Теория на счупените прозорци

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Теория на счупените прозорци

Мнениеот Japanese_fever » 28 мар 2013 00:32

Ще я видим тази гумена брадва на изборите, след един месец.

Нещо май Студентска партия ви заформят, пак ще ви преметнат... :whistle:
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 28 мар 2013 01:02

Джапи, ела си за да помагаш! Родината те зове!!! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 мар 2013 02:41

За какво да помагам?
Аз не съм много работлив, а и вече бавно, но сигурно си губя оптимизма...
Всеки ми разправя, че е много зле в БГ, дори майка ми, а тя иска да се върна най-много.
Аз обаче все си мисля, че много ще ми хареса. biggrin.gif
На повечето от тук живеещите БГ им харесва, ама само за 1-2 месеца.
Те там нямат и среда вече.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 28 мар 2013 07:54

Джапи - БЕГАЙ от УС докато е време :whistle:
http://alterinformation.wordpress.com/2 ... 126266788/
http://alterinformation.wordpress.com/2 ... /92961626/

Приказките са си приказки, но такъв съюз има огромна икономическа мощ, и наистина променя правилата на играта...

Относно 'премятането' - защо си мислиш, че тук хората са глупави?
Според мен просто в последните години избора винаги е бил на 'по-малкото зло'.
Което не значи, че не е зло, но все пак минимизира щетите. Българина по принцип е недоверчив.

А в щатите премятането е станало национален спорт - виж там си ви премятат когато и който си поиска - я някой фонд, я някоя банка :whistle:
Я президента излезе и просълзи 'радиослушателите'....
Че им и вярват boxed.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

tyrnovo_12
Регистриран: 29 окт 2013 09:10

Мнениеот tyrnovo_12 » 11 ное 2013 10:07

Japanese_fever написа:За какво да помагам?
Аз не съм много работлив, а и вече бавно, но сигурно си губя оптимизма...
Всеки ми разправя, че е много зле в БГ, дори майка ми, а тя иска да се върна най-много.
Аз обаче все си мисля, че много ще ми хареса. biggrin.gif
На повечето от тук живеещите БГ им харесва, ама само за 1-2 месеца.
Те там нямат и среда вече.

Хора не трябва да се предаваме, не искам да ходя в чужбина да бъда роб и да работя като луд , а децата ми да растат без баща , да няма кой да гледа старите ми родители, борбата ни е тука, но не трябва само да обвиняваме политиците и другите гадове, трябва и ние да се помагаме с каквото може, тоест зимата да не чакаме някой да ни изчисти тротоара пред къщата а ние да се заемем с това, не може всичко да е наготово.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 11 ное 2013 10:48

tyrnovo_12 написа: тоест зимата да не чакаме някой да ни изчисти тротоара пред къщата а ние да се заемем с това, не може всичко да е наготово.

Е нали за това ни събират местни данъци? За да и чистят....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 11 ное 2013 14:42

Vesko написа:...

Не е затова бе Веско...
Данъците се събират за да има бюджет.
Бюджета е нужен за да има разход и поръчки.
А разхода/поръчките са нужни за да има комисионни tooth.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 11 ное 2013 22:00

В гражданското общество всеки трябва да се занимава със специфичните и присъщи за него дейности, да си плаща данъците съвестно и с тези данъци да се "поправят счупените прозорци", да се строят нови пътища и т.н. и т.н.
Не е нужно хирургът да сади дръвчета и да рине сняг, а градинарят да лекува... laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 11 ное 2013 22:35

Vesko написа:
tyrnovo_12 написа: тоест зимата да не чакаме някой да ни изчисти тротоара пред къщата а ние да се заемем с това, не може всичко да е наготово.

В САЩ хората като плащат повече данъци от БГ, а пък всеки си косе тревата и си рине снега пред къщата.
Някои косат с моторна косачка, други с механична (ръчна). Някой ринат с няг с моторно снегоринче, други с лопата, кой както се уреди щом имаш къща ще трябва да косеш и ринеш, ако не искаш плати на мексикаците да го направят вместо теб или си куи апартамент.

Казвал съм, но пак ще повторя - много филми и новини гледате.
Забелязал съм, че хората в БГ, които не гледат телевизия и не четат вестници имат по-рална представа за живота, отколкото ртези дето само киснат пред телевизора.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 12 ное 2013 08:06

Japanese_fever написа:
Vesko написа:

В САЩ хората като плащат повече данъци от БГ, а пък всеки си косе тревата и си рине снега пред къщата.
Някои косат с моторна косачка, други с механична (ръчна). Някой ринат с няг с моторно снегоринче, други с лопата, кой както се уреди щом имаш къща ще трябва да косеш и ринеш, ако не искаш плати на мексикаците да го направят вместо теб или си куи апартамент...

Това е така, защото се краде повече отколкото в БГ...
Не знам - с колкото американци съм говорил, се убеждавам, че българина има доста по-реална представа за процесите в обществото отколкото американеца..
Чисто е там, където се чисти централизирано постоянно...
Конкретен пример - в едно планинско градче използват 'групата', получаваща социални помощи да си ги отработват чистейки центъра...
Хората там съвсем не са по-големи чистофайници, но центъра им винаги е добре почистен, с окосена и подкастрена по ръбовете на алейките трева, разкошно озеленяване и т.н.
По пешеходните пътеки зимата минава едно малко снегоринче. Та се вижда, че тази схема може да работи...
Да, зимата мърморят, че улиците им не са почистени добре (балканско градче е)... А аз колкото пъти съм бил там зимата, винаги съм се учудвал защо квичат.
Вярно, не хвърлят луга и т.н., а само минава снегорин, но няма мръсотия и улиците са много добре проходими..
И да, общината е много бедна - никой там не плаща данъци (доста народ е в сивия сектор). Затвориха заводите, и сега в градчето са останали предимно пенсионери или хора без възможност да избягат.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 12 ное 2013 16:25

slowtraveler написа:Това е така, защото се краде повече отколкото в БГ...
Не знам - с колкото американци съм говорил, се убеждавам, че българина има доста по-реална представа за процесите в обществото отколкото американеца..

Ето виждам, че пак не се разбираме с една дума.
АЗ не сравнявам българина с американеца, а сравнявам българина дето само кисне пред телевизора (взима всяка сутрин вестник и си мисли, че знае всичко за собственото си съществуване и за това на целяи свят, мисли си че е уведомен експертно по всички въпроси) със този, който не се интересува много от медийните писаници, но си наляга пърцалите да изкара каквото може от тук, от там, без да се нада на бюджетна заплата.
Отделно как разбра, че в БГ се краде повече от САЩ?
Тук има проекти струват сигурно на цената на 10-20 в БГ.
Постоянно правят ремонти на улици без да има видима причина, но и те усвояват пари. (познай фирмите, които правят ремонта на кой са познати?!)
Та така, човек ви каже нещо и вие веднага:

Просто истината е, че в Америка има гражданско общество, никой не хвърля боклуци и фасове от прозореца на колата или поне повечето не го правят. Сега в гетата си правят каквото искат, който не е бил в Солипиново и Факултето да иде. Аз съм бил в тукашните гета, просто там има няколко морги за коли, от където съм си взимал части буквално за 2-3 лева/долара.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 12 ное 2013 18:48

Japanese_fever написа:
slowtraveler написа:Това е така, защото се краде повече отколкото в БГ...

Ето виждам, че пак не се разбираме с една дума.
Отделно как разбра, че в БГ се краде повече от САЩ?

Ами не се разбираме, щото не разбираш какво съм разбрал :whistle: laugh.gif

А относно американците - нямах предвид гражданското общество като коректност и т.н., а че е изключително лесно да бъде манипулирано....
Специално в тази сфера шапка им свалям на американците - големи специалисти са в манипулирането...

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 12 ное 2013 19:41

Manipulirane ili promivane na mozuci ima vuv vsqka durjava po otnoshenie na sobstvenoto i naselenie.
I vas mnogo vi manipulirat, no ne se zabelqza, dokato si v kazana, kato izlezesh za isvestno vreme i posle novinite po televiziqta ti se struvat nqkakvi plqmpanici vse edno az sum pred ploka na 15 godinki i si govorq s vrustnicite razni istorii i sporim. No az kakto sum kazval i predi imam vqra v choveshkoto obshtesvo - vseki e manipuliran, no ima mnogo hora, koito si imat edno naum. Razbira se pravilata trqbva da se spazvat naravno ot vsichki, tova che v BG ne e taka e osnovno zashtoto horata ne iskat da go promenqt, a ne che durjavata im e vinovna. Vseki bura 20-levki na kukite, a posle reve, ama zashto takava anarhiq bilo. Tezi deto butat na kukite v BG kato otidat v chujbina i ne si go pomislqt poveche. Problema e dvustranen, no nikoj ne e prinuden da buta cash na kukite, fakt e che go pravqt!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 13 ное 2013 12:41

Изображение tooth.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 ное 2013 13:46

Днес един малоумен велосипедист си кара по пешеходната пътека.... колата пред мен без малко да го блъсне, ама наглеца продължава. Аз му свиря, той започва да ми ръкомаха нещо.... Аман от пишман велосипедисти.

Преди около седмица един кара срещу мен и пак ръкомаха нещо по мой адрес като му бибиткам.....

А най-наглото беше като велосипедиста си кара по тротоара пред военният клуб и при опит да не го пусна на пешеходната пътека почна и да мърмори.... а полицая на кръстовището вместо да го глоби просто си блееше worthy.gif

Та докато всички не почнат да спазват правилата, няма да се подобри положението по пътищата ни :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Върни се в “Off Topic”