра на борбата. Моята последна дума е, че за стореното от мен е недостойно да прося милост. Чакам присъда, каквато ми се полага като престъпница спрямо буржоазната държава.”

За терористичната си дейност Цола Драгойчева е осъдена на смърт чрез обесване. Изпълнението на присъдата й се отлага, защото е бременна.
По-късно, след като ражда в затвора син, тя е помилвана от цар Борис.
......................................
* Документите са цитирани със съкращения, които не променят смисъла.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 26 сеп 2012 12:51

????

дидак: какво общо това с радиоактивните отпадаци???..нещо си се политизирал:)

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 26 сеп 2012 19:41

rudolf написа:????

дидак: какво общо това с радиоактивните отпадаци???..нещо си се политизирал:)

Хората!!!
Човеците!
Сапиенса!
Идеологии, съдби, лъжи, идиотщини, ....
Просто искам да съм що-годе наясно какво е ставало с нас, около нас, докато са ни държали под железен похлупак.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 27 сеп 2012 12:51

didak: по повод признанията на цола драгочева

освен че това няма нищо общо с нас, строя в момента , съвременна българия, или каквото и да се сетя не са пряко, но дори и косвено.( освен че щом цола е писала това преди 87 години ,аз трябва непременно да подкрепя някоя истински враг на 46 годишния станишев.)

да ти кажа моето мнение конкретно за тези признания.

1во . как са се вадили такива признания--- същата година гое милев не подписва и не признава вината си, както г-ж цола- и 50те години е намерен в масов гроб заедно с други неудобни на властта които са проявили неблагоразумието д ане признаят каквото се е искало от тях.(така или иначе тези хора не са освободили България от фашизма и монархизма,а просто да ги убили), навсякъде ,показания изкопчени чрез натиск и насилие,нямат правна и юридическа стойност, а факти за насилие ,изтезания и убийства от полицията в тези години има много.

2: не познаваш на какво е спосона една майка в желанието си да си запази детето- защото цола тогава е била бременна.

3. нямаш представа от приомите на полицията---съвсем реално би било тези показания да са на друг агент под прикритие които са желали да остане неосветен,а признанията на цола да са прикривали откъде истича информация. съвсем нелогично е да осветяват вътрешен човек които си го вербувал да ти съдейства. помисли дали не е било по разумно да я пуснат бе никой да разбере че е задържана, и цола да продължи да работи за полицията?

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 27 сеп 2012 21:12

rudolf, периода за който става въпрос в учебниците се нарича "нова българска история".
Тази тема касае пряко много хора около нас "закърмени" с идеите разисквани от Драгойчева.
За разлика от преди обаче, по въпросите за комунизма, социализма, интернационала..., има и данни, различни от "официалните".
Точно сега е времето да се задават въпроси, да се прояви съмнение /както и ти сам постъпваш/, да се търси.
Аз не се ангажирам да твърдя със сигурност, че изнесените думи са наистина на Цола Драгойчева, за радост не съм толкова надълбоко в материята wink.gif
Може пък да е документ на тогавашната ДС, който сега излиза наяве /говоря за твоя вариант 3/...
Не твърдя, че всичко е черно, но съм склонен да смятам, че не е толкова бяло, за колкото ни го представят.
Преди месец, като бях в Боровец, ходих до "Черната скала". Позаинтересувах се и намерих това: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=1247
Не приемам всичко като обективна истина, а като различна гледна точка.
Всеки си преценява през своята призма, а който иска - просто си затваря очите, това е напълно нормално.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 28 сеп 2012 10:22

didak: ако не сме сигурни в някой неща,но ги оставяме да формират мнението ни, това често е чиста манупулация.
според мен за да имаш ясна престава от историята,трябва да черпиш информация от няколко източника и да умееш да отчиташ всички факти около дадено събитие.

след всеки строй е модерно да се очерня предния. ренесаса на тази мода са и музей на комунизма в повечетоисточно европейски столици в които музей допълнително се обяснява на младото поколение ,което не знае за комунизма,че трябва да се бори с него и т.н.,сакън да не ги забрави:). в Бг това продължи много дълго поради ред причини,едната от които е липсата на ясна цел и параван за ограбването на страната. представи си страни като германия, или русия, които за 15тина години са се възтановили от катострофална война и екстремални модели на управление, дали да губили толко енергия за вина на предните строеве???.... не ,защото не са имали нужда от такова разединение на нацията както имат нужда нашите управляващи за д апотиснат единно гражданско общество което да им държи сметка.
Строя и руското вмешателсто, и партийните звездички на тяхната управляваща ком-партия не попречи на китай за 20тина години да стане водеща икономика,да стига космоса и да произвежда последни достижения на техниката.

ако си чел книги за диверсий или съботажи, в тях се набляга на това че една гражданска война ,носи непоправими щети на друга нация ,защото разединява и противопоставя хората с години напред,къса родовите връзки,като вече имат кръвнини ,които не могат да се възтановят с цели поколения, за разлика от стандарта война,в която можеш да ги бонбандираш- и после да излезат и да си построят покривите и къщите отново...именно това се направи в целия источен блок. в момента хората които се смятат за демократи с нищо не са по умни от фанатизирани поклоници на предния строй-защото подобни масови гробове и т.н. ,имат за цел единствено провокация и разединение на гражданите на две групи.

незнам къде видя подръжници на идейте на цола,но само ще напомня че бсп не са били родени тогава, милионери са, имат апетити в всички частни или незаконни бизнеси, по време на тяхното управление финализирахме преговорите за нато и за евросъюза....ще съм щастлив да ми кажеш кой съвременник споделя идей за липса на часна собственост, силна държава, държавно управление или каквото и да е свързано с идея за комунизъм защото аз такъв не познавам????

имал съм дядовци от двете страни които са ми разказвали и за света неделя,и за белене, и за турските съботажни групи,,,,,ако ти е интересно ще ти ги споделя, различават се от официалните версий които се лансират.

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 28 сеп 2012 16:10

Ти за колко неща си сигурен? Надявам се не разчиташ само на личния си опит - понякога просто не е желателно...

Примерът ти за търсене назад на вина е особено неудачен, говорейки за Русия.

rudolf написа:защото подобни масови гробове и т.н. ,имат за цел единствено провокация и разединение на гражданите на две групи.

тук приемам, че аз не мога да разбера смисъла, защото в противен случай би било несправедлива обида към паметта на хората...

rudolf написа:незнам къде видя подръжници на идейте на цола,но само ще напомня че бсп не са били родени тогава, милионери са, имат апетити в всички частни или незаконни бизнеси, по време на тяхното управление финализирахме преговорите за нато и за евросъюза....ще съм щастлив да ми кажеш кой съвременник споделя идей за липса на часна собственост, силна държава, държавно управление или каквото и да е свързано с идея за комунизъм защото аз такъв не познавам????

И аз като теб смятам, че във "върхушката" на БСП няма идейни борци, а само хора с голям апетит. Куриозното е, че точно те се блажат заради идеологическите блянове, насаждани още от времето на Цола Драгойчева. Не бих изреждал имената на цялата си рода, но ми е трудно да се сетя за някой от тях който е над 60 годишен и не въздиша по старото време, и така, неволно превръща въздишката си в евро за тези, които смята /съгласни сме - погрешно/ за наследници на Цола.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 28 сеп 2012 21:00

аз съм сигурен само за нащета които са ми раказали моите дядовци (двама фабриканти-единия от които социалист,другия едър и търгувал с германия, както и другия ми дядо които е бил ремсист и е работил в ДС)., разказите и на всичките съвпадат и се разминават с повечето от официалните версий. съпоставено със събитията техните разкази звучат много по правдоподобно,от версия че нещо е правено от хора ,защото тези хора са били идиоти,зверове или малоумни.

не разбрах кой пример за русия визираш, но ще ти кажа моето мнение за русия. това е нация която е била винаги под чуждо робство. почти всичките им царе и царици са австроунгарци и немци,които си сменят имената с руски когато идват на трона. народа е бил в робство и е имало крепосно селячество,както и 25годишна военна повинност....царизма пада с една вносна революция с натрапчиво участие на 80%- еврей и външно финансиране. след кървавите бани и гражданската война която правят червеногвардейците/еврейте, един грузинец които е поставен за изкупителна жерта- успява хитро да се оттърве от организаторите на този хаус,с вътрешно партийни методи което изглежда като наследственост.(заради което е и много удобно да му се преписва абсолютно всички извращение на червеногвардейците.
след грузинеца се изреждат един пияница,брежнев който е украйнец, след което идва американската/изрелска агентура с лицето на горбачов,елцин,,а според мен и путин. през всичките години когато ние сме били витрина- руския народ е бил кръводарител на този извратен строй.
тъй че руския народ е пращан от различни личности в всякакви войни и е живял като куче, без интелигенция, без свой път за култура и развитие.това че се е запазил като нация при такова задкулисно робство е чудо. на нас ни се внушава че ние сме жертви на руснаците,които са много тъпи пияници,а всъщност те са имали много по лош и диструктивен строй. не случайно руснаците мечтаеха да се оженят за българин и да дойдат тук.
https://www.youtube.com/watch?v=fH6a_Oht-ts

утре ще ти драсна за масовите гробове и за електората на бсп...
поздрави.

Върни се в “Off Topic”