Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Да
2
22%
Не
7
78%
По-добре да се разреши покупката
0
Няма гласове
Нямам мнение
0
Няма гласове

Общо гласове: 9

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Re: Трябва ли да се разреши продажбата на гласове?

Мнениеот Japanese_fever » 09 окт 2014 07:22

Яйде тези, дето искат да се забрани гласуването в чужбина да вървят за оцет! smile.gif

http://bnr.bg/horizont/post/100469737/stefan-manov-votat-na-balgarite-ot-chujbina-e-istoricheski
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 09 окт 2014 08:36

Japanese_fever написа:Яйде тези, дето искат да се забрани гласуването в чужбина да вървят за оцет! smile.gif...

Ей сега хукнахме.... :whistle: Дори не си направих труда да изгледам този смешник - резюмето бе достатъчно...
Вота бил преобладаващ... Формално - да - това е като статистиката - ДПС взема 43%, а всички останали 'по-български' партии - 57%... Ама реално как изглеждат нещата?
В чужбина 43.39% са избрали ДПС, 28.14% - ГЕРБ и 11.24% за Реформаторския блок. За БСП са гласували едва 2.63% от българите в чужбина.

http://www.webcafe.bg/id_927698579
Аз затова и казах, че вероятността Джап да е гласувал за ДПС е близка до 50% tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Мнениеот martod » 09 окт 2014 08:59

slowtraveler написа:http://www.webcafe.bg/id_927698579
Това не са истинските резултати, biggrin.gif ето така е гласувал в действителност българина ..
Заблудени - 32.66%
Изкуфели старци - 15.41%
Незавършили 3-ти клас - 14.83%
Отчаяни - 8.88%
"Патриоти" - 7.29%
Бавноразвиващи се - 5.70%
С психически отклонения - 4.52%
WTF - 4.52%

laugh.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 09 окт 2014 09:54

Japanese_fever написа:
Airfan написа:Аз лично имах намерение преди 3 години да се махам. Мина ми, но сега пак нещо ме напъва... незнам дали ще удържа този път.

Жена и деца имаш ли?

Има има, но не е проблем да тръгнат с мен. Програмист съм и само да ми падне добра оферта в бяла държава си хващам багажа вече.
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 09 окт 2014 10:11

Гласът на една българка мохамеданка.

Fatosh Kambesheva

Гласувайки за ДПС българските турци изгубиха надеждата да живеят спокойно в България. С вашия електорат , драги ми ДПС, насадихте изкуствена омраза между българи и турци. Лошо ли ни беше, когато българите толерираха езика ни и ни разрешиха да го изучаваме като свободно избираем ? Но не, вие искате той да е задължителен. Лошо ли ни беше, когато ни отвориха джамиите и си изповядвахме религията ? Но, не, вие сложихте мегафоните и ги надухте до максимум децибели да дразните християните. Лошо ли ни беше когато България призна пенсиите на двойните граждани в Турция ? Какво ви пречи , драги ми ДПС, в този рахатлък ? За какво използвате на митинги турския език ? Защо събуждате заспалия звяр на българина ? Кой ви дава право да говорите от мое име, от името на туркиня която е против вашата въшлива политика ? Кой ви даде право ? Циганите които ги купихте за 20-50 лв. или автобусите от Турция ? Говорете от името на циганите и от името на турците живеещи в Турция. Не използвайте моята вяра и етнос за вашите кирливи дела !!! Аз съм Български Гражданин с турско потекло и вяра мюсюлманска, а не продажна сган от ДПС. Престанете да насаждате омраза между българи и турци !! Вършете си работата за която ви плащаме с нашите данъци и с нашия труд. Оставете българските турци да живеят в мир със своите съседи и приятели ! Оставете ни на мира !!!
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 09 окт 2014 11:22

Japanese_fever написа:Гласът на една българка мохамеданка....

За съжаление наистина умишлено се насажда ненавист...
Съученици и колеги бяха принудени да напуснат например Шише-Джам - Търговище с много проста хватка.
1. Всичките оперативки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на турски език
2. Към всеки инженер прикрепен 'среднист' - турче, но на по-висока заплата, което да гледа в ръцете какво прави инженера
3. В момента, в който турчето запомни рутинните дейности, и хване цаката на работата - уволняват българина...

В момента в тези заводи не знам да работи християнин-българин...
Та затова си мисля, че всеки дисбаланс между представяне във властта и етнос/религия и т.н. ще направи поразии

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 09 окт 2014 18:25

Airfan написа:
Japanese_fever написа:
Airfan написа:Аз лично имах намерение преди 3 години да се махам. Мина ми, но сега пак нещо ме напъва... незнам дали ще удържа този път.

Жена и деца имаш ли?

Има има, но не е проблем да тръгнат с мен. Програмист съм и само да ми падне добра оферта в бяла държава си хващам багажа вече.

Който и да дойде на власт единствено верния вариант е човек докато има сили и възможности да стяга багажа и дим да го няма. Понеже си програмист да ти кажа че такава програма няма - много добрите възможности няма как да ти паднат в Пловдив.Трябва да отидеш ти при възможностите.Семейството после,ако се налага :thumbsup: . Между другото наскоро и тук във Форалберг имаше местни избори.Писаха и даваха по новините че също са се "купували" гласове.Ама тука всичко е направено много по-лицемерно и рафинирано,не както в Столипиново.Тъй че относно "белотата" на някоя държава винаги може да се поспори.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 16 окт 2014 06:40

Здравейте мили другарчета!
Искам да ви насоча вниманието към една новина, която вероятно няма да сотигне пределите на България, а още по-малко да попадне в мръсните и продажни БГ медии. Ето и новината:

Как гласуват българските турци в Париж
Чрез Временните обществени съвети на българите във Франция, към нашето издание се обърна Елина Узунова, която е бил член на избирателна секция за българските парламентарни избори във френската столица. Г-жа Узунова е била свидетел на психологически натиск, упражнен към избиратели – български турци, които са идвали, само те, организирано на групи в тази избирателна секция, имали са притеснен вид и непрекъснато са били наблюдавани зорко от представители на една от партията, участваща изборите, а именно ДПС. Освен това един от представителите на ДПС в тази секция, Исмаил Исмаил, не се е посвенил открито да каже след затварянето на секцията, намираща се в сградата на българското посолство*, и в присъствието на българската консулка в Париж, че той лично е осигурил над 100 гласа за ДПС в тази секция.
Г-жа Елина Узунова, с която разговаряхме и по телефона, определено не смята, че българските граждани с тюркоезични имена, които са гласували в секция № 325400405 в Париж, са упражнили своя вот свободно. И е възмутена, освен това, от арогантното поведение на някои представители на ДПС в тази секция. В протокола на СИК в съответната секция са записани, впрочем, 101 гласа, подадени за ДПС.
Какво разказва тя за изборния ден в тази секция във френската столица, може да прочетете по-долу. Г-жа Узунова смята да сезира за това неморално поведение от страна на представители на ДПС в тази секция самата партийна централа на ДПС и българското Външно министерство.

Началото на протокола на СИК № 325400405 (Париж, Франция).
източник: ЦИК
Изображение

Казвам се Елина Иванова Узунова и бях член на избирателна секция 325400405 в гр. Париж, Франция. Бих искала да споделя опасенията си за контролиран вот в секцията, в която работих.
Председател на секцията беше г-н Дилявер Исмаил Дилявер, представител на ДПС, който, както сам каза, не е имал представа, че е предложен за този пост няколко дни преди изборите. Не създаваше впечатление на човек, който е запознат със задълженията на председател на избирателна секция. Хубавото беше, че Консулът на българското посолство в Париж г-жа Марияна Бояджиева беше член на същата избирателна секция и помогна много в цялостния процес в деня на изборите.
Още в началото на изборния ден в секцията пристигнаха представители и застъпници на ДПС, а двама от тях – Исмаил Хюсеин Исмаил, представител на ДПС, и Хюнел Халил Исмаил, застъпник на ДПС, присъстваха при отварянето на избирателните кутии и при установяването на резултатите от гласуването. В нашата секция има подадени 101 бюлетини за ДПС. Мъже с турски имена, може би имаше и няколко жени, пристигаха на големи групи и тогава представителите и застъпниците на ДПС задължително бяха в залата за гласуване и наблюдаваха с голямо внимание какво се случва. Това се набиваше в очи и ми направи впечатление, защото нито от страна на Комисията, нито от страна на някой друг присъстващ, не е имало някаква проява на дискриминация или некоректно поведение, както и се съмнявам някога да се е случило нещо подобно при гласуване в секцията в Париж, което да налага такова масово присъствие на застъпници и представители на ДПС. Но това е тяхно право.
Питам се обаче за истинските подбуди на тези застъпници, накарали ги да прекарат повече от 12 часа в избирателните секции. Наистина ли се опасяват от некоректно поведение от страна на членове на избирателната комисия, или се опасяват, че тези български граждани с турски имена могат да не гласуват за ДПС, или въобще да не дойдат да гласуват?
За мое най-голямо изумление, потвърждение на опасенията си получих лично от г-н Исмаил Хюсеин Исмаил, представител на ДПС, който открито заяви, че не се интересува въобще от политика, че е тук, за да помогне на приятел – и когато го попитах как помага на приятел като стои вече повече от 12 часа заедно с нас, той каза, че е осигурил 120 човека, които да гласуват за ДПС.
Бях повече от шокирана от наглостта на този човек, който открито пред всички хора от нашата комисия, пред българския консул в Париж, в сградата на българското посолство, в деня на изборите гордо каза, че не се интересува от политика, че не вярва на българските политици, че е тук заради приятел и че е осигурил 120 гласа за една определена партия.
Възмущава ме морала на този български гражданин, който не се интересува от политика, но открито спомага за манипулирането на други български граждани и по този начин влияе негативно на политиката в България. Възмущава ме отношението на партията ДПС, на която той беше представител в изборния ден. Възмущава ме лишаването от правото на свободен избор на тези български граждани с турски имена, които под строй и под зоркия поглед на представителите и застъпниците на ДПС гласуваха. Подавайки бюлетината на всеки, който идваше да гласува, аз питах: «Искате ли да Ви обясня подробно как трябва да отразите вота си?» и подробно обяснявах. Единствено тези български граждани, видимо неуверени и неспокойни, отговаряха: «Всичко знаем, всичко ни е ясно.»
Бих искала да знам, освен това, какви са критериите, по които ЦИК определя председателите на секционните комисии, какво мисли ЦИК по случая, който ви описах, както и каква е позицията на ДПС за подобни изказвания. След този изборен ден в Париж не мога да спра да се питам какво бихме могли да променим, така че наистина да гарантираме правото на СВОБОДЕН ИЗБОР на всеки български гражданин.

Елина Узунова,
Париж
Eurochicago.com

източник: http://www.bulgariasega.com/sviat_novini/bulgaria/22821.html

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 16 окт 2014 07:46

Та Jap се върнахме на изходна позиция - това нещо е пределно ясно и на обикновените граждани като нас...
Също така можем само да предполагаме какво става в Турция (гледахме клиповете за агитациите там - вчера обявиха, че има наложени глоби, но явно глобите са такива, та ги досрамя да кажат какви са)...
И затова си мисля, че трябва да се забрани гласуването от хора, които са извън страната (или които са били повече от 6 месеца извън страната)...

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 16 окт 2014 09:01

slowtraveler написа:Та Jap се върнахме на изходна позиция - това нещо е пределно ясно и на обикновените граждани като нас...
Също така можем само да предполагаме какво става в Турция (гледахме клиповете за агитациите там - вчера обявиха, че има наложени глоби, но явно глобите са такива, та ги досрамя да кажат какви са)...
И затова си мисля, че трябва да се забрани гласуването от хора, които са извън страната (или които са били повече от 6 месеца извън страната)...

Турция си води и винаги е водила целенасочена политика срещу България.
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 16 окт 2014 21:54

Туй с гласовете от чужбина не е точно така.Всеки има право да гласува,и то за когото си иска.Всяка дискриминация на какъвто и да било принцип не е демократична.аз като на практика живея 10 месеца в чужбина също имам мнение за случващото се в Родината.Що ще ме лишават от правата ми????????????Ако някоя партия разполага с финансов ресурс да си осигури гласоподаватели по някакъв начин не виждам защо не бива да го прави.Тук пролета собственика на най-голямата фабрика в региона,който е член на местната народна партия си заведе целия персонал да гласува за тази партия и никой не го повдигна на въпрос.Освен партията,която загуби мнозинството си в местния парламент,ама това е нормално-я пробвайте да вземете мръвката на гладно куче biggrin.gif .Така че всичко може и всичко е възможно - победителите никой не ги съди.Въпросите са два - като победиш какво да си правиш победата и да прецениш после дали си е струвало да победиш (демек да изхарчиш една камара кинти).
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 17 окт 2014 04:54

slowtraveler написа:Та Jap се върнахме на изходна позиция - това нещо е пределно ясно и на обикновените граждани като нас...

Значи проблемът все още не изяснен. Това горе го псотнах, защото е нормално за Турция, но не е нормално за Западна Европа и САЩ. Примерно тук аз не съм видял да е гласувано много за ДПС. Проблемът на България не е толкова, че гласуват хора от чужбина, макар че 60 000 гласа за ДПС от Турция и още няколко стотин от други държави не е малко - проблемът е, че в България избирателната активност е под 50%. От там не може да се покрие 50%-овата бариера гласове и от 10 години България се управлява от коалиции, които й е*а майката. Хората са казали - Много баби - хилаво бебе. Но нека да го забранят гласуването в чужбина, което НИКОАГА няма да стане докато ДПС са в парламента, та да видим тогава какви ще са процентите, ако продължават половината от хората с право на глас да не гласуват.

На какво попаднах днес като алтернатива на това право на глас да имат само хора със завършено средно (разбира се това също няма да се приеме като закон). Ако наордните представители не искат да приемат закон да гласуват само хора със завършено средно образование ето и друг подход (копиран от интернет форум):

“Трябва гласуването да се направи без номера на бюлетините. В разбъркан ред всичко - партии - личности - и да се чете. Който не може да чете - отпада. Така и да купиш глас, онзи, като не може да прочете нищо - как ще гласува? Така директно ще отпадне купуването на гласове. Използването на малцинствата, а и може зорлем - да ограмотим някой.”

Както обиновено на българите все някой друг им е воновен, в случай българите, които гласуват извън България, а това, че те не ходят да гласуват, а оставят ДПС да подкупва цигани и помаци ги устройва. Гууд лак братя българи, но не е там прблема, където го търсите! smile.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 17 окт 2014 07:57

Japanese_fever написа:...Както обиновено на българите все някой друг им е воновен, в случай българите, които гласуват извън България, а това, че те не ходят да гласуват, а оставят ДПС да подкупва цигани и помаци ги устройва. Гууд лак братя българи, но не е там прблема, където го търсите! smile.gif

Рече и отсече tooth.gif
Проблема е комплексен, и гласуването с 'поръчкови' (дори не бих казал купени) гласове на хора, които въобще не им пука за България нито пък живеят тук за да им пука, е част от този проблем...

Japanese_fever написа:..проблемът е, че в България избирателната активност е под 50%. От там не може да се покрие 50%-овата бариера гласове и от 10 години България се управлява от коалиции, които й е*а майката.

Абе Джап, да те питам как си с математиката? ppp.gif
И 100% от хората да гласуват, при повече от 2 партии ВИНАГИ има шанс да не се съберат за една партия повече от 50% гласове ppp.gif

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 17 окт 2014 09:12

Последното гласуване показа, че активността на българите в България е била най-слаба за последните 25 години. Като е била по-слаба и от 2009-та. Докато на тези избори активността на българите зад граница е била 3-4 пъти по-висока (имахме и двойно повече секции). За Турция не говоря, там процентите са еднакви при всяко гласуване. Тук мнозинството са гласували за ГЕРБ като веднага след това са РБ. Нека ти подшушна какво значи това - значи, че ако не гласувахме тук сега ДПС можеше да има повече гласове от БСП и да д много по-близо до ГЕРБ. Сега разбра ли?

Ако не си - ксерокопираните протоколи са на сайта на ЦИК или поне миналата седмица бяха там. Отделно докато с комисиите има пенсионери, вместо млади хора нищо добро не чака България!

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 17 окт 2014 10:07

Jap.... Извинявай брат, ама продължавам да се убеждавам, че математиката не ти е силната страна tooth.gif
Ако се забрани гласуването на хора, които не са били тук в България например 6 месеца през последните 12 месеца, то ще бъдат ограничени грубо 60х гласа за ДПС и да кажем 75х.гласа за ДРУГИ партии...
Да направим проста сметка...
А. фактите при гласуване в чужбина:
--общо гласували 3.4млн, от които ДПС взема 15% - т.е. общо гласове около 510х. човека, а в чужбина са гласували общо 135х.човека, от които 44% за ДПС - 60х.човека

Б. хипотеза ако не се гласува в чужбина (и то при условие, че в сметките не отчитаме прекратяването на гласувалите с 'организираните екскурзии' в България 'екскурзианти')..
- общо гласували 3400-135= 3265х. ДПС - 510- 60=450х.избирателя... Което ще рече под 14% за конкретната партия.... Орежат ли се платените гласове дори при 'нареждане' от страна на партията на 'стабилния електорат', тази партия едва ли ще прескочи 8%...

Та казваш - щяло да има повече депутати?

Коментар?

Разбира се при активно гласуване от страна на мислещите хора нещата биха се подобрили. Обаче проблема е липса на подготвени кадърни политически кадри - мислещите хора са отвратени от политиката.. И затова мислещите хора НЯМА ЗА КОГО ДА ГЛАСУВАТ...

П.С. продължавам да не съм настроен негативно към етнос, но в случая говорим за организирана престъпна група, финансирана и работеща и в интерес на чужда държава, която на всичкото отгоре е пуснала доста пипала в икономиката на страната чрез обръчи от фирми... Имам лични наблюдения върху такива връзки... Та затова смятам, че е добре да бъде изолирана от властта..

Върни се в “Off Topic”