Камера за идиоти :)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Камера за идиоти :)

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 10:28

Предлагам да се сложат камери за идиоти - а именно тези "колеги", които обичат да се тикат и предреждат всички , минавайки през двойни линии, маркировки и дори тротоари :)
Идеално място за такава е например малко преди кръговото посока от Дружба към Цариградско - до новата спортна зала, аз там колкото пъти мина толкова псувам някой, а даже 3-4 пъти застанах в средата на осевата, за да не могат да минат няколко дюс тарикати :) Само че не всички са като мене, иначе щяха да се понаучат. Е само затова бих си купил хамър или ЗИЛ да мачкам такива :) Имам чувството , че хората се умориха от простаци и даже не се разправят толкова, прередил те някой на опашката, голяма работа.... Е затова сме последни в Европа - направи го това в Германия или ще те глобят, а може и бой да ядеш....Простаците се размножиха като зомбита и ни завладяват...

Потребителски аватар
bmitev
Регистриран: 12 дек 2011 16:25

Re: Камера за идиоти :)

Мнениеот bmitev » 15 окт 2012 10:56

Колега, няма да помогне и това - срещу селянията и простотията няма цяр. Бордюр да сложат на осевата, ще го прескочат, нали ги гледам малко по-надолу по Шипченски проход (преди Кауфланд) - през бордюра и хоп на трамвайните релси. В кюнец да вкараш движението пак ще се намерят тарикати да се завъртят и да минат по горната страна на тръбата.
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 11:12

За мястото , което спомена, имаше един ден когато всички се опитаха да минат така, от страх водата да не влезе в кабината :) Аз лично снимах един със държавна служебна корола с надпис Военна болница, който прави "елегантно" престрояване от дясно на всички при непрекъсната в Младост за ляв завой и предлагам да публикуваме такива снимки някъде или ако има място вече кажете :) Дали му значи пари за кола, служебно я кара с буркан (не включен), в събота се мотае къде ли, прави нарушения .... Изобщо с нашите пари от данъци какво се случва, някой болници даже джипове си накупиха четох наскоро, уж за проходимост ;-)

Потребителски аватар
bmitev
Регистриран: 12 дек 2011 16:25

Мнениеот bmitev » 29 окт 2012 09:55

Абсолютно съм съгласен с теб! Трябва да има място - НЕЗАВИСИМО, което да показва такива циркове на пазителите на реда, депутатите и всякаквите други оправомощени да надуват сирени и да пускат лампи както и където си поискат (особено безпричинно). А съм сигурен, че камерите по улиците олавят достатъчно такива идиотизми, но после ги изрязват от клипчетата, които въртят в КАТ.
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Потребителски аватар
andrian999999
Регистриран: 19 мар 2009 11:51

Мнениеот andrian999999 » 29 окт 2012 11:42

някои хора бързат и правят нарушения, и аз ги оправдавам. защото е пълно с неграмотни шофьори които се допускат да вземат книжка да не говорим как я взимат, и защо махнаха полигона (сигурен съм ,че 80% от новите шофьори е могат да паркират).
та какво да правим с тези които бавят трафика, от типа карам си в лявата лента щото на следващото кръстовище ще завивам на ляво
нищо че зад мен има коли (естествено трябва да го изпревариш от дясно. поддържане на дистанция от предния автомобил 4-5 коли
, пускане на колата по инерция от далече преди светофара( и аз не знам икономия на гориво или да не хабя спирачките?).
при преминаване на кръстовище гледане на светофара намаляване че ако светне жълто набиване на спирачка (нормално е някои да го удари глупака отзад, а задния винаги е виновен) . При светване на зелен светофар на десен завой минават 3 коли , вместо 10го, да не говорим за ляв(това е много опасна маневра ) . Включване в кръгово, 3 минути чакаме да мине трафика да мине а той е постоянен(тази кола е твърде близо само на 20 метра от мен.) и т.н. има хиляди примери.
Със закон трябва да се забрани да се карат курсове след 40 годишна възраст( особено на жени, от типа дошъл съм от село депутат и съм намерил скъпата ми женичка работа със служебен автомобил само да изкара книжка).

та за заключение, трафика става все по голям нормално е да има повече инциденти , бързащи, изнервени.... хора София е 2 милиона
БЪДЕТЕ ПО ЛИБЕРАЛНИ и не се впрягайте
професионален мапер

Потребителски аватар
Владислав
Регистриран: 23 окт 2009 18:40

Мнениеот Владислав » 29 окт 2012 12:38

Всеки шофьор е правил нарушения.Но не можеш да оправдаваш такива водачи.Особено ако нарушенията са опасни за околните.Не говоря за такива - квартална еднопосочна уличка, и караш неправилно 20 метра, за да се включиш на булевард...Най са ми любими тарикатите, които завиват от неправилна лента на светофар, или продължават от неправилна лента направо на светофар, или има опашка 500 метра на някое кръстовище, а те карайки в насрещното се тикат най-отпред...Никой не може да бъде оправдан затова, че застрашавайки останалите ще стигне 2 минути по-рано да дестинацията си.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 29 окт 2012 13:59

Адриане, София съвсем не е 2 милиона, а и трафика при вас е съвсем нормален, така, че в повечето случаи тези действия са вследствие на ниска култура и непукизъм, а не заради бързане.
Не всеки се е родил научен като теб tongue.gif
На някои хора им трябва повече време да свикнат с волана, та затова е нормално да има компромиси и да карат по-внимателно..
Съпругата ми кара точно по правилата, и въпреки, че ми е отегчително да ме вози, съм много доволен, че кара така - засега за толкова години няма ПТП.
Като бързаш - да си тръгнал по-рано. Нормално е да намалиш преди кръстовище, а също така е нормално да спреш на жълт светофар (а и не е нормално идиота зад теб да те удари, защото си е мислил, че ти си длъжен да влезеш в кръстовището на жълто и да излезеш на червено).
Така, че голяма част от случаите, които си описал показват непознаване на закона за движение по пътищата, и неразумно шофиране...
Когато съм освободил кръстовището и виждам, че на следващия светофар има още 40 сек червено, обикновено изключвам от скорост и вместо да ускорявам безсмислено още повече, плавно намалявам спирам зад последния на редицата....
Относно резкия старт на светофара - да, това спомага за изтегляне на повече автомобили при дадения цикъл на светофара...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 29 окт 2012 19:34

Всеки ден някой се опитва да ме блъсне , такава идиотия не е оправдана и ви казвам , че няма значение дали карат бързо или бавно когато са малоумни.
А тия дето уж са тарикати, накрая остават на някой светофар зад мене след поредица от опасни маневри и каране на синусоида. Ако всеки спазва правилата, ще има по-малко инциденти. Това, че повечето не ги бива много е ясно, но някои си мислят, че много ги бива и това е опасното.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 29 окт 2012 20:32

andrian999999 написа:та какво да правим с тези които бавят трафика, от типа карам си в лявата лента щото на следващото кръстовище ще завивам на ляво
нищо че зад мен има коли

Те просто си спазват правилника tongue.gif
Чл. 15.
(1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. на пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, когато техният брой специално е обозначен с пътен знак;
2. в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка; това правило не се прилага на автомагистрали и пътища, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост по-голяма от 80 км/ч;

andrian999999 написа:пускане на колата по инерция от далече преди светофара

Ако светофара е червен, каква е причината да се бърза? :whistle: Аз си зареждам акъмълаторите например tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
andrian999999
Регистриран: 19 мар 2009 11:51

Мнениеот andrian999999 » 29 окт 2012 23:16

аз затова съм написал да бъдем по толерантни, който бърза го пускаш и толкова, а не от типа са че видиш ....
професионален мапер

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 окт 2012 07:08

Бързаците не спомагат за по-бързо придвижване в трафика. Локално за тях в повечето случаи минават по-бързо, но заради суматохата трафика като цяло се забавя. В събота бях свидетел, че и бързаците не винаги минават по-бързо. Един бързащ МЛ с много еднакви цифри в номера и плевенска регистрация и друга кола (май беше врачанска или монтанска) не успяха да си поделят кръстовището по сливница и останаха да чакат КАТ tooth.gif При това около 11ч и без голям трафик. laugh.gif

ПП: За съжаление май лошото шофране не е само в БГ. Края на юли бяхв германия. В Нюрнберг видях трафик, задръствания и изчакване вътре кръстовището, каквото скоро не съм виждал в София. А по магистралите направо беше ужас. Явно и германците (особено тези с югоизточно балкански произход) бързо се учат, ама са гледали стари кадри от БГ punk.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 30 окт 2012 10:49

Мдааа... Колкото и да е гадно и аз съм се радвал от такива случки...
Бях разправял и тук - на светофара на Мол Варна се движа в посока летище.
Стоим и си чакаме чинно на червено. Един юнак с МЛ, софийска регистрация решава да 'изреже' целия трафик от лявата лента, която е за завой наляво, като продължи от нея направо..
Ииииииии.... Жълто към зелено - старт за да не го изпревари никой. Но в тоя момент един друг засилен мерцедес идващ от дясно, и правещ ляв завой влезе на скорост в кръстовището (и явно на жълто към червено)... И те си останаха да чакат КАТ сред пушех от антифриз :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 22 ное 2012 17:30

По темата - днес снимах двама ! Вижте снимките, надявам се да направят скоро сайт за такива и снимките да имат стойност за фиш, писна ми от тарикати. Единият е даже със служебен камион...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 22 ное 2012 19:29

@Админа Има ли шанс снимките във форума да се показват в мащаб? Излиза ми тесен и дълъг прозарез с два скрола и на практика не може да се види нищо. :help:
Изображение

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 23 ное 2012 08:38

Сори нямах време да ги режа и обработвам, ако има начин да става автоматично ще е супер

Върни се в “Off Topic”