Кой е по-бърз?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Кой е по-бърз?

Мнениеот slowtraveler » 14 фев 2014 19:14

Japanese_fever написа:Само уравдания, само... За къде бързате, за гробищата ли?!?.

Не ОПравдания...
Когато над 120км се движиш в тежък трафик с малко възможности за изпреварване, и след като тези малко възможности за блокирани заради идиотски пътни решения (знаци-хранилки), това вече не е оправдание...
Това е лошо планиране (или нарочно лошо планиране).
Когато например в Гърция можеш да преминеш без никакъв зор 300км за под 2.5часа без никакво бързане и без нарушаване на правилата, а в България с постоянно напрежение и тук-таме някое нарушение успяваш да преминеш същите тези 300км за 4 часа, това не е оправдание... Това отново е лошо планиране.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 14 фев 2014 19:40

didak написа:В този ред на мисли - защо има "стоп", когато пресичаш забранена за движение улица?
Ако някой ме удари докато пресичам на такова кръстовище, кой ще го отнесе bash.gif

Просто не трябва да има такава улица. Това си е пример за грешно планиране. И би трябвало д аго отнесе този дето се вдижи по забранената улица biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 16 фев 2014 16:21

http://pik.bg/кървав-кошмар-рокер-с-„хонда”-зави-рязко-за-да-не-блъсне-баба-и-куче-загина-разпорен-и-с-у-news148674.html

Ето до какво води безхаберието на закона.... Ако имаше право да блъска неправилно присичащите пешеходци нямаше да се стигне то това.....

Е друг е въпроса как се определя кой пешеходец е неправилно движещ се
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Мнениеот kaltcev.72 » 19 фев 2014 00:06

Нещо не мога да асимилирам"Ако имаше право да блъска неправилно пресичащите пешеходци............." което означава че трябва да плащаш с живота си за неправилно пресичане! Не дай боже вие да правите корекции по ЗДП !
Предполагам , че моториста е загубил живота си поради несъобразена скорост , не заради въпросната баба! no.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 03:03

Vesko написа:Ако имаше право да блъска неправилно присичащите пешеходци нямаше да се стигне то това...

kaltzev.72 е прав.
Ако неправилно пресичащ пешеходец трябва да заплати с живота си, защо пък подкупеният полицай и подкупващия го водач не заплатят с двете си ръце?
справка: Кан Крум
Последна промяна от Japanese_fever на 19 фев 2014 07:22, променено общо 1 път.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 07:09

Japanese_fever написа:
Vesko написа:Ако имаше право да блъска неправилно присичащите пешеходци нямаше да се стигне то това...

kaltzev.72 е прав.
Ако неправилно пресичащ пешеходец трябва да заплати с живота си, защо пък подкупеният полицай и подкупващия го водач не заплатят с двете си раце?
справка: Кан Крум

Да съм казал, че не трябва? Ама за водачите брадвата си я има. Глобите са все по-големи, а ограниченията все повече. Само пешеходците и велосипедистите са безнаказани.
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 07:33

Ти отценяваш ли твоето превъзходство като водач на автомобил спрямо пешеходеца и велосипедиста. Всеки един контакт м/у вас ще е е с лоши последици за последните 2-ма. Това е все едно да те наказват, че биеш по-малкия си брат и ти да се правиш на жертва. Има даже е приказка, чул съм я от баба ми: “По-големият винаги отстъпва.” Теб ако почнат автобусите и камионите да те притискат, да ти одраскат хубаво Лексуса, пък на тях им пука (старите 20-30 годишни бараки). Само че не могат, защото са на държавна работа и ще ги уволнят, за това те пазят по-малките от тях с колите. Не случайно, за да станеш шофьор на автобус или камион трябва да си на повече от 23 или 25-годишна възраст, aко не се лъжа.
Веднъж се возих в 11-ката в София (готините зелени Мерцедеси). Бях се качил от гарата. Не разбрах който точно беше виновен, но станах свитдетел на това, което тук му казват road rage (ярост на пътя). Като чели автобусът при излизане от спирката беше засякъл без да иска камион на ВИК, въпреки че автобуса винаги има предимство, когато излза от спирката. Онези простовати работници от ВИК се ядосаха и почнаха да се приближават много близо до автобуса и да го засичат, а той пълен с хора. Аз седях на седалката точно зад шофьора и видях всичко. На следващия светофар водачът на автобуса се свърза с неговия диспечер и направи рапорт, че камион на ВИК с еди кой си номер и регистрация, го е засякъл нарочно няколко пъти на едни коя си улица. ПОсле като накажат или уволнят шовьора на камиона на ВИК ще му държи цял живот. Ама в БГ най-много да са го смъмрили. А ти или който и да е от обикновените водачи, като засичате дори няма кой да ви смъмри или рапортува на куките.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 08:24

А ти оценяваш ли абсурда, че водача винаги е виновен, а пешеходците винаги невинни? И по твоята логика всеки се пази от по-големите (влакове, трамваи, камиони). Ама що всеки удобно я забравя като става въпрос за пешеходци и велосипедисти?

Как ще обясниш извратената логика, че велосипедистите имат предимство на велосипедните алеи пред пешеходците?
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 18:08

Vesko написа:А ти оценяваш ли абсурда, че водача винаги е виновен, а пешеходците винаги невинни? И по твоята логика всеки се пази от по-големите (влакове, трамваи, камиони). Ама що всеки удобно я забравя като става въпрос за пешеходци и велосипедисти?

Как ще обясниш извратената логика, че велосипедистите имат предимство на велосипедните алеи пред пешеходците?

Не, точно обратното, отново не ме разбра - по-големите пазят по-малките!
Нормално е велосипедистите да имат предимство на велосипедната алея (те само там имат горе-долу), ако имаха пешеходците щеше да се казва пешеходна алея.
Ако ти се струва, че велосипедистите имат много права и предимство качи се на велосипед да видим дали е така, може пък да ти хареса, ако оживееш.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 18:13

Japanese_fever написа:Нормално е велосипедистите да имат предимство на велосипедната алея (те само там имат горе-долу), ако имаха пешеходците щеше да се казва пешеходна алея.

Ами то се казва автомобилен път, ама там и пешеходците и велосипедистите имат предимство :)

Стоиш си чинно на червено и чакаш за десен завой например..... и изведнъж около теб се мапълва с велосипедисти и/или мотоциклетисти. Така, че трябва да внимаваш тъгвайки да правиш завоя някой от тях да не би да е направо например.... И това ако е спазвне на закона tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 18:33

Че то десен завой на червено се прави след като си дал предимство на всички други, така или иначе. А отделно велосипедистите не са задължени да спазват светлинните сигнали, до колкото знам, защото не се водят МПС.
Веско, виждам много пропуски в твоите теоритични познания по ПДП. Не зле да седнеш и да си го преговориш!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 19:00

Japanese_fever написа:Че то десен завой на червено се прави след като си дал предимство на всички други, така или иначе. А отделно велосипедистите не са задължени да спазват светлинните сигнали, до колкото знам, защото не се водят МПС.
Веско, виждам много пропуски в твоите теоритични познания по ПДП. Не зле да седнеш и да си го преговориш!

В БГ велосипедистите трябва да се движат по пътното платно по правилата на МПСтата, освен там където има велосипедни пътеки. А ако в САЩ законите са други не знам, ама за сега и упорито избягвам да видя що е то УСА.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 19:02

kaltcev.72 написа:Не дай боже вие да правите корекции по ЗДП !

Наточил съм се за това. Ама пусто на последните избори не успях да запомня и името на партията дето ми предложи да ме включи в изборините листи, така че ви се размиха за сега моите идеи за нов ЗДвП tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 22:23

Vesko написа:
kaltcev.72 написа:Не дай боже вие да правите корекции по ЗДП !

Наточил съм се за това.

Пази боже!
Та ти сегашните правила не знаеш, а ще вкарваш и нови. Те и депутатите така гласуват нови закони без да са запознати със старите, нищо ново под слънцето. После се получават абсурдите, за които говорим тук. biggrin.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 23:15

Japanese_fever написа:Че то десен завой на червено се прави след като си дал предимство на всички други, така или иначе. А отделно велосипедистите не са задължени да спазват светлинните сигнали, до колкото знам, защото не се водят МПС.

И защо реши, че става въпрос за десен завой на червено????

И кои точно правила не знам?

ПП: И все още не мога да разбера къде е логиката на велосипедната алея велисопедиста да е с предимство пред пешеходеца, а на автомобилният път пешеходеца да е с предимство? (т.е. водача на МПС винаги кара с несъобразена скорост, защото не е спрял на неправилно пресичащият пешеходец. На мнение съм, че този който е на неправилното място и в неправилното място му е негово задължение да се изнесе, а не на движещият се според правилата водач)
Изображение

Върни се в “Off Topic”