Избор на 4х4 автомобил...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Избор на 4х4 автомобил...

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 12:42

ss_mitko написа:Внимавай зимно време с джипа.
http://fakti.bg/avto/92389-problem-sas- ... te-na-jeep

Благодаря за загрижеността колега :thumbsup:
Тъкмо го коментирахме с колегите :)
В интерес на истината съм приятно изненадан от съдействието в официалния сервиз до момента.
Всеки въпрос от моя страна се повдига на ниво, на което се дава достатъчно изчерпателна информация (бях писал на Фиатаджиите относно навигацията, и преди няколко дни ми се обадиха от софийския офис с доста информация (е, в някои части и отрицателна), включително и за текущи ъпдейти на фирмуер на някои от компютрите на автомобила.
Помолиха ме да посетя сервиза за ъпдейт. Предполагам че по подобен начин ще процедират и при сервото на спирачките - като понатрупат малко складови наличности ще ме викнат за подмяна на някое гумено уплътненийце за по 1$...
С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 14:23

slowtraveler написа:С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )

Тойота го играе този номер с коли излези от гаранция преди десет години - чакай италианците (никаква идея 'що ги наричаш американци) да постъпят по същия начин. :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 15:40

Rudy написа:
slowtraveler написа:С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )

Тойота го играе този номер с коли излези от гаранция преди десет години - чакай италианците (никаква идея 'що ги наричаш американци) да постъпят по същия начин. :whistle:

Споко - GM го направиха май наскоро - за автомобили около 2001г ако не се лъжа...
Пък ги наричам американци защото VIN-а започва с 1...
А и концепцията съвсем не е италианска tooth.gif

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 16:30

slowtraveler написа:Споко - GM го направиха май наскоро - за автомобили около 2001г ако не се лъжа...
Пък ги наричам американци защото VIN-а започва с 1...
А и концепцията съвсем не е италианска tooth.gif

GM може и да са го правили скоро, ама FIAT? Защото не е важно каква е концепцията или къде е произведена колата, а къде се взимат решенията...
А по твоята логика, Тойота са всичко друго, но не и японци - колите започващи с J в БГ са единици...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 16:39

Rudy написа:.............

Не забравяй, че Фиат придоби целия пакет само преди 3-4 месеца, а първите стъпки в тази посока бяха преди по-малко от 5 години...
И голяма част от компонентите (т.е. - май всички с изключение само на конкретния 'мой' дизелов ДВГ) не са италиански..
Иначе като цяло си е развитие на ML докато бяха Крайслер-Даймлер...
Доколкото разбрах проблема е ако попадне вода в снадките на сервото на спирачките, и местото кородира, след което отново попадне вода, която замръзне е възможно да се намали спирачната помощ (сервото да започне да смуче въздух)...
Затова ще му сложат един 'чаршаф'/калъф, че да го защитят от такава възможност...
Ще видим - ще пиша ако / когато ме извикат :thumbsup:

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 17:00

slowtraveler написа:.............

Какво значение има кога са закупили компанията? По твоята логика караш Бенц? Ти повдигна въпроса за "играта на Тойота" и тук е основната разлика с компанията, чийто продукт си закупил. Тойота (като повечето успешни японски компании) има поставени дългосрочни цели и един от основните елементи за постигането им са доволните клиенти.
А не марка, която други компании си подхвърлят като горещ картоф... Какви са ги надробили предишните собственици (на марката) не е ясно, кой каква попара ще сърба - също. Ясно е обаче кой ще плаща сметката... biggrin.gif
Не забравяй, че и ФИАТ са на ръба на фалита.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 17:22

Rudy написа:.....

Не по моята логика - според всички източници WK2 е на базата на ML (мамка им - да не се бяха намесвали немците - едни чистачки не можеш да си пуснеш tooth.gif )...
До момента не виждам разлика в отношението на 'компанията, чиито продукт съм закупил' в сравнение с Тойота...
Освен навярно отношението на официалния дилър - засега джипаджиите водят на ТМ със светлинни години.
Едва ли коя да е компания не си поставя дългосрочни цели. А дали ги постига е друг въпрос...
Относно фалита на Фиат - наистина е възможно да са с доста вързани ръце - все пак май са тръшнали над 5 милиарда за Крайслер...
Но това не ме притеснява особено към момента. Италианците ще се оправят (като всеки по-мургав събрат :))

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 04 апр 2014 18:06

Rudy написа:
slowtraveler написа:.............

Какво значение има кога са закупили компанията? По твоята логика караш Бенц? Ти повдигна въпроса за "играта на Тойота" и тук е основната разлика с компанията, чийто продукт си закупил. Тойота (като повечето успешни японски компании) има поставени дългосрочни цели и един от основните елементи за постигането им са доволните клиенти.

Нещо изпълнението им в БГ нещо куца напоследък worthy.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 04 апр 2014 18:21

Днес следобед дойде официалната брошура на PAPPAS Gruppe-Salzburg и наред със всички Бижута на Мерцедес Представиха и новия JEEP CHEROKEE.170 коня,от двулитров Мултиджет втора генерация,със деветстепенен автомат и 4 избираеми опции за настройка-ауто,сняг,спорт и пясък/кал. 8,4 инча дисплей със всичкото му там (техническия немски ми е трагичен,както и обикновения biggrin.gif ).Вътре е много готин,а отвън страшно готин - фаровете му са като на пощенска кутия процепа.Тук според мен италянски дизайнер е играл,онея дървета в Детройт това не могат да го нарисуват.Продажбите започват от Май 2014,цените от 36 990 Евро wacko.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 18:35

Да, интересен дизайн има...
Навигацията му 8.4" е еднаква с Гранд-Черокито.
Скоростната му кутия май също бе ZF, но заради по-ниския въртящ момент явно са успели да наврат в дадения обем още една предавка...
Защото гледам 9-скоростните автоматици от тези серии ги слагат само на по-малки автомобили (същия ефект го има и при Рендж Ровър)...
За цената - явно автопроизводителите вдигнаха глава, защото ми прави впечатление покачване на цените на автомобилите среден клас...
Щом една РАВ-ка струва толкова... :whistle: unsure.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 апр 2014 20:18

Тук,в Австрия плащат една NOVA Steur,което е нещо като акциз за нов автомобил и е ДДС,начислено върху цената с ДДС на автомобила.Тук ДДС-то е 20 % за автомобилите.За това излизат златни,ама тука никой не го бърка.Или поне повечето biggrin.gif .Ако в БГ-то сложат такъв данък ще стане като в Киев.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 май 2014 10:21

От двайсетина дни ми дадоха да ползвам тук един десет годишен Крайслер Вояджър . Няма такава кола - за пръв път карам и съм просто вл'бен в модела . Возия , комфорт , 143 коня от турбодизел , дърпа като артилерийски кон . Прекрасен е . За пръв път карам американска кола (произведена в Австрия ) и съм във възторг . БМВ 530 Ряпа да яде . Повече да не съм чул лошо за американски коли - стандарта на пътуване няма нищо общо с европейския . За задните седалки да не говорим . Сега Август ще търся да купя такъв от България за да се ползва тук с българските номера - ако някой знае някой читав и изгоден да свирка .

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Мнениеот kickata » 29 май 2014 15:09

Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 май 2014 16:16

Аз съм с 8-скоростната. И също имаше за някои модели ъпдейт на софтуера... Да, звучи страшно 'изтегляне на еди-колко си автомобила', но реално това е привикване в сервиза за подмяна на софтуера (минутки работа), която може да бъде направена неусетно и при смяна на масло в ДВГ (на тези скоростни кутии маслото се сменя доста рядко - над 160х.км)...
И обикновено причината за ъпдейта е по-некомфортно/рязко превключване (на което човек, карал досега нормален автоматик въобще не би обърнал внимание)...
Променят времеконстантите на съединителите и спирачките в кутията и я обучават наново (става с плавно бавно ускорение с превключване на всички предавки, последвано от забавяне и връщане на предавките в обратен ред)..

Мен ме викаха миналата седмица заради качване на нова версия на радиото... Основната разлика в новата версия е, че знака за ограничението на скоростта в навигацията в нощен режим не бе достатъчно ясно видим (лош подбор на цветовете). И пишат, че са отстранили бъг, при който няколко бутона, които не могат да се ползват при ниските версии (например вентилация на седалката), са били видими дори и автомобила да не е оборудван с дадената екстра...

Върни се в “Off Topic”