Колко може да гори максимално автомобил

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Re: На кой колко му харчи автомобила-породена от друга тема.

Мнениеот Rudy » 11 юли 2014 20:00

Без да взимам ничия страна в безумно глупавия спор - ако изключваме Кайена, трябва да изключим и Весковия СУВ – формата и теглото, (а и цената се доближава) са приблизително равни.
Колкото до нормален разход на Кайен-а аз го свалих до 28/100 - това ми беше рекорда по икономичност - в повечето време беше над 35... Като горивото си плащах сам - тъй че бях доста мотивиран.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 11 юли 2014 20:36

Явно не ти отърва (или не можеш?) да направиш превода...
Ако съм прав - там пише, че при голямото натискане с до 352км/ч Поршето Карера при теста е горяло около 26л/100км...

П.С. моля да се запазва добрия тон на спора и се избягват лични квалификации (колега да не се чуди къде му е мнението) guns.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
prius 3
Регистриран: 16 юни 2011 18:59

Мнениеот prius 3 » 11 юли 2014 20:41

nowyaris,
Влез си в другия профил, като mirott, че някой тук може да се обърка и да си помисли, че сте двама различни!
XXXXXXX
Изображение

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 11 юли 2014 20:50

slowtraveler написа:Явно не ти отърва (или не можеш?) да направиш превода...
Ако съм прав - там пише, че при голямото натискане с до 352км/ч Поршето Карера при теста е горяло около 26л/100км...

П.С. моля да се запазва добрия тон на спора и се избягват лични квалификации (колега да не се чуди къде му е мнението) guns.gif

Явно да. не мога да направя превода, laugh.gif а ти явно не можеш да четеш на български какво ти пиша, че няма никаква връзка с това за което става на въпрос, за това което отговарям на колегата и това, което искаш да ти се преведе. Цитирах ти го, но пак явно не можеш да го прочетеш или разбереш. Не знам, нещо входа ли ти е блокирал или какво! Цитирах ти го и пак и пак си знаеш твоето. Помъчи се да извъртиш нещата, че уж СУВ не било кола. Попитах те какво е, но пак си знаеш твоето и не отговаряш. На Веско колата какво е? И пак ти казвам, повтарям и потретвам, че реплика към теб не съм имал, докато не влезе в дискусията между мен и колегата, като слон в стъкларски магазин и почна да искаш преводи и да обясняваш, че СУВ не било автомобил. Пак те питам какво е? Ще кажеш или ще го увърташ отново?
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 11 юли 2014 21:03

prius 3 написа:.......

Колега, явно не успяваш да разбереш, че извади от конктекста (и не отчете връзката с предходните мнения) дадения цитат (че шосеен автомобил не може да гори над 50л/100), и на тази база се опитваш да убедиш как и камиона е автомобил, та затова може да гори над дадена 'черта'...
Да, и камиона е автомобил, също както SUV (за който практически няма точна спецификация)...
Но все пак се надяваме при диалог хората да прочетат и предходните мнения, а не да се хващат дребнаво за думата и да не отчитат конктекста на спора...

Отново (и за последен път) призовавам за цивилизован диалог... В противен случай ще бъда принуден да заключа темата...

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 11 юли 2014 21:30

Заключвай, какво чакаш! biggrin.gif То и без това тя се изроди от това, някой фантазьори да се хвалят колко много им горяла виртуалната кола.
А колкото до контекста на цялата тема няма как да го следя и да се движа само по него. Видях мнението на колегата BOz, отговорих му, защото в никакъв случай не съм съгласен с него и подкрепих твърдението си с линк. Ако на теб това не ти харесва и не отговаря на ГЛОБАЛНИЯ контекст на темата, сори, но аз отговарям на точно едно, конкретно мнение, а не на всички на куп. А това конкретно мнение е породено от предходни. А тези предходни, може би кореспондират по някакъв начин с контекста на цялата тема. В противен случай, ако не кореспондират си мисля, че може би в една тема имаме няколко подтеми. Все пак, аз пак казвам, че отговарям на едно едиствено мнение. Цитирал съм го даже няколко пъти, но явно пак нещо не е наред. И не на последно място, тези със СУВ-ове да не пишат в тази тема, защото техния разход не се признава, понеже те не са с автомобили! laugh.gif
Изображение

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 11 юли 2014 22:28

Тази тема" малко" взе да излиза от тех раздела според мен ако се отнася за тойота.Така споменатите разходи не са присъщи за марката.Може да не вървят много тойотите но и не горят .Аз мисля че трябва да се обсъждат само разходи от модели на тойота в тех раздела.
RAV 4, 2.2 D-4D, 136 hp, none DPF

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 12 юли 2014 00:13

prius 3, защо се правиш на гламав?
Да те питам - ако вдигнеш 180 с твоя Приус и харчи 10/100 през това време, може ли да гарантираш, че за един резервоар ще може да изразходваш 10/100 гарантирано на пътя?
Аз лично съм пробвал да видя колко може да харчи голям двигател - конкретно С55 АМГ. И това при положение, че не плащам горивото аз.
Пак казвам, че на пътя, при реални условия, не може да харчи над 30/100 средно. Говоря за среден разход.
Защото нямаш постоянно каране с максимална скорост от някаква теоретична постановка.
Един път имаш разход от порядъка на 50/100, но след това имаш разход от 0/100. След това имаш разход от 20/100. И всичко това заради реалните условия на пътя.
Виждам, че си силен в търсенето на статийки, обаче очевидно си много зле в реална ситуация.
Ако имаш малко мозък ще схванеш какво имам предвид.

Искам лично ти да ми кажеш в живота си кой автомобил е харчил най-много при каквито и да е условия. Не за 1 минута, а за достатъчно на брой километри.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 12 юли 2014 09:00

BOz написа:prius 3, защо се правиш на гламав?
Да те питам - ако вдигнеш 180 с твоя Приус и харчи 10/100 през това време, може ли да гарантираш, че за един резервоар ще може да изразходваш 10/100 гарантирано на пътя?

И от къде на къде разхода се измерва задължително за един резервоар? При мен разхода ми беше 30+л/100 в рамките на 30мин...
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 12 юли 2014 09:25

Vesko написа:...
И от къде на къде разхода се измерва задължително за един резервоар? При мен разхода ми беше 30+л/100 в рамките на 30мин...

Ами за намаляване на грешката - при мен разхода бе + безкрайност в рамките на 25 минути , защото колата трябваше да работи на място докато си ъпдейтва софтуера tooth.gif
Иначе в екстремни и неаналогични условия може да се постигне странен разход, но не бих го сметнал за определящ - например преди време заредих, и започнах изкачване на едни баири - до горе ми даде разход над 16л/100км за половин час - това е каране с около 30-40км/ч по асфалт...
Е да, ама като се върнах в изходната точка средния разход слезе на 9л/100км... Т.е. надолу ми е горял 1-2л/100км...

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 12 юли 2014 10:41

prius 3 написа:nowyaris,
Влез си в другия профил, като mirott, че някой тук може да се обърка и да си помисли, че сте двама различни!
XXXXXXX

Пак си се объркал tooth.gif
СУВ не е ЛЕК автомобил, момко! А слоу нарочно те кара да преведеш нещо. Ама не ти изнася. По твоята логика и ЗИЛ 131 е автомобил. Да ти кажа ли колко ми гори, шосейно(щото едва ли знаеш)?! Аре...
А и защо изобщо коментираш неща дето не са ти по специалността в тоя форум?! Коментирай разход от 1.8 до 3.2 на Приуса. Шосейно.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 12 юли 2014 11:01

mirott написа:....СУВ не е ЛЕК автомобил, момко!...

ФОРМАЛНО може да е лек автомобил (Джипа също е вписан в талона като ЛЕК автомобил, въпреки, че тежи до 3 тона), също както лек автомобил като Ярис може да е ФОРМАЛНО 'товарен'....
Натам дърпа колегата prius, но смятам, че на (почти) всички ни е ясно за какво ставаше въпрос и то бе - НОРМАЛЕН лек автомобил - например Авенсис, Пасат, Порше Карера (не Кайен) , Мерцедес (но не сувовете ML, G, включително последния шестколесен дзвер)...
Защото ако в друга например ТИР-аджийска тема напишеш, че товарния ти автомобил гори 4-5л/100км навярно ще си помислят, че си изтървал нулата :whistle:

П.С. а дали mirott и nowyaris са един и същи човек - не знам stupid.gif ... IP са съвсем различни - nowyaris продължава да пише от австрийско IP, докато mirott от нашенско си НЕТ1.. Може мнооого да е забогатял от русите каки и да си е купил бизнес джет който от Австрия до Русе да прави междинно кацане във Вършец....

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: Колко може да гори максимално автомобил

Мнениеот nowyaris » 12 юли 2014 21:15

А,имаме не само руси каки,имаме и брюнетки,и червенокоси...... . В казармата се возих две години на БТР - реално погледнато си беше нормален автомобил - с волан,педали,скоростен лост , даже и огледала за обратно виждане си имаше . Само дето климатика му беше малко по-особен и картечната куличка му разваляше перфектната аеродинамика biggrin.gif . Беше осем цилиндров и гореше над 50/100 бензин.
П.П. "Нормален" автомобил явно е едно много широко понятие . Същото каквото е и "нормален" човек. Баси,да ме обърка Приуса с колегата от Вършец guns.gif guns.gif guns.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 12 юли 2014 21:33

nowyaris написа:В казармата се возих две години на БТР - реално погледнато си беше нормален автомобил - с волан,педали,скоростен лост , даже и огледала за обратно виждане си имаше .

БТР-а и тои ли като тана първо се развърта със сгъстен въздух? Че малко ми са теоретични познанията wink.gif Скатах казармата със любезното съдеиствие на другаря Тодор Живков, но като ученик правих треняжор за обучение на механик водачи на танк tooth.gif Ама много време мина и малко ми се губи.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 13 юли 2014 06:59

Да, който е искал е разбрал за какъв автомобил се говори. Който търси да се дрънчи-увърта.
nowyaris, сметай за колко пропаднал тип те имат, за да те сравняват с мен:)!
slow, "яла си" по Берковица, ше прецениш на място дали имам нещо общо с дърт русенски гастарбайтер tooth.gif !

Върни се в “Off Topic”