Разни разсъждения на тема разход и други отвлечени теми

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

IVOtuning
Регистриран: 13 авг 2006 22:37
Контакти:

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнениеот IVOtuning » 03 май 2014 02:47

BOz написа:Да попитам.
Някой успял ли е да свърже Андроид телефон към блутуут-а на Приус-2?

Да, връзва се без проблем Андроид и Ифон също.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Разни разсъждения на тема разход и други отвлечени теми

Мнениеот slowtraveler » 03 май 2014 08:36

Между другото ми направи впечатление, че към Лексъс телефона ми (Андроид) се връзва доста по-бавно отколкото към други марки (например на Нисана-практически веднага, а и на Маздата - за единици секунди)... На Джипа също се връзва доста бавно (по-точно на екрана излиза 'готовност' след доста време)
Явно софтуера е по-извратен... Или пък е прекалено 'умен' - на джипа например всеки път синхронизира контактите. Освен това явно смъква файловата структура защото ти се появява допълнителен бутон в медия плеъра ако искаш да пуснеш музика директно от телефона...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 03 май 2014 10:27

Към iPhone 4, 4S и 5S блутута на моята се свръзва веднага. Но не може да свали контактите. С Нокия със симбиан - трансфера е безпроблемен за секунди.
На IS300, който ми бяха дали като заместващ и стрииминг-а и контактите и блутут връзката бяха мигновени.
Все пак когато е проектирана системата - блутут стандарта е бил наличен, докато съответните модели телефони - не.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 03 май 2014 10:30

Rudy написа:Към iPhone 4, 4S и 5S блутута на моята се свръзва веднага. Но не може да свали контактите. С Нокия със симбиан - трансфера е безпроблемен за секунди.
На IS300, който ми бяха дали като заместващ и стрииминг-а и контактите и блутут връзката бяха мигновени.
Все пак когато е проектирана системата - блутут стандарта е бил наличен, докато съответните модели телефони - не.

Което показва, че повечето производители на телефони не спазват стандарта biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 03 май 2014 10:38

Rudy написа:...На IS300, който ми бяха дали като заместващ и стрииминг-а и контактите и блутут връзката бяха мигновени....

Имах предвид времето, което е нужно да се прехвърли разговора към хендсфрито след стартиране на двигателя например когато вляза в автомобила докато говоря...
Иначе в момента на натискане на бутона 'старт' телефона ми веднага казва че се е вързал и обменя информация. Но информацията на дисплея на автомобила показва, че все още не е съвсем готова.
След няколко секунди (на нисана - 2-3 сек, а на джипа - сигурно между 10 и 15 сек) вече има пълноценна връзка.
За джипа го отдавам на това, че контактите си ги държи не в телефона, а в навигацията, и му трябва време да ги сравни и ъпдейтне. Иначе всички са налични след като каже 'готов съм' - след изтичането на тези десеттина секунди.
Това, ако не е първо свързване на дадения телефон. Ако е първо свързване, отнема повече време (навярно повече от минута) докато си смъкне всички контакти от телефона (поне първите 1000)

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 03 май 2014 11:05

slowtraveler написа:
Rudy написа:...На IS300, който ми бяха дали като заместващ и стрииминг-а и контактите и блутут връзката бяха мигновени....

Имах предвид времето, което е нужно да се прехвърли разговора към хендсфрито след стартиране на двигателя например когато вляза в автомобила докато говоря...
Иначе в момента на натискане на бутона 'старт' телефона ми веднага казва че се е вързал и обменя информация. Но информацията на дисплея на автомобила показва, че все още не е съвсем готова.
След няколко секунди (на нисана - 2-3 сек, а на джипа - сигурно между 10 и 15 сек) вече има пълноценна връзка.
За джипа го отдавам на това, че контактите си ги държи не в телефона, а в навигацията, и му трябва време да ги сравни и ъпдейтне. Иначе всички са налични след като каже 'готов съм' - след изтичането на тези десеттина секунди.
Това, ако не е първо свързване на дадения телефон. Ако е първо свързване, отнема повече време (навярно повече от минута) докато си смъкне всички контакти от телефона (поне първите 1000)

Остава загадга обаче, за какво са ти всичките тези контакти, след като вече говориш. Просто идиотско решение на програмистите, че телефона е готов за ползване чак след като си синхронизира контактите. Какво пречи да се ползва и без синхронизирани контакти? А те да си се снхронизират докато човек говори?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 03 май 2014 11:09

Без синхронизация на контактите няма да ти работи гласовото набиране... И листа с 'последно набрани', или пълния списък, или SMS и т.н. Явно затова се бави няколко секунди...

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 03 май 2014 11:55

slowtraveler написа:Без синхронизация на контактите няма да ти работи гласовото набиране... И листа с 'последно набрани', или пълния списък, или SMS и т.н. Явно затова се бави няколко секунди...

Ми добре, ама има и млади и все още помним и номера и не ни е необходим списък с контакти.... tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 03 май 2014 12:01

За съжаление има не само две (производител на кола и на телефон), ами още нялокло страни (Bluetooth, A2DP и други организации определящи стандарти и кодове). С един и същ телефон с една и съща ОС преди и след ъпдейт на фърмуера се държи различно. Обаче разговора при мен се прехвърля автоматично и веднага - когато вляза в колата докато говоря и дам на контакт веднага прехвърля разговора през аудиото, обаче ако не внимавам и стартирам колата - връща за кратко през телефона и след секунда отново през аудиото. Другата страна не разбира, но за мен е доста досадно.

Иначе връзката е автоматична, блутута на тел-а не спирам, не е необходимо да натискам нищо. Ако набирам през екрана на телефона пуска разговора от там (дори да е свързан блутут-а), ако набирам от колата или вдигна с бутоните от волана - разговора е през аудиото.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 03 май 2014 12:18

Rudy написа:Иначе връзката е автоматична, блутута на тел-а не спирам, не е необходимо да натискам нищо. Ако набирам през екрана на телефона пуска разговора от там (дори да е свързан блутут-а), ако набирам от колата или вдигна с бутоните от волана - разговора е през аудиото.

За съжаление това не важи при изключване на колата по време на разговор. Тогава БТ на колата просто се изключва и телефона още извесно време си мисли че си говори с колата... (това за рх400х)
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 03 май 2014 13:04

Vesko написа:Тогава БТ на колата просто се изключва и телефона още извесно време си мисли че си говори с колата... (това за рх400х)

Не съм забелязал такова нещо, ама дори и да го има е проблем от телефона, не от колата.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 03 май 2014 14:29

Провери го biggrin.gif Според мен е в колата проблема. Но където и да е, все е неприятно за ползване от крайният клиент biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 03 май 2014 16:55

Vesko написа:Провери го biggrin.gif Според мен е в колата проблема. Но където и да е, все е неприятно за ползване от крайният клиент biggrin.gif

Ха, това много малоумно ако е така.
При други производители, ако говориш по телефона през системата на колата, при изключването ѝ разговорът остава активен. Демек системата не заспива автоматично, а се държи будна, докато разговорът не бъде прекъснат.

Иначе аз питах за блутуут модула на Приус-2, защото пробвах 2 пъти (на 2 различни автомобила) да свързвам блутуут на 2 телефона, но на телефона все излизаше "свързване" и нищо не се получаваше. Иначе на дисплея на колата излиза какъв пин код трябва да въведеш, ама на телефона дори не стига до въвеждането на пин код-а.

ъпдейт:
Решението било да изтриеш от менюто телефоните, които вече са били свързани.
Има лимит на телефоните, които може да бъдат записани, като свързани устройства.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Върни се в “Off Topic”