Комби или не комби :)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Харесва ли ви комбито :) ?

Да - изпълва ме!
11
29%
Хич не ме кефи!
9
24%
Понякога ми харесва - в зависимост от модела.
18
47%

Общо гласове: 38

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Комби или не комби :)

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 11:54

Не знам как ми хрумна, сигурно е една от най-тъпите анкети, но много ми се иска да видя колко почитатели и мразители на комбито има :)
Моля отговаряйте по сърце и от душа с първото, което ви идва, а не с някакви конкретни съображения за удобство, вид или цена :)
Последна промяна от Toyko на 15 окт 2012 13:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Владислав
Регистриран: 23 окт 2009 18:40

Re: Комби или не комби :)

Мнениеот Владислав » 15 окт 2012 12:20

То добре, ама на различните модели купето е различно...И понякога на един модел ми харесва повече комби-варианта, на друг седан-варианта, на трети - хечбек варианта...Как да кажа кое повече ми допада?
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 13:08

Владислав написа:То добре, ама на различните модели купето е различно...И понякога на един модел ми харесва повече комби-варианта, на друг седан-варианта, на трети - хечбек варианта...Как да кажа кое повече ми допада?

Ей добре - добавих ти още една опция :)

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 окт 2012 13:39

Не ми харесва поради:
1. По-лош баланс и аеродинамика
2. Допълнително внесен шум в купето от задните арки. Като при хечбека...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Владислав
Регистриран: 23 окт 2009 18:40

Мнениеот Владислав » 15 окт 2012 15:14

Абе Slow, човека пита кое ти харесва - никакви шумове, никакви динамики!Сложи си ръка на сърцето и кажи, че кабриолета ти е любимото купе!
Иначе гласувах за новопоявилата се опция!
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 окт 2012 15:50

Кабриолета твърдо не ми е любим поради чисто технически причини - намалена якост на конструкцията на автомобила... biggrin.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 16:17

да ви кажа и аз като влязох скоро в това гт86 в салона на тойота и доста ми е странно макар да е готина самата идея за купе....ми то първо ръчната ми се наби в погледа как стърчи....после с известен уплах установих , че е автоматик...е верно пера има...после погледнах назад - място 0 - даже мацка не може да сложиш или дете.... ама вкусове разни, не бих отказал едно кръгче с газ до дупка обаче... така ме хвана яд като видях един как го пробва преди месец - страх ли го беше, ама набираше едвам едвам и се изнесе като народна песен по цариградско... :)

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 15 окт 2012 18:02

Toyko написа:... така ме хвана яд като видях един как го пробва преди месец - страх ли го беше, ама набираше едвам едвам и се изнесе като народна песен по цариградско... :)

аз я тествах през юни - дилъра дето беше с мене взе да мрънка, че още не е разработена... Е като свърших обиколката вече беше разработена :whistle:
Иначе на въпроса - вярно е че на определени модели бих предпочел седана (напр. акорд), на други комбито (Авенсис 2). Но след като веднъж си разполагал с голям багажник, трудно би се отказал.
Изображение

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 15 окт 2012 18:02

Toyko написа:... така ме хвана яд като видях един как го пробва преди месец - страх ли го беше, ама набираше едвам едвам и се изнесе като народна песен по цариградско... :)

аз я тествах през юни - дилъра дето беше с мене взе да мрънка, че още не е разработена... Е като свърших обиколката вече беше разработена :whistle:
Иначе на въпроса - вярно е че на определени модели бих предпочел седана (напр. акорд), на други комбито (Авенсис 2). Но след като веднъж си разполагал с голям багажник, трудно би се отказал.
Изображение

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 15 окт 2012 21:34

На комбито не само багажника е по-голям. Пространството вътре в купето също.
Да не забравяме и това, че може да се прекарват много неща, за които, ако караш седан, ще трябва да търсиш микробус. smile.gif
Ако свалиш задните облегалки и предната дясна, вътре можеш да прекарваш детайли около 4 метра дължина.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 15 окт 2012 23:07

Твърдо за комбитата! :thumbsup:
Особено Авенсис 3 е много по-красив в комби версията си, а за практичността му... няма смисъл да сравняваме.
С новия Аурис през 2013 г. идва и комби версията му, която също изглежда много добре (поне на снимките).
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 23:09

Kiki написа:На комбито не само багажника е по-голям. Пространството вътре в купето също.
Да не забравяме и това, че може да се прекарват много неща, за които, ако караш седан, ще трябва да търсиш микробус. smile.gif
Ако свалиш задните облегалки и предната дясна, вътре можеш да прекарваш детайли около 4 метра дължина.

не съм съгласен особено справка шкода да речем, дай да свалим всички седалки и да направим товарна кола ? навремето един роднина така се возеше в полско фиатче, половината кола беше разглобена .......

а пък и нали писах харесва ли ти или не, а не някакви съображения за практичност и визия :) просто слагаш ръка на сърцето и така :)

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 15 окт 2012 23:09

Понякога ми харесва - в зависимост от модела.

Subaru Legacy/Outback cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 23:14

zi_zi_top написа:Твърдо за комбитата! :thumbsup:
Особено Авенсис 3 е много по-красив в комби версията си, а за практичността му... няма смисъл да сравняваме.
С новия Аурис през 2013 г. идва и комби версията му, която също изглежда много добре (поне на снимките).

може ли да цитираш няколко цифри за да я сравним тая практичност а ? например литри разлика ?
а ако ще си говорим с цифри да цитираме и разлика в цените ? 10 бона за прекарване на щайги и шкафчета :)))))))))))))))

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 15 окт 2012 23:27

Аз нямах предвид дамаджани, туби, щайги и шкафчета, защото не ми се налага да возя такива неща (няма откъде). Виж чанти и куфари, екипировка за ски, шейни, ролери, малки велосипеди и всякакви други "дреболии" покрай дечурлигата дал Бог. Много мразя да возя багаж на задната седалка и в краката на пътниците отзад, прилича ми на натоварена циганска каруца.
[b]НО[/b] това касае практичността, а чисто оптично и дизайнерски ти казах, че Авенсис 3 комби изглежда 20 пъти по-добре от седана.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Върни се в “Off Topic”