Избор на 4х4 автомобил...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Re: Избор на 4х4 автомобил...

Мнениеот Rudy » 13 мар 2014 16:52

nowyaris написа:Стига ми,ама няма.За моя модел даже и китайците нищо не предлагат.Щото бил вече стар..... blush.gif

Спокойно, и за стари и за млади модели копчета има!
Има и оригинални:
Изображение
Има и китайски:
Изображение
Последна промяна от Rudy на 13 мар 2014 16:58, променено общо 3 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 13 мар 2014 16:55

За 400х не съм сигурен имаха ли.... за 450х има въздушно и активно окачване. Обаче лятото, на едно представяне на лексъс в балчик, казаха че от централата сам им забранили и от двата вида окачване да продават в БГ tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 13 мар 2014 17:02

400х нямаха - бях проверявал на времето и в УС...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 13 мар 2014 18:19

Не е ли по-евтино да си наемете някой да коленичи до шофьорската врата и вие да му стъпвате по гърба докато се качвате или слизате от тези високи лачени возила ? Така дори и модела да не се предлага с активно окачване на вас ще ви е удобно. tooth.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 13 мар 2014 18:43

didak написа:Та в това положение до мен имаше Q7, ML, Туарег и S-класа (ба тази мивка - сега се усетих, че май трябваше да направя снимка на този комплект автомобили)...
И всичките изглеждаха нисички и от там - дребни в сравнение с жипката tooth.gif

Те тези всичките СУВ-та не са направени да вършеян из офф роуд, за това и не са много високи. Тя и твойа не е за истински офф роуд, но като я тестваш се обади.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 13 мар 2014 19:03

Japanese_fever написа:....

Те тези всичките СУВ-та не са направени да вършеян из офф роуд, за това и не са много високи. Тя и твойа не е за истински офф роуд, но като я тестваш се обади.

Ами тя наистина не е за тежък офроуд... Може да има известна техническа възможност, но целта за която я взех не е да я завирам в големия мъзгоч, а да ме докарва на интересни места, без да се притеснявам както с леката кола, че ще опра отдолу...
За тежък офроуд неслучайно се избира цял мост - така можеш да правиш огромни ходове на окачването със сравнително малки ходове/удължения на кардана. Лифтването също става доста по-лесно поради чисто конструктивните особености.
Освен това там се ползва механично заключване на зъбчатки, което би трябвало да държи здраво и да е по-безпроблемно при експлоатация в тежки условия...

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 13 мар 2014 20:07

Japanese_fever написа:
didak написа:Та в това положение до мен имаше Q7, ML, Туарег и S-класа (ба тази мивка - сега се усетих, че май трябваше да направя снимка на този комплект автомобили)...
И всичките изглеждаха нисички и от там - дребни в сравнение с жипката tooth.gif

Джапи,приятелю,на тебе за 16 страници не ти ли стана ясно,че човека си е купил този автомобил не за да гони Михаля по джандемите,а за да гони едни много по-симпатични неща.И немските животинки,дето ги е изброил на автомивката,и тях никой не ги купува за джандемите.Такъв тип кола се купува за покриване на едни други нужди.И Жорката 16 страници се мъчи да го обесни това,ама такива кат тебе не могат да вдянат.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 13 мар 2014 20:20

slowtraveler написа:
Japanese_fever написа:....

Ами тя наистина не е за тежък офроуд... Може да има известна техническа възможност, но целта за която я взех не е да я завирам в големия мъзгоч, а да ме докарва на интересни места, без да се притеснявам както с леката кола, че ще опра отдолу...
За тежък офроуд неслучайно се избира цял мост - така можеш да правиш огромни ходове на окачването със сравнително малки ходове/удължения на кардана. Лифтването също става доста по-лесно поради чисто конструктивните особености.
Освен това там се ползва механично заключване на зъбчатки, което би трябвало да държи здраво и да е по-безпроблемно при експлоатация в тежки условия...

Понякога след посещение на едни "интересни"места такъв "мъзгоч" следва,че не е истина. wink.gif .Всички се надяваме да не визираш точно тях biggrin.gif .

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 13 мар 2014 20:29

Дидо, време е да се връщаш при жена си - прекалено двусмислено си почнал да разсъждаваш stupid.gif

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 13 мар 2014 20:53

slowtraveler написа:...прекалено двусмислено си почнал да разсъждаваш...
Напротив, пълно единомислие в мръсния смисъл на коментарите му cool.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 13 мар 2014 22:06

А бе, я оставете човека. Това си е част от вербалната сексуална реализация. Сексуалната активност е важна част от социалната реализация на индивида. Когато ти липсва реална практика, трябва да компенсираш с вербална практика. wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 14 мар 2014 06:16

zi_zi_top написа:...

Добре, че има професионалисти в сферата да разяснят на несведующите щенията им tooth.gif worthy.gif ppp.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 14 мар 2014 16:21

zi_zi_top написа:А бе, я оставете човека. Това си е част от вербалната сексуална реализация. Сексуалната активност е важна част от социалната реализация на индивида. Когато ти липсва реална практика, трябва да компенсираш с вербална практика. wink.gif
Чувствам се,все едно ми е направена трапанация и някой е надникнал в най-потайните кътчета на съзнанието ми.Направо ми олекна,хиляди благодарности,Докторе :thumbsup:

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 14 мар 2014 16:22

slowtraveler написа:Дидо, време е да се връщаш при жена си - прекалено двусмислено си почнал да разсъждаваш stupid.gif

Напълно си прав.Но не заради разсъжденията ми , а за една друга работа..... wink.gif .

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 14 мар 2014 16:31

Scott написа:
slowtraveler написа:...прекалено двусмислено си почнал да разсъждаваш...
Напротив, пълно единомислие в мръсния смисъл на коментарите му cool.gif
Кои точно мои коментари имаш в предвид ? Ако някой винаги открива мръсен смисъл в коментарите ми,аз какво съм виновен. angel.gif Просто си провеждаме мъжки разговор на тема "избор на 4 по 4 автомобил" и това е.Може и да съм вмъкнал съвсем леки и незабележими нюанси в темата , но не съм се откланял от нея . Все пак си е "оф топик".

Върни се в “Off Topic”