Нови двигатели

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Нови двигатели

Мнениеот Kiki » 15 юли 2014 20:39

Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Re: Нови двигатели

Мнениеот zi_zi_top » 15 юли 2014 21:50

Счетоводителите в акция. wink.gif Ще се правят нови и по-съвършени ДВГ, които да успяват да изкарат гаранционния срок. laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 16 юли 2014 10:49

Системата ще е като в оня виц-е..ш и фръгаш!

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 14 юни 2009 17:35

Мнениеот Rudy » 16 юли 2014 14:15

Като ги правят здрави стават и по-скъпи и пак не ви харесва... Няма угодия no.gif
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 16 юли 2014 22:19

Нищо лошо няма да се унифицират двигателите.И това че счетоводителите правят колите също не е лошо.И не е ново.Аз лично с голямо нетърпение очаквам Ярис с трицилиндров двигател,дето ще гори с до 30 % по-малко от моя tooth.gif . Дори и да изкара само 150 хиляди,пак бих си го купил - още едни 20 години икономия.Въпреки че според колегата от Вършец надали ми остават толкова.Апропо - няма смисъл да е..ш , ако накрая не "фръгаш" biggrin.gif . Щото иначе няма какво да правиш с новото - то също е за "фръгане" . Ега ти Михайловградския диалект thumbdown.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 17 юли 2014 07:52

Ти на дедо Бог у работата се не бръкай-колко ти остават той си знае tooth.gif ! Това, че си дърт спрямо мене нищо не означава! И кво му е на диалекта-някак по-"твърдо" звучи от русенския, поне... tooth.gif
Па ако за 20 години минаваш толкоз км, мое и Дачия да си земеш спокойно, едва ли ще се похаби. Ама има хора с пробег сериозен дето требва през 2-3 години да ги "фръгат", да не кажа сека! Те и екобустовете на форд са убави ама почнаха да поизпръдват един по един...особено малките кубатури на над 150 000 км. Така ше е!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 17 юли 2014 09:50

Изглежда плашещо tooth.gif
Първият изцяло преработен агрегат е с три цилиндъра и обем от 1.0-литра........ От компанията разкриха още, че първият им модел, който ще бъде базиран на новата универсална платформа TNGA, ще е следващото поколение на Camry.

Ако вземат да сложат на новото камри преработения агрегат ще стане голяма бИгачка tooth.gif
Иначе наистина бе време да помислят по двигателите, защото изостанаха от другите производители...
Не съм карал Фордовските и Хондовите нови двигатели, но Маздовите изглеждаха приятни за каране, а разхода поне по БК бе наистина доста по-нисък от обичайния... Все пак тези нови двигатели повече време карат икономично по цикъла на Аткинсън и рядко се 'пържат' на максимална мощност...
Поне видимо тези нови двигатели нямаха някакви сериозни конструктивни разлики от обичайните досегашни двигатели, така, че постигнатата икономия не би трябвало да е за сметка на здравината - няма предпоставки за влошаване (поне тези, които пробвах - 2.0 бяха с достатъчна мощност за да не се товарят сериозно при обикновено шофиране)...
Предполагам, че и при Тойота ще е така.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 18 юли 2014 23:58

slowtraveler написа:... но Маздовите изглеждаха приятни за каране, а разхода поне по БК бе наистина доста по-нисък от обичайния...
Един колега си купи CX-5 SkyActiv и разхода му се различава с около 50% от заводския - той постига около 38mpg при обявени 54. Не че 38mpg e толкоз лошо за 150 к.с., но де факто 9-годишното Х3 на жена ми е по-икономично при същата мощност.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 19 юли 2014 09:27

Scott написа:
slowtraveler написа:... но Маздовите изглеждаха приятни за каране, а разхода поне по БК бе наистина доста по-нисък от обичайния...
Един колега си купи CX-5 SkyActiv и разхода му се различава с около 50% от заводския - той постига около 38mpg при обявени 54. Не че 38mpg e толкоз лошо за 150 к.с., но де факто 9-годишното Х3 на жена ми е по-икономично при същата мощност.

Не знам Scott - аз пробвах и бензинка и дизелак СХ-5 (май бяха 185к.с.)- разхода на бензинката при мое шофиране бе под този на седана ми 147к.с. (и спокойно успях да го докарам до 5 извън града - резултат, който ме впечатли, имайки предвид разхода например на кашкая при същите условия)...
Единствено дизелака не успях да го накарам да ми угаси двигателя старт/стоп системата (бензинката го гасеше), но разхода логично бе под този на бензинката, но за нея нямах база за сравнение с аналогичен дизелак...
Двигателите наистина са авангардни - степен на сгъстяване 14:1 (и бензина и дизела), работещи по цикъла на Аткинсън в повечето време (когато не се иска максимална мощност)...
А за разликата между обявения и реалния разход. - предполагам, че в обявения разход условията са прекалено 'стерилни' - там вече са влючили в сметките старт/стоп система и разни други простотии..
И които условия не винаги са изпълними при реално шофиране...
Подозирам, че все по-често ще виждаме такива разлики. И току някой ще наблъска още някой компютър, който например 1км преди ограничение на скоростта да отнема газта независимо дали я натискаш или не... wacko.gif
И след това ще се хвали, че е оправил икономията на ДВГ...

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 19 юли 2014 13:45

slowtraveler написа:...аз пробвах и бензинка и дизелак СХ-5 (май бяха 185к.с.)- разхода на бензинката при мое шофиране бе под този на седана ми 147к.с. (и спокойно успях да го докарам до 5 извън града - резултат, който ме впечатли, имайки предвид разхода например на кашкая при същите условия)...
Брех, то по-добро от Приус tooth.gif В UK няма 185к.с. (2.5л бензин),а само 165к.с. (2.0л), дизела е 150 или 175к.с.
slowtraveler написа:... за разликата между обявения и реалния разход. - предполагам, че в обявения разход условията са прекалено 'стерилни' - там вече са влючили в сметките старт/стоп система и разни други простотии..
И които условия не винаги са изпълними при реално шофиране..
Това е така, но в моя случай (Х3) заводски обявения разход е 39.2mpg, за 6 години експлоатация никога не съм падал под 38 (при пълно-пълно), средно се движи между 39 и 42, в зависимост от сезона. Колегата слезе от Тигуан 170 к.с., и оплакването му е, че разликата е осезаема както във вървенето, така и в разхода. Възможно е да има проблем с колата, но той вече няколко пъти се оплаква на дилъра безрезултатно?

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 19 юли 2014 14:02

Scott написа:
slowtraveler написа:...аз пробвах и бензинка и дизелак СХ-5 (май бяха 185к.с.)- разхода на бензинката при мое шофиране бе под този на седана ми 147к.с. (и спокойно успях да го докарам до 5 извън града - резултат, който ме впечатли, имайки предвид разхода например на кашкая при същите условия)...
Брех, то по-добро от Приус tooth.gif В UK няма 185к.с. (2.5л бензин),а само 165к.с. (2.0л), дизела е 150 или 175к.с.
slowtraveler написа:... за разликата между обявения и реалния разход. - предполагам, че в обявения разход условията са прекалено 'стерилни' - там вече са влючили в сметките старт/стоп система и разни други простотии..
И които условия не винаги са изпълними при реално шофиране..
Това е така, но в моя случай (Х3) заводски обявения разход е 39.2mpg, за 6 години експлоатация никога не съм падал под 38 (при пълно-пълно), средно се движи между 39 и 42, в зависимост от сезона. Колегата слезе от Тигуан 170 к.с., и оплакването му е, че разликата е осезаема както във вървенето, така и в разхода. Възможно е да има проблем с колата, но той вече няколко пъти се оплаква на дилъра безрезултатно?

Грешката е моя - явно съм пробвал 165 бензин и 175 дизел - гледам, че и тук се продават те (не вярвам преди година, когато ги пробвах да са били с други комплектации, въпреки, че бяха първите докарани екземпляри). Бяха автоматици...
Ако приятеля ти кара бензинка - и мен не ми хареса бензинката - реагираше доста бавно и се усещаше 'лигава', но причината може да е била и в автоматика. На дизела не се усещаше такава мудност...
Но разхода бе впечатляващ...
Уверен съм, че и тойота ще използва идеите и ще ги доразвие - то си е движение стъпка по стъпка напред.... Единия направи стъпка - другия добави нещо и изпревари предишния с малко. Следващия - още по-нагоре...
И така...

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 23 юли 2014 11:37

Отдавна четем новини , че новото BMW ще гори 1,5/100 , а новата c-класе 2/100. Все още тези работи не са се случили , не вярвам и при toyota да се случат скоро. Най-вероятно гонят само по-евтина изработка , дори и си го пише в статията , може би ще свалят още малко пробега на колите си , за да настигнат немските си конкуренти по чупливост. Не знам как ще имат по-добро качество и 50% намалени производствени разходи , малко като фантастика ми звучи всичко това.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 23 юли 2014 11:50

Това започва да ми прилича на "социалистическото съревнование" - петилетката за 3 години и 30% икономия на материали и суровини в производството. laugh.gif Съответно и стоките бяха произведени "5 за 4". blush.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 23 юли 2014 12:01

Базов авенсис 2014-та , дизел , 40900 лв. Същият , 2007-ма год , 36 500 лв. По-евтини двигатели , по-икономични , интериор от водорасли и преработена пластмаса и цена с 5 бона отгоре. На това му казвам аз мисъл за потребителя , който всъщност е най-прецаканият по веригата.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01

Мнениеот jim_beam » 18 сеп 2014 22:41

не забравяй инфлацията!
RAV4 D4D 2007 с кожен салон,фронт гард,ролбари,Вебасто,парктроник,CC,Blaupunkt,17''...

Изображение

Върни се в “Off Topic”