Винетки в Дойчланд

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Винетки в Дойчланд

Мнениеот kaltcev.72 » 03 окт 2013 20:36

Не знам дали е уместно да отварям нова тема , но пиша защото тук в Германия около изборите , а и доста по рано усилено се заговори за въвеждането на винетна система , но само за чужденци. Мама Меркел също подържаше тази идея в предизборната си платформа. Идеята е да се въведът винетки за автомобили с чужда регистрация , под предтекст че подръжката на аутобаните е доста скъпа.Германия е единствена в Европа в която пътищата са безплатни. Аз лично имам два автомобила тук , Тойотата е с немски номера , а Гоуфо на нашенски и ми е супер изгоден за година целият му масраф е около 230 евро. А само данък собственост на японката на е 308 евро! По законите тук когаго си трайно установен с адресна регистрация имаш право да ползваш автомобила на чужди табели максимум 6 месеца, след това трябва да го прехвърлиш на немски. Масово обаче не се спазва и може би винетките са някякво решение да се събират средства. Който има повече информация нека пише.
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Re: Винетки в Дойчланд

Мнениеот Vesko » 04 окт 2013 08:34

А в една съседна тема се оплакваше, че в БГ не се спазват законите biggrin.gif Явно навсякъде е така. tongue.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 04 окт 2013 13:45

kaltcev.72 написа:...само данък собственост на японката на е 308 евро!...

Е, при нас е маалко по-евтино - на маздичката данъка бе 260евро...
Да, масовите заплати не са същите, ама все пак...
Обаче като понатрупаш останали такси и таксички не е ли пак дебело/съпоставимо като цена да държиш кола с БГ регистрация там?
Първата година платих около 1600евро таксички, застраховки, отговорности и т.н. Тук в България..
Сега добре, че се пообезцени колата, та таксите понамаляха :whistle:
А относно винетките - Германия не е единствената страна с безплатни обществени пътища. Гърция също е така (е, магистралите им са платени).
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 05 окт 2013 16:16

Тук и аутобаните са безплатни . Става въпрос за перпектива за винетна система , но само за автомобили с чуждарегистрация. Колкото до скъпо до момента Тойотата ми струва годишно около 1250 евро , данък , застраховка , преглед . Определено кола с Българска регистрация е пъти по евтино но е незаконно, а и подлежиш на дисриминация на пътя поради факта , че си чужденец от Източна Европа. Колегата поляк също се оплака , че в така нареченият полски квартал са започнали да им свалят табелите от колите и ги връщат в районното срещу заплатена глоба. Почват да се приспособяват към обстановката швабите. punk.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 06 окт 2013 10:57

kaltcev.72 написа:...Почват да се приспособяват към обстановката швабите. punk.gif
А аз си мислех, че тези дето трябва да се приспособяват са пришълците. ohmy.gif

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 06 окт 2013 14:22

По принцип да , но ние постоянно ги изненадваме с изобретателност и приспособимост и се налага да реагират бързо. Колкото до колегата който пише , че се оплаквам от безредието в България , не ме е разбрал . И аз като всички съм живял , работил там и съм напълно на ясно със ситуацията . Просто споделях по темата . Не мислете , че на българите в странство всичко им е супер . Но че НИЕ сме основен икономически фактор на нашата икономика е факт. Парите изпратени от емигрантите за 2012 са повече от външните инвестиции. Не ни съдете това не е емиграция това е евакуация! sad.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 06 окт 2013 19:56

Scott написа:
kaltcev.72 написа:...Почват да се приспособяват към обстановката швабите. punk.gif
А аз си мислех, че тези дето трябва да се приспособяват са пришълците. ohmy.gif

Всъщност и ние в БГ се налага да се приспособяваме към пришълците. Бежанците-араби започват да налагат модела на многоженството и ще се променят БГ законите явно. В Пазарджишко вече има първи случай на регистриран в общината сириец с две съпруги. rolleyes.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 06 окт 2013 20:58

zi_zi_top написа:Всъщност и ние в БГ се налага да се приспособяваме към пришълците...
Винаги съм бил привърженик на модела на интегрирането - отиваше някъде да живееш, следователно приемаш техния начин на живот. Като отидеш на гости не казваш на домакините как да те посрещнат, нали.
За съжаление интегрирането зависи в по-голяма степен от пришълците отколкото от местните.

Потребителски аватар
kaltcev.72

Мнениеот kaltcev.72 » 06 окт 2013 23:20

Ние също сме за това да се съобразяваш с домакините и с техните условия и порядки. Плащаме данъци , застраховки , такси и всичко което е нужно. Обаче пристигат субекти и откриват слабите места на системата просят социални помощи , с парите за децата които взимат си купуват айфони и тн. и тн. После четеме доклади , гледаме рапортажи и се възмущаваме , че видиш френските власти ни гонят и затварят трудовия пазар. А някой виждал ли е на какво прилича Булонския лес........ на Факултето! По възрастните германци са споделяли , че пазят хубави спомени от Българското черноморие от гостоприемните и добродушни българи. Нали знаете какво отговорила японската фирма наета да копае тутела за метрото при ЦУМ , когато ги запитали , защо се забавили с крайния срок "То при вас нали така е прието?" bow.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Върни се в “Off Topic”