Избор на 4х4 автомобил...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Избор на 4х4 автомобил...

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 12:42

ss_mitko написа:Внимавай зимно време с джипа.
http://fakti.bg/avto/92389-problem-sas- ... te-na-jeep

Благодаря за загрижеността колега :thumbsup:
Тъкмо го коментирахме с колегите :)
В интерес на истината съм приятно изненадан от съдействието в официалния сервиз до момента.
Всеки въпрос от моя страна се повдига на ниво, на което се дава достатъчно изчерпателна информация (бях писал на Фиатаджиите относно навигацията, и преди няколко дни ми се обадиха от софийския офис с доста информация (е, в някои части и отрицателна), включително и за текущи ъпдейти на фирмуер на някои от компютрите на автомобила.
Помолиха ме да посетя сервиза за ъпдейт. Предполагам че по подобен начин ще процедират и при сервото на спирачките - като понатрупат малко складови наличности ще ме викнат за подмяна на някое гумено уплътненийце за по 1$...
С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 14:23

slowtraveler написа:С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )

Тойота го играе този номер с коли излези от гаранция преди десет години - чакай италианците (никаква идея 'що ги наричаш американци) да постъпят по същия начин. :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 15:40

Rudy написа:
slowtraveler написа:С една дума - грижа за клиента (нали Тойота го игра този номер последните години - явно и американците са си взели поука след анализа biggrin.gif )

Тойота го играе този номер с коли излези от гаранция преди десет години - чакай италианците (никаква идея 'що ги наричаш американци) да постъпят по същия начин. :whistle:

Споко - GM го направиха май наскоро - за автомобили около 2001г ако не се лъжа...
Пък ги наричам американци защото VIN-а започва с 1...
А и концепцията съвсем не е италианска tooth.gif

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 16:30

slowtraveler написа:Споко - GM го направиха май наскоро - за автомобили около 2001г ако не се лъжа...
Пък ги наричам американци защото VIN-а започва с 1...
А и концепцията съвсем не е италианска tooth.gif

GM може и да са го правили скоро, ама FIAT? Защото не е важно каква е концепцията или къде е произведена колата, а къде се взимат решенията...
А по твоята логика, Тойота са всичко друго, но не и японци - колите започващи с J в БГ са единици...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 16:39

Rudy написа:.............

Не забравяй, че Фиат придоби целия пакет само преди 3-4 месеца, а първите стъпки в тази посока бяха преди по-малко от 5 години...
И голяма част от компонентите (т.е. - май всички с изключение само на конкретния 'мой' дизелов ДВГ) не са италиански..
Иначе като цяло си е развитие на ML докато бяха Крайслер-Даймлер...
Доколкото разбрах проблема е ако попадне вода в снадките на сервото на спирачките, и местото кородира, след което отново попадне вода, която замръзне е възможно да се намали спирачната помощ (сервото да започне да смуче въздух)...
Затова ще му сложат един 'чаршаф'/калъф, че да го защитят от такава възможност...
Ще видим - ще пиша ако / когато ме извикат :thumbsup:

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 04 апр 2014 17:00

slowtraveler написа:.............

Какво значение има кога са закупили компанията? По твоята логика караш Бенц? Ти повдигна въпроса за "играта на Тойота" и тук е основната разлика с компанията, чийто продукт си закупил. Тойота (като повечето успешни японски компании) има поставени дългосрочни цели и един от основните елементи за постигането им са доволните клиенти.
А не марка, която други компании си подхвърлят като горещ картоф... Какви са ги надробили предишните собственици (на марката) не е ясно, кой каква попара ще сърба - също. Ясно е обаче кой ще плаща сметката... biggrin.gif
Не забравяй, че и ФИАТ са на ръба на фалита.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 17:22

Rudy написа:.....

Не по моята логика - според всички източници WK2 е на базата на ML (мамка им - да не се бяха намесвали немците - едни чистачки не можеш да си пуснеш tooth.gif )...
До момента не виждам разлика в отношението на 'компанията, чиито продукт съм закупил' в сравнение с Тойота...
Освен навярно отношението на официалния дилър - засега джипаджиите водят на ТМ със светлинни години.
Едва ли коя да е компания не си поставя дългосрочни цели. А дали ги постига е друг въпрос...
Относно фалита на Фиат - наистина е възможно да са с доста вързани ръце - все пак май са тръшнали над 5 милиарда за Крайслер...
Но това не ме притеснява особено към момента. Италианците ще се оправят (като всеки по-мургав събрат :))

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 04 апр 2014 18:06

Rudy написа:
slowtraveler написа:.............

Какво значение има кога са закупили компанията? По твоята логика караш Бенц? Ти повдигна въпроса за "играта на Тойота" и тук е основната разлика с компанията, чийто продукт си закупил. Тойота (като повечето успешни японски компании) има поставени дългосрочни цели и един от основните елементи за постигането им са доволните клиенти.

Нещо изпълнението им в БГ нещо куца напоследък worthy.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 04 апр 2014 18:21

Днес следобед дойде официалната брошура на PAPPAS Gruppe-Salzburg и наред със всички Бижута на Мерцедес Представиха и новия JEEP CHEROKEE.170 коня,от двулитров Мултиджет втора генерация,със деветстепенен автомат и 4 избираеми опции за настройка-ауто,сняг,спорт и пясък/кал. 8,4 инча дисплей със всичкото му там (техническия немски ми е трагичен,както и обикновения biggrin.gif ).Вътре е много готин,а отвън страшно готин - фаровете му са като на пощенска кутия процепа.Тук според мен италянски дизайнер е играл,онея дървета в Детройт това не могат да го нарисуват.Продажбите започват от Май 2014,цените от 36 990 Евро wacko.gif
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2014 18:35

Да, интересен дизайн има...
Навигацията му 8.4" е еднаква с Гранд-Черокито.
Скоростната му кутия май също бе ZF, но заради по-ниския въртящ момент явно са успели да наврат в дадения обем още една предавка...
Защото гледам 9-скоростните автоматици от тези серии ги слагат само на по-малки автомобили (същия ефект го има и при Рендж Ровър)...
За цената - явно автопроизводителите вдигнаха глава, защото ми прави впечатление покачване на цените на автомобилите среден клас...
Щом една РАВ-ка струва толкова... :whistle: unsure.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 апр 2014 20:18

Тук,в Австрия плащат една NOVA Steur,което е нещо като акциз за нов автомобил и е ДДС,начислено върху цената с ДДС на автомобила.Тук ДДС-то е 20 % за автомобилите.За това излизат златни,ама тука никой не го бърка.Или поне повечето biggrin.gif .Ако в БГ-то сложат такъв данък ще стане като в Киев.
Ако искаш да разбереш какво мисли ГОСПОД за парите,виж първо на кого ги дава.....

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 28 май 2014 10:21

От двайсетина дни ми дадоха да ползвам тук един десет годишен Крайслер Вояджър . Няма такава кола - за пръв път карам и съм просто вл'бен в модела . Возия , комфорт , 143 коня от турбодизел , дърпа като артилерийски кон . Прекрасен е . За пръв път карам американска кола (произведена в Австрия ) и съм във възторг . БМВ 530 Ряпа да яде . Повече да не съм чул лошо за американски коли - стандарта на пътуване няма нищо общо с европейския . За задните седалки да не говорим . Сега Август ще търся да купя такъв от България за да се ползва тук с българските номера - ако някой знае някой читав и изгоден да свирка .

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Мнениеот kickata » 29 май 2014 15:09

Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 май 2014 16:16

Аз съм с 8-скоростната. И също имаше за някои модели ъпдейт на софтуера... Да, звучи страшно 'изтегляне на еди-колко си автомобила', но реално това е привикване в сервиза за подмяна на софтуера (минутки работа), която може да бъде направена неусетно и при смяна на масло в ДВГ (на тези скоростни кутии маслото се сменя доста рядко - над 160х.км)...
И обикновено причината за ъпдейта е по-некомфортно/рязко превключване (на което човек, карал досега нормален автоматик въобще не би обърнал внимание)...
Променят времеконстантите на съединителите и спирачките в кутията и я обучават наново (става с плавно бавно ускорение с превключване на всички предавки, последвано от забавяне и връщане на предавките в обратен ред)..

Мен ме викаха миналата седмица заради качване на нова версия на радиото... Основната разлика в новата версия е, че знака за ограничението на скоростта в навигацията в нощен режим не бе достатъчно ясно видим (лош подбор на цветовете). И пишат, че са отстранили бъг, при който няколко бутона, които не могат да се ползват при ниските версии (например вентилация на седалката), са били видими дори и автомобила да не е оборудван с дадената екстра...

Върни се в “Off Topic”