Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Да
2
22%
Не
7
78%
По-добре да се разреши покупката
0
Няма гласове
Нямам мнение
0
Няма гласове

Общо гласове: 9

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Мнениеот slowtraveler » 07 окт 2014 19:26

ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:Нашата цел е да гласуваме за когото и да било само не за ДПС и БСП и по този начин да им намалим процентите, особено на ДПС, които получават сигурни гласове от Турция, където се гласува в строй и БГ циганите разбира се.

Докато мислим по подобен начин, нито ще се оправим нито ДПС ще изчезне!
"Я не сакам да съм добре, я сакам на Вуте да му е зле!"

Така е колега... Но лошото е, че поради наличния 'матриал' политици, в повечето случаи няма за кого да гласуваш с чисто сърце...
Някой, който да защитава идеите и интересите ти..
А като няма за кого да гласуваш, се получава сегашната ситуация - протестен вот, който обаче се размива между хиляда партии и партийки...
И оотносително стабилни остават само партиите с 'твърд електорат' (поради какви причини - дали с покупко/продажба, подправени документи двойно гласуване - това е друг въпрос), които пък са се доказали, че за нищо не стават....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 08 окт 2014 05:58

ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:Нашата цел е да гласуваме за когото и да било само не за ДПС и БСП и по този начин да им намалим процентите, особено на ДПС, които получават сигурни гласове от Турция, където се гласува в строй и БГ циганите разбира се.

Ахмед, аз не искам никой в България да е зле - нито българи, нито помаци, нито цигани. Всички те са български граждани и то доброволно!
Аз искам България да расте, да се развива, да има работа за всички и както до сега са живели българи, помаци и цигани и за вбъдеще да е така!
Аз НЕ желая партии и личности, които нарушават и погазват конституцията на България и се гаврят с техните избирате, които са им поверили цялата власт в държавата. Аз не искам Ахмед Доган да има палати за милиарди, а хорицата на село всяко лято да нижат тютюна и да се надяват, че той нещо ще им даде, а те от бедни, по-бедни стават!

България има конституция и колкото повече българия я научат и започнат да изискват тя да се спазва, което включва и техните права - толкова по-добре за всички!

Чл. 3. Официалният език в републиката е българският.

Чл. 11 (4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.

Чл. 13.(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.

Чл. 2. (1) Република България е единна държава с местно самоуправление. В нея не се допускат автономни териториални образувания.
(2) Териториалната цялост на Република България е неприкосновена.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
ahmedcholak
Регистриран: 03 дек 2011 23:25

Мнениеот ahmedcholak » 08 окт 2014 11:25

Japanese_fever написа:
ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:Ахмед, аз не искам никой в България да е зле - нито българи, нито помаци, нито цигани. Всички те са български граждани и то доброволно!
Аз искам България да расте, да се развива, да има работа за всички и както до сега са живели българи, помаци и цигани и за вбъдеще да е така!
Аз НЕ желая партии и личности, които нарушават и погазват конституцията на България и се гаврят с техните избирате, които са им поверили цялата власт в държавата. Аз не искам Ахмед Доган да има палати за милиарди, а хорицата на село всяко лято да нижат тютюна и да се надяват, че той нещо ще им даде, а те от бедни, по-бедни стават!

Съгласен съм колега. А аз не искам да виждам озлобени хора. Трябва да проумеем, че проблема е колкото в политиците, толкова и в нас самите, манталитетът ни, начинът ни на мислене! Не може ние постоянно да мислим как да излъжем, да изкръшкаме, да откраднем, да прецакаме и да искаме да сме добре... Няма как да стане!
Живеем във времена, дето ако се похваля вечерта на приятелите, че днес съм бил на нивата, те ме мислят за балък. Ако се похваля обаче, че сам откраднал 10 000лв. съм тарикат и човек за пример.
Няма как да се оправим... Не ДПС, не ГЕРБ, БСП... Който иска нека да дойде!
Да- рибата се вмирисва от към главата. Те също имат своята вина, но аз предпочитам да търся вината в мен и хората около мен. Най- лесно е да си прехвърляме топката и да се оправдаваме винаги с някой друг.

Japanese_fever написа:
ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:България има конституция и колкото повече българия я научат и започнат да изискват тя да се спазва, което включва и техните права - толкова по-добре за всички!

Чл. 3. Официалният език в републиката е българският.

Въпреки, че съм Ахмед, АЗ СЪМ БЪЛГАРИН! Аз говоря и пиша на български език! Моят майчин език е български!
Аз работя и всеки месец плащам по 150лв. данъци за България!
Не съм съгласен някой да ме определя като циганин или турчин! (Нищо против тях, но АЗ СЪМ БЪЛГАРИН)

Japanese_fever написа:
ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:Чл. 11 (4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.

Твърдо съм ЗА! Посочете ми обаче ЕДНА партия освен ДПС, в която имаше кандидат депутат с мюсюлманско име!?

Japanese_fever написа:
ahmedcholak написа:
Japanese_fever написа:Чл. 13.(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.

Никой не го оспорва. Но всеки има право сам да избира своята религия и в какво да вярва!

Извинявам се ако съм засегнал някой! Нямал съм това за цел!
Toyota celica 1.8 vvt-i

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 08 окт 2014 13:18

ahmedcholak написа:.......Посочете ми обаче ЕДНА партия освен ДПС, в която имаше кандидат депутат с мюсюлманско име!?...

РБ... Специално смятах процента им за Варна - 26% от кандидатите бяха с мюсюлмански имена, което ме учуди, имайки предвид, че хората с такива имена са под/около 10% от общото население... Т.е. - виждаше се известен дисбаланс... В някои от секциите в Лудогорието достигаха до 50%...

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Мнениеот kickata » 08 окт 2014 13:42

slowtraveler написа:
ahmedcholak написа:.......Посочете ми обаче ЕДНА партия освен ДПС, в която имаше кандидат депутат с мюсюлманско име!?...

РБ... Специално смятах процента им за Варна - 26% от кандидатите бяха с мюсюлмански имена, което ме учуди, имайки предвид, че хората с такива имена са под/около 10% от общото население... Т.е. - виждаше се известен дисбаланс... В някои от секциите в Лудогорието достигаха до 50%...

Да не забравяме, че част от реформаторите е и партията на Касим Дал - НПСД, така че е съвсем логично да има толкова турски имена в листите. :whistle:
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 08 окт 2014 13:48

Така и не разбрах някой изкара ли някой лев от гласа си в Неделя ? Ако никой не е успял по обективни или субективни причини да не се кахъри - скоро ще му се отдаде нова възможност laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 08 окт 2014 14:28

Колега, имената на кандидатите ли са ти причината да гласуваш за дадена партия - в случая явно ДПС?
Изображение

Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Мнениеот martod » 08 окт 2014 16:44

ahmedcholak написа:Въпреки, че съм Ахмед, АЗ СЪМ БЪЛГАРИН! Аз говоря и пиша на български език! Моят майчин език е български!
Аз работя и всеки месец плащам по 150лв. данъци за България!
Не съм съгласен някой да ме определя като циганин или турчин! (Нищо против тях, но АЗ СЪМ БЪЛГАРИН)

Направо ти завиждам .. biggrin.gif Аз такъв нисък данък не съм плащал от времето на Жан Виденов, май ще трябва да си го върнем него на власт laugh.gif
Като се чувстваш Българин, мислиш ли, че е нормално партиите в БГ да водят предизборните си агитации на Турски език- нищо не каза по въпроса ? ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 08 окт 2014 18:00

Силен е този българин, който знае своята конатитуция и произтичащите му от там права и се бори те да се спазват!
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
ahmedcholak
Регистриран: 03 дек 2011 23:25

Мнениеот ahmedcholak » 08 окт 2014 19:22

Airfan написа:Колега, имената на кандидатите ли са ти причината да гласуваш за дадена партия - в случая явно ДПС?

Не! Това беше казано в отговор на "Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт." Защото бие на очи, че във водещите партии липсват такива имена!

[/quote]Като се чувстваш Българин, мислиш ли, че е нормално партиите в БГ да водят предизборните си агитации на Турски език- нищо не каза по въпроса ? ..[/quote]
Ако дойде да води предизборна кампания на турски език при мен- никой няма да го разбере. Не не е нормално!
Колеги забелязвам, че започваме някакъв глупав спор коя партия е по, по, най...
Аз също съм на мнение, че всички са един дол дрянки!
Аз също не съм доволен от управлението на държавата!
Не съм тръгнал да защитавам никой!
Ясно е, че не струват! Няма ДПС, БСП, ГЕРБ...
Всеки ден си прибирам Селиката на off road 200 метра по черен път (можете да си представите зимните месеци за какво става дума.) no.gif
Toyota celica 1.8 vvt-i

Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Мнениеот martod » 08 окт 2014 19:40

ahmedcholak написа:Не съм тръгнал да защитавам никой!
Тука останах с друго впечатление ..

ahmedcholak написа:

Точно това е номерът, ако за теб политиците от ДПС и БСП са Вуте, нека да им е зле и аз това сакам ..
От 25 г. насам все са добре и все са на власт и нищо не направиха за Нане (народа), а когато на Нане му е зле, много ясно, че ще иска и Вуте да духа супата .. wink.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 08 окт 2014 19:43

ahmedcholak написа:.........

Напълно те разбирам колега...
И наистина не виждам смисъл да се конфронтираме 'коя партия е по-виновна'....
Всеки има свое мнение, но лошото според мен е, че за пореден път нямахме възможен правилен избор - ясните участници са си компрометирани от предходни управления - знаем ги какво могат....
А на 'неясните' не е даден шанс...

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 08 окт 2014 22:35

Кои са "неясните"! На 90% от хората в БГ всички са им до болка ясни....
ЛАПАЧИ - малки и големи, но всичките са лакоми като кръстоска между хлебарка и богомолка. mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 09 окт 2014 00:24

Аз лично имах намерение преди 3 години да се махам. Мина ми, но сега пак нещо ме напъва... незнам дали ще удържа този път.
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 09 окт 2014 07:05

Airfan написа:Аз лично имах намерение преди 3 години да се махам. Мина ми, но сега пак нещо ме напъва... незнам дали ще удържа този път.

Жена и деца имаш ли?

Върни се в “Off Topic”