МОЛЯ , спазвайте дистанция !!! Избегнете ПТП !

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: МОЛЯ , спазвайте дистанция !!! Избегнете ПТП !

Мнениеот Japanese_fever » 27 дек 2013 20:03

JapCar написа:
Japanese_fever написа:Ако не си спрял така, че да виждаш настилката и гумите на колата пред теб - СПРЯЛ СИ ПРЕКАЛЕНО БЛИЗО ДО НЕЯ!

Така ги учат и тук в шофьорските курсове, но по-скоро е теоретично и за собствена сигурност.

Е да, ама в БГ явно не ги учат.
Там те учат как да си платиш на инструктораи изпитващия, че да вземеш изпита от раз.
Всички реват каква била дисциплината по пътищата, а никой не съм чул да обвинява подкупните инструктори?!? wacko.gif
В САЩ примерно дават книжка, независимо дали си имал преди в твойта си държава, само като попълниш един тест от 20-30 въпроса (дето са едни и съи от 20 години).
И трябва да имаш кола със застраховака (твоя или на приятел), за да се явиш с нея на изпита/кормуването. Всички имигранти взимат така книжка. Теста може да се вземе на англ., испански, руски, полски.
По тази логика в САЩ трябва да се избиват по пътищата, защото изпита е прекалено лесен, ама не би. Верно, има неспасяеми случаи.
ПЪРВОТО НЕЩО, което ВИЖДАШ като влезеш в КАТ тук е - "Подкупването на чиновник или изпитващ се наказва с еди колко си парична глоба и затвор до еди колко си години!"
Пред очите на всички да го четата, докато чакат за изпит.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Харди
Регистриран: 08 яну 2013 14:52

Мнениеот Харди » 30 дек 2013 15:31

slowtraveler написа:Според мен трябва да се уволнят 2/3 до 3/3 от полицаите...
И да се назначат 1/3 от сегашната бройка.
И всички - на улицата. Голяма част - пеш или с велосипеди.
Защото в момента май повечето са се ояли така, че дори и малкото наистина работещи биват изолирани...

Дано не си прав . w00t.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 30 дек 2013 15:51

Харди написа:
slowtraveler написа:Според мен трябва да се уволнят 2/3 до 3/3 от полицаите...
И да се назначат 1/3 от сегашната бройка.
И всички - на улицата. Голяма част - пеш или с велосипеди.
Защото в момента май повечето са се ояли така, че дори и малкото наистина работещи биват изолирани...

Дано не си прав . w00t.gif

Ами доводите ми са два:
1. Не знам дали писах, че в началото на месеца бях из Кембридж и си говорих с местни, включително таксиметрови шофьори. На единия сина му учел за полицай - тежка работа. Та човечеца ми каза - 'вечер ВИНАГИ спира полицейската кола до мен като си пия кафето извън колата - да питат дали всичко е наред, защото все пак съм таксиметров шофьор и мога да имам проблем с клиенти'.. Аз му разправям как в БГ полицаите са доста повече от при вас, но са доста пооядени и трудно вършат работа в услуга на обществото... Та простия човечец ми каза - тук това няма как да се случи точно защото са малко полицаите, и ако един не си върши работата, на другите ще им е много трудно да му я свършат, и затова ще го изолират и изхвърлят от системата... Тогава осъзнах, че навярно точно това ни е проблема - прекалено раздутия щат, а малкото реално работещи полицаи.
2. Примера с Грузия (никога не съм си мислел, че ще дам пример с тази страна)... ВСИЧКИ полицаи (100%) са били уволнени за един ден. Довода - полицията и така и така не си върши работата - народа ще изтърпи месец без полиция докато се набере нов състав и да се създаде наново структурата. Новите полицаи след 2-3 месеца се опитали да тръгнат по старому. Веднага вкарали двама трима за по 10 (десет) години затвор за вземане на подкуп от шофьори. И нещата си дошли на мястото. В момента в Грузия например регистрация на автомобил отнемало около 2-3 минути. Номера си го избираш сам (на компютър, като казваш какъв номер искаш, а компа казва дали е свободен или предлага близки номера) - и го получаваш за около 5 минути (времето за производство от машинката в същата стая)... Значи дори и с кардинални средства могат да се постигнат и добри резултати... (информацията е от руски автожурналисти, които са били там след войната с няколко СУВ-чета, и са били много притеснени дали грузинците въобще ще ги допуснат до тяхна територия)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

whitefang
Регистриран: 21 сеп 2010 10:22

Мнениеот whitefang » 30 дек 2013 15:59

Vesko написа:
Харди написа:Надеждата ни е обща,на всички.

И от на какво отгоре надежда? Да сте обръщали внимание за предложенията по новият закон за движение по пътищата какви идиотщини има? Като например младите водачи да карат с по-ниска скорост от позволеното на пътя. Ми това на практика е неконтролируемо от страна на кат. Като си настройват радарите в колата трябва да има RFID за разпознава радара водача ли?? А ако пък младите водачи решът да го спазват само ще предизвикат задръствания и масово нарушаване на правилата за изпреварване от останалите участници в движението. В подобни "популиски" мерки ли е надеждата в оправяне?

Tова за скоростта на младите шофьори преди 20 години го имаше.
Млад шофьор - стаж под 2год.
Градско разрешена 60км.ч - млад шофьор -50км/ч
Извъградско разрешена 80км.ч - млад шофер - 70км/ч.
Магистрала -120 км/ч. - млад шовер - не помня точно 100 или 110 беше
Селско 40 км/ч. за всички.
Колите управлявавани и от млади шофери задължително имат на предното и задното стъкло съответната маркировка.
Младите шофери имаха право на по-малко нарушения преди да им отнемат безвъзвратно контолния талон :)
Това със застраховките според мен е по-трудно реализируемо .Най-малко с тези 1000001 застрахователи първоначално
трябва да се изгради общ регистър на застрахованите лица и автомобили ,в който да се регистрират застрахователните полици,нарушения,ПТП и т.н.
А за десет километра не мисля ,че ще предизвиква задръствания. Ма едно е да му хлъзне/ или сработи АBS
на новобранеца с 60 и съсвсем друго с 50 (имам предвид като време за реакция - адекватна ).
Изображение
Corolla EU12 CDE120 D4D 2003

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 дек 2013 16:36

whitefang написа:А за десет километра не мисля ,че ще предизвиква задръствания. Ма едно е да му хлъзне/ или сработи АBS
на новобранеца с 60 и съсвсем друго с 50 (имам предвид като време за реакция - адекватна ).

Всяка една скорост различна от основната предизвиква задръствания. Дори и 1км по-малка да е :)

ПП: По принцип се старая да не изпреварвам на забранено... Ама днес един дет си буташе колата с 70 при ограничение 90, не го издържах дълго.... Или прекалено за дълго време беше забранено изпреварването. Само изчаках да наближи завой и....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 30 дек 2013 16:48

Това, 90 км/ч не е минимална или задължителна скорост за движение. Това е максимално разрешената. Така че няма как някой, който не знае закона и правилника, да дава оценки, как хората си карат колите. А иначе, по пътищата е пълно с паметници на такива нерваци и бързаци.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 дек 2013 16:51

dimkaraganchev написа:Това, 90 км/ч не е минимална или задължителна скорост за движение. Това е максимално разрешената. Така че няма как някой, който не знае закона и правилника, да дава оценки, как хората си карат колите. А иначе, по пътищата е пълно с паметници на такива нерваци и бързаци.

То бавните коли правят останалите нервни ;)

ПП: И проблема с различните скорости на движение се решава сравнително лесно... Магистрали или еднопосочни пътища.от софия за варна се минава през вели търново, а на обратно през русе. Така няма да има повече челни сблъсъци и става без голяма инвестиция (като при магистралите)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 30 дек 2013 17:03

Vesko написа:... еднопосочни пътища.от софия за варна се минава през вели търново, а на обратно през русе. Така няма да има повече челни сблъсъци и става без голяма инвестиция (като при магистралите)

Ъхъ, ще накараш русенци да минават през В.Търново за Варна tooth.gif
И разградчани и те - по този маршрут tooth.gif
Магистрали му е майката, ама то по нашите магистрали и там има странно различни скорости за движение...
Движението по магистрала го разбирам така - лявата лента само за движение с максимално разрешената скорост (или максимум +10%)...
От дясната лента в лявата - само ако няма да се налага на движещия се с максимално разрешената скорост да намалява...
Докато тук и по магистралите има странно движещи се - например камиони изпреварващи се с километри, движещи се със 100км/ч...

Дори в 'селска' Гърция движението по магистралите е кеф без да превишаваш скоростта - всеки кара по ограничението... Много рядко ще срещнеш движещ се с 10км/ч под ограничението автомобил.
И потока си върви спокойно, бързо и без нерви...
А тук - от 80 до 180км/ч (че и нагоре) - всеки си кара както иска..

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 30 дек 2013 17:09

Това , което казваш може да се въведе , ако магистралите имаха по 3 ленти , а не както е сега - по 2 . И аз да съм шофьор на камион , който вдига максимум 90 км/ч ще си изпреварвам друг камион , който се движи с 80 и то в най-лявата лента (защото няма просто в коя друга да карам) , а не да се влача зад него в продължение на 300 км , само защото може да накарам някоя батка с x5-ca да намали от 200 на 90 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
JapCar
Регистриран: 02 май 2010 01:53

Мнениеот JapCar » 30 дек 2013 18:06

Тук повечето магистрали са с 3 ленти. Май в друга тема съм споменавал, че тук имаше дискусия по медиите и май промениха закона, така, че е задължително всички да се движат в лявата , бавна лента, само при изпреварване в другите (за какво ли ще е дясната?) Целта била да се намалят задръстванията, в което аз не вярвам. Всъщност то и до сега е трябвало да бъде така, но сега неспазването се контролира с камери и след това...глоби.
До сега неписаното правило беше- повечето в средната лента с макс. разрешената скорост 70 мили, в лявата лента тирове/камиони и бавно движещи се, а в дясната за изпреварване от средната на бързаците. Забранено е изпреварването от ляво, т.е. не можеш в по-лява лента да се движиш по-бързо от по-дясната, винаги се обикаля от дясно и се прибираш пак там.
Другия мотив за по-строгите мерки за движение на всички в лявата е, че преди в лявата ако настигнеш по баира камион примерно, средната винаги е плътно заета и не можеш да изпревариш, чакаш някой да те пусне...(което си беше вярно, но тук толерантните са болшинство, келешите са малко).
Живей широко и художествено!
Avensis 1.8, 7A-FE, 2000г

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 дек 2013 19:06

slowtraveler написа:
Vesko написа:... еднопосочни пътища.от софия за варна се минава през вели търново, а на обратно през русе. Така няма да има повече челни сблъсъци и става без голяма инвестиция (като при магистралите)

Ъхъ, ще накараш русенци да минават през В.Търново за Варна tooth.gif
И разградчани и те - по този маршрут tooth.gif
Магистрали му е майката, ама то по нашите магистрали и там има странно различни скорости за движение...
Движението по магистрала го разбирам така - лявата лента само за движение с максимално разрешената скорост (или максимум +10%)...
От дясната лента в лявата - само ако няма да се налага на движещия се с максимално разрешената скорост да намалява...
Докато тук и по магистралите има странно движещи се - например камиони изпреварващи се с километри, движещи се със 100км/ч...

Дори в 'селска' Гърция движението по магистралите е кеф без да превишаваш скоростта - всеки кара по ограничението... Много рядко ще срещнеш движещ се с 10км/ч под ограничението автомобил.
И потока си върви спокойно, бързо и без нерви...
А тук - от 80 до 180км/ч (че и нагоре) - всеки си кара както иска..

А да и трябва да се премахне ограничението на скоростта по магистралите ни. Просто е загуба на човешки и/или технически ресурс да се контролира. По-добре да се насочи към урбанизираните райони.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 30 дек 2013 19:11

Vesko написа:...
А да и трябва да се премахне ограничението на скоростта по магистралите ни. Просто е загуба на човешки и/или технически ресурс да се контролира. По-добре да се насочи към урбанизираните райони.

Виж тук съм съгласен... Дори и в момента навярно над 90% от хората карат със 100-110км/ч по магистралите ни... Икономисват...

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01

Мнениеот jim_beam » 30 дек 2013 20:02

подобно нещо би било много опасно,като се вземе предвид културата на движението по пътищата у нас.много олигофрени щъкат,пият...
RAV4 D4D 2007 с кожен салон,фронт гард,ролбари,Вебасто,парктроник,CC,Blaupunkt,17''...

Изображение

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 30 дек 2013 20:20

slowtraveler написа:

Виж тук съм съгласен... Дори и в момента навярно над 90% от хората карат със 100-110км/ч по магистралите ни... Икономисват...

ИЗОБЩО не съм съгласен с вас!31г. съм учител и като гледам какво става в училищата единственото което си казвам е "Бог да пази България".Вие представяте ли си 20 годишен неграмотен келеш,на който дебеловратият му баща е купил 300-400коня кола?Изобщо не искам да го срещам по пътищата.Не сме узрели още за това ,което предлагате.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 дек 2013 20:46

veso_hds написа:
slowtraveler написа:

ИЗОБЩО не съм съгласен с вас!31г. съм учител и като гледам какво става в училищата единственото което си казвам е "Бог да пази България".Вие представяте ли си 20 годишен неграмотен келеш,на който дебеловратият му баща е купил 300-400коня кола?Изобщо не искам да го срещам по пътищата.Не сме узрели още за това ,което предлагате.

Всичките ограничения всъщност тормозят обикновените хора. Каквито и ограничения да се въведът мислиш ли, че личността посочена по-горе би се спряла? И сега по магистралите е играничено на 140км/ч, но има документирани случаи за над 250км/ч. И 90 да беше ограничението, то те пак щяха да си карат пак с толкова. А да се чу дали са ги глобили? До колкото съм чувал камерите при над 230км/ч не могат да направят качествена снимка biggrin.gif
Изображение

Върни се в “Off Topic”