Аман от мошенници....

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Re: Аман от мошенници....

Мнениеот kaltcev.72 » 12 ное 2013 21:21

Не казвам че тук са светци , лично един колега поляк е перманентно пиян и си шофира, но в България граничи с лудоста. С риск да се повторя казвам , че тук чужденците с немски регистрационни номера на автомобилите са над 40%. Като навсякъде всеки сам си носи отговорноста , но все пак едно е да си такси шофьор , друго е да управляваш собствен автомобил. Последно време във Франкфурт като чуеш немска реч и се стряскаш , всичко друго но не и дойче. Лятото прибирайки се за България на аутобана в Австрия по радиото съобщиха , че около Грац на еди коя си магистрала някъкъв автомобил се движи прекалено бързо и представлява опастност за околните. Продължавам и в Хърватия въпросният автомобил се оказват българско АУДИ заловено от патрулка с над 250 км в час . Така че всичко е манталитет и тук всеки иска да понатисне автомобила , в повечето има доста потенциал , но пусти камери ....и пусти закони. Писнало ми е в България като се приберем и Тойотата е на немски табели на магистралата се почва една гоненица , дайте да натрием на чужденеца носа с бесни стари кокали ги дънят до дупка само и само да е пръв. Тук присветкането зад теб е признак на агресия и чиста съвест можеш да се оплачеш на ченгетата .
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 12 ное 2013 21:35

Е да, ама с тукашния опит/начин на каране никое от европейските движения не може да ни уплаши tooth.gif

kaltcev.72 написа:....Продължавам и в Хърватия въпросният автомобил се оказват българско АУДИ заловено от патрулка с над 250 км в час .

Спря да ги питаш ли? :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 12 ное 2013 21:37

Vesko написа:
kaltcev.72 написа: Лично се возих на такси в Благоевград на което шофьра беше видимо пиинал . no.gif

А аз лично изпих по 3-4 бири с представителя за Германия на една японска фирма в една кръчма в Хановер и след това ме остави с хотела и тръгна да се прибира на 200км от там :) Така, че и за Германия има подобни примери...

Правиш ли разлика м/у двата случая?
В единият случай, човека си е платил за услуга и шофьорът е на работа и отговаря за твоята сигурност в колата. (отделно неговата работа изисква да е трезвен)
При вторият, ти си се качил пожелание, никой не те е карал на сила и не си си платил за услуга. (германецът е изпил 4 бири, бил ли е видимо пиян, отделно на работа ли е бил, докато те кара до хотела?)
Щеше за депутат да се цаниш, а такива елемтарни моменти ти убягват?!? tongue.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 12 ное 2013 22:54

Колкото дили съм спирал да ги питам , не не съм . Естествено бяха станали атракция на изхода от аутобана , там са ги чакали, с тази скорост едва ли да спреш при подаден сигнал. На края на аутобана в Сърбия , Хърватия също преминаваш и плащаш ТОЛ таксата точно след будките ги бяха сгащили , колата беше с Търновска регистрация.
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 ное 2013 13:50

Japanese_fever написа:
Vesko написа:
kaltcev.72 написа: Лично се возих на такси в Благоевград на което шофьра беше видимо пиинал . no.gif

А аз лично изпих по 3-4 бири с представителя за Германия на една японска фирма в една кръчма в Хановер и след това ме остави с хотела и тръгна да се прибира на 200км от там :) Така, че и за Германия има подобни примери...

Правиш ли разлика м/у двата случая?
В единият случай, човека си е платил за услуга и шофьорът е на работа и отговаря за твоята сигурност в колата. (отделно неговата работа изисква да е трезвен)
При вторият, ти си се качил пожелание, никой не те е карал на сила и не си си платил за услуга. (германецът е изпил 4 бири, бил ли е видимо пиян, отделно на работа ли е бил, докато те кара до хотела?)
Щеше за депутат да се цаниш, а такива елемтарни моменти ти убягват?!? tongue.gif

Според ЗЗДП няма разлика в нормата за съдържание на алкохол в кръвта от това дали човек е на работа или не, или дали взема пари за транспорта или не. Просто исках да изтъкна, че и на "запад" не е много по-различно от тук :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 13 ное 2013 16:55

Ама то това си е индивидуално за всеки,бе Веско. Всеки си решава сам и си поема последствията, ако сяда пил зад волана.
Аз примерно също сядам пил зад волана, ама съм изпил да речем 2 големи водки или няколко бири в рамките на 2, 3, 4 часа.
Просто си знам мярката и знам кога да спра. Работата е там, че в големите страни няма как да не се придвиждваш с кола, защото на много места няма градски транспорт, а такситат ще ти вземат бая пари. Проблемът е там, когато имаш избор и въпреки това сядаш да караш пиян.

Германецът пийнал 2-3 бири за вечеря, а нашенеца (шофьор на такси) кара ВИДИМО пиян.
Ами ако се качи в това такси някое от твоите деца и стане инцидент, пак ли ще защитаваш таксиметраджията?
Значи в предната тема някакъв велосипедист те дразни, че минава по пешеходната, а в тази защитаваш пиян таксиметров шофьор, иди го разбери?!? wacko.gif
Иначе ти може да се успокояваш с германеците колкото си искаш.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 13 ное 2013 18:03

Джапи, не си го разбрал! Веско не защитава немеца, а иска да ти каже, че населението на Света се състои от 90% мунчовци и абдали и едва 10% са хората, които използват мозъка си по предназначение. От собствен опит съм се убедил в това и няма голяма разлика в процентите, независимо от държавата, континента, расата и вероизповеданието.
Разликата идва от психологията и националните особености на "мунчовците" - в едни страни те са послушни и живеят по-добре, а в други са с девиза "акъл не ми давай, а пари!" и все бедни ходят. blush.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 13 ное 2013 21:33

До колегата vesko тук процентите съдържание алкохол при шофьорите градски транспорт , такси и други обществени превози е 0.00 !!! Когато си любител или личен автомобил тогава имаш 0.5 % и то не във всички случай. Не знам дали знаете в Германия пушенето на работно място е забранено , включайше камиони , автобуси и тн. Предстои забрана за пушенето и личните автомобили когато има деца или непушач в автомобила. Не ме убеждавайте че в България не се пие и кара , не съдете по себе си за околните! По селата е така занижен контрола , а и културата на шофиране , че като дойдат в София прескачат релсите на трамвая да не ги удари ток !Тук лошо поведение на пътя имат предимно турците и арабите , но при тях е малко по различно. Нито грам не защитавам швабите те имат своето самочуствие , но примерите на балканския синдром е в изобилие. Темата е доста по комплексирана и проблема е доста по на дълбоко , но като цяло при нас липсват винаги първите 7 години. Обичам родината си и съм горд , че съм Българин , но уви ............... sad.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 ное 2013 22:52

kaltcev.72 написа: Не знам дали знаете в Германия пушенето на работно място е забранено

Ами то и в БГ си е забранено :) В общи линии искам да кажа, че хората навсякъде са си еднакви. Да някъде не е толкова масово явление, но не значи че липсва. :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 13 ное 2013 23:43

kaltcev.72 написа:До колегата vesko тук процентите съдържание алкохол при шофьорите градски транспорт , такси и други обществени превози е 0.00 !!! Когато си любител или личен автомобил тогава имаш 0.5 % и то не във всички случай. Не знам дали знаете в Германия пушенето на работно място е забранено , включайше камиони , автобуси и тн. Предстои забрана за пушенето и личните автомобили когато има деца или непушач в автомобила...

Проблема не е в забраните и т.н. А в контрола и безкомпромисните наказания...
Ето например Германия: http://www.howtogermany.com/pages/expat2.html
Винаги ми е било смешно например връщането в БГ през Солун. Шофирането в Гърция - спокойно, движиш се в пакет с километри и започваш да запомняш колите около теб.
Минаваш БГ границата и виждаш същите тези шофьори, които са карали спокойно 5км преди това, как изведнъж стават други хора - ГААААЗ, луди изпреварвания и т.н....
Така, че проблема не е точно в матРиала - той скача според тоягата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 14 ное 2013 11:10

Да натюрлиш абсолютно съм съгласен ...... Житието определя битието! punk.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
andrian999999
Регистриран: 19 мар 2009 11:51

Мнениеот andrian999999 » 15 ное 2013 01:49

НиКо написа:

И 10 000лв да е глобата за без колан.Този ,които е живял на село(нищо лично) и в акъла му има само фекалий от винарски мушици няма как да проумее ,че колана е за негова безопастност, и то от някой такъв като него.

На всеки ще се случи...

1.Не си прав!!! ми утре могат да ни задължат да караме колите си с ХАНС за нашата безопсност.... а и най-големите селяни отиват в големия град, и си става едно голямо село , а на село си е перфектно.
2. Глобите са за да събират пари , а не за нашата безопасност
професионален мапер

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 15 ное 2013 02:28

За това бутай по 10-20 лв. на куката "Да се почерпи"! biggrin.gif
ХАНС е $600 само за информация. (но той не се води обурудване към колата, както се води колана и еър бега). ppp.gif

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 15 ное 2013 08:14

andrian999999 написа:...2. Глобите са за да събират пари , а не за нашата безопасност

Напротив, точно за нашата безопасност са. Но в БГ проблемът е, че прекалено рядко този, който нарушава бива санкциониран. Докато в нормалните държави е изключение да нарушиш и да не си го отнесеш. Затова там шофьорите изглеждат доста по-културни. Просто са научени.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 15 ное 2013 09:02

http://www.vesti.bg/razvlechenia/shte-o ... ip-5998454

После вярвай на тестове и класации на TUV, ADAC и т.н. за гуми, автомобили, медицински изделия... Господ да ни пази! angel.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Върни се в “Off Topic”