Какво става с банките?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: Какво става с банките?

Мнениеот nowyaris » 29 юни 2014 11:52

Скъпи колега Руди,кое са глупости,кое реалности времето ще покаже.За момента издържам семейството си с бабуване.Това са ми възможностите.Въпреки че най-вероятно доходите ми от тази черна и непривлекателна работа в сърцето на австрийски Тирол да се окажат с течение на времето (и банковата криза,ако я има наистина) не чак толкова мизерни tooth.gif. Не съм отворил темата за да споря с някого.Просто исках да разбера какво става с някои банки в БГ-то , щото макар и дребни суми според твоите разбирания,се налага да изпращам валута през банки и съществува вероятност семейството ми да не може да ги получи заради този срив във системата.Ако някой около теб се интересува,кажи му че имам страх от летене и ще трябва да ме приберат с кола.И ще трябва да са поне двама,щото въпреки напредналата си възраст съм в страхотна форма.За съседа който си споменал сега чувам.Ама щом казваш сигурно е престъпник.Само ще те моля такива прокурорски изказвания повече да не използваш-мен когато за пръв път ме прибраха,на Брежнев и на бай Тошо портретите още висяха над следователчето.На тази каруца съм се друсал много пъти.Иначе изключително много съжалявам,ако с това което съм написал съм внесъл смут в спокойното ти ежедневие.Нищо лично,уверявам те,просто изказах мнение :thumbsup: .А иначе Русе е хубав град в който има доста умни хора-от тук са тръгнали първото кино,първия влак и още много други първи неща biggrin.gif .Направи си една разходка със семейството и се поогледай-града ще ти хареса.Както написах,София не е България.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 29 юни 2014 13:35

С хора, които не правят разлика между емигрант и гаст-арбайтер (преведи си го от немски) няма да споря.
@nowyaris: Точно защото си далече и не си много наясно с това, което се случва в БГ - ти обяснявам - банките изпитвят трудности защото някои хора с огромни кредити искат, като тебе, да започнат на чисто. Но нито борда, нито банките могат да съборят толко лесно. Само хората, които успеят да уплашат ще нарушат условията по депозитите и ще платят огромни такси комисионни на банките.
Аналогия с 96-98 не е адекватна, сега сме част от ЕС (за добро и за лошо) и зад влоговете на гражданите стои ЕБ и целия банков сектор в Европа - никой няма да позволи малка България да им обърка сметките, защотото една плочка може да събори цялото домино.
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 29 юни 2014 13:51

Аха,разбрах.Няма страшно.Успокоих се.Само дето в главата ми се върти онази песничка,в която двама келеши постоянно повтаряха : "А дано.Ама надали." . Работата е ясна.Жорката може да туря катанеца.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 29 юни 2014 16:11

@nowyaris, ако имаш проблеми с преводите идвам за "муле" срещу скромна комисионна и командировачни. И без това отдавна не съм патувал добрата стара европа. (от април до гадната гърция, ама то почти не е европа)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 29 юни 2014 16:42

Те виж - как мислиш, дали проблема е в стабилността на банковата система, или е атака от конкретен кръг с конкретен интерес:
http://www.blitz.bg/news/article/276349
Оперативните данни сочат, че пред клонове на няколко банки са били позиционирани достатъчен брой хора, които срещу съответно заплащане всявали ужас сред клиентите. Без да имат взаимоотношения с финансовата институция, на опашката те се заканвали на висок глас да изтеглят всичките си спестявания. Както съобщи вече БГНЕС, тези техни действия са били засечени от камерите за видеонаблюдение.

Влизайки в самия офис, сменяли тактиката. Вътре започвали протяжни беседи със служителите за това как се открива сметка, какви са условията за взимане на кредит, преговори за лихвени проценти и още ред похвати, които парализират обслужването и допринасят за струпването на хора навън.

Притиснати от липсата на достатъчно време, участниците в схемата допуснали грешката да набират статисти по рядко демонстративен начин. В четвъртък вечерта и петък сутринта, на принципа на визуалния подбор, герои от криминалния контингент на столичния квартал "Люлин" спирали непознати и ги офертирали на самата улица.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 29 юни 2014 17:28

Vesko написа:@nowyaris, ако имаш проблеми с преводите идвам за "муле" срещу скромна комисионна и командировачни. И без това отдавна не съм патувал добрата стара европа. (от април до гадната гърция, ама то почти не е европа)

Нямаш грам грижа,приятелю.Хвърли нещо русо 94-95 набор на предната седалка и идвай.Къщата е с 12 стаи,ползваме с баба само 3.Ще си отядеш на пастърма и сьомга-филе.За отлежали червени италиански вина да не говорим.И за комисионната ще се разберем.Всъщност ти коя посока искаш да поемеш-към Русе или към Лондон?Щото аз шъткам и в двете посоки.Ако поемеш и Лондон,мога да уредя и друга стока cool.gif .Там разбира се комисионните са всичко друго,но не и скромни..... biggrin.gif .Ама как ще се оправиш с това обратно движение :dontknow:

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 29 юни 2014 17:34

slowtraveler написа:Те виж - как мислиш, дали проблема е в стабилността на банковата система, или е атака от конкретен кръг с конкретен интерес:
http://www.blitz.bg/news/article/276349
Оперативните данни сочат, че пред клонове на няколко банки са били позиционирани достатъчен брой хора, които срещу съответно заплащане всявали ужас сред клиентите. Без да имат взаимоотношения с финансовата институция, на опашката те се заканвали на висок глас да изтеглят всичките си спестявания. Както съобщи вече БГНЕС, тези техни действия са били засечени от камерите за видеонаблюдение.

Влизайки в самия офис, сменяли тактиката. Вътре започвали протяжни беседи със служителите за това как се открива сметка, какви са условията за взимане на кредит, преговори за лихвени проценти и още ред похвати, които парализират обслужването и допринасят за струпването на хора навън.

Притиснати от липсата на достатъчно време, участниците в схемата допуснали грешката да набират статисти по рядко демонстративен начин. В четвъртък вечерта и петък сутринта, на принципа на визуалния подбор, герои от криминалния контингент на столичния квартал "Люлин" спирали непознати и ги офертирали на самата улица.

Жорка,в България в определен момент определени оперативни данни могат да сочат че си застрелял Кенеди.Нали го знаеш?Вече 130 години.....

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 юни 2014 18:00

nowyaris написа:...
Жорка,в България в определен момент определени оперативни данни могат да сочат че си застрелял Кенеди.Нали го знаеш?Вече 130 години.....

Да, но в случая още от начало на тези 'слухове' нещата нещо 'миришат'...

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 30 юни 2014 06:18

"Чейндж бюрата в цялата страна днес продават валута на завишени курсове, подавайте сигнали в МВР, защото България е обвързана с фиксиран валутен борд и това СЪЩО е атака срещу банките и подкопаване на банковата дейност. Не говорим за откъслечни прояви, а за повишени цени в цялата страна, което ме кара да мисля, че не е спорадична идея. 3,20 курс продава, но купуват по банковия курс, измекяри долни."

Днешен пост на фейсбук от човек, който живее в БГ.
Май на определени хора валутния борд вече им пречи, а някои дори са забравили, че още сме във валутен борд от има-няма 1997-ма.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 30 юни 2014 09:02

Със сигурност на определени хора валутния борд им пречи - искат теглените кредити за милиони да бъдат обезценени и да излязат ОТНОВО чисти...
Проблема не е дори в чейндж бюрата - те си следват икономическия интерес...
Обаче ми е чудно дали това е истина (не съм проверявал наистина чейндж бюрата), защото аз без проблем и в този момент мога да си купя или продам Евро на съответно 1.96 / 1.9510 лв/Евро.
Банката съвсем не ме спира, нито ограничава да го направя това. И ще бъде извършено за около 30 секунди.
Да, официални пари.
Та кой ще е лудия да ползва такива курсове както обявените от чейндж бюрата?!
По време на голямата паника в петък точно от засегнатата банка извърших превод (електронно банкиране), който бе обработен и си замина без никакви проблеми. И пристигна в дестинацията както обикновено - без никакви отклонения от нормалното.

П.С. ето едно от големите чейндж бюра : http://exchange.varchev.com/
Което ме навежда на мисълта, че твоя човек йап също се подвежда и споделя непроверена информация. Или пък е видял незнайно квартално бюро, което се опитва да ххххх кьоравото...

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 30 юни 2014 10:27

Japanese_fever написа:"Чейндж бюрата в цялата страна днес продават валута на завишени курсове, подавайте сигнали в МВР, защото България е обвързана с фиксиран валутен борд и това СЪЩО е атака срещу банките и подкопаване на банковата дейност. Не говорим за откъслечни прояви, а за повишени цени в цялата страна, което ме кара да мисля, че не е спорадична идея. 3,20 курс продава, но купуват по банковия курс, измекяри долни."

Май на определени хора валутния борд вече им пречи, а някои дори са забравили, че още сме във валутен борд от има-няма 1997-ма.

Трябва да си малоумен или престъпник за да обменяш валута в чейндж бюро, след като можеш да го направиш във всяка една банка при ясни и честни условия и законен обменен курс!
Подозирам, че сега ще зачестят и взломните кражби по домовете на балъците, които се поддадоха на паниката. Тази кампания е многоцелева - дестабилизация на държавата и ограбване на народа по всички фронтове!
Големите играчи наемат дребни престъпници за да всяват паника и да ограбват спестяванията на хората от домовете им, а това ще доведе до още по-голяма дестабилизация и паника. Такава ситуация е най-удобна за големите финансови удари на мафията.
НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙТЕ И НЕ ПРАВЕТЕ ЕЛЕМЕНТАРНИ ГРЕШКИ!!!
Най-доброто за БГ е максимално бързо да влезем в Еврозоната, а до този момент да се придържаме стриктно към валутния борд!

П.С. http://www.vesti.bg/pari/ek-otpuska-33- ... as-6016006
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 30 юни 2014 11:13

В петък имаше паника и хората изкупиха наличните евра в банките около нас (Пиреус и Инвестбанк). Тавекс бюрата продаваха на 2.30... ако щете w00t.gif И паникьорите купуваха.
А аз без никакъв кеш в евро за чужбина не тръгвам, ама на 2.30 не бих купил и 1 евро. Днес си купих от Инвестбанк на 1.98 за евро, което е с 2.5 ст на евро по-скъпо от преди, но съм на зор един вид и такава малка разлика в курса не ме притеснява, особено при положение, че купувам съвсем малка сума.
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 30 юни 2014 12:22

zi_zi_top написа:
Japanese_fever написа:"Чейндж бюрата в цялата страна днес продават валута на завишени курсове, подавайте сигнали в МВР, защото България е обвързана с фиксиран валутен борд и това СЪЩО е атака срещу банките и подкопаване на банковата дейност. Не говорим за откъслечни прояви, а за повишени цени в цялата страна, което ме кара да мисля, че не е спорадична идея. 3,20 курс продава, но купуват по банковия курс, измекяри долни."

Трябва да си малоумен или престъпник за да обменяш валута в чейндж бюро, след като можеш да го направиш във всяка една банка при ясни и честни условия и законен обменен курс!
Подозирам, че сега ще зачестят и взломните кражби по домовете на балъците, които се поддадоха на паниката. Тази кампания е многоцелева - дестабилизация на държавата и ограбване на народа по всички фронтове!
Големите играчи наемат дребни престъпници за да всяват паника и да ограбват спестяванията на хората от домовете им, а това ще доведе до още по-голяма дестабилизация и паника. Такава ситуация е най-удобна за големите финансови удари на мафията.
НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙТЕ И НЕ ПРАВЕТЕ ЕЛЕМЕНТАРНИ ГРЕШКИ!!!
Най-доброто за БГ е максимално бързо да влезем в Еврозоната, а до този момент да се придържаме стриктно към валутния борд!

П.С. http://www.vesti.bg/pari/ek-otpuska-33- ... as-6016006

Докторе,то туй Еврозоната да не е "МЕТРО" че да влизаш когато си искаш.Аз съм далече,ама цялата информация с която разполагам ми говори че ще видим Еврозоната,ама друг път.Преди нас поляци,унгарци,румънци..... . Отделно дето ЕЦБ как да е и за какво да е такива помощи не дава.Отделно дето ако слушах Владо Каролев и Кольо Паръмов кво ме съветват,досега да съм от години по контейнерите.Колегата от Пловдив е най-прав - щом и официални банки вдигат курс продава , лавината тръгва wink.gif .И не знам защо,но и лятото на 96-та , когато два дни се покъсах да обръщам левовете в марки,страшно много хора около мен ми разправяха че съм побъркан,щото другаря Гечев казал по телевизора че няма никакви проблеми с банките в Родината.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 30 юни 2014 12:44

В такъв случай кажи на жена ти да тегли еврата и да ги влага в Буркан банк, може и този път ти да си на прав път.
Послушай себе си, за да не се сърдиш на друг! :whistle:

Аз лично ще продължа да ползвам банките, както и до сега. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 30 юни 2014 13:46

zi_zi_top написа:В такъв случай кажи на жена ти да тегли еврата и да ги влага в Буркан банк, може и този път ти да си на прав път.
Послушай себе си, за да не се сърдиш на друг! :whistle:

Аз лично ще продължа да ползвам банките, както и до сега. :thumbsup:

Жената нищо не може да тегли-всичко от месеци е в австрийска банка.Ама може да внася.Ако намери къде biggrin.gif .Важното е че си реших проблема с трансферите - бат Веско е насреща worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Върни се в “Off Topic”