INES AUTO - Пази Боже!

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

INES AUTO - Пази Боже!

Мнениеот zi_zi_top » 01 авг 2013 23:18

Жена ми подпря бронята на Корсата и я спука! Реших да й направя ъпгрейд с парктроник - така и така ще се сваля бронята.
До тук добре, направих проучване и се спрях на парктроник Пираня за 69 лв. от Инес Ауто. http://www.inesauto.com/
Дадох пари и указания на жената и тя пое задачата, НО следва типична Байганьовска история:
Обажда се тя преди да тръгне и от магазина потвърждават, че го имат в наличност. Отива на място и малко преди да потропа на вратата й звъннал набързо – ама един път само, та да се отпечата на телефона, еврейски есемес дето му казват – ужким искал да предизвести за липсата. Като влязля в шоурума се оказало, че търсения парктроник го нямат, ама ей на, видиш ли, така и така клиентът е дошъл – можели да предложат друг такъв артикул, със същите качества и даже екранче отгоре, ама на по-скъпа цена малко. Е, то 45 лева къде не отишли! Друга разлика, казва, няма, екранчето само!

И какво спечелиха??? Нищо няма да купя от тях и на всеки, който ме попита за тях ще му кажа да бяга далече!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Re: INES AUTO - Пази Боже!

Мнениеот dimkaraganchev » 01 авг 2013 23:51

Можеше да си поръчаш играчката по интернет и да си спестиш времето и нервите.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 02 авг 2013 11:53

Аз си поръчах от китайците такъв парктроник (4 датчика) с екранче, дистанция и т.н.
Излезе ми около 40лв. Монтажа - фасулска работа...
Е, след едно яко напичане и нагряване в автомобила на дисплея му поизчезнаха 2-3 сегментчета, ама все пак се случват такива работи при китайците...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 25 авг 2013 09:20

Тези от INES AUTO освен че продават всичко с много голяма надценка са и некоректни.
Така ми бяха монтирали един радар детектор, че ако не го бях преработил имаше опасност да даде на късо.
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

vs
Регистриран: 12 окт 2008 22:46

Мнениеот vs » 31 авг 2013 18:58

Поздрави на всички!
Вероятно съм бил в движение когато се е обадила жената на (zi_zi_top).
В такива случаи предлагам на клиента да се обади малко по-късно, когато съм проверил налична ли е стоката.
Нямам навик да пускам еврейски SMS-и, факт е, че съм се опитал да се обадя.
Извинявам се, че нямам китайски парктроници по 40 лева.
INES Auto
Владо Стоянов
п.с.
Само ,че се чудя.
Аз 5 години карам Toyota LC100, от 10 години BMW740il и нямам и един пост в който и да било форум,
освен да отговоря на някой Хейтър Петър.

А в профила на (zi_zi_top) се вижда следното:

Общо мнения: 3415
(1.69% от всички мнения / 1.76 мнения на ден)

Не е ли по-добре да работиме с риска да грешиме

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 01 сеп 2013 00:58

vs написа:....Аз 5 години карам Toyota LC100, от 10 години BMW740il и нямам и един пост в който и да било форум, ...

Колега, хората са различни...
Има удобни начини за комуникация... Има и сложни...
Например аз се дразня когато на официалния номер на дадена фирма не ми отговорят....
И по принцип 'зачерквам' дадената фирма - като несериозна ....

vs
Регистриран: 12 окт 2008 22:46

Мнениеот vs » 01 сеп 2013 03:33

INES Auto работи на един и същ адрес от 1992г. И за тези 21 години е обслужила над 15000 клиента.
5 хейтъра от 15000 клиента е около 0.03%.
Е толкова можеме и няма да се напъваме за повече, че то по-остаряхме а и живота си мина.
Вече има доста нови и млади хора в бранша, те им е време да се напъват.
Който има време и причини да хейтва, нека си хейтва, не ни пречи.
Ние ще продължиме кротко да работиме с риска да грешиме, да има и недоволни.
За съжаление доволните никъде не го постват, просто са доволни.
И ще продължавам никъде да не хейтвам, защото когато съм недоволен, по-добре спокойно да обясня на собственика на сервиза, какви щети са ми нанесли и да предложа как да излезнеме и двете страни с минимални щети. Обикновенно се споразумяваме за приемлив вариант. За последната година това ми се случи 2 пъти.

Поздрави на всички! :thumbsup:
Владо Стоянов
INES Auto

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 01 сеп 2013 08:16

vs написа:...
Е толкова можеме и няма да се напъваме за повече, че то по-остаряхме а и живота си мина.
Вече има доста нови и млади хора в бранша, те им е време да се напъват.

Относно мнението Ви, че 'няма да се напъваме за повече' ме навежда на мисълта, че няма да си давате зор и ако колата ми има по-странен проблем - 'толкова можем'... Застой без прогрес..
За младите ако са друга фирма - хубаво... Те ще се напъват ако искат да вземат клиенти. И ако работят добре - ще ги спечелят....
Ако са във Вашата фирма - много зле... Защото на какво ще ги научите? Че не трябва да се напъват?

vs написа:...
И ще продължавам никъде да не хейтвам, защото когато съм недоволен, по-добре спокойно да обясня на собственика на сервиза, какви щети са ми нанесли и да предложа как да излезнеме и двете страни с минимални щети. Обикновенно се споразумяваме за приемлив вариант. За последната година това ми се случи 2 пъти.

Адмирирам и споделям начина Ви за действие когато сте недоволен...
Но ми се е случвало опита да излезе неуспешен...
Тогава остават два варианта - да се съдиш със сервиза - скъп, продължителен процес с неясен резултат...
Или по-лесния - да споделиш със колегите негативния опит...
И аз съм пускал подобна на тази тема ( и отново за парктроник) - viewtopic.php?t=18604

Не смятам, че споделянето на негативен опит е хейтване....
Напротив - това е реакцията на форума/форумистите да се ограничи действието на даден некоректен търговец... Или да бъдат подготвени колегите за определени некоректни действия на дадения търговец...

А ако споделения опит е изключение за действие на дадената компания - може да видите теми в които се споделения негативен опит бива спокойно бива оборен от доволни клиенти... Или поне се завързва спор между доволни и недоволни... А човек сам си решава кой от тях е прав...
'Доволните клиенти' не споделят само ако няма такива - форума е демократична форма на изразяване...

П.С. никой и не иска от Вас да предлагате китайски парктроници по 40лв...
Изисква се точна информация и качествена работа..
Дали цената ни устройва решаваме ние - клиентите...
Преди да взема китайския си парктроник за 40 лв, бях платил на фирма за микровълнов над 270лв с монтажа... И щях да бъда доволен от фирмата ако бе коректна, а изделието им - работеше...

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 01 сеп 2013 23:41

Не бих се припознал в образа на хейтър, просто мразя да ме правят на идиот. Ако не бяхте губили времето на жена ми и бяхте казали коректно, че нямате този модел нямаше да има проблем и нямаше да я има тази тема!

Не може да се сърдите за това, че някой е написал ИСТИНАТА!!! Това не е заяждане, а обективно отразяване на един ФАКТ!
Познавам много хора, които са добри професионалисти и се държат коректно с клиентите си въпреки възрастта си.

Пожелавам Ви повече усърдие в работата въпреки напредналата Ви възраст. :thumbsup:

П.С. Дали е странен фактът, че освен моето негативно мнение се появи и още едно (на Кики) и то за минало време... cool.gif
Очевидно това е Вашият стил! blush.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

Мнениеот lederman » 03 сеп 2013 13:27

Интересно съвпадение :) докато си ровех за крушки за фаровете на какво попаднах :) http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=53341.0.
Явно и през 2008 г. не са си давали много зор :)
В публикацията е видно и отношението на г-н Стоянов към форумите :)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Върни се в “Off Topic”