20k с РАВ 4 или Как попаднах в "отбора" на Toyota

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

RRRRR
Регистриран: 05 юни 2014 09:09

20k с РАВ 4 или Как попаднах в "отбора" на Toyota

Мнениеот RRRRR » 27 сеп 2014 16:33

Здравейте съфорумци!

След толкова четене рекох и аз да драсна 2-3 реда 

През юни 2013 вярното ни ванче ни предаде и се наложи спешно да се дири нова машина. Реших този път да е нова с идеята да се намалят срещите с кадрите от сервиза. Колата трябваше да е с параметри любими на повечето нашенци: да е малка, че основно се кара в града, ама с голям багажник, че като ходим на почивка да събира 1-2 гардероба, да е чевръста – да се изпреварва по-лесно, а и да не харчи много – някъде 2 , абе максимум 2,5/100. И ефтина! И нали е спешно, колата трябваше да е и налична.
И се почна едно ходене по автосалони … Много харесах „Горския”,(Sub Forester), нослед разходка из тамошния форум боксера и трошнати двигатели ме отказаха. В Тойота-Варна –предпочитаха да се занимават с всичкодруго, но не и с нови клиенти-след 20 мин. висене в офиса марката отпадна! В Опел – абе нямаха кола и от 2те марки. В Хюндай - бяха трепач:Първо ми се позасмяха като питах за налична iX35( Нали съм „късметлия”, точно тогава имаше изложение в София и джамбазите се сцепваха от отстъпки съответно налични коли от силно намаляващи до никакви) и Второ за малко да си тръгна с Елантрата от витрината Kaсko+Газово+зимни гуми за около26К. Продължаваме напред подминаваме Баварците щот не са ми по джоба и спираме до комшийте им , а там де жавю – първата ми кола(323-1984) наточена, нагласена като за филм. След кратка беседа и супер оферта за М5 се спирам на новата СХ5, клизматично наместваме цената и ... нямат налична! За компенсация –тест драйв на новата 6-ца , топ модела. Е „нема” такава кола, то не возия, не автоматика, а бе магия. На обратно спираме в „Балкан стар” , [колко са „балкан” и колко „стар”, това ще споделя колегата с новото Чероки :)], на входа загледах едно ванче В180 на прилична цена, ама много нисичко, а на мен ми е писнало да се чудя как да минавам през разни „полицай” и др.криви места. Консултанта там си мислеше , че купувам кола за жената, щото Аутландера беше на „промосиа” и цената му под тази на АSX, да ама жената няма книжка, а на мен Ландера ми е голям за града. Драйв на малкото Митсубиши и отпаднаха. Жалко ,че не се сетих тогава за малкия роднина на Чероки, ама здраве да е, другия път....Спираме при Мавро т.е. Нисан. Вътре наредени едни Кашкай –тъкмо като за нас, да ама не-всичките бензин и автомат, а нии „нъл сми мудерни ” дирим 1,6 ДЦИ. Както и да е сядаме и избираме антонобила . Младежа там дзвънка до Сф да провери наличности – има , таман 2 –единия черен (т.е-автоматично отпада-нали последната ми кола ще е черна ... и Мерцедес). Скоростно почваме да оправяме документацията за останалата налична бройка и ... обратно звънене от Сф ни запраща за „след 4 месеца” – била станала грешка ...; Има и още, ама взе да ме наболява клавиатурата .
Обади се един приятел – В Тойота – Плевен продавали демо-автомобила си –РАВ4 на година и половина, на 30к Км, 4х4., D4-D, 150 ата на ниво ексклузив(колко е екслузив-по-нататък). Кратка справка из I-neta да видим що за чудо е това, звънкане до там, после друг приятел да скокне да види конкретиката, че аз нямах възможност, и след като каза „става” го капарирах. В Плевен – любезни, приятни за няма и час потеглихме обратно с „новия” автомобил .

........... 20 000км и 1г. по-късно!
Отличен автомобил! Невероятно удобство, че е с по-голям клиренс! Както го рекламират -перфектен за града (За Варна –особено! То верно, че за последните избори асфалтираха 2 булеварда, ама...) . Достатъчно мощен , хм... с прилична возия, абе другите данни ги знаете!
И сега катрана  - Това ми е първата кола без лумбална опора!; Централната конзола- модел отпреди 20г. с тия екрани, и , и толкоз!
Преди да я взема четах доста из форумите и често коментарите бяха, че скоростната кутия е „дървена” – е разбрах защо , но по-скоро изисква по-голяма прецизност, което си е някакво неудобство . Още не съм разбрал ползата от 4x4?. На 45к освен ТО, смениха и предни накладки-видя ми се рано.
И за последно –актуалното из много теми и форуми: много се старах, но под 6,5/100 на магистралата не можах да смъкна, вярно за кратко в продължение на 20-30 км, ама и дават 6,0 и то среден разход, аз ли съм в грешка?:

...; Има и още, ама взе да ме наболява клавиатурата .

Поздрави на всички!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: 20k с РАВ 4 или Как попаднах в "отбора" на Toyota

Мнениеот slowtraveler » 27 сеп 2014 23:53

Здравей колега!
Поздравления за чувството за хумор и липса на излишно вживяване в средството за предвижване biggrin.gif worthy.gif
Общо взето си направил добра характеристика на дилърите във Варна :) Пропуснал си Кия (което ме учуди, щом си ходил в Хюндай - тя техниката е що годе същата) :whistle:
Относно малкия джип - не съжалявай... Доста дървен бе...
Едва от началото на тази година започнаха да обновяват сериите и да заприличват на нещо (дилъра ми се похвали, че например интериора на новия Ренегат е много добре направен, а и динамиката била трепач, но модела излиза в момента, а не преди година)...
За разхода - ами такъв си е... На колегата средния разход на равката със същия двигател бе около 6.2, но я караше много спокойно - с около 90км/ч навсякъде...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mned
Регистриран: 30 окт 2014 21:36

Re: 20k с РАВ 4 или Как попаднах в "отбора" на Toyota

Мнениеот mned » 09 ное 2014 23:07

Здравейте!
И аз попаднах случайно на Toyota. Трябваше да се купува спешно автомобил, от средния клас и невисока цена. Така стигнах до Tpyota Corolla 2.0 D4D. Купих я знаейки, че има да се подменя съединител (по оценка на "експертите" и двумасовия маховик също). Това преди 10 дни. Още се чудя на себе си, как го реших толкова бързо. Но колата ми хареса. Моя си клас.
Регистрация, смяна на ремък и ролки, водна помпа, масло филтри - това мина. Съединител - прави се в момента. Съвсем малко съм минал с нея, около 400 км, че с този съединител, изкачвайки наклон си е предизвикателство, и то какво biggrin.gif . Бегли са ми впечатленията още, не съм я "почувствал" като моята си кола. Не мога да пиша надълго, като колегата по-гор, но се надявам скоро и това да стане.
Човек живее докато учи ...

Върни се в “Off Topic”