Кой е по-бърз?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Кой е по-бърз?

Мнениеот Japanese_fever » 19 фев 2014 23:25

Vesko написа:
Japanese_fever написа:Нормално е велосипедистите да имат предимство на велосипедната алея (те само там имат горе-долу), ако имаха пешеходците щеше да се казва пешеходна алея.

Ами то се казва автомобилен път, ама там и пешеходците и велосипедистите имат предимство :)

Стоиш си чинно на червено и чакаш за десен завой например..... и изведнъж около теб се мапълва с велосипедисти и/или мотоциклетисти.

Ти май забрави какво пишеш вече?!?
От нещата, които написа в тази тема не се очудвам, че движението в столицата и като цяло в БГ е сложно и тежко. Та ти не знаеш оснвони правила за движение по пътищата, а и има много хора, които са по-зле и от теб. Например тези с купетине шофьорски книжки. И като ги съберем всикчи тези неща всичко ни става ясно. После пешеходците и велосипедистите пречели. Абе на крива ракета нали знаеш какво й пречи...?
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 19 фев 2014 23:29

Japanese_fever написа:
Vesko написа:
Japanese_fever написа:Нормално е велосипедистите да имат предимство на велосипедната алея (те само там имат горе-долу), ако имаха пешеходците щеше да се казва пешеходна алея.

Ами то се казва автомобилен път, ама там и пешеходците и велосипедистите имат предимство :)

Стоиш си чинно на червено и чакаш за десен завой например..... и изведнъж около теб се мапълва с велосипедисти и/или мотоциклетисти.

Ти май забрави какво пишеш вече?!?
От нещата, които написа в тази тема не се очудвам, че движението в столицата и като цяло в БГ е сложно и тежко. Та ти не знаеш оснвони правила за движение по пътищата, а и има много хора, които са по-зле и от теб. Например тези с купетине шофьорски книжки. И като ги съберем всикчи тези неща всичко ни става ясно. После пешеходците и велосипедистите пречели. Абе на крива ракета нали знаеш какво й пречи...?

Я стига с обобшенията. Какво точно от правилата не знам? А че 90% от велосипедистите и пешеходците не спазват правилата си просто факт.
Извадка от ЗДвП:
Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:

1. с поведението си не трябва да създава опасности и пречки за движението, не трябва да поставя в опасност живота и здравето на хората и да причинява имуществени вреди;

Та по кой член заради спрелият автомобил в най-лявата лента (от три) за десен завой не е виновен за ПТП-то, а съм виновен аз? :help: worthy.gif

ПП: http://www.dariknews.bg/view_article.ph ... id=1220474 Какво ти е мнението за този репортаж?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 фев 2014 01:00

Vesko написа:Стоиш си чинно на червено и чакаш за десен завой например..... и изведнъж около теб се мапълва с велосипедисти и/или мотоциклетисти.
Japanese_fever написа:Че то десен завой на червено се прави след като си дал предимство на всички други, така или иначе. А отделно велосипедистите не са задължени да спазват светлинните сигнали, до колкото знам, защото не се водят МПС.
Веско, виждам много пропуски в твоите теоритични познания по ПДП. Не зле да седнеш и да си го преговориш!

Vesko написа:Стоиш си чинно на червено и чакаш за десен завой например..... и изведнъж около теб се мапълва с велосипедисти и/или мотоциклетисти.

Vesko написа:И защо реши, че става въпрос за десен завой на червено????

Извинява, забравих, че в БГ десният завой на червено е забранен!
Беше май разрешен по едно време, но с всичките тези джигити го забраниха пак. Това не пречи, обаче в половината свят десен завой на червено да е разрешен.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 20 фев 2014 06:59

Japanese_fever написа:....
Извинява, забравих, че в БГ десният завой на червено е забранен!
Беше май разрешен по едно време, но с всичките тези джигити го забраниха пак. Това не пречи, обаче в половината свят десен завой на червено да е разрешен.

Джап, почна като 'Кеми Тодороффф' - 'как беше на бЛЪгарски думата.... :whistle: '
В повече от половината свят червеното е абсолютен забранителен знак и не позволява десен завой :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 фев 2014 07:14

slowtraveler написа:В повече от половината свят червеното е абсолютен забранителен знак и не позволява десен завой :thumbsup:

Позволява, ако преди това спреш, дадеш предимство на тези дето имат зелено и пешеходците.
Честно забравих, че при вас на червено не може да правиш десен, а е толкова удобно. biggrin.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 20 фев 2014 07:39

Japanese_fever написа:
slowtraveler написа:В повече от половината свят червеното е абсолютен забранителен знак и не позволява десен завой :thumbsup:

Позволява, ако преди това спреш, дадеш предимство на тези дето имат зелено и пешеходците.
Честно забравих, че при вас на червено не може да правиш десен, а е толкова удобно. biggrin.gif

Имах предвид - с изключение на Щатите, което е доста малка част от света tooth.gif
Затова и не е коректно да се пренасят в спора 'правила', които са забранени неслучайно в повечето страни...
Току-виж тук прочел-недопрочел, че можело и се юрнал да минава на червено ('спомних си оня виц, или истина, при който мутреса се натресла в една кола на червено, и обяснявала на пристигналия полицай, че на нея изрично са и били казали, че джипа винаги имал предимство tooth.gif '):whistle:
Тук неслучайно почти на всеки светофар, където е безопасно да правиш десен завой докато на другите свети червено, има специална зелена секция. И няма конфликт на потоци..
Та така е доста по-умно и ясно кой какво да прави.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 фев 2014 07:53

Ами не знам какво си чел, но до колкото знам от опит и виждам в БГ карате като джигити, а не в САЩ.
Тук и за всяко трафик нарушение ти взимат книжката и докато не си платиш не ти я връщат. Какво да правиш, полицейска държава и все пак е много по-спокойно да шофираш отколкото в БГ. А Веско не иска да стъпва тук, или го е страх да не му хареса или да не разбере колко е зле в БГ. :whistle: biggrin.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 20 фев 2014 08:07

Japanese_fever написа:Ами не знам какво си чел, но до колкото знам от опит и виждам в БГ карате като джигити, а не в САЩ.
Тук и за всяко трафик нарушение ти взимат книжката и докато не си платиш не ти я връщат. Какво да правиш, полицейска държава и все пак е много по-спокойно да шофираш отколкото в БГ. А Веско не иска да стъпва тук, или го е страх да не му хареса или да не разбере колко е зле в БГ. :whistle: biggrin.gif

В доста страни движението е по-зле от българия. Дори и в германия през лятото biggrin.gif А не искам да стъпвам, защото не ми се занимава с ходене до посолството за виза biggrin.gif Че до колкото разбрах трябвало и да си платиш за да им ходиш на крака. В китайското посолство ходя за виза, ама поне е безплатна biggrin.gif tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 20 фев 2014 08:12

Japanese_fever написа:Ами не знам какво си чел, но до колкото знам от опит и виждам в БГ карате като джигити, а не в САЩ.
Тук и за всяко трафик нарушение ти взимат книжката и докато не си платиш не ти я връщат. Какво да правиш, полицейска държава и все пак е много по-спокойно да шофираш отколкото в БГ. ..

Ами аз тук не чета, а съм в движението.
Забравяш няколко важни неща - САЩ неслучайно имат добра инфраструктура. Единия от факторите е, че е доста млада държава, започнала 'на чисто'. Което позволява добро планиране на пътя като цяло (много място, което може правилно да се парцелира и планира).
Другия фактор е контролните органи (а не толкова проблемни правила).
Между другото миналата седмица един познат - чужденец направи нарушение тук, и му прибраха книжката. Върнаха му я след като плати - и аз се учудих... Не знаех, че и тук са почнали да правят този номер. Дано не е единичен случай, и да пооправят малко транзитните румънци и турци...

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 20 фев 2014 08:23

Скоро ще махнат визите или поне такак говорят, но пак не вярвам да дойдете. Тя визата е 1/5 от билета, не е кой знае колко.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 20 фев 2014 08:43

Japanese_fever написа:Скоро ще махнат визите или поне такак говорят, но пак не вярвам да дойдете. Тя визата е 1/5 от билета, не е кой знае колко.

Въпроса е принципен.... да даваш пари за да му ходиш на някого на крака (в посолството) ми се струва прекалено. Стига да не е по работа.

Скоро ще кандидатствам за австралииска виза, ама там си става само по интернет biggrin.gif Кефи ме да карам от другата страна на пътя punk.gif
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 20 фев 2014 09:30

Japanese_fever написа:Скоро ще махнат визите или поне такак говорят, но пак не вярвам да дойдете. Тя визата е 1/5 от билета, не е кой знае колко.

Що си такъв подозрителен - може пък да отделим някой друг ден и да дойдем tooth.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 20 фев 2014 09:58

slowtraveler написа:

Що си такъв подозрителен - може пък да отделим някой друг ден и да дойдем tooth.gif

Ходи ти се в държава дето не може да си носиш бирата на задната седалка? А какво става ако си поркаш бира в колата докато жена ти кара? tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 20 фев 2014 10:32

Vesko написа:...
Ходи ти се в държава дето не може да си носиш бирата на задната седалка? А какво става ако си поркаш бира в колата докато жена ти кара? tooth.gif

Не, ходи ми се в държавата, където е един бивш много близък колега и приятел, който си прави вино и ракия tooth.gif
Че и домашни мезенца почнал да спрята :)
Винцето пробвах - много харно drunk.gif
И пътьом да поразвеем задници в тая част на света ...

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 20 фев 2014 13:14

slowtraveler написа:
Vesko написа:...

Не, ходи ми се в държавата, където е един бивш много близък колега и приятел, който си прави вино и ракия tooth.gif
Че и домашни мезенца почнал да спрята :)
Винцето пробвах - много харно drunk.gif
И пътьом да поразвеем задници в тая част на света ...

Виж за това си заслужава. И аз имам много приятели там и в Канада... Обаче като започнат да обясняват, че от много работа и скъпи билети до европа няма за поредна година да се прибират до БГ, как да си помисля че там ще ми хареса?
Изображение

Върни се в “Off Topic”