МОЛЯ , спазвайте дистанция !!! Избегнете ПТП !

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Re: МОЛЯ , спазвайте дистанция !!! Избегнете ПТП !

Мнениеот veso_hds » 30 дек 2013 21:09

Адаш,съгласен съм с теб,че но нашите пътища има безумни ограничения.Съгласен съм,че тази хипотетична "личност" никакви ограничения няма да я спрат.Но все пак трябва да има някакви правила,брат.И все пак трябва да се научим да ги спазваме!Защото за 7млн. България 600 жертви и 7000 ранени са адски много за тази година.Пък и доколкото съм запознат само в Германия няма ограничения по магистралите,а в останалите страни от ЕС има най-различни ограничения.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 30 дек 2013 21:35

И в Германия по магистралите е пълно с ограничения.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 30 дек 2013 23:35

veso_hds написа:Адаш,съгласен съм с теб,че но нашите пътища има безумни ограничения.Съгласен съм,че тази хипотетична "личност" никакви ограничения няма да я спрат.Но все пак трябва да има някакви правила,брат.И все пак трябва да се научим да ги спазваме!Защото за 7млн. България 600 жертви и 7000 ранени са адски много за тази година.Пък и доколкото съм запознат само в Германия няма ограничения по магистралите,а в останалите страни от ЕС има най-различни ограничения.

Че трябва да има правила съм съгласен. Въпроса е че не трябва да са безумни. Цялата държава се занимава с "джигитите" на пътя.... Да катастрофи стават, може би са и много. Но от 3 дни съм по пътищата постоянно (не че съм се сприрал), но чак драстични нарушения не видях. Може би ги има, ама що все аз не ги виждам. А да се занимава цялата общественост с измислени нарушители и да се отклонява от изтинските проблеми на държавата си е престъпление. Който е на власт все закона за движение по пътищата му е крив :) Продължавам да съм на мнението, че законите и ограниченията винаги в името на благото на народа все пак пречат на обиновеният гражданин, а не на престъпника. Имаше атентат на летището в бургас... и какъв беше резултата? Човек не може да отиде нормално до летището да пътува. Спира на майната си и си влачи тежкият куфар. Не работиха асансьорите на летището в СФ, качваш си куфара по стълбите. И мислиш ли, че тези мерки ще попречат на някой атентатор да си качи бомбите по стълбите???
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 31 дек 2013 11:04

Vesko написа:Че трябва да има правила съм съгласен. Въпроса е че не трябва да са безумни. Цялата държава се занимава с "джигитите" на пътя.... Да катастрофи стават, може би са и много. Но от 3 дни съм по пътищата постоянно (не че съм се сприрал), но чак драстични нарушения не видях. Може би ги има, ама що все аз не ги виждам. А да се занимава цялата общественост с измислени нарушители и да се отклонява от изтинските проблеми на държавата си е престъпление. Който е на власт все закона за движение по пътищата му е крив :) Продължавам да съм на мнението, че законите и ограниченията винаги в името на благото на народа все пак пречат на обиновеният гражданин, а не на престъпника. Имаше атентат на летището в бургас... и какъв беше резултата? Човек не може да отиде нормално до летището да пътува. Спира на майната си и си влачи тежкият куфар. Не работиха асансьорите на летището в СФ, качваш си куфара по стълбите. И мислиш ли, че тези мерки ще попречат на някой атентатор да си качи бомбите по стълбите???

Тук съм на 100% съгласен с теб.Но това е един много широк поглед на въпроса.Моята реакция се отнасяше конкретно към предложението да отпаднат ограниченията по магистралите.
Весели празници!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 31 дек 2013 11:43

Точно широкия поглед към въпроса е много нужен сега...
Ограничения са наблъскани навсякъде, но те са повече за парлама и хранилки...
Никой не се наема да премахне ограничение, но поставят едно след друго...
Примери колкото щеш...
Наскоро ремонтираха пътя от Варна за Белослав през Константиново...
Та имаше един завой с ограничение 60км/ч, който се вземаше нормално със 100км/ч... На него се бяха пребили 4 младежи (вярно, че завоя е леко с обратен вираж и може да подлъже)... С колко са карали - не знам, но сега там се появи ограничение 40км/ч.
На доста други места също се появиха ограничения 40км/ч без никакъв смисъл (оставам с впечатлението, че процента за табелите е бил доста голям, и затова са слагали табели знайни и незнайни)...
Та точно по този 20км участък вече можеш да срещнеш табели ограничение 40км/ч през следващите 470м (как са ги сметнали - не знам)..
И разбира се никой не ги спазва, защото това си е междуградски път. Признавам си, че точно на този път и аз не спазвам ограниченията - те са поставени МАЛОУМНО!
А когато на ден ти се наложи да минеш по 5 пъти във всяка посока, времето почва да не стига - при каране по ограниченията бих изминал този дневен маршрут за около 5 часа - а кога ще се работи?!.
При нормалното ми темпо - го вземам за по-малко от 2.5 часа...
Та за какво са ни такива ограничения?!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 31 дек 2013 12:14

Представи си какво би станало , ако ги няма тези малоумни ограничения. Аз си карам в града винаги с 50-60 и извънградско 100-120 , много рядко по-бързо. Почти ще бъде невъзможно да ме глобят за превишена скорост , а ако това стане ще е най-много за 10-20 км/ч над ограничението. Тогава ще трябва доста полицаи , чоплещи по цял ден семки , да бъдат или уволнени или да им се измисли някаква друга задачка , с която да тровят живота на обикновените хора. Със сигурност 60-70% от знаците в България са си хранилки и няма да ги премахнат в близкото бъдеще. Нищо не е в състояние да ме накара да намаля извънградско по баир надолу на ограничение 60 , само защото имало отбивка към някакво си село или крайпътно капанче. Това го правя само при знак за отбивка , след който има и завой и няма видимост.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 31 дек 2013 12:42

iovkito написа:Представи си какво би станало , ако ги няма тези малоумни ограничения. Аз си карам в града винаги с 50-60 и извънградско 100-120 , много рядко по-бързо.....Нищо не е в състояние да ме накара да намаля извънградско по баир надолу на ограничение 60 , само защото имало отбивка към някакво си село или крайпътно капанче. Това го правя само при знак за отбивка , след който има и завой и няма видимост.

Ами как какво - ако нямаше ограниченията дали щеше да караш по-бързо?
Точно затова дадох за пример сегашното положение по магистралите - МНОГО голям процент от хората карат под ограниченията, и то с много - с 30-40км/ч под ограничението...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
JapCar
Регистриран: 02 май 2010 01:53

Мнениеот JapCar » 31 дек 2013 13:02

Не съм против ограниченията, даже принципно умерената дисциплина по-ме кефи от анархията във всяка сфера на живота. Но за неадекватните ограничения в БГсте прави, подкрепям напълно казаното.
Тук общо взето ограниченията са адекватни, даже има обратно неадекватни, жалко, че не съм снимал да покажа... След някакво ограничение, има знак край на ограничението ( т.е. тук знака означава, че ограничението е стандартното за този тип път), където следва тесен път (разминаване само с отбиване на единия) със завои, където и да искаш не може да караш повече от 20мили, а рзрешената е 60...
За 12г тук не съм виждал полицай (в засада) по пътищата, всичко се контролира с камери, та корупцията авто матично е изключена. Полицейски коли се срещат и в движение е възможно ако видят нарушение да пуснат буркана...по-опсаните са същите с цивилни коли- във всеки момент на нарушение те спират и си отнасяш глобата, но пак корупцията не е популярна- за какво да си рискува клатикурската служба за винаги.
Нощем обаче вероятно има хайки за алкохол, рядко карам нощем, но глобени за алкохол има, по това съдя, защото денем хайки няма...
Живей широко и художествено!
Avensis 1.8, 7A-FE, 2000г

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 31 дек 2013 13:58

iovkito написа:Нищо не е в състояние да ме накара да намаля извънградско по баир надолу на ограничение 60 , само защото имало отбивка към някакво си село или крайпътно капанче.

А една чакаща в засада патрулка не би ли свършила работа? tongue.gif И пак логичният въпрос: защо трябва да има ограничения, след като никой не ги спазва, а и никой не следи спазването им.

Наблюденията ми по пътищата:
- масово се кара с включени предни и особенно гадно задни светлини за мъгла. Това си заслепява вечер, а и подлъгва че колата спира.
- Доста често срещано е и неизправните светлини. Вечер може да решиш, че срещу теб е мотоциклет :)
- Или въобще без светлини. Не помня да за отменили задължителнито каране с включени къси светлини.

Последните две много лесно и отдалеч се виждат от полицияата, да ма тя хич не реагира. За неизправни светлини не се ли предвиждаше и спиране на МПС от движение дори?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Тонии
Регистриран: 17 май 2013 09:15

Мнениеот Тонии » 01 яну 2014 12:47

dimkaraganchev написа:И в Германия по магистралите е пълно с ограничения.

Потвърждавам ! Когато не спазват дистанция и стана ПТП ,се удрят по 6-7 коли понякога и 20.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 01 яну 2014 15:13

Тонии написа:

Потвърждавам ! Когато не спазват дистанция и стана ПТП ,се удрят по 6-7 коли понякога и 20.

Което само потвърждава, че никъде не се спазват правилата на 100% tooth.gif
Изображение

Тонии

Мнениеот Тонии » 01 яну 2014 19:02

Така е , но това небива да ни радва ?!

Харди
Регистриран: 08 яну 2013 14:52

Мнениеот Харди » 03 яну 2014 15:31

Тонии написа:

Лошото е че има много човешки жертви ?

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 06 яну 2014 23:23

Vesko написа:
Тонии написа:

Което само потвърждава, че никъде не се спазват правилата на 100% tooth.gif

Дето казва колегата - това не бива да ни радва.
Иначе си направил нарушение само тогава, когато е регистрирано, иначе нарушение - няма. :whistle: biggrin.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Тонии

Мнениеот Тонии » 16 ное 2014 13:33

Така е , но живота е най-важен.

Върни се в “Off Topic”