за отец Иван от Нови хан

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

за отец Иван от Нови хан

Мнениеот lederman » 11 окт 2012 15:30

http://offnews.bg/index.php/110745/otet ... -vaglishta

В приюта на отец Иван от Нови Хан се подготвят за зимата. А съм решил да занеса хранителни провизии. Пускам темата понеже смятам, че не трябва в тези вълчи времена да забравяме хората в нас.
Социалните дейности в нашия форум не са много застъпени, а може би е добре да ги има.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Re: за отец Иван от Нови хан

Мнениеот rudolf » 11 окт 2012 15:39

""В неделя в 16ч. пред Метро в Младост ще се събират пари и храна за приюта на Отец Иван в Нови Хан. Колкото и малко да можете да отделите-отделете го. Не е срамно да не можеш да дадеш много. Търсете Елисавета-0886015796. Ако сте ангажирани и нямате възможността да отидете-свържете се с мен, аз ще закарам нещата до метростанцията/съответно ще предам парите/. Нека да бъдем хора."""

аз мисля да уважа тази инциятива,,,,другата неделя 21ви има друга инициатива за тези които са възпрепятствани..

Потребителски аватар
lederman

Мнениеот lederman » 11 окт 2012 15:51

rudolf написа:""В неделя в 16ч. пред Метро в Младост ще се събират пари и храна за приюта на Отец Иван в Нови Хан. Колкото и малко да можете да отделите-отделете го. Не е срамно да не можеш да дадеш много. Търсете Елисавета-0886015796. Ако сте ангажирани и нямате възможността да отидете-свържете се с мен, аз ще закарам нещата до метростанцията/съответно ще предам парите/. Нека да бъдем хора."""

аз мисля да уважа тази инциятива,,,,другата неделя 21ви има друга инициатива за тези които са възпрепятствани..

Не знам от къде си го копирал това, но не става ясно пред МЕТРО или метро-станцията е срещата ...
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 11 окт 2012 16:13

пред метро кеш анд кери,,,доколкото разбрах , ще напазаруваме от там,и който иска -тръгва към нови хан,,,който не иска- не.
това не е някаква нацинална къмпания,а на познати- познати в фейсбука,,,дадох го като пример,че не е нужно да се ходи до нови хан,и че и други тук са съпричастни.

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 14 окт 2012 18:13

в приюта има около 180 човека , за зимата за нужни окло 70 тона въглища, и доста храна....аз самия не си бях давам сметка от какви количества се нуждаят толко хора.
в тези дни до голяма степен се закърпи положението. неприятното е че повечето от нас нямат представа колко продукти са необходими за дълък период за толко хора, и когато чуят че са закупени 2 тона картофи и 500 кила лук, в съзнанието им се ражда мисълта че за тези хора вече се е погрижило.... което всъщност изобщо не е така.

радвам се че толко хора се отзоваха и проявиха инициатива за напред

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 окт 2012 21:53

Паричната помощ според мен е доста по-логична и правилна...
Защото при даване на продукти може да се получи дисбаланс и просто да се похаби част от дареното поради изтичане срока на годност и т.н.
Докато при парични средства отчето може да ги ползва по предназначение и за най-необходимото...
По мои груби сметки храната е между 20 и 30х.лв месечно... С икономии - 15х.лв, и сигурно се вместват някъде там...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 15 окт 2012 00:12

slo: всичко е съгласувано с нуждите в количества и по приоритети,,,
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 5146_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 7067_n.jpg

това е само една част без въглища и днешната къмпания, все пак повечето продукти са основни,,,но децата са почнали да се хванят по 1път на ден и храната е щяла скоро да привърши...
институцийте са затворили мандрата за кисело мляко която е създавала известен поминък, защото не отговаряла на евро изисквания.. и най вероятно добитъка ще бъде исклан,защото няма пари за фураж

Потребителски аватар
lederman

Мнениеот lederman » 15 окт 2012 10:35

В събота ходих до там.
Отец Иван, каза че са му необходими въглища, месни консерви, вафли и бисквити.
T25 2AD-FTV /2007

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 10:49

Аз вече ходих събота и им метнах два чувала с храна :) Оставих и някой лев в касата, ама никога не бях ходил и затова много се колебаех храна пари или какво та взех....Странно място е това, дано работи схемата им за децата, малко ми прилича на лагер на децата - цветя от 60те.... хмм

Дефакто хората са много, защото децата са с майките си. Но според мен няма как да са само деца, не знам законно ли е да ги гледат сами? Регистрирани ли са изобщо като някаква институция?
Изобщо нашата държава майката си е е*****. В една нормална държава това се прави от данъците и институциите, а не от доброволци и аматьори :-(

Самия отец също го видях и му стиснах ръката, Господ здраве да му дава, щом прави добро.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 окт 2012 10:54

През epay системата работи идеално...
Който е надалеч може да ползва и тази услуга :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
rudolf
Контакти:

Мнениеот rudolf » 15 окт 2012 12:48

относно: пари или натура
мисля че затова отеца казва от какво има нужда- за да не играят умовете ни ,какво ли ще прави с толко пари...те си имат транспорт/и могат да си намерят.
аз разсъждавам така: ако им нямам доверие,то и храна да занеса пак могат да я продадат, откраднат или квото и да правят с пари....а ако злоупотрябяват-то ще се разбере,,,тъй че мисля че с каквото и да се помогне ,все отиват за тези хора.

/жалкото е че няма продукция на пазара с която да ги подпомагаме като ползваме...

Върни се в “Off Topic”