Срязаха ми гумата :)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
hyankov
Регистриран: 11 сеп 2006 22:05
Контакти:

Срязаха ми гумата :)

Мнениеот hyankov » 01 юни 2013 21:30

Ходихме в Джъмбо (нали днес децата имат празник) и паркирах където паркират другите - на тротоара в локалното. Джъмбото има паркинг, но входа му е много тъпо направен и никой не паркира там. Аз самия още не съм разгадал как се влиза.

Както и да е, излизаме, качваме се, карам 10 мин и почвам да чувам шум отзад. Отбивам, слизам и виждам:
Изображение

Мога да си пъхна пръста в гумата. Бордюр не съм удрял. Явно паркирането ми е издразнило някой. Предполагам че алармата е спасила останалите 3 гуми.

Нямам въпроси, само споделям колко съм разочарован за пореден път.
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

VenomDePoison

Re: Срязаха ми гумата :)

Мнениеот VenomDePoison » 01 юни 2013 22:42

Егати тъпотията...съжалявам.Аз затова параноясвам когато моята е някъде вън и дори и за 15 мин. извън погледа ми.Идиоти бол.Егати "тариката",изкарал си го е на гумата квото там му е тежало и се е почувствал "велик" и раздал "правосъдие"...

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 02 юни 2013 14:36

Естествено, това не начина за да възпитаваш хората. Има си колци и огради за да не се паркира по тротоарите и вече на много места започнаха да ги слагат.
В паркинга на Джъмбо се влиза много лесно през бариерата в началото на сградата и имаш 2 часа безплатен подземен паркинг, в който винаги има места.

Аз редовно ругая паркиралите на тротоара като минаваме с велосипедите оттам, защото трябва да слезем на платното срещу движението и излизащите от паркинга автомобили, но ЗАСЕГА не съм рязал гуми. mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 02 юни 2013 16:17

Алармата ти въобще не е сработила... Просто вандала те е пощадил..
Но и сигурно ще постигне целта си - навярно ще се замислиш дали да спираш на тротоара пак :whistle:
Просто трябва да се мисли когато се паркира... И мен много ме дразнят спиращите кой-където падне, при условие, че съвсем наблизо има удобни паркоместа...
Като например спрелите на тротоара на ниво -1 на МОЛ и блокирайки удобния вход на пешеходците, при условие, че -2 паркинга е празен, и можеш да намериш място на под 20метра от същия този пещеходен вход, но един етаж по-долу...
Да, има места, където наистина трябва да търсиш места със зъби и нокти, но повечето хипермаркети и т.н. вече предлагат удобни паркинги..
Гуми не съм пукал, но да създам трудности на такива 'непукисти' се случва доста често...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

VenomDePoison

Мнениеот VenomDePoison » 02 юни 2013 21:36

Добре де,само на мен ли ми се струва супер тъпо да си го изкараш на колата?! Тя с какво точно е виновна?! Или така е най -лесно, пък и после вазираш набързо...съжалявам,аз това не го разбирам.Ако имам проблем с някой,ще търся собственика.Колата му с нищо не ми е виновна.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 02 юни 2013 21:49

VenomDePoison написа:...Или така е най -лесно, пък и после вазираш набързо...съжалявам,аз това не го разбирам....

Предполагам точно това е била идеята на вандала...
Относно 'изкарване на колата' - тя все пак си е неодушевен предмет, въздействието върху когото създава пряко въздействие върху собственика му (в повечето случаи) :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 02 юни 2013 21:54

Много време отнема да го чакаш за да му забиеш един в "десетката", а така той изпада в затруднения и губене на време, когато си му дойде редът, по същия начин както ги е предизвикал на другите.
Колата е неодушевен предмет и не я боли от една срязана гума, страданията и харчовете са за собственика.
Не оправдавам подобна постъпка, а само я анализирам.

Все пак да вметна, че може да става въпрос и за апаши, които режат гуми с цел обир на собственика. Излизаш от магазина и почваш да сменяваш гумата, а докато го правиш ти открадват чантата с парите и драсват. Има много такива случаи. Ако собственикът не е сам може и да се размине с обира.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Върни се в “Off Topic”