[LIVE]Red Bull Stratos - Supersonic Freefall

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

[LIVE]Red Bull Stratos - Supersonic Freefall

Мнениеот Akima » 09 окт 2012 20:06

Изображение

Red Bull Stratos - Официален сайт

Гледайте НА ЖИВО

Изображение

Повече за събитието написа: Red Bull Stratos

In January 2010, it was reported that Baumgartner was working with a team of scientists and sponsor Red Bull to attempt the highest sky-dive on record.Baumgartner was going to make the 120,000 ft (36,600 m) jump from a capsule suspended from a balloon filled with helium, intending to become the first parachutist to break the sound barrier; the feat was originally scheduled to take place on October 8, 2012, but was postponed to October 9, 2012 due to the presence of gusty winds. Joseph Kittinger, who holds the records Baumgartner is attempting to break, was advising Baumgartner during the "Stratos" mission in the hopes of getting scientific data on next-generation full pressure suits.However, on October 12, 2010, Red Bull announced it was placing the project on hold after Daniel Hogan filed a lawsuit in California Superior Court in Los Angeles, California, USA in April, claiming he had originated the idea of the parachute dive from the edge of space in 2004 and that Red Bull had stolen the idea from him.The lawsuit was resolved out of court in June 2011 and on 5 February 2012, The Daily Telegraph reported that the project would be resumed.

On 15 March 2012 Baumgartner completed the first of two test jumps from 71,581 feet (21,818 m). During the jump he spent approximately three minutes and 43 seconds in free fall, reaching speeds of more than 360 miles per hour (580 km/h), before opening his parachute. In total, the jump lasted approximately eight minutes and eight seconds and Baumgartner became only the third person to safely parachute from a height of over 13.5 miles (21.7 km).

On 25 July 2012, Baumgartner completed the second of two planned test jumps from 96,640 feet (29,460 m). It took Baumgartner about 90 minutes to reach the target altitude and his free fall was estimated to have lasted three minutes and 48 seconds before his parachutes were deployed. Baumgartner landed safely near Roswell, New Mexico, USA. His top speed was an estimated at 536 mph (862.6km/h), according to Brian Utley, an official observer on site. The jump represented a personal best for Baumgartner.

October 9, 2012 has been set for Baumgartner to attempt to go supersonic when he jumps from a record altitude of 23 miles (37 km) over New Mexico.Following a bad weather forecast on 5 October 2012 the jump attempt was rescheduled for October 9 2012.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Re: [LIVE]Red Bull Stratos - Supersonic Freefall

Мнениеот zi_zi_top » 09 окт 2012 21:17

И аз му хвърлях по един поглед от 15 часа българско време и се надявах да станат нещата, но за съжаление се отложи за утре и то ако е хубаво времето и няма вятър. Балонът е направен от много тънка мембрана 0,02 мм и е много нежен и чувствителен на вятър по силен от 9 м/с.

Този пич Феликс е невероятен! Най-големият експерт по нестандартни парашутни скокове в Света и въпреки това цялото начинание е огромен риск, макар и много добре пресметнат. Това е опит да се поставят 4 световни рекорда, както и да се постигне решаване на няколко технически проблема, които не са преодолени до ден днешен. Този скок ще бъде или революция в науката или самоубийство! worthy.gif worthy.gif worthy.gif

П.С. Колкото и да се контролираше Феликс си личеше, че е ужасно напрегнат.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 09 окт 2012 21:23

Изключително рисковано начинание. Дай Боже да се справи чавека. worthy.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 09 окт 2012 21:34

За мен най-важното откритие ще е разработката на леки спасителни средства за полети до 35 км височина,а защо не и дори суб-орбитални.

За информация балонът е за еднократна употреба - изваден ли е от контейнера си вече се счита за използван - утре скокът ще е с резервния балон. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 14 окт 2012 19:03

В момента тече изкачването на балона на Феликс.

Можете да гледате на живо от горния линк./http://www.redbullstratos.com/live//

Да отбележа само,че явно трафика към БГ е ограничен и най-вероятно няма да можем всички да гледаме във FullHD. sad.gif

Дано опита да завърши с успех! :thumbsup:
Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 14 окт 2012 19:56

Можете да гледате и по ТВ BgOnAir - http://bgonair.bg/ - с 20 сек закъснение.
Изображение

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 14 окт 2012 21:24

Well Done!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 14 окт 2012 21:28

доста безмислен рекорд,,, не разбрах каква е целта? изпитания за техника или за човек???мен ми изглеждаше като :какво може да се направи ако има финансиране...

жена ми остана много впечатлена,аз не го и гледах...

Потребителски аватар
Me4oKyX
Регистриран: 10 яну 2007 14:16
Контакти:

Мнениеот Me4oKyX » 14 окт 2012 21:28

Над 4 минути свободно падане - ей това му се вика БАСИ КЕФА laugh.gif Искам и аз .... Няма такъв бънджи скок worthy.gif Само не разбрах успя ли да мине звука или остана на към 1170км/ч !?!? Май не успя, щото се завъртя и не му достигнаха има-няма 60 км/ч още да строши бариерата....

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 14 окт 2012 21:37

Скоростта на звука е 1 236 км/ч при t=20 °C и това е h=морско равнище.

Впечатлен съм,че не припадна и още повече,че се възстанови бързо от завъртането в началото! :thumbsup:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 окт 2012 21:44

rudolf написа:доста безмислен рекорд,,, не разбрах каква е целта? изпитания за техника или за човек???мен ми изглеждаше като :какво може да се направи ако има финансиране...

жена ми остана много впечатлена,аз не го и гледах...

1. Реклама.... Доста милиона хора са гледали логото на Red Bull тея дни. И то само за 10млн $ или колкото там струва проекта. А и част от тази сума ще се върне (ако не донесе и печалба) от продажба на видеоматериали и т.н. BBC и Нешънъл джеографик поне са сигурни - ще има филми в близките дни. А последващата реклама също не е за подценяване.
2. Изпитания на техника за аварийно напускане на космически кораб при голяма височина. Видя се, че проблемите са доста по-малко в сравнение с първия скок през шестдесетте, и полета бе много по-контролиран...

Доколкото видях не успя да бие рекорда за най-дълго свободно падане, но би рекордите за най-висок скок, най-високо издигане с балон и преминаване звуковата бариера....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 14 окт 2012 21:58

Да, наистина ме разплака това изживяване.
Не мога да го изразя с думи.
Скачал съм с парашут от 13 000 фута и кацането, за съжаление, ми беше проблемно.
Едно голямо уважение и преклонение пред Феликс Баумгартнер и целия екип.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 14 окт 2012 22:02

Me4oKyX написа:Над 4 минути свободно падане - ей това му се вика БАСИ КЕФА laugh.gif

4 минути свободно падане се усеща сигурно нещо като 1 час, ако не и повече.
Аз съм падал около мунита и ми се струваше 15-20 минути.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 15 окт 2012 02:27

" браво Феликс, македония се гордее с теб!!!" -гласяли водещите заглавя в македонската преса laugh.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 окт 2012 10:40

Жената погледна скока и каза - 'всички набори се смахвате - явно криза на средната възраст' :whistle: biggrin.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Върни се в “Off Topic”