Избор на 4х4 автомобил...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Избор на 4х4 автомобил...

Мнениеот slowtraveler » 12 мар 2014 07:44

nowyaris написа:....

Очаквах това предложение за получаване на съвсем неутрално и независимо мнение tooth.gif
Пари ще оставя само за глоби, щото много върви и за почерпка - все пак напъплилите мадами няма да ги черпиш само с дъвка както обикновено :whistle: tongue.gif
Иначе за гориво - няма смисъл да ти оставям поради ограниченото ти време - най-добре ще да е да го паркираш в центъра на някой град - те каките сами ще дойдат tooth.gif
А за достигането до центъра на избрания от теб град в страната и за връщането обратно - горивото ще стигне, защото дизела е икономичен tongue.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 12 мар 2014 18:07

Изчакай да му видим и на Руди офертата и пак ще приказваме biggrin.gif . Иначе за мадамите аз вече откакто свалих 30 кила спрях да ги черпя с дъвка .Наплива стана голям и минаха основно на бяло сладко , щото сам си го произвеждам и ми излиза евтино . Ако желаят , разбира се wink.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 12 мар 2014 18:21

nowyaris написа:Изчакай да му видим и на Руди офертата и пак ще приказваме biggrin.gif . Иначе за мадамите аз вече откакто свалих 30 кила спрях да ги черпя с дъвка .Наплива стана голям и минаха основно на бяло сладко , щото сам си го произвеждам и ми излиза евтино . Ако желаят , разбира се wink.gif .

Само да не чуе жената wink.gif tongue.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 12 мар 2014 19:04

Сакън,дума да не става.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 12 мар 2014 19:13

Късно е - направих скрийн шот на екрана - вече ще трябва да направиш 'независимото' сравнение безплатно и в правилния тон tongue.gif :whistle: tooth.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 12 мар 2014 19:49

Жорка,аз в тоз пост много непознати думи срещам : скрийн шот , независимо , безплатно ..........

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 12 мар 2014 21:06

Днес видях един такъв джип в Добрич с варненска регистрация , беше и същият цвят , огромен е laugh.gif .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 13 мар 2014 06:57

iovkito написа:Днес видях един такъв джип в Добрич с варненска регистрация , беше и същият цвят , огромен е laugh.gif .

Не съм бил в Добрич, но си прав, че е доста висок джипа. За огромен - не бих казал - среден клас е...
Вчера за първи път го закарах на автомивка... И тъй-като бях газил снегове и т.н., реших да вдигна окачването в горно положение, че да е по-лесно на момчето да измие жипката отдолу или около колелетата...
Та в това положение до мен имаше Q7, ML, Туарег и S-класа (ба тази мивка - сега се усетих, че май трябваше да направя снимка на този комплект автомобили)...
И всичките изглеждаха нисички и от там - дребни в сравнение с жипката tooth.gif
Да, след като я изплакна, смъкнах отново долу (че иначе не можеше да достигне покрива wacko.gif ) и нещата си дойдоха на мястото spell.gif

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 13 мар 2014 09:27

slowtraveler написа:
iovkito написа:Днес видях един такъв джип в Добрич с варненска регистрация , беше и същият цвят , огромен е laugh.gif .

Не съм бил в Добрич, но си прав, че е доста висок джипа. За огромен - не бих казал - среден клас е...
Вчера за първи път го закарах на автомивка... И тъй-като бях газил снегове и т.н., реших да вдигна окачването в горно положение, че да е по-лесно на момчето да измие жипката отдолу или около колелетата...
Та в това положение до мен имаше Q7, ML, Туарег и S-класа (ба тази мивка - сега се усетих, че май трябваше да направя снимка на този комплект автомобили)...
Да, след като я изплакна, смъкнах отново долу (че иначе не можеше да достигне покрива wacko.gif ) и нещата си дойдоха на мястото spell.gif

Пак да споменем РХ - те имаха една екстра, май се наричаше "камила"/ накланя колата настрани за по-лесно слизане и качване/ - има ли я при теб? Така по-лесно ще я мият и отдолу и отгоре.

П.С. ...пък Веско може да напише софтуер направо да се върти по гръб като мечка, ама трябва да ходиш на уроци по гадулка punk.gif
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 мар 2014 09:37

didak написа:
slowtraveler написа:

Пак да споменем РХ - те имаха една екстра, май се наричаше "камила"/ накланя колата настрани за по-лесно слизане и качване/ - има ли я при теб? Така по-лесно ще я мият и отдолу и отгоре.

П.С. ...пък Веско може да напише софтуер направо да се върти по гръб като мечка, ама трябва да ходиш на уроци по гадулка punk.gif

И при РХ-а май съм я пропуснал тази екстра... wacko.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 13 мар 2014 10:09

Веско, приятел имаше РХ400, който продаде на Тойота заради това, че "ми изклиза по-евтино до ползвам такси" /което се надявам да не стане повод за поредно дъвкане на разходи/, та този РХ "внесен от арабска държава" имал тази екстра.

тук намери описана такава функция, но за ЛХ570: http://www.carsguide.com.au/news-and-re ... very_landy
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 13 мар 2014 14:36

П.С. ...пък Веско може да напише софтуер направо да се върти по гръб като мечка, ама трябва да ходиш на уроци по гадулка punk.gif[/quote]
И при РХ-а май съм я пропуснал тази екстра... wacko.gif[/quote]
Той твоя Лексус поза "Камила" може и да не я знае,ама иначе другите пози от Кама Сутра всичките са му известни.Щото ги е виждал . На живо . biggrin.gif wink.gif cool.gif . Жорката пък с едно копченце го вдига...., после го сваля.... . Туй лачените коли,макар и скъпи наистина са голяма работа.

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 13 мар 2014 14:59

nowyaris написа:...Жорката пък с едно копченце го вдига...., после го сваля.... . Туй лачените коли,макар и скъпи наистина са голяма работа.
Дидо, на теб лачена кола не ти трябва, само копченцето ти стига tooth.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 13 мар 2014 15:53

Scott написа:
nowyaris написа:...Жорката пък с едно копченце го вдига...., после го сваля.... . Туй лачените коли,макар и скъпи наистина са голяма работа.
Дидо, на теб лачена кола не ти трябва, само копченцето ти стига tooth.gif

Стига ми,ама няма.За моя модел даже и китайците нищо не предлагат.Щото бил вече стар..... blush.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 13 мар 2014 16:18

didak написа:....

tooth.gif
Поза камила няма, но има Exit/entry положение, при което автомобила е слязъл в почти най-долно положение на окачването. Тръгнеш ли с по-висока скорост (май над 15км/ч) и се вдига.
Сложиш ли я на 'паркинг' (и разбира се ако си избрал в менюто включена тази опция), автомобила слиза (пише си LOWERING и после ENTRY/ЕXIT)...
Разбира се не трябва да отваряш врата - тогава слизането автоматично се прекъсва. Режимите се командват и с копче, но при изпълнени дадени условия.
Не можеш да я смъкнеш в ниско положение ако се движи над определена скорост. Не можеш да я вдигнеш в по-горните положения при по-висока скорост. При скорост над 90км/ч тя сама си влиза в АЕРО режим, който е леко по-нисък от стандартния. Абе камила ли е - не знам, ама си ходи нагоре/надолу...
Че и в книжката пише - след като излезеш от автомобила може да чуеш шум, който не трябва да те плаши - автомобила си намества нивото така, че да изглежда добре отстрани, а не килнат или нещо такова tooth.gif

РХ мисля че я имаха, но не и хибридите (при хибридите на предните модели нямаха въздушно окачване, докато чистите бензинки имаха)...

Върни се в “Off Topic”