Теория на счупените прозорци

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Теория на счупените прозорци

Мнениеот Japanese_fever » 13 ное 2013 16:48

На тоз пък велосипедистите му пречат?!?
На камионите и автобусите сигурно пък ти им пречиш...
Аман от оплаквания, всеки кара през просото, а после друг му виновен.
И какво ще стане като пуснеш велосипедиста по пешеходната?
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 13 ное 2013 22:24

Провери какво се случва на велосипедист в ебаните ви щати, ако преми не по пешеходна пътека управлявайки го или ако се движи с него по пешеходна алея забранена за велосипеди. Тогава се изказвай и в банановата ни република това си е наказуема ама полицията не си върши работата.
Ако толкова разбираш нещата ела да поживее в БГ и да обясняваш на хората как да се оправят wink.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 ное 2013 22:48

Japanese_fever написа:И какво ще стане като пуснеш велосипедиста по пешеходната?

Не занам как е в УСА, ама в БГ велосипедистите трябва да се движат като автомобили там където няма велосипедни пътеки. Т.Е. по пешеходните пътеки си бутат колелата, не карат по тротоарите (освен, ако не са под 14г), не карат в насрещното и др.... и общо взето на това се базира теорията на счупените прозорци, че всички трябва да си спазват правилата. Докато се спазват само определени нищо няма да стане. Анархията ше си е по улиците. Не виждам защо трябва да се харчат луди пари за техничеки средства за измерване на скорост, след като просто трябв ада застане човек и да глобява наред... възвращаемостта ще е в пъти повече от инвестицията в камери worthy.gif worthy.gif worthy.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Nedkow

Мнениеот Nedkow » 13 ное 2013 22:58

:thumbsup:

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 13 ное 2013 23:58

Vesko написа:... Не виждам защо трябва да се харчат луди пари за техничеки средства за измерване на скорост, след като просто трябв ада застане човек и да глобява наред...

Нека аз да съм този човек tongue.gif
Както казваше един бивш колега - най обичам да ме корумпират tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 ное 2013 03:41

Абе вие още бутайте по 10-20 лв. на полицаите - "да се почерпят", пък после ги карайте да глобяват велосипедистите! tooth.gif
Аз тук за велосипедист с глоба не съм чувал (виждал съм в Ню Йорк, ама там е лудница и се чудят за какво да глобяват). Тук карат много по-нахакано от БГ, защото знаят, че са привилигировани, някой път заемат половината лента и не се мръдват встрани. За това и водачите тук, за да изпреварят велосипедист минават в съседната лента, че да са сигурни, че няма да го закачат или да кривне към тях. Верно тук има доста често специална лента за велосипедисти, но предимно в града и то не навсякъде. Убитите от велосипедисти са далеч по-малко от тези от коли. Философията е, че трябва ти да ги пазиш, а не те тях си, от там идва и тяхната превилигированост.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 14 ное 2013 17:47

Джапи, не ни обяснявай колко безопасно е в УСА, защото често влизат в новините стрелби с доста жертви точно при вас. Да не говорим, че има и доста блъснати пешеходци и велосипедисти или поне не по-малко отколкото навсякъде по Света.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 ное 2013 19:27

http://dnes.dir.bg/news/velosiped-USA-s ... a-14890569

Дори и чужденци блъскат, не само свои си ;)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 ное 2013 20:55

Докторе, аз не ви сравнявам с американците или кой и да било. Просто изразявам мнение по темата. Мисля, че като свободно мислещ и със солиден стаж зад волана, както тук, но по-малко в БГ, мога да се изказвам по теми свързани с коли, пътно движение и т.н. Нали така? Недков ми влиза с въпроса как било тук?!? Тук е много по-различно и никой не ви кара да ставате Втората Америка. Имате някакъв комплекс да се сравнявате с Америка ли, какво ли? Или по-скоро се успокоявате за вашите проблеми? Кохгато някой спомене САЩ и аз му обяснявам от първа ръка (а както занеш аз съм обективен) и после той мив ади други доводи. Няма идеален свят, ако тук беше най-добре всички хора на земята щяха да искат да дойдат. Работата е ние да си орпавим нашите пробелми, за да се чувстваме по-добре в собствената ни страна. Хората, които живеят тук само ми повтарят - "Хубаво е БГ, ама само на ваканция за 1-2 макс. Аз не си представям как мога да живея там за постноянно." Може и на теб да си ти го казвали познати.
Както обичам да казвам, ние Чехия, Словения и Хърватска не сме стигнали по стандарт, а те със САЩ се сравняват за всичко?!? wacko.gif
Разбира се, че тук стават много повече и убийства и катастрофи и т.н., страната е 300 мил., а БГ само 8 (вече и по-малко).

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 14 ное 2013 21:50

Джапи, аз се сравнявам с американци и всякакви други иностранци, но само с тези които са на моето ниво за да не получа комплекс за величие или комплекс за малоценност.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 ное 2013 21:56

zi_zi_top написа:Джапи, аз се сравнявам с американци и всякакви други иностранци, но само с тези които са на моето ниво за да не получа комплекс за величие или комплекс за малоценност.

Не виждам как може да прогресираш като личност, щом не се учиш от по-добрия и не помагаш/просветляваш по-изостаналия.

Потребителски аватар
zi_zi_top

Мнениеот zi_zi_top » 14 ное 2013 22:06

Джапи, аз правя доста за здравното просвещаване на мъжете и съм направил блог специално за мъжко сексуално здраве. Само от скромност не слагам линк към него. Бях започнал да правя професионален сайт със същата цел, но за съжаление никой колега не си дава труд да пусне материал в своята област и останах само аз, но не ми стигат сили и време.
От друга страна редовно си "сверявам часовника" с колеги от Европа, Русия и Щатите. cool.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 15 ное 2013 16:51

Докторе, моите поздравления!
Не ми е много приятно, когато говоря по определено зададена тема, да се намесва къде живея, как било тук, че видиш ли било по-зле.
Не че ми дреме особено и се чувствам на ллошо място, но когато говорим по определен проблем такива подмятания и заяждания вредят не само човека, който ги прави, но се проваля и цялата дискусия.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 15 ное 2013 21:20

От друг БГ форум.
Това е писано от един и същи човек, който живее в Бургас:

Цитат:
Това с подкупите си е много хубава работа,хем аз доволен хем органа на реда

Цитат:
Преди 2-3 г ме спира патрул с радар аз яко газ със 180 при позволена скорост 80.

Цитат:
Мога ли да се отърва давам пари.

Цитат:
и от пигс съм бягал и пак ще го правя

Цитат:
на бившия ми мотор номера изкривявах да не го снимат камерите и пак ще го правя

Цитат:
нарушавам закона но не ми дреме особено.

Цитат:
златен талон ще взема,и тва благодарение на рушветите.

Потребителски аватар
Nedkow

Мнениеот Nedkow » 15 ное 2013 23:13

На мен също не ми е приятно някой живеещ на хиляди километри и посещавайки родината си 15 дни в годината, евентуално, да изказва мнения на база прочетени разкази от разказвачи, които слушали какво правели други в други форуми. Ела да живееш тук и тогава може да даваш мнения, сравнения и да се изказваш как да се оправим, когато се озовеш няколко пъти в параграф 22 . Тази държава е на този хал, защото законите се правят от хора които чули как един слушал разказа на друг, който гледал по телевизията как един разказвал. Взимат се само извадки от закони, които могат да послужат на управляващите и техните протежета да смъкват кожи от хората. Законите не се променят принципно. а само се вдигат размерите на глобите, което само по себе си е предпоставка за вдигане ставката на рушвета.

Върни се в “Off Topic”