Съдбата на немските автомобили на вторичния пазар?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Re: Съдбата на немските автомобили на вторичния пазар?

Мнениеот Rudy » 29 мар 2014 14:27

Първия линк е статия от консюмър рипорт и там автомобилите са подредени по вид и по ценова категория. За цени нищо не пише. Но виж в твоя линк (от който съм цитирал) пише за обезценката на немските коли. Не ме разбирай погрешно и в момента имам два ФВ, които заради обезценката ще са си вечно мои. А авенсиса продадох 3 год. След като го купих с 15% по-евтино.
Изображение

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 29 мар 2014 14:37

Руди, основно правило на всеки пазар, бил той затворен или отворен, е че когато предлагането превишава търсенето, цените падат. Така че няма как в Щатите Тойота хем да продава повече нови коли от немските премиум марки, хем да е по-скъпа втора ръка. Има едни каталози, в Щатите е Кели http://www.kbb.com, в UK - Глас, в Германия -Шваке и т.н. Та те са най-достоверния източник как вървят колите втора ръка.
П.П. Твоя цитат взет от уебсайта, който аз цитирах се отнася за Воксхол. Ако сравняваме Тойота с Опел се съгласявам с теб 100%, но точно това е един от критериите за "добри" автомобили втора ръка - бързото обезценяване. Нищо против да си спорим, но не може да използваш едни и същи аргументи за да подкрепяш различни твърдения, просто защото така ти изнася tongue.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 29 мар 2014 16:07

Scott написа:
Rudy написа:В щатите тойота продават в пъти повече от немските, но цените втора ръка пак са по- високи...
Можеш ли да подкрепиш това си твърдение с някой линк. Щото първия ти линк по-скоро го опровергава.

Aз го подкрепям!

Тойота винаги (последните 5-10 години) е била на 1-во или 2-ро място по продажби в САЩ. Единствено GM са им конкуренция. Това са всички подразделения на Тойота - Toyota, Lexus, Scion. Ето и марките на GM:
Изображение

Eто подкрепям и с доказателства:

Toyota cites weather for 4% sales drop
4:38 pm U.S. ET, March 3 2014
Toyota Motor Sales U.S.A.'s February sales dropped 4 percent to 159,284 units, although the automaker said it still led the industry in retail deliveries to consumers.

http://www.autonews.com/article/20140303/RETAIL01/140309968/toyota-cites-weather-for-4-sales-drop

Рипорт за продажбите на БМВ за 2013-та:

http://www.prnewswire.com/news-releases/bmw-group-us-reports-december-and-2013-sales-238625731.html

Още по темата:

Mercedes outlasts BMW's late surge to grab U.S. luxury crown

http://www.autonews.com/article/20140103/RETAIL01/140109961/mercedes-outlasts-bmws-late-surge-to-grab-u-s-luxury-crown

Here Are The February 2014 'Big 8' US Auto Sales Numbers: GM, Ford, Chrysler, Toyota, Honda, Nissan, Kia/Hyundai, Volkswagen

http://www.ibtimes.com/here-are-february-2014-big-8-us-auto-sales-numbers-gm-ford-chrysler-toyota-honda-nissan-kiahyundai
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 29 мар 2014 17:26

Scott написа:но точно това е един от критериите за "добри" автомобили втора ръка - бързото обезценяване. Нищо против да си спорим, но не може да използваш едни и същи аргументи за да подкрепяш различни твърдения, просто защото така ти изнася tongue.gif

Личи си, че отдавна си се откъснал от БГ действителността.
Първо нека сравняваме премиум с премиум марки - и Тойота, и Хонда и Нисан си имат такива. Споменах БМВ и Ауди само защото в БГ са на цените на масовите японски марки. И през ум не ми минава да сравнявам Тойота с Опел... Имал съм и Астра и Вектра. Може би ако съм имал калибра или омега щях да имам друго мнение но уви.
Второ най-важния критерий за колите втора употреба е надеждност. Както каза ако ще я карам само докато емв гаранция, надеждността не е основен критерий. Но когато ще трябва да плащаш сам ремонтите - това е друг въпрос.
Изображение

Scott

Мнениеот Scott » 29 мар 2014 17:39

Japanese_fever написа:
Scott написа:
Rudy написа:В щатите тойота продават в пъти повече от немските, но цените втора ръка пак са по- високи...
Можеш ли да подкрепиш това си твърдение с някой линк. Щото първия ти линк по-скоро го опровергава.

Aз го подкрепям!
Джапи, пак четеш през ред. Никой не оспорва факта че Тойота продава много повече автомобили от немците в САЩ. Аз оспорвам това, че продават повече, но въпреки това цените им втора ръка са по-високи. Схващаш ли разликата?

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 29 мар 2014 17:50

Би било интересно малко да промените заглавието на темата . Например "Съдбата на човека , закупил немски автомобил от вторичния пазар" laugh.gif . Как драматично звучи само , а ??? Имаше такъв руски филм,ама там май ставаше дума за немски танкове . Ама накрая и те бяха "капут" .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 29 мар 2014 22:14

Scott написа:Никой не оспорва факта че Тойота продава много повече автомобили от немците в САЩ. Аз оспорвам това, че продават повече, но въпреки това цените им втора ръка са по-високи.

Добре, а това какво е?

Така че няма как в Щатите Тойота хем да продава повече нови коли от немските премиум марки, хем да е по-скъпа втора ръка.

Еми няма как, ама има. smile.gif
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Scott

Мнениеот Scott » 29 мар 2014 23:37

Japanese_fever написа:Еми няма как, ама има...
Джапи, последен опит, на английски. Погледни Supply and Demand, Rule No3 and 4. http://en.wikipedia.org/wiki/Supply_and_demand. Ако Тойота продава повече нови автомобили на щатския пазар от немските премиум марки, няма как цената на автомобилите втора ръка с марка Тойота на същия пазар да са по-високи.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 30 мар 2014 08:21

Това с търсенето и предлагането е вярно. Обаче търсенето на употребявани японски автомобили е много по високо от търсенето на нови такива. Причините са имено посочените от теб. Когато се купува нова кола, която ще се кара 3-4-5 год. се избира по-всеки друг критерий, но не и този с който японците превъзхождат конкуренцията, а именно надеждност. Не споря за дизайн и икономичност, които са водеши при избора на нова кола, но когато купуваш употребявана, не можеш да избираш, нито цвят, нито екстри - съобразяваш се с екземплярите налични на пазара.
offtopic.gif
Като се изключи културата не мога да се сетя нито една област в която да не предпочета японското. И не че, не ми харесва тяхната култура и традиции, но е много далеч от балканския манталитет. 'Щото с това се раждаш и колкото и далече да избягаш, от него не можеш...
offtopic.gif
Изображение

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 30 мар 2014 09:30

Rudy написа:Като се изключи културата не мога да се сетя нито една област в която да не предпочета японското.

след като достигнахме до решение преди офтопика, няма как да не се съглася и с офтопика:

1390341039_689550_anime_com_ru.png

32945darina.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Scott

Мнениеот Scott » 30 мар 2014 13:15

Rudy написа:...Като се изключи културата не мога да се сетя нито една област в която да не предпочета японското...
offtopic.gif Интересно ми е какво слагаш в този обобщителен епитет 'японско'. Нещата от заобикалящия ни свят, дето са произведени в Япония, дето са проектирани от японци или носещи японски марки? Защото тези три групи са доста различни. Като пример - телевизора ми Сони работи на принцип открит от европейци, произведен е в завод на Фокскон в Словакия (същия, който е произвел и телевизора ми Самсунг), с болшинството компоненти доставени от Китай и фърмуер проектиран от американци. Единствените японски неща в него са името и Бравиа процесора. Но след 3 години го смених за Самсунг и да ти кажа честно не забелязах видеопроцесора Бравия да превъзхожда този на Самсунг, т.е. остава името.
Ако обаче под 'японско' разбираш нещо, дето е сравнително евтино, т.е. можем да си го позволим, но удовлетворява една или друга наша потребност по-добре от останалите неща в тази група, т.е. както казват англо-говорящите, good value per money, няма как да не се съглася с теб.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 30 мар 2014 17:20

Scott написа:
Rudy написа:...Като се изключи културата не мога да се сетя нито една област в която да не предпочета японското...
offtopic.gif Интересно ми е какво слагаш в този обобщителен епитет 'японско'. Нещата от заобикалящия ни свят, дето са произведени в Япония, дето са проектирани от японци или носещи японски марки? Защото тези три групи са доста различни. Като пример - телевизора ми Сони работи на принцип открит от европейци, произведен е в завод на Фокскон в Словакия (същия, който е произвел и телевизора ми Самсунг), с болшинството компоненти доставени от Китай и фърмуер проектиран от американци. Единствените японски неща в него са името и Бравиа процесора. Но след 3 години го смених за Самсунг и да ти кажа честно не забелязах видеопроцесора Бравия да превъзхожда този на Самсунг, т.е. остава името.
Ако обаче под 'японско' разбираш нещо, дето е сравнително евтино, т.е. можем да си го позволим, но удовлетворява една или друга наша потребност по-добре от останалите неща в тази група, т.е. както казват англо-говорящите, good value per money, няма как да не се съглася с теб.

Нали си наясно с причината, поради която японските фирми са изнесли производството си извън острова? Тези продукти не могат да се сравняват с произведените в Япония,... но пак са по-качествени от много от останалите.
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 30 мар 2014 21:14

Дидака успя да ме откаже от японското - поне в една област . Тоз червения бански ..... . Що да е мутреса момичето ? Жена ми какви пари дава за да изглежда горе-долу по същия начин , а пък аз не знам да съм мутра.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 30 мар 2014 21:45

nowyaris написа:Жена ми какви пари дава за да изглежда горе-долу по същия начин , а пък аз не знам да съм мутра.

Не знам дали си мутра, ама на твое място щях да се чудя защо бабувам в Австрия и какво прави жена ми в същото време... Даже като се замисля, нямаше много да се чудя...
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 31 мар 2014 00:10

Scott написа: Ако Тойота продава повече нови автомобили на щатския пазар от немските премиум марки, няма как цената на автомобилите втора ръка с марка Тойота на същия пазар да са по-високи.

От кога почнахме да сравняваме Тойота с премиум марки?
Аз сравнявах Тойота с Джета и Голф, но ако сравниш Лексус с Мерцедес и БМВ пак може да се окаже, че лексуса е по-скъп втора ръка.

Върни се в “Off Topic”