Маршрут Варна- Чехия /Прага/

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

mns
Регистриран: 18 юли 2013 12:12

Маршрут Варна- Чехия /Прага/

Мнениеот mns » 18 юли 2013 12:34

Здравейте, налага ми се да пътувам другата седмица от Варна до Прага.

Някой който скоро е пътувал ако може да ми даде актуална информация от къде да мина.

1.През Русе - Румъния /Крайова/- Унгария - Виена ?!?!

2.Друг смята че през Сърбия е по хубав пътя и е магистрала ?!?! НО сръбските полицай много се заяждали и т.н.

3.През Видин като идеята е да се кара само 150 км през Румъния .... ?!?!

Къде мога да преспя понеже пътя е доста / 1700 км/ ?
Колко време отнема по митниците ?
Автомобилът с който пътувам е собственост на фирма . Имам пълномощно което не е нотариално заверено,преведено на английски ! Проблем ли е че няма заверка ?

Благодаря ви предварително

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Re: Маршрут Варна- Чехия /Прага/

Мнениеот Vesko » 18 юли 2013 19:13

mns написа:2.Друг смята че през Сърбия е по хубав пътя и е магистрала ?!?! НО сръбските полицай много се заяждали и т.н.
Колко време отнема по митниците ?
Автомобилът с който пътувам е собственост на фирма . Имам пълномощно което не е нотариално заверено,преведено на английски ! Проблем ли е че няма заверка ?

Ако си спазваш правилата, никъде няма заяждащи се полицаи. :)

До колкото мина българосръбската граница преди 5 дни в посока европа: Не ми искаха пълномощно, дори талон на колата не ми искаха (също е служебна). Само трите лични карти провериха. Преминаването беше 15-20 мин за двете, но нямаше много трафик. Ако в същото време има много немски работници връщащи се по родните места положението по границата хич не е добро.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Мнениеот TATI » 24 юли 2013 18:03

Наколко пъти съм пътувал до Барселона през Сърбия и нито веднъж не са ме спирали. А полицаи имаше под път и над път. Както каза Веско, ако спазваш правилата, нямаш никакви проблеми. Да, един път хванахме голямото завръщане на гастербайтери и висяхме по няколко часа по границите, но само това. За почивки не мога да кажа, защото не съм спирал в Сърбия дори и за зареждане.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 24 юли 2013 22:37

Мене миналата година ме спряха полицаи на изхода от Белград... на стоп. Бяха толкова любезни, та чак ме караха да си карам, както аз си знам.
Изображение

Върни се в “Off Topic”