Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Да
2
22%
Не
7
78%
По-добре да се разреши покупката
0
Няма гласове
Нямам мнение
0
Няма гласове

Общо гласове: 9

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Мнениеот slowtraveler » 04 окт 2014 08:37

Не забравяй, че Офнюз (или част от хората) е на хранилка от US...
Аз лично познавам хора, сътрудничели (абе какво сътрудничели - щатни) на ДС от ГЕРБ... И то това са най-големите .... :censored: , които се 'преориентират' всеки път от партия към партия...
В същия момент имам приятел, служил на високо ниво в ДС, който си има свои убеждения (да, не се кандидатира, щото е лустриран biggrin.gif ), който си има убеждения и си гласува само за БСП...
Може да не съм съгласен с някои негови доводи, но уважавам неговия принципен и постоянен избор (всеки си гледа от своята камбанария - не мога да го оборя като каже, че БСП са му вдигнали пенсията, докато при ГЕРБ не е имало никакъв прогрес)...
В същия момент ГЕРБ поне във Варна направи доста поразии, а 'лицата' на партията тук си бяха откровени и изявени мошеници...
Борисов пък се изцепва официално, че ще направи Варна село..
Е как да им вярвам и да гласувам за тях?!
Да, сега изведнъж промени насоката 'Варна винаги е била морска столица на България' и т.н. Ама ние помним... bash.gif
БСП пък другите идиоти - удариха го на реваншизъм след управлението на ГЕРБ и повториха грешката им (ГЕРБ бяха първите, които удариха голяма необоснована метла на кадри)...
За дудука - хм... Не знам как да го определя... Поредния Сидеров?...
Реформаторски блок - не ми харесва достатъчно за да гласувам за тях... Прекалена мешаница...
Остават малките партии, без шанс за влизане в парламента...
Общо взето - отново безизходна ситуация...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 04 окт 2014 09:04

Аз ще гласувам за Реформаторския Блок, кскто и много хора извън България. И на мен не ми харесва, че са сбирщайн и са 5 партии, но това е единствената гръпа с демократични, десни убеждения. Според мен ГЕРБ ще направи коалиция с тях, тъй като никой няма да може да прехвърли 51%. Реформаторския Блок никога не би се коалирал с БСП или ДПС, поне аз тска мисля. Ако се кослират с някоя от последните две значи са предатели и ще ги заплюя в лицето!

Хората извън България търсят да гласуват за дясна партия, а в момента такава няма. Всичките демократи-идеалисти от начслото на 90-те или бяха бивши партийци или се отказа като видяха мръсотията и предателствата. Също така много жени ще гласуват за Меглена Кунева - Пръмова от женска солидарност.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 04 окт 2014 09:44

Japanese_fever написа:Реформаторския Блок никога не би се коалирал с БСП или ДПС, поне аз тска мисля. Ако се кослират с някоя от последните две значи са предатели и ще ги заплюя в лицето!

И де ще им намериш лицето? biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 04 окт 2014 11:16

Що не си изведете утре семействата (или приятелите) някъде на чист въздух ами сте решили да си губите времето по опашки пред секциите.Не се тревожете-има кой да гласува,има кой после да брои и да наглася протоколите.Кинтите са раздадени,всичко е уредено.Гледайти си уикенда и не се хабете.Каквото и да се случи в неделя вечер,трябва да сте убедени че винаги може и да е още много по-лошо.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 04 окт 2014 11:24

nowyaris написа:.Каквото и да се случи в неделя вечер,трябва да сте убедени че винаги може и да е още много по-лошо.

Опимист biggrin.gif punk.gif tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 04 окт 2014 14:44

Веско,приятелю,таз тема не е ли за раздела "Купува-Продава" малко по-надолу ?????? biggrin.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 05 окт 2014 10:56

Айде, гласувахте ли, че сле няколко часа и ние се включваме?! :)
Македонците с БГ гражданство също ще гласуват в консулствата в Скопие и Битоля. biggrin.gif
На добър час България!
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 06 окт 2014 22:52

Добър ден!
Ще може ли да ми махнете бана или там каквото и да е, защото по настоящем мога да пиша само от телефона?
Някой май се ядо са, че говоря за политика в денят за размисъл ли, що ли...?!?
Да не би да продължават дните на размисъл и след изборите? biggrin.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 06 окт 2014 22:55

Ще ви дам инфо колко човека са гласували в чужбина, ако не сте видели още протоколите на сайта на ЦИК.
За нашият щат има гласували общо 2500 човека, но се съмняваме, че бройката е занижена.

Направи ли ви впечатление, че средната възраст в комисиите е 60 години и все някакви баби и дедовци са в тях?

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 07 окт 2014 07:58

Направи ми впечатление, че над 40% от гласовете от чужбина са за конкретна етническа партия (Jap, според сухата статистика вероятността и ти да си гласувал за нея е над 40% ppp.gif ), при която гласуват хора, които отдавна не живеят в България, част от тях са изгонени на времето от тук и съответно едва ли таят добри чувства към Родината...
И съответно едва ли гласовете им/избора им са в интерес на живеещите тук...

Относно БАН и т.н. - нещо си в грешка.... Явно имаш някакъв технически проблем с компютъра (повтори няколко пъти пред него 'в Русия съм, в Русия съм' - може да се оправи tooth.gif spell.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 07 окт 2014 09:38

slowtraveler написа:...съответно едва ли гласовете им/избора им са в интерес на живеещите тук...
Моето мнение е че гласа на всеки, които е извън България за повече от година, не е в интерес на живеещите там. Гласува се или по "спомени", или по "съвета" на роднини, или най-лошото - по "съвета" на околните българи, което е сериозна предпоставка за потвърждаване на Весковата теза tooth.gif.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 07 окт 2014 14:00

Трябва и границата да се затвори поне 3 месеца преди гласуването.
Изображение

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 07 окт 2014 15:34

Ако изборите можеха да променят нещо, щяха да ги забранят! :censored:
Бъдете сигурни, че за следващите избори ще махнат и преференциалния вот, за да не им объркваме схемите.
Въобще времето за гласуване е загубено време! По-добре да седнеш с някой приятел да изпиеш по една бира, отколкото да участваш в този цирк и да си мислиш, че нещо може да се промени.
Муцуните в Народното събрание са едни и същи и нека да ми каже някой "защо ручахме жабетата?!?" и защо потрошихме милиони, като положението след изборите е още по-зле от миналата година?!??? wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 07 окт 2014 17:13

Airfan написа:Трябва и границата да се затвори поне 3 месеца преди гласуването.

Запознай се с избирателните секции в Турция. Има също така скенирани протоколи в pdf формат:

http://results.cik.bg/pi2014/pdf/32/index.html

Турция
Анкара Анкара, Пурсаклар Анкара, Пурсаклар Анкара, Синджан Гьочмен Евлери Анталия Бабаески Балъкесир Бандърма Биледжик Бурса, Истиклял Бурса, Истиклял Бурса, Истиклял Бурса, Хамитлер Бурса, Хамитлер Бурса, Хамитлер Бурса, Куртулуш Бурса, Куртулуш Бурса, Куртулуш Бурса, Куртулуш Бурса, Караман Бурса, Караман Бурса, Караман Бурса, Йени Бурса, Йени Бурса, Йени Бурса, Йени Бурса, Йени Бурса, Йени Бурса, Дуачанър Бурса, Дуачанър Бурса, Дуачанър Бурса, Казъм карабек Бурса, Казъм карабек Бурса, Казъм карабек Бурса, Казъм карабек Бурса, Дейирменликъзък Бурса, Демирташ Бурса, Демирташ Бурса, Миллет Бурса, Миллет Бурса, Миллет Бурса, Минареличавуш Бурса, Орхангази Бурса, Юнусели Бурса, Юнусели Бурса, Ючевлер Бююккаръщаран Визе Гебзе Гебзе Гебзе Гебзе Даръджа Дериндже Ескишехир Измир, Ататюрк Измир, Ататюрк Измир, Доганлар Измир, Доганлар Измир, Чамлъкуле Измир, Чамлъкуле Измир, Сарнъч Измир, Сарнъч Измир, Сарнъч Измир, Сарнъч Измир, Гьоредже Измир, Гьоредже Измир, Гази Паша Измир, Гази Паша Измир, Алиага Измир, Гюмюлдюр Измир, Ичмелер Измир, Йешилова Измир, Пънарбашъ Измит Инегьол Инегьол Истанбул Истанбул, Б.Ото- Гюмюшпала Истанбул, Б.Ото- Гюмюшпала Истанбул, Б.Ото- Гюмюшпала Истанбул, Гюмюшпапа Истанбул, Гюмюшпапа Истанбул, Джеватпаша Истанбул, Джеватпаша Истанбул, Джеватпаша Истанбул, Ортамахала Истанбул, Ортамахала Истанбул, Авджълар Истанбул, Арнавуткьой Истанбул, Бахчелиевлер-Чобанчешме Истанбул, Башакшехир Истанбул, Бейликдюзю Истанбул, Газиосманпаша Истанбул, Гюнешли Меркез Истанбул, Есенюрт Истанбул, Зейтинбурну Истанбул, Кючукчекмедже Истанбул, Пендик Йени Истанбул, Силиври Йени Истанбул, Султангази Истанбул, Талятпаша Капаклъ Караджабей Истанбул, Курткьой (Пендик Курткьой Йенишехир) Къркларели Кьорфез Люлебургаз Маниса Маниса, Караагачлъ Мармараджък Мерсин Муратлъ Одрин Сакъзкьой Сарай Сердиван Текирдаг Улаш Феризли Чайърова Чайърова Черкезкьой Чорлу, Шейх Синан Чорлу, Шейх Синан Чорлу, Шейх Синан Чорлу, Шейх Синан Чорлу, Каземие Чорлу, Йешилтепе Чорлу, Йешилтепе Чорлу, Йешилтепе Чорлу, Хавузлар Чорлу, Хавузлар Ялова Ялова Ялова

Потребителски аватар
ahmedcholak
Регистриран: 03 дек 2011 23:25

Мнениеот ahmedcholak » 07 окт 2014 19:18

Japanese_fever написа:Нашата цел е да гласуваме за когото и да било само не за ДПС и БСП и по този начин да им намалим процентите, особено на ДПС, които получават сигурни гласове от Турция, където се гласува в строй и БГ циганите разбира се.

Докато мислим по подобен начин, нито ще се оправим нито ДПС ще изчезне!
"Я не сакам да съм добре, я сакам на Вуте да му е зле!"
Toyota celica 1.8 vvt-i

Върни се в “Off Topic”