За референдума

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

Re: За референдума

Мнениеот lederman » 28 яну 2013 16:33

Малко сметки на коляно в типично инженерен стил :)
http://offnews.bg/index.php/150475/aets-sreshtu-vyatara
http://offnews.bg/index.php/150492/aets-sreshtu-gaza
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 28 яну 2013 20:21

Леле колко ви вълнува садбата на тия, които са лапнали комисионната за строежа на новата ядрена централа и сега, ако не се построи ще трябва да я връщат?! laugh.gif
Интересно дали има такива?!. Аз не се досещам. sleep.gif
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
andrian999999
Регистриран: 19 мар 2009 11:51

Мнениеот andrian999999 » 28 яну 2013 21:02

Абе Кики ти къде живееш бе? май не знаеш в кой век сме момента ? Ти виждал ли си някой да връща комисионна? Да ти обясня най-добрия вариант е централата да се построй колкото и да струва по ред причини които ме мързи да ги напиша, най малкото ще има работа за доста хора в региона . Замисли се защо се смениха толкова директори в Козлодуй за последните 3 години май 3-4 директора , последния директор е на 28 години еколожка, а връзки с обществеността и реклама на 23. То е ясно щото се краде , а това значи е много печелившо и при тия ниски цени на продавания ток , но нека се краде там не е проблема (да ти обясня там държавните поръчки са много дебели и се разрешават на ниво министър ) за сравнение виж колко продава тока ТЕЦ марица исток, сключен от Иван Костов.

п.п. най - хубавия вариант за мен е да ни е евтин тока както бензина на арабите но нЕма да стане
а най - искам който е за екология да плаща ток по цени на зелената енергия, да ги видя ЕКО пумярите как първи че надуят алармата като им дойде тройно по-голЕма сметка . Щото тук доста се бият в гърдите за ЕКОЛОГИЯ
професионален мапер

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 29 яну 2013 04:10

Много ги разбираш, нейси...
За какво ни е втора АЕЦ като и с една имаме предостатъчно ток, че и да изнасяме даже?
България си покрива нуждите за ток и без АЕЦ Козлудуй. Всичката енергия от там е за износ.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 29 яну 2013 05:57

Japanese_fever написа:Много ги разбираш, нейси...
За какво ни е втора АЕЦ като и с една имаме предостатъчно ток, че и да изнасяме даже?
България си покрива нуждите за ток и без АЕЦ Козлудуй. Всичката енергия от там е за износ.

Къде намери справка колко енергия можем да генерираме и колко консумираме? Графина ка излизане от експлоатация на централите? Прогноза как ще се променя консумацията?

Ако електрическите коли станат масови, от къде ще се вземе тока?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 29 яну 2013 09:26

Vesko написа:Ако електрическите коли станат масови, от къде ще се вземе тока?

Няма страшно - няма да станат масови. Те колите ще са на изчезване, само най-богатите ше джиткат по някой грейт уол /справка - златният век на чаушеску/.
Не забравяй, че акциза на горивата ще се вдигне тройно, плоския данък ше стане 60% и т.н. за да има евра за руснаците. нали сме си братушки - да си регнем едно тяхно реакторче, че иначе трябва да го хвърлят.

...е, разбира се, Р. Овч. ще кара бентли-хибрид, за да знаем към какво се стремим punk.gif
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 29 яну 2013 22:02

След референдума "имам некои съображения":
1. След Фукушима българите са уникални в подкрепата си за ядрената енергетика.
2. Доста от гласувалите "ЗА" не могат правилно да произнесат "ядрена енергетика", както се видя от репортажите и главните им надежди са задълженията към "Енергото" от 2500 лв. да спаднат на 500 лв.
3. Други пък гласуваха "ЗА" нов реактор в Козлодуй, ама са против той да е в Белене.
4. От Мичурин до Резово са против турска АЕЦ до тях, но нямат нищо против да е на пу..ка си майчина (според тях) в Белене wink.gif
5. Вместо всички партии да си посипят главата с пепел за ниската активност на народа, те ще се изпотрепат да ни убеждават, че народа ги е подкрепил и е защитена точно тяхната теза.
6. Бацето вече ни обеща и Байконур до Пазарджик... boo.gif

Объркан народ с объркани мисли и СИЛНО ОБЪРКАНО УПРАВЛЕНИЕ! Това е според мен главният извод от референдума.

П.С. Напоследък си мисля, че ни трябва много мощна китайска инвазия - да дойдат 40-50 млн. китайци в БГ и да се оправим...
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 29 яну 2013 22:18

lederman написа:Малко сметки на коляно в типично инженерен стил :)
http://offnews.bg/index.php/150475/aets-sreshtu-vyatara
http://offnews.bg/index.php/150492/aets-sreshtu-gaza

:thumbsup: Сметките са абсолютно логични и верни!
Всичко е супер ефективно и чисто, докато в един момент не стане "БАУ" и АЕЦ-а гръмне... wacko.gif Тогава с тези сметки може се направи само едно логично действие... :violent3:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

Мнениеот Uncle Dido » 29 яну 2013 22:31

Защо циганите не са гласували?

Защото не ги интересува откъде идва тока, а да не го плащат.

Други коментари? smile.gif
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 29 яну 2013 22:41

narlda e kazal:Sas stari kurvi nov bardak ne se pravi

za sajalenie posledniat opit da se mahne edna stara pretarpia neuspeh
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 30 яну 2013 08:27

Vesko написа:
Ако електрическите коли станат масови, от къде ще се вземе тока?

Ха-ха, това да ти е проблема. biggrin.gif
Ще станат масови, колкото и хибридите станах масови за 15 години.
Има една много проста сметка, без да ти вадя експолатационни произведени и изходни мощности от АЕЦ Козлудуй или, койот и да е друг ВЕЦ или ТЕЦ в БГ.
Просто, докато България произвежда ток за износ, значи имаме предостатъчно. Така по-разбираемо ли е?
Отделно АЕЦ Козлудуй е единственият АЕЦ на Балканите. Така, че ако спре Козлудуй, не нашия ток ще се вдигне, а този на съседите.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

Мнениеот lederman » 30 яну 2013 10:22

Защо постоянно гърмите ядрените централи ?
Пак задавам въпроса колко хора са пострадали от ядрената енергетика (заедно със авариите в Чернобил, Фукушима, Три майл айланд, Селафилд и пр.) и колко хора загиват в автомобилни катастрофи? Отделно са самолетните, отделно са мините ....
Благодарение на масовата радиофобия безопасността в ядрената енергетика е най-контролираната из между всички индустрии, включително и авиацията.
Няма ТЕЦ които да проверяван колкото една АЕЦ!!!

Объркан народ с объркани мисли и СИЛНО ОБЪРКАНО УПРАВЛЕНИЕ! Това е според мен главният извод от референдума.

Това е най-верният извод от всичко и причината е, че питат хората нещо дето не им е ясно.
Ти zi_zi смяташ ли че трябва да поставим на референдум използването на някой метод за черепно мозъчни операции (с всичките му ползи и рискове) или използването на някое лекарство за лечение на някоя пандемия (с полезните му и вредните му ефекти) ? В такава ситуация аз как да гласувам, като нищо не разбирам от медицина? Вероятно като доктор на референдум за енергетика (не целя обида, а сравнение).
Съгласието за провеждане на този референдум от страна на управляващите, за мен, означава че те не заслужават заплатите си. Означава че са на власт, а бягат от отговорност.
Комунистите са друга боза, те предизвикаха референдума с ясна политическа цел и я постигнаха, компрометираха правителството!!!
П.П
Едно допълнение на мнението ми :
http://offnews.bg/index.php/152140/refe ... ment-38461
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
Владислав
Регистриран: 23 окт 2009 18:40

Мнениеот Владислав » 30 яну 2013 11:46

Мислех си да не пиша тук...Темата е сложна и не разполагам с достатъчно информация по нея.Но според мен везните са такива:
За:
-най-евтиния ток, правен в големи количества.
-по-голяма енергийна независимост.
-откриване на много работни места.
Против:
-скъпоструващо съоръжение.
-потенциално опасно за цялата държава.
Има още плюсове и минуси, но според мен тези са важните.Ако данните са ми верни преди 2020г. "Козлодуй" ще затвори 5 и 6 реактор.Към момента тази централа произвежда около 30% от електроенергията за страната.Според управляващите, ще се увеличи производството на електричество в "Марица-Изток", и ще компенсираме разликата.Имам въпрос - тока тогава няма ли да е още по-скъп, отколкото от новата ни АЕЦ?Освен това няма ли да стигнем до парадокса да внасяме скъпи въглища (щото нашите са на свършване) за да произвеждаме още по-скъпа електроенергия?Чудя се и друго - навсякъде по света потреблението на електричество има само една посока - нагоре.Всеки от нас за последните 10 години се е сдобил с по един (или повече) GSM, има поне 2-3 дистанционни в къщи, и поне един електроуред в повече.И Румънци, и Турци искат да строят собствени АЕЦ.Явно ние сме по-умни и далновидни от тях, за да не искаме.От големите икономики само Германия и Япония се отказаха от АЕЦ, и все още се държат.До кога не се знае.Да, ние не сме с техните икономики, но не е ли по-добре да имаме енергия в повече, отколкото да си внасяме?И друго - нямаме газ, нямаме нефт, нямаме въглища, нека поне имаме електричество.Още нещо - Европейският съюз ни е дал разрешение за строеж на "Белене", а не на 7-ми блок в "Козлодуй".Ще има да чакаме доста време само за разрешението им.И да плащаме още пари и за него.А "Белене" чака само да се решим да я строим.
Не съм някакъв фанатик.Не държа "Белене" да е с руски реактори.Ако ще и от Тринидад да ги внесем.Смятам, че за страната ни е от стратегическа важност да сме енергонезависими.Ако имаше друг начин за добив в такива количества и на такава цена електричество, щях да съм против АЕЦ.Но няма.И си мисля, че ако на "любимите" ми еколози им кажат: "Добре, няма АЕЦ, вече тока е по 2 лева за киловат.", май няма да се застъпват толкова яростно.И с тези врели-некипели за ВЕИ, просто стават смешни.Може да ги ползваме само тях, някога...Но не сега.Не и в близките десетилетия.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 яну 2013 12:52

Japanese_fever написа:Отделно АЕЦ Козлудуй е единственият АЕЦ на Балканите. Така, че ако спре Козлудуй, не нашия ток ще се вдигне, а този на съседите.

АЕЦ-а в румъния на дунав на го броиш на балканите???? Или в америка географията е друга biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
rudolf
Регистриран: 21 ное 2007 02:15
Контакти:

Мнениеот rudolf » 30 яну 2013 13:11

не мисля че народа не може да прецени и е много сложно. проблема беше че народа се дезинформира непрекъснато, манипулира се, и се политизира.
за всеки които реално мисли да доживее 2020та-2025 та, трябваше да потърси информация която е свободна за всеки и да да стигне до своя извод.

хората масово се отекчават да прочетат 2 листа с цифри,но обичат да слушат 2 часа политически диалози и да се исказват свой субективни мнения.
за мен е загуба на време да споря с човек които не си е направил труда да прочете:
1. цените на електроенергията добирана по различните методи.
2.недостатъците откъм ресурс, сезонност,цикличност, срок на годност- за различните типове електроцентрали(много хора бъркат ПАВЕЦ С ВЕЦ - и обявяват супер ресурс, други бъркат пикова мощност на вятърни и фолтайчни централи с годишна ,според местоположението ,слънцегреенето и ветровете)
3.причината за авария на 3те реактора които са аварирали от 1000дите други, поколението им и спецификацитя, и нивото им на защита-сравнение със сегашните.
4. количеството и начина на съхранение на отработило гориво и радиоактивни отпадаци.
5. живота на 5 и 6 ти блок,както и спирането на всички тец-ове 2025та година.
6. залежите на течни горива и уранова руда и срока им на изчерпване.
7 инвестицията за ядрена централа,и инвестицийте за същата мощност в алтернативи.
8. реалните действия на развитите държави,а не популистки изказвания за спиране на реактори, или съвети на експерти които работят в конкурентни проекти.

ако информацията за това нещо ви е набавена от политическа централа, новините в 20.00, или преразказ на ваш комшия, без да сте се запознали с цифри и данни - най вероятно вашото мнение не е миродавно,въпреки че си вярвате.

Върни се в “Off Topic”