Империя на идиотизма

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Re: Империя на идиотизма

Мнениеот rudolf » 01 окт 2012 13:51

did: знаеш ли защо александър2 ри е наречен цар Освобоител,и кого е освободил??:)

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 01 окт 2012 21:02

Ще бъда искрен и вместо да прегугълствам biggrin.gif , ще си призная, че макар и да съм чувал защо, съм забравил.
Ако смяташ, че си струва - ти си :thumbsup:
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 01 окт 2012 23:55

ми интересно е че над 90% от българите мислят че цар освободител е прозвище което е дадено защото ни е освободил от турците. истината е че това е първия руски цар който прави крачка за свободите на крепосното селячество.(руския народ) - който до този момент си е бил вид роб. били са собственост на феодала/помещик който е можел да си прави каквото си иска, вклчително да ги убива ,наказва, разрешава да се женят,решава дали да имат деца и т.н.-разбира се селяните не са работили за пари,а са си били като животните в фермата.

цар освободител и наредил за временен период в който да се смени строя,,,перестройка.по времето когато ние сме се освобождавали,но за разлика от нас -червеногвардейците потопяват в кръв страната 1917...

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 02 окт 2012 20:51

малко и в тази връзка, аз пък горещо препоръчвам това:
http://www.mediapool.bg/%D0%BB%D0%B5%D0 ... 97794.html

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 04 окт 2012 13:17

като стана въпрос за импрерий, антиправителствени и антинационални тези и публикаций... това мисля е интересно, както и икономическото развитие на страните в латинска америка, афтика,азия и источна европа след поставянето на демократично подготвени правителства.

бтв интересно е и хората с подобни специализаций в бг- политика...
http://www.youtube.com/watch?v=la2ckRs_zBM

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 04 окт 2012 19:32

^^
То това е известно на повечето хора и ЦРУ не го крие.
Намери си на ютюб предаването Тайните на ЦРУ (Тhe secrets of CIA на английски е).
Ти в Египет и Либия какво мислиш стана, а сега и в Сирия...
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 05 окт 2012 02:17

ми каквото в бг 89 и 97ма година,,, аз съм изумен защо в бг има контра-разузнаване на бюджет. гледай каква автобиография: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BE%D0%B2

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 05 окт 2012 06:11

Интересна биография като гледам се придържа към Западната школа - туй Лондон, магистратура по "Израелските ядрени сили", отделно е завършил Първа английска гимнаьзия и УНСС с Международни отношения. А това, че баща му е бил агент на ДС и, че той е бил комсомолец, дето се вика кой не е...? biggrin.gif Но ето връзки с БСП и Русия - няма! laugh.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 05 окт 2012 11:31

джапи, интересното е друго, че няколко години в определени неправителствени организаций-ти гарантират шеметна кариера в политиката -директно на ръководен пост. ники младенов след като на 23-26 е програмен директор на отворено общество, международния републикански институт(които е по горния испански филм-казаха че финансира американските интереси в независими държави.), не ходил в казармата,но искарал военно обучение в израел. преди да стане член на ОДС- става нейн координатор и за година е депутат и нейн секретар.

http://nozharov.blog.bg/politika/2011/0 ... hal.743528

подобна е биографията и на мартин димитров завъшил също МИО
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%BE%D0%B2

поработвам малко в неправителствена организация: институт за пазарна икономика:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0.B2.D0.BE с директор ричард ран:(управляващ и архитект на Българския преход от американска страна), съветник на почти всеки министър председател на България по време на прехода включително Луканов и Виденов.
и изведнъж в 1вата година членство от одс- му се случва това През 2005 г. Димитров е избран за народен представител в 40-то Народно събрание от листата на коалицията Обединени демократични сили (ОДС) в 23-ти избирателен район в София и за заместник-председател на парламентарната Комисия по бюджет и финанси. От 2005 до 2007 г. е секретар на парламентарната група на ОДС.
През 2005 г. Мартин Димитров е избран от Народното събрание за наблюдател в Европейския парламент, като след присъединяването на България към Европейския съюз на 1 януари 2007 година придобива статут на евродепутат. През 2007 г. е включен листата на СДС за изборите за представители в Европейския парламент, но партията получава 4,74% от гласовете и остава без евродепутати.
2008 ма става председател на одс. не посещава казарма.

сергей станишев: руски гражданин офицлано- работещ като журналист на свободна практика-- докато защитава-Станишев завършва с отличие Историческия факултет на Московския държавен университет, според публикации в пресата с дипломна работа на тема „Ролята на униформата за бойния дух на военнослужещите в Червената армия“.[2][3] Пет години по-късно защитава докторска дисертация на тема „Система на служебното повишение на висшите граждански чинове в Русия и нейната еволюция във втората половина на 19 век“.[4] [url] 1995-96 та година когато придобива българско гражданство[/url]..и е назначен директно за:През 1995 г. е назначен за главен експерт в отдел „Външна политика и международна дейност“ на Висшия съвет (ВС) на Българската социалистическа партия, а от 1996 до 2001 г. е „завеждащ отдел“.
през това време тази партия е била и управляваща, което предполлага боравене с инфомация.2000 член на въшия съвет и депутат--2001 председател на партията.
2005 министър председател.

росен плевенлиев стартира политическата си кариера отново далече от политиката: От 2007 г. е член на управителния съвет на „Конфедерация на работодателите и индустриалците в България”. През следващата 2008 г. става член на борда на директорите на „Американска търговска камара”
Седалището на палатата е във Вашингтон. Персоналът на палатата е предимно от специалисти, лобисти и адвокати.
Вицепрезидент и главен икономист е бил Ричард Ран - съавтор на оспорвания план Ран - Ът за преход на България от централизирана планова икономика към пазарна икономика.
2 години след това е министър на регионалното развитие,без да членува в партия, а след още 2 -президент на българия.

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 05 окт 2012 21:11

rudolf написа:ми каквото в бг 89 и 97ма година,,, аз съм изумен защо в бг има контра-разузнаване на бюджет. гледай каква автобиография: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BE%D0%B2

Още едно доказателство, че демокрацията в България е фиктивна.
Променило се е само това, че не ни управляват пак ТЕ, а техните синове и внуци. bash.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 05 окт 2012 21:26

Kiki написа:
rudolf написа:ми каквото в бг 89 и 97ма година,,, аз съм изумен защо в бг има контра-разузнаване на бюджет. гледай каква автобиография: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BE%D0%B2

Променило се е само това, че не ни управляват пак ТЕ, а техните синове и внуци. bash.gif

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... E798gX3YVg

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 05 окт 2012 22:11

didak написа:
Kiki написа:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... E798gX3YVg

???? господина е роден 1973,,,на 16 години е преживял демократичните промени. е помъчил се е от позиция на крехата си възраст да съчини нещо поръчково...лютеница, наденица,,но аз не помня да са ми мерили косата и да съм се ужасявал от "всяка неделя"--напротив--чаках с нетърпение ПИНКО розовата пантера,който го даваха в предаването:)

дидак незнам какво имаше в предвид с тази публикация,но тя е лишена от факти,обективност и квото и да е,,,жалак опит за генериране на негативни емоций,връщане в отдазна забравени времена, след което се внушава че тези които реабилитират социализма не позволявали обществото да се развива напред:)

поздравявам те с малко социалистически пънк,при който се вижда тълпи неподстригани младежи:)---спомяням си кравай-изобщо не е това което автора на статията се опитва да внуши,,освен ако не говори за периода когато е бил 2ри клас,гледал е всяка неделя, и са му потискали правото да ходи като пънкар:)
http://www.youtube.com/watch?v=4ilNlcLNzXU

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 06 окт 2012 08:06

rudolf, точно за това става въпрос!
Всеки си има собствен мироглед, а моят е "по добре недоволен човек, отколкото доволно прасе".

Мисля, че авторът има право да пише по въпроса, след като аз съм по-малък от него и съм успял да получа достатъчно "емоции" от това време - ДПС като абривиатура явно ми е писано да асоциирам негативно.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 06 окт 2012 10:56

didak написа:rudolf, точно за това става въпрос!
Всеки си има собствен мироглед, а моят е "по добре недоволен човек, отколкото доволно прасе".

Мисля, че авторът има право да пише по въпроса, след като аз съм по-малък от него и съм успял да получа достатъчно "емоции" от това време - ДПС като абривиатура явно ми е писано да асоциирам негативно.

didak: замисли се....кой те кара в момента да избираш???? какво може сега да избереш???- никой.

другата година има избори-,партийте имат нужда от двуполюсен модел в който да се раздвои нацията и да гласува емоционално,а не прагматично...
всичко това с историческите забешки за социализъм,фашизъм,американизъм,интернационализъм,евопеизъм,атлантизъм,,,това е за да не гласуваш срещу икономически пристъпници и школувани в чужбина агенти....
20години българина гласува по тази схема и се чуди кой му е крив.--- ти ще гласуваш за престъпници които ще ти обещаят да се борят с това от което те е страх, другата част от нацията ще гласува за другата половина престъпници,които ще обещаят да се справят в твойте престъпници....в крайна сметка ,българия пак ще бъде управляване от престъпници.
под хуманите ви подбуди че правите нещо добро, наказвате комунисти фашисти, византийци и римляни-(зависи колко назад в историята сте склони да отидете)-всъщност пак ще поверите държавата в ръцете на престъпници.

в момента по тв 7 дни има тема: кой пак лансира социализма и носталгията по него...поканени са двама общетвени манипулатори( андрей райчев и емил хърсев). самото говорене че някой подклаждал носталгия и подобни статий-в момента ти си им марионетка-защото разпалваш на околните че такова животно има и ако имаш авторитет-ти също ще заблудиш някой познат да влезе в този филм ,и да спасява родината от (..........нещо). мисля че партийте трябва да се напънат и да си намрят нови каузи,че комунизма супер се истърка.

нали си гледал детски филми за лоши фей или богове--- за да се справят хората с тях-просто трябва да ги забравят и да спрат да се страхуват от тях..

Върни се в “Off Topic”