Комби или не комби :)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Харесва ли ви комбито :) ?

Да - изпълва ме!
11
29%
Хич не ме кефи!
9
24%
Понякога ми харесва - в зависимост от модела.
18
47%

Общо гласове: 38

Потребителски аватар
Toyko
Регистриран: 17 ное 2011 13:06

Re: Комби или не комби :)

Мнениеот Toyko » 15 окт 2012 23:38

zi_zi_top написа:Аз нямах предвид дамаджани, туби, щайги и шкафчета, защото не ми се налага да возя такива неща (няма откъде). Виж чанти и куфари, екипировка за ски, шейни, ролери, малки велосипеди и всякакви други "дреболии" покрай дечурлигата дал Бог. Много мразя да возя багаж на задната седалка и в краката на пътниците отзад, прилича ми на натоварена циганска каруца.
[b]НО[/b] това касае практичността, а чисто оптично и дизайнерски ти казах, че Авенсис 3 комби изглежда 20 пъти по-добре от седана.

не съм съгласен :) оптично и като коефициент на съпротивление едва ли :) а 100 литра отгоре не ми се струва много не мислиш ли ?
не знам как да го изразя с две думи, но .... за мен колата е средство за придвижване и свобода, а не за пренасяне ....

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 16 окт 2012 00:01

Toyko написа:не съм съгласен :) оптично и като коефициент на съпротивление едва ли :) а 100 литра отгоре не ми се струва много не мислиш ли ?
не знам как да го изразя с две думи, но .... за мен колата е средство за придвижване и свобода, а не за пренасяне ....

100 л. за багажник не са никак малко и ти дават много по-голяма свобода на придвижване за туризъм, спорт и екскурзии. Багажникът на моята Корола Е12 комби е по-функционален отколкото на Авенсис седан, но отстъпва на багажниците на Авенсис Версо и Комби. Ако някога тръгнеш със ски епипировка за 4 души плюс 2 детски шейни "за разкош" ще те питам "Какво мислите за свободата на придвижване?" wink.gif .
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 16 окт 2012 01:01

Toyko написа: .... за мен колата е средство за придвижване и свобода, а не за пренасяне ....

Тогава 'що не си взе по малка кола?
След терзанията "дали се минах като си купих нова кола", да не са те налегнали" "дали не трябваше да взема комби?"
Няма как някой да ти отговори на въпроса ако не гледа практичност или визия! Какво да преценява тогава - предрасъдъците, че седаните са по коли от комбитата ли?
Изображение

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 01:32

zi_zi_top написа:
Toyko написа:не съм съгласен :) оптично и като коефициент на съпротивление едва ли :) а 100 литра отгоре не ми се струва много не мислиш ли ?

100 л. за багажник не са никак малко и ти дават много по-голяма свобода на придвижване за туризъм, спорт и екскурзии. Багажникът на моята Корола Е12 комби е по-функционален отколкото на Авенсис седан, но отстъпва на багажниците на Авенсис Версо и Комби. Ако някога тръгнеш със ски епипировка за 4 души плюс 2 детски шейни "за разкош" ще те питам "Какво мислите за свободата на придвижване?" wink.gif .

като оставим на страна че мразя ските, не се лъжа като предполагам , че има багажници за отгоре нали ? или ти ги пъхаш в купето ? това не съм го виждал май в тойота а в други марки ....
а разкош да натовариш 20 кила старо желязо и изгнило дърво е доста странно :) дават под наем тези боклуци, а трябва да знаеш, че ги вземам единствено за децата и в малкото случаи когато ги вземам за мен ми се налага да компенсирам тези неестествени физически движения с доста уиски и др подобни :) държа да отбележа , че харесвам спорта във вид на плуване , бягане и др дисциплини без помощни железа :)

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 01:34

Rudy написа:
Toyko написа: .... за мен колата е средство за придвижване и свобода, а не за пренасяне ....

Тогава 'що не си взе по малка кола?
След терзанията "дали се минах като си купих нова кола", да не са те налегнали" "дали не трябваше да взема комби?"
Няма как някой да ти отговори на въпроса ако не гледа практичност или визия! Какво да преценява тогава - предрасъдъците, че седаните са по коли от комбитата ли?

а не не, аз си харесвам колата, просто искам да знам колко хора харесват в България комби - нещо което например в Германия си умират да купуват, незнайно защо :)
и не става въпрос за визия само, органически не харесвам да речем коли от сорта на версо и други минивани :)) Да не отварям пък темата как някои хора обичат да си държат безкрайно количество боклуци в колата все едно е склад ???? И се оправдават е то нали има деца, те играят с топки не знам какво ...а пречи ли ти че има деца да почистиш колата и боклуците поне веднъж ? Трябва ли да си мърляч? Какъв пример даваш на децата ? Както и да е ....

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 16 окт 2012 07:21

Toyko написа:а не не, аз си харесвам колата, просто искам да знам колко хора харесват в България комби - нещо което например в Германия си умират да купуват, незнайно защо :)
и не става въпрос за визия само, органически не харесвам да речем коли от сорта на версо и други минивани :)) Да не отварям пък темата как някои хора обичат да си държат безкрайно количество боклуци в колата все едно е склад ???? И се оправдават е то нали има деца, те играят с топки не знам какво ...а пречи ли ти че има деца да почистиш колата и боклуците поне веднъж ? Трябва ли да си мърляч? Какъв пример даваш на децата ? Както и да е ....

stupid.gif

Що не вземеш да направиш една екселска таблица? И защо реши, че всички собственици на комби са мърлячи?
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 16 окт 2012 07:53

Най-добрите комбита в моята класация:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 16 окт 2012 09:12

Toyko написа:Да не отварям пък темата как някои хора обичат да си държат безкрайно количество боклуци в колата все едно е склад ???? И се оправдават е то нали има деца, те играят с топки не знам какво ...а пречи ли ти че има деца да почистиш колата и боклуците поне веднъж ? Трябва ли да си мърляч? Какъв пример даваш на децата ? Както и да е ....

Така не съм се веселил отдавна!!! laugh.gif
Тези твърдения са също толкова верни, колкото и "Българските жени са най-красиви!", "Българските мъже са най-потентни!", "На негрите са им най-големи!"...
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 09:27

Rudy написа:
Toyko написа:а не не, аз си харесвам колата, просто искам да знам колко хора харесват в България комби - нещо което например в Германия си умират да купуват, незнайно защо :)

stupid.gif

Що не вземеш да направиш една екселска таблица? И защо реши, че всички собственици на комби са мърлячи?

Айде пак извадено от контекста ! Ти ме четеш като дявола Евангелието ей :) Просто по големите багажни отделения предразполагат към трупане и това е устойчива тенденция. Виждал съм го при много приятели и познати :)

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 09:36

zi_zi_top написа:
Toyko написа:Да не отварям пък темата как някои хора обичат да си държат безкрайно количество боклуци в колата все едно е склад ???? И се оправдават е то нали има деца, те играят с топки не знам какво ...а пречи ли ти че има деца да почистиш колата и боклуците поне веднъж ? Трябва ли да си мърляч? Какъв пример даваш на децата ? Както и да е ....

Така не съм се веселил отдавна!!! laugh.gif
Тези твърдения са също толкова верни, колкото и "Българските жени са най-красиви!", "Българските мъже са най-потентни!", "На негрите са им най-големи!"...

Понякога са верни , явно не те е затрупвал багаж при отваряне на багажника ? А върху мене почти са се изсипвали доста работи небрежно оставени "за всеки случай" и да "са ми под ръка", "децата ги ползват", "виж колко е удобно", "ох, чакай още малко да натисна" , "а май много стана тука, да извадя нещо а "
списъка на лафове и коли е много дълъг
не знам колко сме потентни ама какви Плюшкин-овци сме ....

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 09:43

Иначе на мене от семейните коли ми харесва май само R класата на мерцедес, не знам и аз защо....сега и погледнах цената и се чудя за какво е обаче? най-тънкото е 81 362,53 без ддс ? лекичко са се уляли

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 16 окт 2012 09:49

Toyko написа:Понякога са верни , явно не те е затрупвал багаж при отваряне на багажника ? А върху мене почти са се изсипвали доста работи небрежно оставени "за всеки случай" и да "са ми под ръка", "децата ги ползват", "виж колко е удобно", "ох, чакай още малко да натисна" , "а май много стана тука, да извадя нещо а "

Недей да съдиш за другите по себе си. Аз съм маниакално чист и подреден и много се дразня от мърляво и разхвърляно и винаги реагирам много остро. С времето обаче стигнах до извода, че не бива да съдиш другите и да искаш да са като теб. Това, че си превърнал багажника си във вехтошарник не означава, че и моя е същия. В моя е чисто и няма нито една вещ, която не ми трябва пряко. "За всеки случай" си нося GSM, пари, Американ Експрес и Виза. cool.gif

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 16 окт 2012 09:56

zi_zi_top написа:
Toyko написа:Понякога са верни , явно не те е затрупвал багаж при отваряне на багажника ? А върху мене почти са се изсипвали доста работи небрежно оставени "за всеки случай" и да "са ми под ръка", "децата ги ползват", "виж колко е удобно", "ох, чакай още малко да натисна" , "а май много стана тука, да извадя нещо а "

Недей да съдиш за другите по себе си. Аз съм маниакално чист и подреден и много се дразня от мърляво и разхвърляно и винаги реагирам много остро. С времето обаче стигнах до извода, че не бива да съдиш другите и да искаш да са като теб. Това, че си превърнал багажника си във вехтошарник не означава, че и моя е същия. В моя е чисто и няма нито една вещ, която не ми трябва пряко. "За всеки случай" си нося GSM, пари, Американ Експрес и Виза. cool.gif

ок де ти си от ония 5 процента подредени :) А лично аз не държа нищо в колата освен въже за теглене например(оня ден ми потрябва за някой), някой инструмент и такива, които се събират под кората на багажника... зимно време може и вериги :) Темата е безкрайна и се измества, никого не съдя, я просто се чудя как навика те затрупва.... и колко много харесваме вещите, явно заместваме с тях нещо

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 18 окт 2012 19:07

Toyko написа:не съм съгласен особено справка шкода да речем, дай да свалим всички седалки и да направим товарна кола ?

Седалките не се разглобяват, а се сгъват за 30 секунди-всичките.
Тойко, ясно ни е, че си върл противник на комбито, но недей да се опитваш да ни убеждаваш в лошите качества на колата, защото ние вече сме си купили такива и сме изключително доволни от покупката.
Мога да те убедя, че няма никаква разлика при управлението.
Колкото до разхода, да има разлика в полза на седана с 0.1л на 100км./това по каталог на производителя/ laugh.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
Toyko

Мнениеот Toyko » 19 окт 2012 10:38

От всичко позна само за едно :) Че съм върл неодобрител , но се радвам че темата доказва за разнообразието на вкусовете и поддържам мнението на всеки, когато е защитено и одобрението му, когато е подплатено с ползи :)

За разхода не знам, но е малка разликата - както и с драг коефициента едва ли повече от половин литър и 0,1-0,2. Въпроса беше емоционален все пак не забравяй , че съм го дефинирал така.
Ние с един приятел всеки път се дразним на тая тема и реших да видя колко са като нас :)

Върни се в “Off Topic”