Какво става с банките?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: Какво става с банките?

Мнениеот nowyaris » 02 юли 2014 14:08

Много ми е интересно как изглежда "съмнителен тип на опашка в банка" ? Как хората които се оплакват успяват да разберат кой е съмнителен и кой не е чак толкова съмнителен. И как трябва да изглеждам,за да започне някой да ми обеснява в подробности къде точно ще държи току що изтеглените си от банката пари ? Пък и Жорката вчера написа,че вече нямало опашки :whistle: .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 02 юли 2014 14:26

Не знам доколко е достоверно, но тук писаха за доста случаи, при които хора на висок глас коментират на опашката как ще изтеглят всичките си пари и т.н....
А в последствие влизат вътре и започват да разпитват какви кредити дават, как се става клиент на банката и т.н. - все неща, които се обясняват бавно и създават опашки...
И така - няколко пъти с цел създаване на психоза...
В такава атмосфера е възможно някои хора да споделят с останалите на опашката за намеренията си, особено ако 'доброжелателния съсед' вземе, че сподели какво смята да прави със своите пари...

А относно безконтролното печатане на пари - ако се спазват правилата на валутния борд това е невъзможно...
Там има точни икономически условия за количеството отпечатани пари..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 02 юли 2014 15:35

Абе аз така като му чета писанията на nowyaris май не бабува в Австрийско ами с кредит от БГ банка е направил бардак, даже впримчи Веско в организирана престъпна "снабдителска" мрежа - вече разбрахме какво точно се търси при него :whistle:

Другояче не мога да разбера желанието да ни гледа сеира от далеч, ама ако нещо подобно се случи в БГ последствията ще се усетят доста по далеч от Австрия.
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 02 юли 2014 16:52

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Да бе,да .Аз ако ще правя бардак в Австрия ще взема кредит от тукашните банки на 1,7 % , а не от нашите за 17 % . И никого не съм "впримчвал" никъде - бат Веско сам предложи , аз само откликнах с пожелание за нещо по-свежичко blush.gif . Иначе и тука с бардаците работата не е цвете - населението застарява и клиентите намаляват tooth.gif . Въпреки че с добър мениджмънт и подходящ персонал чудеса могат да се постигнат.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 02 юли 2014 17:50

nowyaris написа:biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Да бе,да .Аз ако ще правя бардак в Австрия ще взема кредит от тукашните банки на 1,7 % , а не от нашите за 17 % . И никого не съм "впримчвал" никъде - бат Веско сам предложи , аз само откликнах с пожелание за нещо по-свежичко blush.gif . Иначе и тука с бардаците работата не е цвете - населението застарява и клиентите намаляват tooth.gif . Въпреки че с добър мениджмънт и подходящ персонал чудеса могат да се постигнат.

За чудеса и застаряващо население си трябва и помощ от химията punk.gif tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 02 юли 2014 18:20

nowyaris написа:biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Да бе,да .Аз ако ще правя бардак в Австрия ще взема кредит от тукашните банки на 1,7 % , а не от нашите за 17 % . И никого не съм "впримчвал" никъде - бат Веско сам предложи , аз само откликнах с пожелание за нещо по-свежичко blush.gif . Иначе и тука с бардаците работата не е цвете - населението застарява и клиентите намаляват tooth.gif . Въпреки че с добър мениджмънт и подходящ персонал чудеса могат да се постигнат.

Това с 1.7 % едва ли е вярно, защото имам пари там и лихвата по разплащателната ми сметка е по-висока - да взема да "дръпна" един кредит и да си го сложа в сметката - пък после може и аз да почерпя с вино и сьомга....
Ако това беше най-важния критерий, банките в БГ ще цъфтят - на всички банки в БГ лихвите по кредитите са по високи от тези върху депозитите.

Обаче - Я виж какво пише в стенограмата на следствието и кой към какво е склонявал:
nowyaris написа:
Vesko написа:@nowyaris, ако имаш проблеми с преводите идвам за "муле" срещу скромна комисионна и командировачни. И без това отдавна не съм патувал добрата стара европа. (от април до гадната гърция, ама то почти не е европа)

Нямаш грам грижа,приятелю.Хвърли нещо русо 94-95 набор на предната седалка и идвай.Къщата е с 12 стаи,ползваме с баба само 3.Ще си отядеш на пастърма и сьомга-филе.За отлежали червени италиански вина да не говорим.И за комисионната ще се разберем.

ПП.: подчертаното е от (мац-писи-писи) Писанчев (ама 'ква яка фамилия има шефа на Агенцията по Национална Сигурност) :whistle:
Последна промяна от Rudy на 02 юли 2014 19:11, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 02 юли 2014 18:27

Rudy написа:...Това с 1.7 % едва ли е вярно...

Не знам как е в Австрия, но преди десеттина години бяхме теглили валутен кредит от друга стара Европейска държава на 2.3-2.5% ако си спомням правилно...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 02 юли 2014 19:11

А,Руди,какво престъпно има човек да си пожелае нещо 19-20 годишно ? Старо куче съм и съм зле със зъбите - овчо не ям , жилаво ми е , само агнешко вече.А и защо да не покаже човек тази красота наоколо на някое младо създание biggrin.gif ? Апропо , в момента Райфайзен АГ има промоция по ипотечни кредити при лихва 1,7 % за 15 години и за над 250 хил.евро.Не говоря за други възможности,няма как да проверя,щото моя човек в банката замина за две седмици за Римини.И тук им закъса строителството и се чудят как да стабилизират бизнеса.Отделно дето бабувам на една баба дето само гората и е оценена на 6,5 мил евро (няма майтап),и ако ми трябват кинти сина ще помага.Ама не ми трябват в момента - заплатата е предостатъчна. Но за бардака е хубава идея - трябва да я обмисля worthy.gif .А бат Веско е човек с нюх за бизнес и затова много го уважавам - досега кофти оферта не ми е правил . Само дето тази дума "муле" нещо....... .Куриер звучи много по-цивилизовано cool.gif .

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 02 юли 2014 19:17

Vesko написа:

За чудеса и застаряващо население си трябва и помощ от химията punk.gif tooth.gif

Предлагам да продължим да обсъждаме бъдещия ни общ бизнес в австрийски Тирол на лични - намесиха и следствието . Не че е проблем,ама много съдружници ще станем.... biggrin.gif .

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 02 юли 2014 19:28

nowyaris написа: ипотечни кредити при лихва 1,7 % за 15 години и за над 250 хил.евро.

Бардак с ипотечен кредит няма да можеш да направиш, най-малкото амортизацията и активите на труженичките са на доста "къси" позиции...
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 02 юли 2014 19:52

Зависи от труженичките,колега.Нещо я изместихме темата,аз в петък просто исках да разбера мога ли да пращам спокойно пари у дома през банките.Разбрах че вече всичко е спокойно и мога :thumbsup: . Бардаци и тем подобни изобщо не са ми в главата в момента.Може би едно малко клубче за масажи... laugh.gif

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 07 юли 2014 21:48

nowyaris написа:Много ми е интересно как изглежда "съмнителен тип на опашка в банка" ? Как хората които се оплакват успяват да разберат кой е съмнителен и кой не е чак толкова съмнителен. И как трябва да изглеждам,за да започне някой да ми обеснява в подробности къде точно ще държи току що изтеглените си от банката пари ? Пък и Жорката вчера написа,че вече нямало опашки :whistle: .

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/ ... ki-6016694
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 08 юли 2014 17:59

Тати на времето казваше : от милиционер акъл,от ревизор милост и от партиен секретар пот никога не очаквай biggrin.gif . Поредните брътвежи на шеф от службите , който се изявява като медийна звезда.Сещаш се кой ги научи да правят така.Обаче коментарите след статията са наистина много интересни,особено тези за КТБ cool.gif . Продължавам да си мисля че всичко което се случи си беше генерална репетиция и сега сценаристи и режисьори дооправят последните подробности по пиесата sad.gif .

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 08 юли 2014 20:58

nowyaris написа:Тати на времето казваше : от милиционер акъл,от ревизор милост и от партиен секретар пот никога не очаквай biggrin.gif . Поредните брътвежи на шеф от службите , който се изявява като медийна звезда.Сещаш се кой ги научи да правят така.Обаче коментарите след статията са наистина много интересни,особено тези за КТБ cool.gif . Продължавам да си мисля че всичко което се случи си беше генерална репетиция и сега сценаристи и режисьори дооправят последните подробности по пиесата sad.gif .

тези сценарии са отработени - нямат нужда от никакви репетиции, камо ли генерални. Нали се изтеглиха по спешност едни пари с решение на европейската комисия - не се стигна до тяхното ползване за да се закрепи банковата система, но и никой не се сеща да пита къде са тези пари сега?
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 08 юли 2014 22:14

Може пък наистина да са отишли европейските пари за да се закрепи банковата система.Временно biggrin.gif . Само "шефовете" си знаят. А за сценария все си мисля че ще е нов.Представлението и то ще е ново.Само "ощипаната" публика ще е старата. blush.gif Ама не е за сефте.

Върни се в “Off Topic”