Кой е по-бърз?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
lederman
Регистриран: 20 май 2010 14:25

Re: Кой е по-бърз?

Мнениеот lederman » 14 фев 2014 10:58

Vesko написа:В случая карах под ограничението. Беше на магистралата. Ама просто другият караше много бавно и го настигнах и блъснах.... Ама това означава, че дой е карал още повече под ограничението.... Следователно ниската скорост не е гаранция за липса на ПТП biggrin.gif

Е ти къде гледа та го удари ? Защо не успя да избегнеш удара ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 фев 2014 11:01

lederman написа:
Vesko написа:В случая карах под ограничението. Беше на магистралата. Ама просто другият караше много бавно и го настигнах и блъснах.... Ама това означава, че дой е карал още повече под ограничението.... Следователно ниската скорост не е гаранция за липса на ПТП biggrin.gif

Е ти къде гледа та го удари ? Защо не успя да избегнеш удара ?

Има ли значение? Определено в случая скоростта не е причина за ПТП-то.

ПП: Или съм заспал или съм гледал настрани...
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 14 фев 2014 11:05

Vesko написа:

Или в телефона, или в радиото, или си ровел в жапката... biggrin.gif

Пази Боже от такива шофьори. laugh.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
lederman

Мнениеот lederman » 14 фев 2014 11:06

Vesko написа:Има ли значение? Определено в случая скоростта не е причина за ПТП-то.

Не казваш всички обстоятелства, но все едно. Един конкретен случай няма влияние върху правилото.
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 фев 2014 11:08

Japanese_fever написа:
Vesko написа:

Или в телефона, или в радиото, или си ровел в жапката... biggrin.gif

Пази Боже от такива шофьори. laugh.gif

Дори и така да е. Как с намаляването на скоростта и повишаване на глобите за нарушението, ще се пребориш ефективно с "такива" шофьори? От изброените от теб само ровенето в телефона е нарушение. Всичко останало си е в рамките на закона, просто стечение на обстоятелствата.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 фев 2014 11:12

lederman написа:....Взимайки задачата за да я изпълни калпаво, колкото да вземе някой лев, е подбил вярната стойност на задачата и това е безумие.

Вярно, че е безумие... Но е реалност.
Поставените неправилно (а някои от тях и незаконно) знаци също са реалност...
Та затова и написах по-горното мнение - съвсем не с цел да се подтиква неспазване на правилата...
Факта, че имах златен талон (и ми го взеха преди около 5 години за превишение с 22км/ч по безлюден булевард с две платна с по две ленти във всяка посока в 2ч посред нощите tooth.gif ), и че до момента за над 27 години активно шофиране имам всичко на всичко два акта (горния, и един за изтекла книжка), сигурно говори, че по принцип спазвам повечето правила :whistle:
Но това не пречи да ме дразнят идиотщините, а също така да игнорирам част от неправилно поставените знаци - на свой риск и страх..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 фев 2014 11:20

Като слушам Веско имам чувството, че или е пиян или цял живот е бил в училище за бавноразвиващи. А в най-добрияслучай говори като политик - нищо не разбрах до сега какво искаше да каже. biggrin.gif
Ударил е човек отзад, гледал си е телефона и пак онзи виновен, щото карал много бавно. Просто нямам думи. А колко човека от този форум са си купили шоф. книжки само те си знаят...
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 фев 2014 11:23

slowtraveler написа:... сигурно говори, че по принцип спазвам повечето правила :whistle:
Но това не пречи да ме дразнят идиотщините, а също така да игнорирам част от неправилно поставените знаци - на свой риск и страх..

От това, което каза горе се разбра, че в БГ да спазваш правилата за движение и пътните знаци е по-скоро изключение, отколкото правило.
Просто нямам думи.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 фев 2014 11:48

Japanese_fever написа:Като слушам Веско имам чувството, че или е пиян или цял живот е бил в училище за бавноразвиващи. А в най-добрияслучай говори като политик - нищо не разбрах до сега какво искаше да каже. biggrin.gif
Ударил е човек отзад, гледал си е телефона и пак онзи виновен, щото карал много бавно. Просто нямам думи. А колко човека от този форум са си купили шоф. книжки само те си знаят...

Тренирам за политик tongue.gif
И все пак как реши, че съм си гледал телефона? Или че съм си купил шоф.книжка? Последното 1985-та си беше доста трудно.

А спазването на правилата наистина си е изключение. Преди малко един сприял и ще прави ляв завой на двойна непрекъсната линия. Аз му свиря да тръгва, а той ми показва среден пръст.... А ако го бутна ще съм аз виновен че не съм спрял, а не той че е спрял посрредата на четирилентов път и пресича двойна непрекъсната линия. worthy.gif И последното съм го пробвал преди около 4г. Един прял на трилентов път в най-лявото платно защото иска да направи десен завой и изчаква останалото движение..... и после аз с акт biggrin.gif Ама незнайно защо двете коли намиращи се между мен и спрялата кола псуваха него, а не мен че съм ги ударил. biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
lederman

Мнениеот lederman » 14 фев 2014 12:58

Vesko написа: Преди малко един сприял и ще прави ляв завой на двойна непрекъсната линия. Аз му свиря да тръгва, а той ми показва среден пръст.... А ако го бутна ще съм аз виновен че не съм спрял, а не той че е спрял посрредата на четирилентов път и пресича двойна непрекъсната линия. worthy.gif И последното съм го пробвал преди около 4г. Един прял на трилентов път в най-лявото платно защото иска да направи десен завой и изчаква останалото движение..... и после аз с акт biggrin.gif Ама незнайно защо двете коли намиращи се между мен и спрялата кола псуваха него, а не мен че съм ги ударил. biggrin.gif

Това, че някой прави нарушение не е извинение за друг също да прави нарушение...
Поведението и реакцията на този ЕЛЕМЕНТ, тоест конкретен елементарен индивид, само поддържа написаното по-горе за манталитета и възпитанието или по-скоро липсата на възпитание...
T25 2AD-FTV /2007

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 фев 2014 13:24

lederman написа:
Vesko написа: Преди малко един сприял и ще прави ляв завой на двойна непрекъсната линия. Аз му свиря да тръгва, а той ми показва среден пръст.... А ако го бутна ще съм аз виновен че не съм спрял, а не той че е спрял посрредата на четирилентов път и пресича двойна непрекъсната линия. worthy.gif И последното съм го пробвал преди около 4г. Един прял на трилентов път в най-лявото платно защото иска да направи десен завой и изчаква останалото движение..... и после аз с акт biggrin.gif Ама незнайно защо двете коли намиращи се между мен и спрялата кола псуваха него, а не мен че съм ги ударил. biggrin.gif

Това, че някой прави нарушение не е извинение за друг също да прави нарушение...
Поведението и реакцията на този ЕЛЕМЕНТ, тоест конкретен елементарен индивид, само поддържа написаното по-горе за манталитета и възпитанието или по-скоро липсата на възпитание...

Не разбирам защо аз трябва да спирам защото някой се намира там където не би трябвало да бъде? Не е ли по-логично той да се махне, а не аз да спирам за да избегнем ПТП. Все пак сме равноправни участници в движението.
Изображение

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 14 фев 2014 17:29

В този ред на мисли - защо има "стоп", когато пресичаш забранена за движение улица?
Ако някой ме удари докато пресичам на такова кръстовище, кой ще го отнесе bash.gif
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 фев 2014 18:21

Japanese_fever написа:....
От това, което каза горе се разбра, че в БГ да спазваш правилата за движение и пътните знаци е по-скоро изключение, отколкото правило.
Просто нямам думи.

За съжаление е точно така :whistle:
Най ярко се забелязва като влизаш през Кулата.... Спокойния поток, в който си се движил в продължение на стотици километри изведнъж подивява ohmy.gif
Започват се идиотски изпреварвания, засичания и т.н...
Предполагам доста колеги са забелязали този факт.... ermm.gif

П.С. и едновременно с това почваш да виждаш на почти всяко безсмислено ограничение 60 полицейски автомобил...
Терена е тежък - да... Обаче да сложиш ограничение 60км/ч на малкото участъци, където имаш видимост да изпревариш безопасно, и там да стои полицай да дебне - и аз нямам думи... mad.gif
Резултата - там където може да изпревариш нямаш право (дори и камионите успяват да ускорят там до 60км/ч и за да ги изпревариш трябва да превишиш скоростта)...
Затова идиотите започват да изпреварват в значително по-неудобните и опасни участъци...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 фев 2014 18:53

didak написа:В този ред на мисли - защо има "стоп", когато пресичаш забранена за движение улица?
Ако някой ме удари докато пресичам на такова кръстовище, кой ще го отнесе bash.gif

Е как ще те удари като има знак STOP, т.е. ти или другия трябва да спре преди да те удари? tooth.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 14 фев 2014 19:00

slowtraveler написа:Резултата - там където може да изпревариш нямаш право (дори и камионите успяват да ускорят там до 60км/ч и за да ги изпревариш трябва да превишиш скоростта)...
Затова идиотите започват да изпреварват в значително по-неудобните и опасни участъци...

Само уравдания, само... За къде бързате, за гробищата ли?!?
Щом са сложили 60 на междуградски път (ако е такъв де, щото ако е градкси е съвсем нормално да е 60, даже и 50 км/ч), значи има някаква причина. Сега ще ти дам една - 20-годишен шофьор, без никакъв стаж, кара с 80 на същия участък. Това е причина за мен да сложа ограничение 60, защото нито имам власт на възпитавам малкия рацер, нито да му отнема колата или книжката (последното е възмжно, все пак), нито да му налея 20 години статж в кратуната. За това слагам 60 км/ч ограничение и нека другите "майстори на спорта" и ветерани зад волана да псуват, но аз букетчета да броя на всеки завой - не искам.

Върни се в “Off Topic”