Кой е по-бърз?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Кой е по-бърз?

Мнениеот Japanese_fever » 11 мар 2014 04:03

Vesko написа:А някъде в тази "стъкмистика" да личи, че около 90% от младите цигани който карат по бг пътищата са с незаконни книжки, защото няма как да са законни заради незавършеното средно образование?

Не знаех, че в БГ, за да имаш книжка се изисква средно. Аз съм взел книжка в в 10-ти или 11-ти клас. Точно преди да навърша 18 я изкарах.

Vesko написа: И колкото и да се очерня високата скорост поне в софия като светне червено минават 2-3 коли? След като со на червено какво общо има скоростта за да влезе в тази част на статистиката?

Ами те, ако са карали нормално, т.е. със съобразена скорост са можели да спрат още на жълто. Това, че са минали на червено може да означава само, че са се движели със скорост, която не им е позволила да спрат без да създадат опасност за движението. Не, че оправдава минаването им на червено, просто аз така си го обяснявам, защото по себе си знам кога мога да спра и кога не мога, въпреки че аз на червено не съм минавал никога.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 11 мар 2014 07:56

Japanese_fever написа:
Vesko написа:А някъде в тази "стъкмистика" да личи, че около 90% от младите цигани който карат по бг пътищата са с незаконни книжки, защото няма как да са законни заради незавършеното средно образование?

Не знаех, че в БГ, за да имаш книжка се изисква средно. Аз съм взел книжка в в 10-ти или 11-ти клас. Точно преди да навърша 18 я изкарах.

Vesko написа: И колкото и да се очерня високата скорост поне в софия като светне червено минават 2-3 коли? След като со на червено какво общо има скоростта за да влезе в тази част на статистиката?

Ами те, ако са карали нормално, т.е. със съобразена скорост са можели да спрат още на жълто. Това, че са минали на червено може да означава само, че са се движели със скорост, която не им е позволила да спрат без да създадат опасност за движението. Не, че оправдава минаването им на червено, просто аз така си го обяснявам, защото по себе си знам кога мога да спра и кога не мога, въпреки че аз на червено не съм минавал никога.

Май беше основно, ама голяма част от циганите и него нямат. А минаването на червено не е заради скорост, поне в повечето случаи...
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 12 мар 2014 23:19

laugh.gif е това е за вас които искате искате да живеете дълго пожелавам ви да се срещнете с тези двамата laugh.gif

http://www.youtube.com/watch?v=rVY51Q7q0os#t=72

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 14 мар 2014 07:21

И тоя не е добре. :whistle:
http://www.youtube.com/watch?v=9CrOpGtL5pM
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 мар 2014 07:54

Ааа, тези филмчета са като за Stig biggrin.gif
Но явно има много лимкаджии на север...
Ей тук малко извадки - който не му се гледа цялото, да погледа малко след 6:00 tooth.gif
https://www.youtube.com/watch?v=sLFM3o01TzI
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

Мнениеот lederman » 14 мар 2014 16:37

Ето как се прави:
http://www.youtube.com/watch?v=CohEDVb50g0
Ама не знам на кой от местните бързаци ще му стиска да участва....
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 мар 2014 17:11

lederman написа:Ето как се прави:
http://www.youtube.com/watch?v=CohEDVb50g0
Ама не знам на кой от местните бързаци ще му стиска да участва....

Ако заложат на него няколко хиляди паунда може и да се навие. Но от друга страна кой ще заложи на него като не го познават. biggrin.gif
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 15 мар 2014 11:54

Като стане ПТП при което и двамата участници са в нарушение, как се решава кой е по-виновен? И в двата протокола пише, че са виновни и двамата или полицая си бърка в носа и в зависимост какъв цвят излезе? tooth.gif

ПП: Днес на черни връх посока околовръстното до мол парадайз една кола излизаше от подземният караж с ляв завой въпреки забраняващият знак и явното пресичане на двойна непрекъсната линия. В същото време още един селянин решил, че ще е по-тарикат от нас чакащите за ляв завой реши да мине през насрещното за да стигне преди нас до лентата за ляв завой. Естествено и той явно пресичайки двойната непрекъсната линия и движение в насрещното платно. Та щом се чудя как се решава случая явно е какъв е бил резултата tooth.gif punk.gif tooth.gif punk.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 мар 2014 12:33

Ако някой има Каско - ще му платят щетите (е, до момента, в който ще трябва да плаща следващото каско ще е щастлив, а после ще има с около 10% по-висока вноска)...
Ако са само на ГО - май нищо няма да хванат (ей тук не съм 100% сигурен)...
Като освен това май и на двамата ще им напишат НК (освен ако полицая го е мързяло и е решил да ги остави да си пишат протоколи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 15 мар 2014 20:45

Колега, Веско, ако не ти е станало ясно до сега повтарям - при всяко ПТП, при абсолютно всяко ПТП и двамата водачи има вина, кой повече, кой по-малко. Аз бих тълкувал така обстоятелствата - първо се гледа кой на кого е отнел предимството точно преди сблъсъка. В момента на сблъсъка, койе е бил в чуждото платно? Това, че единият е извършил нарушение 30 сек. преди това не значи, че е винаовен за удараслед това. Виновен е онзи, който е бил в чуждото платно по време на сблъсъка, т.е. насрещното за него платно. Толкова е просто, че първокласник би го преценил! Това, че онзи е направил забранен ляв завои преди инцидента - може да му не наложи глоба, но за самия сблъсък вината не е негова, защото той си е карал в лентата. Вината е на този, който е навлязъл в насрещното и с това играе руска рулетка, която завършва с челен удар в повечето случаи.
Ти какъв депутат ще ставаш, ако един ПТП казус не може да решиш и обясниш? tooth.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 15 мар 2014 20:52

Аз ако бях в управата на КАТ щях да направя допълнителен приход за държавата - явяване на всички притежатели на шоф. книжка на проверочен изпит (само листовките). Всяко лице плаща по 20 лева за явяване на изпита, които отиват за държавата. Ако не може да вземеш изпита по-малко от 5 грешки ти се взима книжката, докато не покриеш теста. На следващото явяване пак плащаш 20 лева. smile.gif Така всички с купени книжки ще излезнат наяве. Много ми е било интересно, когато водачи със завиден стаж се притесняват от провериочен изпит? Ако си добър водач и нямаш произчествия не виждам защо трябва да се страхуваш от един теоритичен тест? Примерно в рамките на 1-2 години всички притежатели на шоф. книжки трябва да се явят на проверовачния тест. Крути мерки като на Путин или американска демокрация е това! biggrin.gif
Ако искате направете кампания за нашия Тойота клуб - всеки, който желае, да си сложи камера на предното стъкло, за да се заснема всичко, както е в Русия. После качвайте клипчетата на youtube и така всички ще гледат какво не трябва да се прави на пътя. Лошото е, че като е включена камерата през цялото време ще заснема и вашите нарушения. tooth.gif
Последна промяна от Japanese_fever на 16 мар 2014 07:35, променено общо 1 път.

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 15 мар 2014 22:23

Много ме съмнява че с тези предложения ще умиришеш някой трап....
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 15 мар 2014 23:08

Japanese_fever написа:Толкова е просто, че първокласник би го преценил! Това, че онзи е направил забранен ляв завои преди инцидента - може да му не наложи глоба, но за самия сблъсък вината не е негова, защото той си е карал в лентата. Вината е на този, който е навлязъл в насрещното и с това играе руска рулетка, която завършва с челен удар в повечето случаи.
Ти какъв депутат ще ставаш, ако един ПТП казус не може да решиш и обясниш? tooth.gif

Джапи, единият беше в насрещното, а другият беше перпендикулярно на платното. Та втрорият в неговото си платно ли беше? Той си правеше забраненият завой, но не беше завършил маневрата и половината му кола беше в моето, а другата в насрешното за мен. И ако пред мен не беше другата кола, нямаше и да го допусна да направи поне пред мен тази маневра. Ама не знам защо водача на колата пред мен реши да му "съдейства" в нарушението. За което според мен той е съучастник biggrin.gif tooth.gif punk.gif

ПП: И като веднъж са си купили книжките, как ще гарантираш че на проверовачният няма пак да го направят?
Изображение

Върни се в “Off Topic”